forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 14:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 wrz 2017, 13:32 
Killashandra Ree pisze:
PiS, będąc w opozycji bardzo starannie przygotował się do przejęcia władzy, zaplanował do ostatniego drobiazgu, takie jest moje zdanie. Dodam jeszcze,że taka przemyślana drobiazgowość jest przerażająca.

Poprzednicy nie musieli przygotowywać scenariuszy, ani drobiazgowych, ani ogólnych, otrzymywali profesjonalne scenariusze z Waszyngtonu i Berlina i nie można odmówić Pani racji, że dla nas humanistów nie ma nic bardziej przerażającego od drobiazgowej realizacji politycznego programu prezentowanego w kampanii wyborczej, tylko zacofana ciemnota może się z tego cieszyć.


Na górę
  
 
Post: 11 wrz 2017, 13:44 
Bronto pisze:
Obecne nastawienie kolejnej grupy w Warszawce, nastawienie przeciwko Francji i Niemcom (pomijając zasadność lub jej brak) jest również oparte w dyspozycyjności wobec kuratora i nie jest w żadnym wypadku samodzielną inicjatywą, a kontynuacją zaleceń kuratora.

Gwałtowne i formalne zerwanie zależności od kuratora wiązałoby się z natychmiastowymi sankcjami skutkującymi powrotem w niebyt. A jednak, Erdogan wyplątał Turcję spod kurateli kuratora, może i Kaczyńskiemu uda się wyplątać Polskę.


Na górę
  
 
Post: 11 wrz 2017, 14:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
starykizior pisze:
Bronto pisze:
starykizior pisze:
Przestańcie pierdolić na okrągło z tą polskością i obnosić się z dętym fałszywym patriotyzmem ala PIS. To wymachiwanie flagą i szabelką kojarzy mi się jednoznacznie z tą kibolską bandą z wymalowanymi mordami. Kupa Polaków rozlazła się po świecie i o swojej narodowości przypominają sobie w wypadku jakichś rozgrywek naszej pożal się boże reprezentacji. Macie swoją golonkę (wspólnie z Niemcami), piwo (też), bigos i flaki (też lubię). Nikt wam tego nie zabierze.

Może tak by przyjąć, że patriotyzm to rzetelna praca dla kraju, szanowanie współobywateli, a nie dzielenie ich na lepszych i gorszych, również szanowanie innych sąsiadów.

Ale patriotyzm w stylu PIS to roztrząsanie klęsk i krzywd narodowych i gloryfikacja idiotycznych i zbrodniczych powstań narodowych.
Największym zaś skurwysyństwem nie do wybaczenia jest nazwanie tych co wyzwalali kraj, przelewali krew i ginęli, zdobywali Berlin bandytami (Macierewicz), a bandytów nazywanie bohaterami.
Dlatego tę niby patriotyczną retorykę wsadźcie sobie w dupę, przekręćcie, wyjmijcie, obliżcie, jeszcze raz wsadźcie, wyjmijcie i możecie ze smakiem ją zeżreć.

Ale właśnie ty sam (w podkreślonym fragmencie) klasyfikujesz ludzi na lepszych i gorszych.

W drugiej części opisałeś mechanizm ogłupiania, który kontynuuje obecna grupa w Warszawce, ale oni tego nie zaczęli.

Przypomnieć który frajer polityczny kłamał o wyzwalaniu obozu koncentracyjnego przez Ukraińców?
Przypomnieć która partia polityczna doprowadziła do pogorszenia stosunków z FR ?
Przypomnieć kto uzależnił teoretyczne państwo od polityki bankruta?
Przypomnieć kto zerwał wszystkie umowy, które mogły funkcjonować, z byłym ZSRR, co pogrążyło wiele fabryk i zakładów, a inne doprowadziło do bankructwa?
Kuźwa lista bez końca.....

Rozumiesz co to jest obiektywność w ocenie obecnej sytuacji?

Teoretyczne państwo dymali wszyscy bez wyjątku, którzy rozsiadali się w Warszawce, i wbijcie sobie do głów,lub próbujcie zrozumieć, że oligarchia polityczna w teoretycznym państwie to nie są ludzie z ulicy, tzn politykierzy nie reprezentują społeczeństwa tylko siebie.

W normalnie funkcjonującym układzie politycznym jest nie do pomyślenia aby polityk (w rzeczywistości politykier) ośmielił się krytykować i atakować państwo, stając przeciwko niemu (reprezentują interesy innego państwa), bez względu na to jaka partia jest obecnie przy władzy, a tak robią.
Zachowują się jak zbankrutowani moralnie szczyle, którym odebrano zabawki i polecieli z tym do, dokładnie polityków z zachodu, aby oni im tę władzę oddali.

Przegrana grupa nieudaczników, dokładnie to robi. Nie potrafią sami odzyskać władzy, nie sprawdzili się, ludzie zagłosowali na ich przeciwników.
Koniec kropka.
Będą następne wybory, mieliby szansę odzyskać władzę polityczną.
Mieliby, ale co zaproponują wyborcom ? To samo dzięki czemu przegrali poprzednie wybory ?

Honorowy człowiek z właściwie rozwiniętym kręgosłupem moralnym, siada, robi rachunek sumienia i prowadzi swoja działalność polityczną nadal, bo jest patriotą wobec kraju, nie wobec partii czy umownej władzy.
Polityk, nie napuszcza na swoje państwo UE, moralny polityk nie prowadzi kampanii ataków w mediach zza granicy. Moralny polityk, nie wynosi swojego syfu poza swój kraj.

W którym innym państwie UE politycy atakują swój kraj za pomocą obcych, zagranicznych działań, tak jak to się odbywa wobec teoretycznego państwa ?


Rozumiem czym jest obiektywność i proszę bez definicji.
Cały czas podkreślam, że wszystkie ekipy i wsyscy politycy którzy rządzili w Polsce od 1990 r. są siebie warci; to swołocz i tyle. W przeszłości głosowałem na SLD bo nie było nic lepszego. Teraz nawet nie ma na kogo. PO i PIS to jedno i to samo. To jednotrzydzieści. Wywodzą się z tej samej formacji. Tyle, że PO w różnych formach było u władzy wcześniej i dłużej, chapnęli więc więcej. Tak samo są podli, ale PIS w zakłamywaniu przeszłości jest bardziej obrzydliwy i podły i robi to bardziej na chama.
Co mi tu przypominasz Schetynę z jego kretyńską wypowiedzią o wyzwalaniu obozu. To przeszłość, a na dodatek cymbał i krętacz.
Jak ja pojmuję patriotyzm napisałem wyraźnie i nawet to podkreśliłeś. Formacji POPIS za patriotów nie uważam. Oni wszyscy niszczyli i niszczą. Powiedz co oni wszyscy pozytywnego zbudowali do tej pory?! PIS już był u władzy więc też się mieści.
To, że Tusk et cons. zachowują się podle to fakt, ale czy PIS jest lepszy wciągając do naszych wewnętrznych spraw USA i jakichś idiotów niby ekspertów?
Wszyscy politycy sprzedali swój honor za judaszowe srebrniki (symbolicznie, bo przeważnie euro i dolary, także w kartonowych pudełkach). Ostatni Człowiek Honoru nie żyje.


A był nim generał Wojciech JARUZELSKI !

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2017, 15:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Bronto pisze:
Killashandra Ree pisze:
To moje spostrzeżenie,zwróćcie uwagę na to,w jakim tempie wprowadzają zmianę za zmianą, długo się przygotowywali.Choć nie wszystko jest dopracowane,to zakres i rozmach działania wskazuje na realizację planów według listy.Z jakąś potworną determinacją.

Cytuj:
PiS, będąc w opozycji bardzo starannie przygotował się do przejęcia władzy, zaplanował do ostatniego drobiazgu, takie jest moje zdanie. Dodam jeszcze,że taka przemyślana drobiazgowość jest przerażająca.

Żartujesz, prawda.
Bo to co wymieniłaś jako twoje spostrzeżenia świadczy o braku planu, pospiechu w realizacji i braku organizacji w zakresie kolejności działań, i zaprzecza to twierdzeniu , że będąc w opozycji bardzo starannie się przygotowali do przejęcia władzy.

Pomijasz to...
Cytuj:
A to inni nie przygotowują się do przejęcia władzy ? Dostają ją bo co, bo im się należy ?
Społeczeństwo/wyborcy to są boty do głosowania, nie potrafiący ocenić stanu kraju, zasobności portfeli, bezpieczeństwa itp czynników warunkujących ich zadowolenie ?



Co budzi spostrzeżenia, że piszesz w pośpiechu naprędce dopasowując sytuację do twojej tezy.

Ponawiam zatem pytanie.

Twoje zdanie oparte na ... ? ...
Ta sprzeczność jest pozorna.Niczego nie dopasowuję, wyciągam tylko wnioski ze sposobu realizacji"dobrej zmiany".
Powtarzam raz jeszcze-takie jest moje odczucie:zaplanowali drobiazgowo,z rozmachem,jedno lepiej, drugie nieco może gorzej, a w czasie realizacji, szybkiej realizacji, mogły się pojawić i pojawiły niedociągnięcia, mógł także wystąpić czynnik ludzki- nie wszyscy wykonawcy dysponowali odpowiednim przygotowaniem i wiedzą.Zresztą nawet przy najdoskonalej opracowanych planach zdarzają się wpadki.Pytasz o innych, przejmujących władzę- nie sądzę,że którakolwiek z dotychczasowych ekip planowała z takim zacięciem i rozmachem,z taką żądzą władzy, jak PiS.Raczej podchodzono do tematu z przekonaniem,że maja władzę, nie muszą się specjalnie starać,nic im nie grozi.Zlekceważyli pislamców.Społeczeństwo to nie boty, tylko w znakomitej większości lenie i barany, świadczy o tym choćby frekwencja w ostatnich wyborach.W sumie PiS zawdzięcza wygraną w wyborach tym, który nie poszli głosować, przyznasz.Pośpiech w realizacji i pewien brak organizacji to elementy wtórne, program ramowy planowanych zmian ułożyli na pewno znacznie wcześniej, planując totalny przewrót i przejęcie uzyskanej władzy na bardzo długo."Gabinet cieni " musiał w ukryciu działać latami,ćwicząc rozmaite warianty.Realizują swój plan wiekuistej władzy z żelazną konsekwencją, łamiąc prawo , w tym konstytucję, w biały dzień, i nikt nie kiwnie palcem,żeby ich powstrzymać.Zaplanowali lawinę zmian dosłownie wszędzie, od wymiaru sprawiedliwości po zdrowie i oświatę, ubezpieczenia społeczne, gospodarkę...... Opozycja jako taka jest bardziej ,niż mizerna,a jej siła działania znikoma.Poza tym , tak podpowiada mi intuicja, i tego czynnika bym nie lekceważyła. Po śmierci Andrzej Leppera też wysunęłam tezę,że nie był to zgon samobójczy, i dalej tak uważam.Teraz już chyba nie tylko ja.Chaosu jeszcze w działaniach władzy nie dostrzegam, ale to przyjdzie z czasem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2017, 15:44 
wa ma pisze:
Ostatni Człowiek Honoru nie żyje.


A był nim generał Wojciech JARUZELSKI ![/quote]
dokładnie tak, Panie Wa Ma


Na górę
  
 
Post: 11 wrz 2017, 18:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
wa ma pisze:

A był nim generał Wojciech JARUZELSKI !

Mam tylko nadzieję Wa Ma, że nie ironizujesz...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2017, 19:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Killashandra Ree pisze:
Bronto pisze:
Killashandra Ree pisze:
To moje spostrzeżenie,zwróćcie uwagę na to,w jakim tempie wprowadzają zmianę za zmianą, długo się przygotowywali.Choć nie wszystko jest dopracowane,to zakres i rozmach działania wskazuje na realizację planów według listy.Z jakąś potworną determinacją.

Cytuj:
PiS, będąc w opozycji bardzo starannie przygotował się do przejęcia władzy, zaplanował do ostatniego drobiazgu, takie jest moje zdanie. Dodam jeszcze,że taka przemyślana drobiazgowość jest przerażająca.

Żartujesz, prawda.
Bo to co wymieniłaś jako twoje spostrzeżenia świadczy o braku planu, pospiechu w realizacji i braku organizacji w zakresie kolejności działań, i zaprzecza to twierdzeniu , że będąc w opozycji bardzo starannie się przygotowali do przejęcia władzy.

Pomijasz to...
Cytuj:
A to inni nie przygotowują się do przejęcia władzy ? Dostają ją bo co, bo im się należy ?
Społeczeństwo/wyborcy to są boty do głosowania, nie potrafiący ocenić stanu kraju, zasobności portfeli, bezpieczeństwa itp czynników warunkujących ich zadowolenie ?



Co budzi spostrzeżenia, że piszesz w pośpiechu naprędce dopasowując sytuację do twojej tezy.

Ponawiam zatem pytanie.

Twoje zdanie oparte na ... ? ...
Ta sprzeczność jest pozorna.Niczego nie dopasowuję, wyciągam tylko wnioski ze sposobu realizacji"dobrej zmiany".
Powtarzam raz jeszcze-takie jest moje odczucie:zaplanowali drobiazgowo,z rozmachem,jedno lepiej, drugie nieco może gorzej, a w czasie realizacji, szybkiej realizacji, mogły się pojawić i pojawiły niedociągnięcia, mógł także wystąpić czynnik ludzki- nie wszyscy wykonawcy dysponowali odpowiednim przygotowaniem i wiedzą.Zresztą nawet przy najdoskonalej opracowanych planach zdarzają się wpadki.

Aha, jest pozorna, no to wszystko tłumaczy.
Ignorujesz fakty.
A fakty są takie, że wygrali tylko dlatego, że poprzednicy byli nieudolni.
Fakty są również takie, że ludzie których teraz rozpoznajesz jako polityków PiS byli pomijani, ignorowani, wykluczani przez poprzedników z planowania władzy od okrągłego stołu.
Ktoś kto generalnie na siłę wdrapał się na stołek władzy nie może tego planować bo nie było przesłanek, że poprzednicy zechcą się tą władzą z nimi podzielić.

Twoja argumentacja jest żywcem zapożyczona ze środowisk które nie mogą się pogodzić z utrata władzy przez PO i dlatego wymyśla się demoniczne teorie, które miałyby usprawiedliwić ich nieudolność i pogardę wobec oczekiwań społeczeństwa.

Cytuj:
Pytasz o innych, przejmujących władzę- nie sądzę,że którakolwiek z dotychczasowych ekip planowała z takim zacięciem i rozmachem,z taką żądzą władzy, jak PiS.Raczej podchodzono do tematu z przekonaniem,że maja władzę, nie muszą się specjalnie starać,nic im nie grozi.Zlekceważyli pislamców.Społeczeństwo to nie boty, tylko w znakomitej większości lenie i barany, świadczy o tym choćby frekwencja w ostatnich wyborach.W sumie PiS zawdzięcza wygraną w wyborach tym, który nie poszli głosować, przyznasz.

Nie.
Nie przyznam.
Ludzie nie poszli do głosowania nie dlatego, że są leniami i baranami, a dlatego, że nie widzieli szansy na zmianę i nie było ludzi na których chcieliby głosować.
Nie chcieli głosować na grupę obecną, ale i nie chcieli glosować na przegrańców z PO. Zostali w domach.

To również jest argumentacja nieudaczników z PO, którzy próbują w ten sposób uzasadnić ich przegraną w wyborach.

No oczywiście, grupa postsolidarnościowa jest u władzy od okrągłego stołu ale oni nie planowali.
Nie musieli planować bo zgodnie z systemem który wprowadzili mieli ją zagwarantowaną, zmieniali sobie tylko nazwy partii pomiędzy którymi sobie krążyli.
Zlekceważyli ludzi

Cytuj:
Pośpiech w realizacji i pewien brak organizacji to elementy wtórne, program ramowy planowanych zmian ułożyli na pewno znacznie wcześniej, planując totalny przewrót i przejęcie uzyskanej władzy na bardzo długo."Gabinet cieni " musiał w ukryciu działać latami,ćwicząc rozmaite warianty.Realizują swój plan wiekuistej władzy z żelazną konsekwencją, łamiąc prawo , w tym konstytucję, w biały dzień, i nikt nie kiwnie palcem,żeby ich powstrzymać.Zaplanowali lawinę zmian dosłownie wszędzie, od wymiaru sprawiedliwości po zdrowie i oświatę, ubezpieczenia społeczne, gospodarkę......

To jakaś fikcja literacka.
Partie lewicowe według twojej logiki fikcji i mitu sprzedawanego przez PO musiały z pewnością zaplanować, że zrezygnują z walki politycznej.
Ot taki sobie totalny plan.

Cytuj:
Opozycja jako taka jest bardziej ,niż mizerna,a jej siła działania znikoma.Poza tym , tak podpowiada mi intuicja, i tego czynnika bym nie lekceważyła. Po śmierci Andrzej Leppera też wysunęłam tezę,że nie był to zgon samobójczy, i dalej tak uważam.Teraz już chyba nie tylko ja.Chaosu jeszcze w działaniach władzy nie dostrzegam, ale to przyjdzie z czasem.

No ale chyba, nie oskarżysz PiS o totalne zaplanowanie śmierci Leppera ?...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2017, 19:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Zacznę od końca,k o m u ś śmierć Leppera była na rękę,nie wiem komu

Dziwi mnie Twoje zacietrzewienie i kojarzenie.mnie że środowiskami bliskimi PO,ja nigdy nie byłam zwolenniczką tej partii i Twoje zarzuty mocno mnie zdziwiły.Nie wiem,jakie teorie te środowiska prezentują,bo zwyczajnie mnie to nigdy nie interesowało.Obstaję przy swoim-PiS przygotował się do wyborów bardzo starannie, mobilizując głównie elektorat bliski kościołowi,słabo wykształcony,i taki który,zyskawszy coś w rodzaju 500+ będzie tę partię ślepo popierał,co w znakomitej większości im się udało.Ludzie nie poszli na wybory,bo-jak słusznie zauważyłeś- nie widzieli żadnej dobrej opcji ,ale nie głosując dali szansę PiSowi.Mogli zrobić to,co ja-oddać głos nieważny.PIS faktycznie zwyciężył głosami 18-% wyborców.Inne partię albo przeszacowały swoje możliwości,albo zwyczajnie spartoliły kampanię wyborczą,tak,jak zrobiło to SLD.O mamy to,co mamy.Nie widzę teraz żadnej konstruktywnej opozycji,lewicy praktycznie nie ma,a Czarzasty dobije resztki swoimi działaniami.Fakt, że stara władza traci pozycję,bo się niejako wypaliła,to dla mnie oczywiste.I tak jest zawsze,w każdych wyborach,bo zawsze są zwycięzcy i przegrani.PiS już przedtem był u władzy, krótko,nie spodziewał się, że ja utraci,i rzetelnie się przyłożył go jej odzyskania,opierając się na łatwym do otumanienia elektoracie.PO zgubiła m.in.nadnierna pewność siebie.Zresztą to nie była nigdy moja partia,i jakiekolwiek zbieżności moich wypowiedzi z ich wersją to przypadek.Myślę,obserwuję,wyciągam wnioski.Nie sugeruję się żadnymi teoriami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2017, 20:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Killashandra Ree pisze:
...PO zgubiła m.in.nadnierna pewność siebie.....


Rejterady (panicznej albo i interesownej) rudego wodza partii chyba nie można nazwać pewnością siebie :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2017, 20:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Maupa, jaka rejteraada? Po prostu koryto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group