forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 3:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2546 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 255  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 lis 2019, 18:50 
Panie Komandorze.
Wszystkie, ale to dokładnie wszystkie rządy po 1989r traktują nas, zwykłych obywateli jak umysłowo niedorozwiniętych. Ja tego nie rozumiem, nie wiem co jest tego powodem. Przecież to jest powodem powolnego samobójstwa państwa w którym żyjemy :!: . Jak można myśleć o dobrze prosperujący państwie, o obywatelskiej odpowiedzialnej postawie ludzi, jak się ich traktuje jak przygłupów? Jaki to ma związek z rurą??. Chodzi mi w tym przypadku o wycinek z naszego życia jakim jest nasza polityka wschodnia. Karmi się nas agresywnymi zamiarami Rosji która ma problemy sama z sobą. A fragmentem tego jest sprawa ropy i gazu. Przez 30 lat media, politycy w mediach, biją pianę o bezpieczeństwie.
A co zrobiono? Widocznego absolutnie NIC. Port Północny, wszystkie rurociągi, petrochemie to wiano po opluwanym PRL. Oczywiście dzisiejsze rafinerie w Płocku, Gdańsku, Trzebinia są unowocześnione, a ropo i gazociągi remontowane, ale te czynności są wymuszane przez życie - to zachowawcza konieczność. Wyjątek stanowi Świnoujście i to choć cieszy.
Gdyby nie niezrozumiała całkowicie dla mnie rusofobia, te wielkie rury biegnące przez Bałtyk mogłyby biec przez nasz kraj. Ich obecność była dla wszystkich rozumnych czyli i u nas rządzących oczywista - to konieczność aby zaspokoić żarłoczność energetyczną nienasyconych Niemiec, a jednocześnie źródło przychodu dla dopiero unowocześniającej się Rosji. I za sam tranzyt mielibyśmy więcej niż to co mamy albo będziemy mieli z kosztownych i ryzykownych inwestycji koło Norwegii.
Mógłbym wylewając swe żale tak ciągnąć do północy, ale szanowne koleżeństwo oszczędzę. Bo to też działa zabójczo i samobójczo :D .


Na górę
  
 
Post: 19 lis 2019, 19:10 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
A tu już zgoda bez uwag.

A dlaczego? Nie wiem.
Ale można czasem poczytać fora różne. Jak tak poczytam to zaczyna do mnie powoli docierać dlaczego :mrgreen:

Takie mgliste podejrzenie... :roll:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lis 2019, 21:06 
Ja tam nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem jak wierzby szumiały o tym, że ten hamerykański gazowiec,
co to spragnionym ciepłego bigosu Polakom gaz do Świnoujścia przywiózł,* zatankował był ony gaz w Kaliningradzie,
czy inszym Bałtijsku. Tak i rosyjski gaz dostaliśmy FedEx'em ze 100% marżą. Może dlatego rura Polskę omija,
że hamerykańskie gazowce muszą coś przewozić *?

* tutej mam dylemat językowy, bo samochód przywiózł - i owszem, ale już samolot przylocił raczej, a statek co?


Na górę
  
 
Post: 19 lis 2019, 21:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
a ja gdzies okiem zachaczylem ze stalo napisane ze ten kontrakt na dostawe gazu to na 24 lata podpisany, pewnie jeszcze na stala cene, jak drzewiej wyngiel dawali my za poldarmo do Danii to teraz za podwujno cene gaz bierzemy co sie w glupocie nie roznic od przodkow. :) :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2019, 12:02 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Tu nie!Tu napierdalamy na PiS. 8-)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2019, 9:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Poznajcie prawdziwego gieroja. :lol: :lol: :lol:
Kurwa, kabaret.
A resortowym sprzątaczkom emerytury odebrali.

Największe kuriozum z przesłuchania kandydatów do TK. Żenująca opinia o Piotrowiczu

Stanisław Piotrowicz rozpoczął studia w 1972 na wydziale prawa i administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, które ukończył w roku 1976 z wynikiem dobrym. Następnie rozpoczął aplikację prokuratorską którą zakończył z najlepszym wynikiem pośród wszystkich aplikantów. Dlatego też dość szybko awansował do wydziału śledczego do ówczesnej prokuratury rejonowej w Krośnie, w której prowadził najpoważniejsze śledztwa, wyłącznie o charakterze kryminalnym i gospodarczym" – czytała przygotowaną opinię na temat kandydata Anna Milczanowska.

"Po wprowadzeniu stanu wojennego, na skutek krytykowania tego faktu i odmowy prowadzenia śledztw o charakterze politycznym, jakie wtedy dopiero pojawiały się w tej jednostce, z dnia na dzień został przeniesiony do prokuratury niższego szczebla i szykanowany" – czytała Milczanowska

"W konsekwencji tego złożył wypowiedzenie pracy na piśmie i jako uciekinier z prokuratury w stanie wojennym nie mógł znaleźć żadnej pracy, mając w tym czasie na utrzymaniu niepracującą żonę i dwójkę małych dzieci. Za namową bliskich autorytetów przekonywujących go do tego, że w prokuraturze potrzebni są przyzwoici ludzie, pod koniec trzymiesięcznego wypowiedzenia cofnął je" – usłyszeli członkowie komisji sprawiedliwości.

https://natemat.pl/291273,bohater-stanu ... CqsQGuWcLA


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2019, 18:52 
Wielki Wezyr pisze:
i jako uciekinier z prokuratury w stanie wojennym nie mógł znaleźć żadnej pracy,
mając w tym czasie na utrzymaniu niepracującą żonę i dwójkę małych dzieci.


I dlatego zaraz po stanie wojennym, Kiszczak obwiesił Piotrowicza medalem za wyjątkową
sumienność w wykonywaniu obowiązków. Wykonywanych w stanie wojennym - przypominam.
Cóż, kiedy stała w każdej populacji połowa idiotów, wierzy w te brednie bezkrytycznie.


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2019, 0:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Zasiadać jako Sędzia TK obok Pawłowicz i Piotrowicza..pod przewodnictwem Przyłębskiej.. to musi być wielki zaszczyt.. :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2019, 8:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Teraz juz sa wszyscy w komplecie.
PiS nadal robi co chce , opozycja moze sie jedynie przygladać.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2019, 11:05 
A mnie w tej menażerii brakuje jednak Suskiego. Wincy powiem - Suski jako perukarz jest tam niezbędny.
Pewnie, że mógłby przewodniczyć profesorom prawa, skoro pani magister może, ale przede wszystkim
temu kuriozalnemu zbiegowisku czubków, brakuje już tylko trefionych białych peruk na pustych łbach.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2546 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 255  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group