forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2546 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233 ... 255  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 lut 2020, 21:02 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
"zarobi" na tym samym co inne państwa
a 800 mln dolków to jak pisałem, w skali budżetu na waciki jest. A w skali długu publicznego nawet nie. Ten wynosi prawie bilion złotych czyli okolu 250 miliardów dolarów.
Więc te 800 baniek to żaden problem.
Wiec po co się nim podniecać. Jak już to tym ponad bilionowym.

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ile-wyno ... 43592.html

I wcale obecnie się tak mocno dodatkowo nie zadłużamy. Było gorzej w latach 2001 - 2013.
Szczególnie jak się weźmie relacje do PKB a tym samym dochodów państwa.
Bo co innego jest mieć kredyt 100 tyś z ratami po 3 tyś jak się zarabia 10 tyś a co innego jak się zarabia 5.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... bt.svg.png

I trzeba też wiedzieć , że ten dług (ponad bilion zł) to nie tylko rząd ale i inne sektory finansów publicznych. Np samorządów, szpitali, uczelni, teatrów publicznych itp itp
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sektor_finansów_publicznych
Czysto rządowy to ok 38 procent z tego.

Czyli ok 400 miliardów. Nie bagatelizuje bo to kupa kasy z przewagą kupy. Ale też tragedii jakiejś nie ma.

Co pokazuje graf z tego artykułu w TVN20bis (nie TVPiS)

Obrazek


I wiesz, nie chodzi o to czy kiedyś dojdziemy do porozumienia czy nie, bo upierać się można przy wielu dziwnych rzeczach, że ziemia jest plaska np też,
A to że wolisz tysiąc swój jak pożyczony to twoja sprawa. Świat, w tym większość ludzi leci na kredytach, ja aktualnie nie mam. ale miałem. mieszkanie, coś kupione na raty (to też kredyt). I to w rożnej skali od setek jeśli nie tysięcy lat.

Tu się liczą fakty.
A my jesteśmy zadłużeni mniej niż Niemcy, Francja, Holandia i to już w relacji do PKB a nie tylko nominalnie.

Ale oczywiście nikomu nie można zabronić darcia szat. I wyolbrzymiania. tylko ze to publicystyka i subiektywne opinia a nie fakty.
Ze strachu przed myszą też można rabanu zrobić takiego jak by lwy po mieszkaniu biegały.

A teatr idę na Teatr TV i w koje.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2020, 0:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
i teraz pomnoz razy cztery i dostaniesz pelny obraz, Niemcy jada ostatnie lata tzw czarne zero, byl czas ze tzw nowe zadluzenie wynosilo rocznie pomiedzy 40 a 60 miliardow €...…….niemieckie pkb to 3500 miliardow plus minus..ok, ok 3300 w koncu 200 miliardow to tez pieniadz, te dwiscie to jak dobrze zaokragle to jedna czwarta polskiego pkb. Fakty sa takie ze jestescie pikusie gospodarczo a uzurpujecie sobie jak byscie byli krezusami.

eh, jak wam UE zabierze kieszonkowe to zobaczymy jak bedziecie spiewac ...

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2020, 7:26 
Spoko, spoko.
Już niedługo, a będziesz stał w kolejce do naszego pośredniaka.


Na górę
  
 
Post: 11 lut 2020, 10:18 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Co Ty Irek bajarz? jakie razy cztery? Jaka gospodarka?


Niemieckie zero, jak wynika z wykresu zamieszczonego przez TVNBis a którego źródło to Thomson Reuters Datateam, ma dług w stosunku do PKB większy niż Polska. ok 60% a my 50%. I balansują na granicy kryterium z Maastricht dla strefy Euro.
Więc o co chodzi z tym zerem? Ze kilka lat nie zwiększają? No raczej muszą. Bo są na granicy. Co prawda wiele krajów ze strefy Euro od Grecji poczynając a na Irlandii kończąc przekracza to kryterium i i to znacznie, ale to Niemcy najwięcej mordę darli o nie przestrzeganie zasad przez Grecję, Włochy itp więc dla przykładu muszą się utrzymać na granicy przynajmniej.

Tak przy okazji. Faktycznie Norwegia ma mniejszy niż Polska bo ok 36% PKB le też ma. Ale nie każdy ma gaz i ropę.
Ale jak już to Stanax ma więcej podstaw do pokazywania swojego kraju pracy i zamieszkania za wzór niż Ty Irku

Tu macie dane światowe zadłużenia państw:

https://pl.tradingeconomics.com/country ... ebt-to-gdp

Według nich Polska ma zadłużenie prawie 49% PKB a Niemcy jednak przekraczają kryterium z Maastricht bo mają prawie 62%. A kryterium ustala granice zadłużenia na 60% PKB dla krajów obiegających się przyjęcie do strefy Euro. Szkoda, ze tylko ubiegających a się a potem hulaj dusza. Jakby obowiązywało cały czas to by wychodziło ze Polska spoko może mieć Euro a Niemcy powinny drukować już marki. Ale nie tylko oni.
Ale jakby nie patrzeć to w zadłużeniu jesteście lepsi nie tylko od Polski ale od Gabonu, Etiopia itd :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2020, 12:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Komandor pisze:
A to że wolisz tysiąc swój jak pożyczony to twoja sprawa.
Napisałem, cyt.: "[...] gdy mam w kieszeni swoją, przez siebie zarobioną stówę,
lepiej się czuję, niż wtedy gdy mam w niej tysiąc, ale pożyczony."



Komandor pisze:
Świat, w tym większość ludzi leci na kredytach [...]

Obrazek

To tekst o pracujących w korporacjach, bankach i podobnych.
"Weselej" mają wszyscy spoza.


Komandor pisze:
Tu się liczą fakty.
[...]tylko ze to publicystyka i subiektywne opinia a nie fakty.
W Norwegii mieszka na stałe powyżej 100 000 polaków. Przynajmniej drugie tyle przyjeżdża do pracy w sezonie letnim.
W Polsce mieszka na stałe trzech norwegów (zmyślam teraz, ale pewnie bardzo się nie pomyliłem) ?
Skoro jest tak dobrze w Polsce, a tak chujowo w Norwegii, to dlaczego tu mieszkamy?

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2020, 13:52 
Offline

Rejestracja: 08 sty 2020, 16:36
Posty: 69
stanax pisze:
..Skoro jest tak dobrze w Polsce, a tak chujowo w Norwegii, to dlaczego tu mieszkamy?


ja przynajmniej wiem, dlaczego mieszkam w Polsce.., glupie pytania egzystencjalne..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2020, 13:53 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
A jeśli można wiedzieć to na jakiej postawie wysnułeś wniosek, że niby tak twierdze?

Ja tylko powiedziałem ze nasz dług, nawet nie cały a ten u Norwegów, to w sumie biorąc po uwagę PKB, dochody państwa (oczywiście z podatków i to chyba niższych jak NOR) i w cały nasz dług, to tyle co na waciki. A ich inwestycje w Polsce to prawie tyle samo co inwestycje jednego tylko Lotosu w Norwegii.

Oraz, że nasz dług publiczny to w sumie nic nadzwyczajnego. A nawet i nominalnie (bezwzględnie) i w stosunku do PKB nic takiego dziwnego ani nawet nie jest szczególnie duży w porównaniu z innymi państwami. I nie ma o co drzeć szat. Bo np Francuzi (jakby tylko na dług patrzeć) to już by powinni w łeb sobie strzelić. I strefy Euro kopa dostać. Podobnie jak Hiszpanie, Włosi...
No i w głównej mierze to jednak dług odziedziczony po poprzednikach.


I nie powiedziałem ani jednego słowa, że u nas jest dobrze a w Norwegii źle. To jasne, że tam jest lepiej. To już Twoja Stan z dupy wzięta interpretacja.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lut 2020, 11:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
https://www.youtube.com/watch?v=IDPxViJ ... e=youtu.be

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2020, 15:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Boruch pisze:
trawestacja.


To coś związanego jest z "ideologią lgbt"?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2020, 16:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nie. Parafraza - o ile można sparafrazować gest. No ale załóżmy, że można. Może być metafora o ile można zastosować metaforę wobec gestu. Ale załóżmy, że można. O fuck jak mi okulary spadują w domyślę pierdol się czubie. :lol: Mówi Czarzasty do jakiegoś PiSowca.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2546 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233 ... 255  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group