forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 8:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2546 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 255  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 wrz 2019, 18:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Komandor pisze:
.... traktuje jak zwarcie dwóch fanatycznych, wrogich sobie sekt, podobny schemat. Zero rozumu, obiektywizmu, zakłamanie, dogmaty i wiara.
.....


Tak to wygląda, ta realizacja, nawet aktorzy ci sami, poubierani w rozmaite maski po pis uw kld aws czy ki diabeł jeszcze.
Ta realizacja czego? ano tego co oznajmił publice telewizyjnej premier, ten co to miał zostać premierem niezależnie od tego kto wybory (uprzednie) wygra.
Oznajmił on że "Polska jest krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy".
Jak stwierdził, jesteśmy w sytuacji"w pewnym sensie nie do odwrócenia"
Orban mówi podobnie "nie będziemy kolonią" tyle że to nic nie zmienia.
Przedsiębiorstwa w przeszłości przechodziły w sposób grabieżczy w ręce prywatne, one zostawiały je w upadku w bankructwie, ale też powodowały, że było to zwykłe przejęcie udziału w rynku przez firmy zagraniczne.
Modelu gospodarczego który mógłby nas wyciągnąć z kłopotów nie zastosujemy bo nadzór nad handlem został oddany ręce Komisji Europejskiej w 2004r.
Działania które tu można podjąć nie zmienią statusu kolonii, status taki posiadają zarówno Polska jak i Węgry, oraz kraje byłego bloku wschodniego, są one w takiej samej lub gorszej sytuacji.

Pozostaje odgrywanie komedii, przedstawienie trwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2019, 18:52 
Komandor pisze:
W tym co napisał WRL jest dużo racji. Tylko zapomniał dodać, że dokładnie tak samo zachowują się fanatyczni zwolennicy i przeciwnicy tych partii. Czyli my sami.

To chyba Ty, bo ja nie jestem zwolennikiem żadnej partii, jestem natomiast krytykiem nie tyle partii, co sposobu prowadzenia polityki przez nie. Bo tak naprawdę, polskie partie niczym szczególnym się nie różnią. Wszystkie na kolanach deklarują przywiązanie do przewodniej roli kościoła, i żadna z nich nie jest w stanie wygenerować sensownego programu. Każda łże, mając swoich wyborców za kompletnych idiotów - i słusznie. Ja uważam, że prapoczątkiem wszystkiego zła, jest wychowanie człowieka w idiotycznym przekonaniu, że on sam za nic nie odpowiada i nic nie może, bo wszystko co się zdarza jest wolą - w Polsce akurat katolickiego - mzimu. Że mzimu wpierw i jego szamanów należy zaspokoić, a dopiero potem nakarmić i wykształcić dzieci, leczyć chorych itd. Tylko, że żarłoczny mzimu żąda wszystkiego, i na to potem już nie starcza.
Cytuj:
Z zacietrzewienia postkomuch i człowiek lewicy wyzwie swoich braci w biedzie od patologii tylko dlatego, że podejrzewa, iż glosują na PiS.

Mylisz się. Patologią nazywam zdolne do pracy Grażynki i ich Januszków, którzy z pomocy społecznej uczynili sobie jedyne źródło dochodów. 500+ powinno być wypłacane jedynie tym, którzy wpierw wykazują jakakolwiek chęć samodzielnego poprawienia swojej sytuacji, a więc tym rodzinom, w których jedno z rodziców pracuje. To powinna być pomoc/ dodatek, a nie jedyne źródło dochodu. W obecnej sytuacji jest patologią wypłacanie 500+ parze nierobów - dzieciorobów, jak i dyrektorowi banku z pensją kilkuset złotych.
Cytuj:
Gówna w rzece nawet obrońcom przyrody zaczynają pachnąć e-cola im jak eko-cola bez cukru się kojarzy. Zresztą to podobno jak sczepiona dla rzeki. Powinno się więc rozważyć pewnie coroczne kontrolowane szczepienie.
Straty rzędu, gdzieś, tak pól miliarda jeżeli nie więcej (znacznie więcej) są nieznaczne chociaż za każdy zmarnowany milion by swoich przeciwników powiesili. Poza tym rząd wygenerował nie samorząd bo most pontonowy z kolektorem postawił. Powinien ktoś za to siedzieć tak w ogóle.

Nie wiem cos się tej awarii tak uczepił. Zdarzyło się i już. Dzisiaj trudno znaleźć winnego. Może to był projektant kolektora, a może wykonawcy, którzy połowę cementu ukradli do budowy willi, albo plebanii. Co to za różnica? Stało się i trzeba naprawić. Jedni krzyczą, że Czarnobyl, że Bałtyk umiera w konwulsjach, a inni w białych fartuchach biorą próbki wody do fiolek i nie stwierdzają zmiany. Wg Komandora powinni do tych fiolek nasrać, żeby podtrzymać narodowa histerię.
Cytuj:
Dlatego Kris, ja to traktuje jak zwarcie dwóch fanatycznych, wrogich sobie sekt, podobny schemat. Zero rozumu, obiektywizmu, zakłamanie, dogmaty i wiara.
Albo coś jak miłość i nienawiść. Miłość wszystko usprawiedliwia i nie widzi wad, nienawiść odwrotnie.

I tutaj zgoda, tylko ja nie jestem po żadnej ze stron. Ja sobie siedzę jak sęp na suchej gałęzi, wysoko ponad kłębowiskiem robactwa i spluwam na nie kątem dzioba.


Na górę
  
 
Post: 11 wrz 2019, 19:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
WLR pisze:
...
Nie wiem cos się tej awarii tak uczepił. Zdarzyło się i już. Dzisiaj trudno znaleźć winnego. Może to był projektant kolektora, a może wykonawcy, którzy połowę cementu ukradli do budowy willi, albo plebanii. Co to za różnica? Stało się i trzeba naprawić......


Są rzeczy nienaprawialne, i nie ma zdarzyło się, się nie zdarzyło bo jeżeli dokonano ordynarnego skoku na kasę to nic naprawić się nie da a próby naprawy powiększą jedynie koszty podobnie jak z "B737 MAX"
Nie wierzę w przypadek, no chyba że tu i tu projektantami byli jak to ujął Pan Komandor wykształceni ponad swą miarę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2019, 19:23 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
I czego się dochodzą skoro po części wszyscy mają rację.
A we wszystkim racji mieć nie można bo jak by to wyglądało..... :lol:
Ale muszą sobie powytykać........bo to nasza, narodowa przywara.
Więcej luzu chłopaki....... :D Toż z Wami strach by na wódkę iść a czasem miał by człowiek ochotę.
Kurwa!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2019, 19:38 
Pantryglodytes pisze:
Nie wierzę w przypadek,


A ja wręcz przeciwnie. Polska to kraj w którym przypadkowy jest rząd, przypadkowy jest prezydent (każdy),
i przypadkowy jest zazwyczaj kierownik budowy. Sam projekt jest często przypadkowy, a i przypadkowi są
wykonawcy, kiedy jedynym kryterium wygrania przetargu, jest niższy kosztorys. Bierze się przypadkowego
Ukraińca, przypadkowo przeterminowany cement, elektrody przypadkowo zawilgocone itd. Odbiór jest też
przypadkowy, bo ma być przed terminem wyborów, przed świętami, przed czymkolwiek. Odbiera więc zięć
burmistrza, który przypadkowo kończył politechnikę, bo przypadkowo teść chodził z rektorem do szkoły.
Pan nie wierzysz w przypadki?


Na górę
  
 
Post: 11 wrz 2019, 22:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
PiS jest do dupy bo jest do dupy i o czym tu dyskutować?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2019, 22:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
WLR pisze:
Pantryglodytes pisze:
Nie wierzę w przypadek,


A ja wręcz przeciwnie. Polska to kraj w którym ....
i przypadkowy jest zazwyczaj kierownik budowy. Sam projekt jest często przypadkowy, a i przypadkowi są
wykonawcy, kiedy jedynym kryterium wygrania przetargu, jest niższy kosztorys. ....
Pan nie wierzysz w przypadki?


Nie.... w tym konkretnym przypadku wybrano najdroższy kosztorys dwukrotnie droższy niż inny konkurencyjny....to nie był przypadek....ten miał potwierdzać regułę i ją potwierdził, nieprzypadkowo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2019, 22:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
st1111 pisze:
PiS jest do dupy bo jest do dupy i o czym tu dyskutować?


To prawda że jest do dupy, układ jest szerszy, obejmuje całą resztę aktywnych polityków, co widać.
Wtedy tak, nie ma o czym dyskutować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2019, 7:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
st1111 pisze:
PiS jest do dupy bo jest do dupy i o czym tu dyskutować?


Ten pytajnik na końcu jest zbędny. Przez tyle lat nie zdąrzył Pan zauważyć, że jest do dupy?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2019, 9:42 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Wirnik, Ty tu tak się za anarchistę co czy też estetę co się mu styl, tak ogólnie nie podoba, nie przebieraj.
Z Twoich wpisów przecież wyraźnie tendencję pewne widać. Fakt, może za całą klasą polityczną i jej stylem nie przepadasz ale jednych nienawidzisz aż się trzęsiesz a pewnych jedynie nie lubisz lub podejrzliwy tylko jesteś.

O szambie wspomniałem bo to najlepszy przykład na Twoje podejście do rzeczywistości. Ciekaw jestem jak byś się zachował gdyby oczyszczalnie i kolektor wybudował Kaczyński a teraz w Warszawie np niejaki Jaki rządził? Zresztą nie tylko Ty. Tu na forum aż by wrzało. A i w TVN, Polsacie, Wyborczej eksperci by e-colę jak wieloryby widzieli. A jakby jeszcze w tym Rydzyk albo ktoś z KRK palce maczał to hohohooo! To by się dopiero działo!

Tak przy okazji, szkiełko i oko naukowców u nas mówi ze OK jest, wręcz dobrze nawet, bo się naturalnie w zakolach i piasku oczyszcza, a nawet ze pożyteczne bo szczepionka (też gdzieś w TVN słyszałem) a Wy, w tym TY WRL, to przypominacie. Że te ścieki w ilości wody w Wiśle to jakiś marny procent nawet nie jest itd. A tymczasem już HELCOM co innego widzi i się niepokoi. W ilości wody w Bałtyku to przecież taka ilość ścieków to już nawet promil nie jest.
Tu więcej w gazecie pl - wiecie ile się naszukałem żeby znaleźć informacje o tym w jakimś powiedzmy, że liberalnym medium? Prawie wszystkie milczą. Wydawcą gazety.pl jest AGORA.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... wisly.html

I ja te sekty to raczej nie jak fanatycznych wyznawców PiS i fanatycznych wyznawców PO widzę tylko trochę inaczej. Jako Propis i Antypis. Ten drugi zresztą jako dosyć szeroki front w którym są i wyznawcy PO. libertynizmu, czy innej opcji ale też i tacy co wyznawcami nie są żadnej opcji, tacy też co nie lubią wszystkich ale najbardziej PIS.
I nie o deklaracje ideowe mi chodzi a to co wynika z wypowiedzi na forum.
A nawet jak się mylę to nie była polemika z Tobą a raczej ogólna odpowiedz na pytanie Krisa. Bez wskazywania palcem konkretnych userów nawet jak po części odniosłem się do Twojej w znacznej mierze słusznej wypowiedzi. . Ale skoro sam się odezwałeś...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2546 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 255  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group