forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 18 lis 2019, 11:58

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412 ... 417  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

A może teraz tak się łączy blachy w stoczni.
Ja bym poczekał na opinię jakiegoś doswiadczonego, dobrego, spawacza.
Z- minimum- siedmioletnim stazem w łączeniu blach kadłubów.

Awatar użytkownika

Przychylam się do wniosku Kolegi.

Z największą przyjemnością kopnę w dwie dupy. :D
Otóż w stoczniach całego świata miejsca łączenia blach, zwane stykami, zabezpiecza się taśmą klejąca żeby farba nie dostawała się w te styki i nie powodowała błędów spawalniczych.
Oprócz błędów natury...hmmm...jak te dwa powyżej, w życiu mamy do czynienia również z błędami spawalniczymi.
Czasami technologia wymaga pomalować kadłub/statek przed zakończeniem prac gorących, stąd zastosowanie zabezpieczeń styków w postaci taśmy.
Głupiec wyśmieje, fachowiec zrozumie.

Jednak nie samo zabezpieczenie styków jest tu problemem, a sposób ich spasowania. Na pierwszy rzut oka widać niekompetencję i brak wiedzy stoczniowej.
Zapewne prace te wykonywali biedacy z Ukrainy niekoniecznie z przygotowaniem zawodowym w tej branży, tak chętnie ściągani przez naszych operatywnych biznesmenów.
Gdzieś słyszałem, że pośrednik ściągający tych ludzi do pracy w Polsce, w mniej niż siedem lat, potrafi dorobić się majątku z takich właśnie baboli jak na zdjęciu.

Wystarczy?
:lol:

Awatar użytkownika

Widzisz pan panie polar, trudno mi nawet pisać do pana z dużej literki, wyłazi z pana jakże obrzydliwa obmierzła postać skończonego dupka, pyszałka i swołoczy. Jak tu pana nawet tolerować? No nie można. Nie każdy jest spawaczem tak wysokiej klasy jak pan i ludzie maja prawo nie wiedzieć i nie znać technologii łączenia podobnych elementów. To, że pan nam to wytłumaczył, co jest jasne oczywiście i jest wartością ale to, że pokazał pan jakim jest pan, januszem to pańskie. Serdeczne ukłony.

Waszego cynizm i obrzydliwej próby manipulacji opinią tych paru userów na tym forum, nie przykryją te żałosne tłumaczenia.
To po prostu kloaki ciąg dalszy.

Raz na parę tygodni wpadnę, może, zobaczyć złośliwość niesłusznie nazywana dyskusją.
Tak, tak, wiem że mną się nie dyskutuje. :lol:
Ale z wami też nie.

Awatar użytkownika

Nie próbuj się pan panie polar sreberkiem posypywać bo gówno zawsze gównem będzie :lol:

Awatar użytkownika

polar pisze:
Z największą przyjemnością kopnę w dwie dupy. :D
Otóż w stoczniach całego świata miejsca łączenia blach, zwane stykami, zabezpiecza się taśmą klejąca żeby farba nie dostawała się w te styki i nie powodowała błędów spawalniczych.
Oprócz błędów natury...hmmm...jak te dwa powyżej, w życiu mamy do czynienia również z błędami spawalniczymi.
Czasami technologia wymaga pomalować kadłub/statek przed zakończeniem prac gorących, stąd zastosowanie zabezpieczeń styków w postaci taśmy.
Głupiec wyśmieje, fachowiec zrozumie.

Jednak nie samo zabezpieczenie styków jest tu problemem, a sposób ich spasowania. Na pierwszy rzut oka widać niekompetencję i brak wiedzy stoczniowej.
Zapewne prace te wykonywali biedacy z Ukrainy niekoniecznie z przygotowaniem zawodowym w tej branży, tak chętnie ściągani przez naszych operatywnych biznesmenów.
Gdzieś słyszałem, że pośrednik ściągający tych ludzi do pracy w Polsce, w mniej niż siedem lat, potrafi dorobić się majątku z takich właśnie baboli jak na zdjęciu.

Wystarczy?
:lol:

Nie tylko w stoczniach sie tak zabezpiecza. Kadlub w miejscach pokazanych na zdjeciu jest przygotowany do spawania, polar dobrze pisze z tą tasmą inaczej trzeba bylo by blachy szlifowac z farby przed spawaniem, dodatkowa robota.. Widac ogloszenie sukcesu nie moglo czekac

Awatar użytkownika

korbaczeska pisze:
Kadlub w miejscach pokazanych na zdjeciu jest przygotowany do spawania,
polar dobrze pisze z tą tasmą inaczej trzeba bylo by blachy szlifowac z farby przed spawaniem,

Nurtuje mnie pytanie, jak te tony blach utrzymują miłą PiSowi formę statku, skoro są niepospawane?
Czy się mylę myśląc, że sama "szara taśma" to za mało, i oprócz niej oraz modlitwy, potrzeba jeszcze
przynajmniej "trytytki" lub "Super Glue", a może i obydwu cudownych wynalazków?

Awatar użytkownika

Jeszcze spawaczy dobrych, nie tych z Ukrainy. Ale ci dobrzy wyjechali do Norwegii i zarabiaja tam portworne pieniądze opierdalając byle jakich ukraińskich spawaczy w Polsce, którzy nie umieją spawać blach grubych ....
Spawaczy i to dobrych są tysiące, nie każdy do Polski pędzi. Ci co przyjeżdżają mają ciężki start ale potem jak pokażą co umieją to Polacy są cieniutcy. Mówię o spawaczach z Azji.

A ja się tylko zapytam czy pan Wielki Wezyr jest inżynierem budownictwa okrętowego, ze tak się wymądrza na temat spawania kadłubów?
Ten jego ekspert z Twittera może nim jest?
Czy Pan WW jest w ogóle inżynierem od czegokolwiek?
Skoro Panowie ode mnie wymagacie wiedzy zawodowej w tematach w jakich się wypowiadałem to pokażcie swoje dyplomy. Karty na stół.
A potem sobie możecie już gadać.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412 ... 417  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.