forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 380, 381, 382, 383, 384, 385, 386 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 cze 2019, 20:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
Polska zmarnuje 90 proc. potencjału F-35? Generałowie ostrzegają


https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/3061 ... egaja.html

O tym kurwa dyskutujcie, bo motłoch chce wydać nasze pieniądze i rzucić w błoto. To my za to płacimy, to nasza harówa pójdzie się jebać. I przez to służba zdrowia będzie dalej tonąć jak tonie a my będziemy umierać w SORach. Bo pojebom zachciewa się drogich gadżetów.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 cze 2019, 20:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Nie, będziemy gadać o zasobach jodu. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 cze 2019, 20:18 
Dodam jeszcze drobną sugestię, by pan Boruch napisał w sprawie zbanowania mnie do samego Urbana.
Mogę pomóc w redakcji donosu.. :lol:


Na górę
  
 
Post: 17 cze 2019, 20:33 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
canislupus pisze:
Komandorze, mieszkasz w części naszego kraju bardzo atrakcyjnie turystycznym i może skromniejsi turyści są ewenementem, a oni wdzięczni są losowi, że tam trafili. Sam mieszkam w regionie gdzie można spotkać więcej tych niezamożnych. Mój znajomy prowadzący usługi hotelarskie dokładnie wie jak będą zachowywali się goście z jakiego regionu. Atrakcyjność Helu przyciąga "szmalowną" młodzież i to wasze miasto odzwyczaiło się od takich "nie zblazowanych", dlatego byli tak widoczni. Nie oszukujmy się, że to były dzieci beneficjentów 500+. Bo to mogły być rodziny i dzieci z uczciwego biura podróży. "Fpakowałem" się w temat, a wątek przewodni jest inny, jestem przeciwny zakupom PAD sprzętu wojskowego.



A hotelarze i właściciele pensjonatów faktycznie narzekają. Albo narzekali jeszcze tak ze dwa lata temu. To racja. teraz im już przechodzi albo 500+ się cywilizuję. narzekają też Knajpiarze, a nawet sklepikarze bo co innego dobre zamówienie przy stoliku dla 3 osób a co innego dla 6 marne w stylu jedna woda i 6 szklanek. Miejsce zajmuje, dzieci jak to dzieci a 3-4 ciężko upilnować by nie rozlały, upaprały. Tak to racja. Nie przeczę.

A wracając do tematu bo nam się F-35 całkiem niewidzialny zrobił to powiem, że nie ma i nie będzie niewidzialnych samolotów, okrętów i chyba nigdy nie będzie. Ale nikt tego, oprócz laika nie oczekuje. To bardziej TRUDNO-WYKRYWALNE zabawki.
I nie chodzi o to by je nie wykryć tylko wykryć jak najpóźniej. Nie na 200 km a np na 50 czy nawet mniej 20. Czas reakcji się zmniejsza, ilość wystrzelonych pocisków i ich celność (też muszą złapać cel) itp.

Co do tego, że lecą zachowując ciszę radiową to nic nowego. Stosowane od lat, Od II WŚ.
Ze z sensorami w trybie pasywnym również. A świadomość operacyjną teatru działań czyli sytuacje też nie muszą ze swojego radaru tylko z samolotu AWACS lub podobnego będącego w strefie dyżurowania poza zasięgiem npla ma przesłane po linku 16.
I od biedy może zobaczyć jaka jest sytuacja 1000 km od niego. (coś jak te mapki co pokazują ruch lotniczy i morski w internecie. Nie mamy radaru a możemy sobie sprawdzić co lata czy płynie np. kolo Kanarów)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 cze 2019, 20:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Komandor pisze:
....
I od biedy może zobaczyć jaka jest sytuacja 1000 km od niego. (coś jak te mapki co pokazują ruch lotniczy i morski w internecie. Nie mamy radaru a możemy sobie sprawdzić co lata czy płynie np. kolo Kanarów)


Możemy, doskonale było to widać w przypadku lotu MH 370.
W warunkach pokojowych przy doskonałej pogodzie i braku zakłóceń.
Ciekawe co można zobaczyć w warunkach wojennych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 cze 2019, 21:43 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
A dokładniej to o co Ci chodzi?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 cze 2019, 21:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Sprawa tego co widać na niebie i co tak naprawdę można zaobserwować to bardzo ciekawe zagadnienie.
A jest co obserwować, trudniej wyciągać wnioski.
Najgorzej jest wtedy gdy już wyciągnięte wnioski raptem przestają być wyciągnięte i np. trotyl wykryty na ciałach ofiar okazuje się być niebyłym.
Badanie zaś katastrofy mino odnalezionych "czarnych skrzynek" ciągnie się w nieskończoność a końca nie widać.
Tak jest z kolejną katastrofą która mimo iż zdarzyła się w nieodległych rejonach świata, niemal na "oczach, radarach i transponderach", najprawdopodobniej nie znajdzie zadowalającego wyjaśnienia.

Lot 804


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 cze 2019, 21:53 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Boruch pisze:
Cytuj:
Polska zmarnuje 90 proc. potencjału F-35? Generałowie ostrzegają


https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/3061 ... egaja.html

O tym kurwa dyskutujcie, bo motłoch chce wydać nasze pieniądze i rzucić w błoto. To my za to płacimy, to nasza harówa pójdzie się jebać. I przez to służba zdrowia będzie dalej tonąć jak tonie a my będziemy umierać w SORach. Bo pojebom zachciewa się drogich gadżetów.


Dużo racji.
W artykule nie motłochu.
Bo z tym motłochem to nie wiem o co chodzi i kto zacz.
Znaczy co, kto? Bo ja nie rozumiem Panie Boruch. Aż sięgnąłem do SJP:

Cytuj:
motłoch

pogardliwie:
1. tłum ludzi zachowujących się niekulturalnie, wywołujących burdy, bijatyki; hołota, swołocz, tłuszcza;
2. ludzie przeciętni, nienależący do elity; plebs, tłum, masy, pospólstwo



To jakieś tłumy chamów wydają? Przeciętni Kowalscy z Nowakami? Plebs? Masy (kogo?), pospólstwo? JA tam nie widziałem zbiorek na ulicach, w familokach i pod budkami z piwem. :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 cze 2019, 9:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Widzę, że Pan cytuje definicję wyrażenia, nawet żartuje, tak więc odpowiedź potrzebna nie jest.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 cze 2019, 10:34 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Pantryglodytes pisze:
Sprawa tego co widać na niebie i co tak naprawdę można zaobserwować to bardzo ciekawe zagadnienie.
A jest co obserwować, trudniej wyciągać wnioski.
Najgorzej jest wtedy gdy już wyciągnięte wnioski raptem przestają być wyciągnięte i np. trotyl wykryty na ciałach ofiar okazuje się być niebyłym.
Badanie zaś katastrofy mino odnalezionych "czarnych skrzynek" ciągnie się w nieskończoność a końca nie widać.
Tak jest z kolejną katastrofą która mimo iż zdarzyła się w nieodległych rejonach świata, niemal na "oczach, radarach i transponderach", najprawdopodobniej nie znajdzie zadowalającego wyjaśnienia.

Lot 804


A tak na serio to o co Ci chodzi w kontekście F-35 i obrazowania sytuacji operacyjnej w czasie wojny?

Czyżbyś sugerował że wyjaśnienia o jakiś piszesz by były wtedy priorytetem?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 380, 381, 382, 383, 384, 385, 386 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group