forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 14 gru 2018, 10:56

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3395 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325 ... 340  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Cieszy mnie fakt, że ludzie mają tyle czasu do zmarnowania,
że są w stanie przez godzin dwie tak intensywnie przeszukiwać sieć,
aż znajdą przykład mineralizacji CO2 na obojętny dla środowiska
magnezyt (MgCO3) i krzemionkę :P

364

Awatar użytkownika

Ciekawy pomysł ale brak linku sprawia, że gówno taki cytat daje, a mógłby.
Byłoby dobrze, żeby forum służyło wymianie nie tylko poglądów, ale i wiedzy.
Niestety służy jako klon "shitboxa" i do analizy twórczości poetki zza oceanu.

Awatar użytkownika

polar pisze:
Zamiast inwestować miliardy w maszynki do mielenia ludzkiego mięsa, zainwestować i ulepszać chociażby tę technologię.
Ale po co?
Przecież się nie da. A jak się obecnie nie da, bo jest nieopłacalne, znaczy że jest to niemożliwe.
I chuj, że ważne społecznie. "Nieopłacalne"załatwia wszystko.
Grunt, że Minolty są w dobrej cenie.
Balcerowicz forumowy. W ząbek czesany.

Cytuj:
Przykładem może być proces amerykańsko-kanadyjskiego konsorcjum ZECA (Zero Emission Carbon Aliance). W tym procesie (patrz rysunek) z dowolnego paliwa węglowego (węgiel, koks, węgiel brunatny, oleje, a nawet biomasa) wytwarzany jest wodór i czysty strumień CO2 podlegający nastepnie mineralizacji poprzez reakcję ze sproszkowaną skałą typu serpentynu. Wodór zaś kierowany jest do wysokotemperaturowego ogniwa paliwowego, gdzie reaguje z tlenem z powietrza, dając energię elektryczną i wodę używaną powtórnie przy gazyfikacji i reformingu.

Produktami mineralizacji CO2 są obojętny dla środowiska magnezyt (MgCO3) i krzemionka, które można wykorzystać albo w rolnictwie dla poprawienia struktury gleby, albo użyć do zasypywania wyrobisk krzemianów magnezu.

Nie ma co wierzyć w takie bajki w Kanadzie wydumali zastosowanie dla serpentynu bo go dużo mają.
Gdyby wiązanie co2 było takie proste to ten cały serpentyn już dawno pochłonąłby cały co2 z powietrza i zamiast serpentynu mieliby w Kanadzie magnezyt.
Ten cały proces, uruchomi jak bodaj WRL pisał, węża który zjada własny ogon.
Sam Pan to napisał, kopalnie, wyrobiska, mielenie, itp.

Bardziej martwią powtarzane w koło Macieju absurdy o tym że lasy czy tam inne puszcze, szklarniowe rośliny, produkują tlen.
Ale do tego zdążyłem się już po części przyzwyczaić.

Aaa co do tej produkcji tlenu :mrgreen: linka nie podam oczywiście.

Awatar użytkownika

WLR pisze:
Byłoby dobrze, żeby forum służyło wymianie nie tylko poglądów, ale i wiedzy.
Niestety służy jako klon "shitboxa" i do analizy twórczości poetki zza oceanu.

Wiedza w czasach postprawdy jest niewskazana, należy ją ukrywać, nader często często okazuje się niedemokratyczna i obraża luckie uczucia.

Awatar użytkownika

Pantryglodytes pisze:

Wiedza w czasach postprawdy jest niewskazana, należy ją ukrywać,
nader często często okazuje się niedemokratyczna i obraża luckie uczucia.

Se znalazłem ten artykuł o mariażu serpentynu z CO2 i zaintrygowało mnie takie zdanie:
Cytuj:
Zrównoważenie energetyczne zachodzących reakcji, cykliczne wykorzystanie CaO i ciepła
generowanego w ogniwie paliwowym pozwala uzyskać w całym procesie wydajność konwersji
energii zawartej w paliwie na energię elektryczną na poziomie 70%, a więc prawie dwukrotnie
większą niż w nowoczesnych elektrowniach, w dodatku bez emisji do atmosfery czegokolwiek,
łącznie z CO2.

To już łatwiej mi uwierzyć w płaską Ziemię, ale dlatego tylko, żem jest niewątpliwie kmieć prosty.

Awatar użytkownika

WLR pisze:
....

To już łatwiej mi uwierzyć w płaską Ziemię, ale dlatego tylko, żem jest niewątpliwie kmieć prosty.

Słusznie w epoce postprawdy należy być sceptycznym.

Cytuj:
wydajność konwersji
energii zawartej w paliwie na energię elektryczną na poziomie 70%

Napisali tak dlatego bo jak ognia boją się podać sprawności ciągnionej całego procesu.
Jak zwykle kłamią wiec w najlepsze.
Podejrzewam że tak podana sprawność dostarczenia energii do końcowego użytkownika nie przekroczy tradycyjnych kilku procent. :mrgreen:

WLR pisze:
.

Zapytaj zasobnego, jak wkleić pierwszych parę słów z cytatu do góglary, a ta sama znajdzie źródło. To chyba nie powinno być skomplikowane. CtrV, czy inny Control. Nie wiem, ja filozof z małym zasobem jestem, gdzież mnie do prostych.

Edyta
A jednak znalazł. Ale gównem musiał rzucić. Aż Zasobny przyleciał się potaplać. :lol:

Awatar użytkownika

Wielki Wezyr pisze:
:lol: :lol: :lol:

Obrazek

Super !

Awatar użytkownika

Uważajcie, bo będą chcieli was zwerbować, jak Franka Dolasa w knajpie.
Nie pijcie z obcymi.... :lol: :lol: :lol:

Kina, galerie handlowe, rynki, centra miast, ośrodki sportu, parki rozrywki i główne ulice stają się- dzięki decyzji podjętej przez szefa MON, Mariusza Błaszczaka, miejscami agitacji zachęcającej do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. MON wysyłać będzie z koszar naganiaczy, którzy mają zachęcać młodych ludzi do wstępowania do zawodowego wojska.

Dlatego na ulicach miast i w galeriach handlowych żołnierze będą nawiązywać bezpośredni kontakt z przechodniami i klientami. Będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju.

http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artyk ... 018-10-14/

Awatar użytkownika

Kto może podjąć się zatrudnienia do dzisiejszej "zreformowanej" polskiej armii? Tylko głupek, który nie wie co robi. Albo podobny sprzedawczyk jak pisiory. Taki kandydat już przy samym podjęciu decyzji z psychologicznego punktu widzenia jest marnym nabytkiem. Liczy się jedynie waga takiego osobożołdaka, bo raczej rozumu w nim brak. Wartość bojowa bliska zeru, nawet po przeszkoleniu.

Nigdy w życiu i za żadne pieniądze nie wstąpiłbym do takiej armii, gdzie MONem rządzą głupole i ideowi psychole, a dowództwo armii to w większości pokorne cielęta i kapciowi polityków PiSu, zabiegający o własne kariery. Służyć pod ludźmi, którzy dają się pomiatać byle mściwym łachmytom w gajorkach?! To mają być dowódcy?! To mają być żołnierze?!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3395 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325 ... 340  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.