forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 12:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 298, 299, 300, 301, 302, 303, 304 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 paź 2018, 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Elektrownie i spalarnie tez spawałeś na przestojach?
Jak Cie czytam, to myśle ze nie bardzo znasz temat polskich elektrowni. I filtrów. :lol:

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2018, 20:33 
I ja nie słyszałem o filtrze zatrzymującym CO2.

Może w kominie sadzi się bonsai i orchidee?


Na górę
  
 
Post: 02 paź 2018, 20:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
polar pisze:
No. Extra. Dech mnie zapiera jak po wypowiedzi Zasobnego.

Byliście kiedyś człecze we Wiedniu?
Jakbyśta przypadkiem nie byli, to mogę wam opowiedzieć o pewnej budowli w centrum tego zacnego miasta.
Spalarni śmieci.
Wyposażonej w takie filtry, że jest kompletnie niegroźna dla głupich Wiedeńczykow.
A co by było, gdyby takie filtry zastosować na polskich elektrowniach zasilanych polskim węglem?
To ja wam powiem co by było.
Nie płacilibyśmy haraczu za emisję CO2 i niemiecki emeryt do działy z polskim uchodźcą z GB musiałby zakasać rękawy, żeby zarobić na bibki na Ibizie.



"Głupich Wiedeńczyków". Ciekawe czy pan agronom zauważy ten haniebny epitet czy tylko na mnie poluje? :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2018, 21:05 
korbaczeska pisze:
Elektrownie i spalarnie tez spawałeś na przestojach?
Jak Cie czytam, to myśle ze nie bardzo znasz temat polskich elektrowni. I filtrów. :lol:


Kiedyś na tym forum pewna Pani Przemądrzała sugerowała w podobny sposób, że spawacz nie może znać się na utylizacji azbestu. Argumentem też były emotikony. :D
I pomimo, że spawacz nie zna się na tejże utylizacji, bez problemu znalazł w sieci sposób na bezszkodową unicestwienie tego świństwa. Chyba powyżej 900 stopni przestaje być problemem.

No ale skoro Ty i omnibus wlr nie znacie metody na oczyszczanie spalin węglowych, to świat musi być w ciemnej dupie.
Pozamykać instytuty badawcze, a badaczy do hut.

Taaa...Korbeńka, to że uchodźca nie ma wspólnej nici DNA z Columbem, tego można było być pewnym, ale Ty...
:lol:


Ostatnio zmieniony 02 paź 2018, 21:18 przez polar, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 02 paź 2018, 21:10 
Aha... jakbyś dalej chciała trzymać z tym durniem, proponuję wpisać w google "zeroemisyjne elektrownie węglowe".
Plik w pdf.
Ciekawy.
No i nie spawacz to wymyślił.
:lol:

Banzai niech sobie w tyłek wsadzi, może wyjdzie z szoku po Klerze.
Cytuj:
Technologie wykorzystywane do separacji dwutlenku węgla
ze spalin stosują procesy adsorpcji, separacji membranowej i krio
-
genicznej, a także absorpcji chemicznej i fizycznej,


Boruch pisze:
"Głupich Wiedeńczyków". Ciekawe czy pan agronom zauważy ten haniebny epitet czy tylko na mnie poluje? :lol:

Prostego prola nie rozumiesz, a Stasia próbujesz? Paradne. :lol:


Na górę
  
 
Post: 02 paź 2018, 21:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
japrdl, polar, dwie elektrownie mam za sobą, na horyzoncie trzecia.
Mów mi dalej, zabłysnę przy kolegach.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2018, 21:38 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Pantryglodytes pisze:
korbaczeska pisze:
....kolejne wojny beda.....


Zapewne będą, a o co, to się zobaczy.

W niemcowni 1/4 wszystkich el. wiatrowych idzie jest do likwidacji, miały dopłaty do swej "produkcji" na dwadzieścia lat. ( 5700szt. do2020r) w ciągu kilku lat kolejne 20 parę tysięcy.
Czyli wszystkie.
Koniec dopłat, to koniec kręcenia lodów, każdy z tych przybytków po ustaniu dotacji generuje wyłącznie straty.

Bo technologia do dupy. I nie ma efektywnego kondensatora.

ps
Nie ma się co czarować - ciągle jesteśmy na poziomie kamienia łupanego, czyli odzyskiwania enrgii naszej gwiazdy, zmagazynowanej w szczątkach roślinnych. Robimy to coraz szybciej i poczytujemy sobie za sukces. A faktycznie podcinamy gałąź, na której siedzimy.
Bez opanowania enregii fuzji i syntezy daleko nie zajedziemy. Szkoda tylko, że wyprobujemy to najpierw jako broń przeciw pobratymcom.


Ostatnio zmieniony 02 paź 2018, 21:55 przez ika, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2018, 21:51 
korbaczeska pisze:
japrdl, polar, dwie elektrownie mam za sobą, na horyzoncie trzecia.
Mów mi dalej, zabłysnę przy kolegach.

No już dobrze, dobrze...nie zatrybiłem do końca sensu twojej wypowiedzi.
Lubiący kisiel tak na mnie działa. Czuję się wiecznie wkręcony. Jak spax w drzewko banzai.
Chętnie wysłucham jego wersji o elektrowniach z orchideami w kominach. :)


Na górę
  
 
Post: 02 paź 2018, 22:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
ika pisze:
......
Bez opanowania enregii fuzji i syntezy daleko nie zajedziemy. Szkoda tylko, że wyprobujemy to najpierw jako broń przeciw pobratymcom.


Taaa.... fuzja i synteza.

Jak uczy przyroda (kiedyś były takie lekcje, dawne czasy...) z tego co pamiętam fuzja jest skrajnie nieefektywnym i skrajnie niewygodnym sposobem pozyskiwania energii.
Dowodem jest słońce, ogrzewa i świeci jest źródłem życia i.....trwa w nieomal niezmienionej postaci gigantycznego olbrzyma już miliardy lat.....nie tędy więc droga.
Jest inna, gwałtownia, synteza, wspomagana ciśnieniem światła, katastrofa, generująca energię nieomal z niczego w nieomal żadnej początkowej wielkości.....
Jaka jest trzecia droga? jaką mamy pewność istnieje cokolwiek poza tymi skrajnościami?
Otóż nie mamy żadnej takiej pewności, natomiast z tego co obiło mi się o uszy, odpadowe promieniowanie przy syntezie czy to w urządzeniach typu tokamak czy innych (laserowych) jest tak intensywne że powoduje błyskawiczną degradację materiałów używanych do konstrukcji urządzeń, całość po prostu się rozpada....
No ale coś? być może się wymyśli?.... na razie podobno powstaje ITER , jakoś tak bez entuzjazmu......
Metody badawcze przypominają mi Edisona, tyle że on szukał trwałego nietopliwego włókna do żarówki za jakieś grosze ..... nie znał okresowego układu pierwiastków? ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2018, 22:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
WLR pisze:
I ja nie słyszałem o filtrze zatrzymującym CO2.

Może w kominie sadzi się bonsai i orchidee?


A ja na ten przykład, jeśli Pan pozwoli, słyszałem, i nie jest to puszcza amazońska, ona niczego nie zatrzymuje, w niej wszystko gnije.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 298, 299, 300, 301, 302, 303, 304 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group