forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 391, 392, 393, 394, 395, 396, 397 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 wrz 2019, 15:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
polar pisze:
Z największą przyjemnością kopnę w dwie dupy. :D
Otóż w stoczniach całego świata miejsca łączenia blach, zwane stykami, zabezpiecza się taśmą klejąca żeby farba nie dostawała się w te styki i nie powodowała błędów spawalniczych.
Oprócz błędów natury...hmmm...jak te dwa powyżej, w życiu mamy do czynienia również z błędami spawalniczymi.
Czasami technologia wymaga pomalować kadłub/statek przed zakończeniem prac gorących, stąd zastosowanie zabezpieczeń styków w postaci taśmy.
Głupiec wyśmieje, fachowiec zrozumie.

Jednak nie samo zabezpieczenie styków jest tu problemem, a sposób ich spasowania. Na pierwszy rzut oka widać niekompetencję i brak wiedzy stoczniowej.
Zapewne prace te wykonywali biedacy z Ukrainy niekoniecznie z przygotowaniem zawodowym w tej branży, tak chętnie ściągani przez naszych operatywnych biznesmenów.
Gdzieś słyszałem, że pośrednik ściągający tych ludzi do pracy w Polsce, w mniej niż siedem lat, potrafi dorobić się majątku z takich właśnie baboli jak na zdjęciu.

Wystarczy?
:lol:


Nie tylko w stoczniach sie tak zabezpiecza. Kadlub w miejscach pokazanych na zdjeciu jest przygotowany do spawania, polar dobrze pisze z tą tasmą inaczej trzeba bylo by blachy szlifowac z farby przed spawaniem, dodatkowa robota.. Widac ogloszenie sukcesu nie moglo czekac

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 wrz 2019, 16:53 
korbaczeska pisze:
Kadlub w miejscach pokazanych na zdjeciu jest przygotowany do spawania,
polar dobrze pisze z tą tasmą inaczej trzeba bylo by blachy szlifowac z farby przed spawaniem,


Nurtuje mnie pytanie, jak te tony blach utrzymują miłą PiSowi formę statku, skoro są niepospawane?
Czy się mylę myśląc, że sama "szara taśma" to za mało, i oprócz niej oraz modlitwy, potrzeba jeszcze
przynajmniej "trytytki" lub "Super Glue", a może i obydwu cudownych wynalazków?


Na górę
  
 
Post: 02 wrz 2019, 18:38 
Jeszcze spawaczy dobrych, nie tych z Ukrainy. Ale ci dobrzy wyjechali do Norwegii i zarabiaja tam portworne pieniądze opierdalając byle jakich ukraińskich spawaczy w Polsce, którzy nie umieją spawać blach grubych ....
Spawaczy i to dobrych są tysiące, nie każdy do Polski pędzi. Ci co przyjeżdżają mają ciężki start ale potem jak pokażą co umieją to Polacy są cieniutcy. Mówię o spawaczach z Azji.


Na górę
  
 
Post: 03 wrz 2019, 15:44 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
A ja się tylko zapytam czy pan Wielki Wezyr jest inżynierem budownictwa okrętowego, ze tak się wymądrza na temat spawania kadłubów?
Ten jego ekspert z Twittera może nim jest?
Czy Pan WW jest w ogóle inżynierem od czegokolwiek?
Skoro Panowie ode mnie wymagacie wiedzy zawodowej w tematach w jakich się wypowiadałem to pokażcie swoje dyplomy. Karty na stół.
A potem sobie możecie już gadać.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 wrz 2019, 19:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Skoro się Ciebie, przyjacielu, czepia, to pewnie jest.
Od okrętów, niestety nie.
Więc, jeśli klejenie statków taśmą i udawanie, że statek jest gotowy do wodowania, to norma konstrukcyjna, to oczywiście nie mam zastrzeżeń.
Bo brak mi wiedzy w tym kierunku. I nie zamierzam lać wody.
Tu natomiast będzie lał ja do zimy. :)

PS.
Mam wrażenie, że Pana celnie trafiłem, bo obudziłem wielkie pokłady frustracji.


Ostatnio zmieniony 03 wrz 2019, 19:30 przez Wielki Wezyr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 wrz 2019, 19:30 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Masz rację, celnie ...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 wrz 2019, 19:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
No proszę, a już miałem wyciągnąć rękę na zgodę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 wrz 2019, 19:35 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No dobra. Nie masz racji. niecelnie. Teraz dobrze?

Bo już nie wiem, zgodzić się Tobą też nie dobrze ? :lol:

Dobra zawieszenie broni z mojej strony. Ale jak podadzą wycenę strat materialnych tej awarii to wrócę do tematu i zapytam czy kilkadziesiąt czy więcej milionów to dalej są znikome straty czy duże.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 03 wrz 2019, 19:38 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 wrz 2019, 19:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
No, dobra.
Przepraszam za swoje teksty.
Czasem przesadzam, jak się rozkręcę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 wrz 2019, 19:39 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No patrz razem żeśmy to zawieszenie ogłosili.

Wielki Wezyru, w sumie to i ja przepraszam. Też się nakręcam. Nie warte gówno (dosłownie) sprzeczki. :P

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 391, 392, 393, 394, 395, 396, 397 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group