forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 gru 2018, 20:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Komandor pisze:
Jaki tam plan...? A nawet jakby to nie ma w nim mowy o 3 nowych fregatach za 12 mld. Jakieś mrzonki.


Jak to jaki plan, Pan Prezes wrócił do formy, i plan przedstawił, wystarczająco wyraźnie:

https://www.youtube.com/watch?v=KFQiNcuBssA


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 21:04 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Boruch pisze:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/modernizacja-czolgow-mon-leopard-k2,23,0,2423831.html

I co na to powiecie moi drodzy? Co lepiej się opłaca. Mieć 142 sztuki modernizowanych czy 80 nowiutkich cacek? Ja mam wątpliwości.


Na czołgach to ja tyle o ile się znam.
Chociaż wiem co w nich najważniejsze :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 21:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Pewnie lufa, co? Bo ja tam sobie myślę, że te wyliczanki to psu na budę. 80 szt za 3,1 miliarda? sztuka w sztukę może tak. A gdzie utrzymanie, części zamienne, szkolenie, itp. Nowe technologie kosztują.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 21:30 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
a tam lufa... Kapusta!

PS. Sam to czołg to faktycznie nie wszystko, to cały system logistyki i remontowy i ten by trzeba było zmienić.
To trochę jak dylemat, co byś zrobił mieszkając w Afryce w jakimś buszu, z dala od cywilizacji. Kupił starego Merca W 124, Starego Land Rovera i remontował czy najnowsze cacuszko Hundaja. Może zbyt naciągane ale mniej więcej prawdziwe.
Ale na czołgach się nie znam.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 22:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Komandor pisze:
a tam lufa... Kapusta!

PS. Sam to czołg to faktycznie nie wszystko, to cały system logistyki i remontowy i ten by trzeba było zmienić.
To trochę jak dylemat, co byś zrobił mieszkając w Afryce w jakimś buszu, z dala od cywilizacji. Kupił starego Merca W 124, Starego Land Rovera i remontował czy najnowsze cacuszko Hundaja. Może zbyt naciągane ale mniej więcej prawdziwe.
Ale na czołgach się nie znam.


Temat czołgów a i potencjał remontowy tychże został w Polsce załatwiony już ze trzydzieści lat temu.
Wątpliwym jest by Polska mogła wyremontować T-34 używając do tego własnych linii technologicznych i produkowanych na miejscu części.
A co dopiero mówić o bardziej skomplikowanych maszynach.
Wystarczy jako poziom zaawansowania technologicznego i kadrowego wskazać próbę nielicencjonowanego dorobienia (odtworzenia) części potrzebnej do pewnego latającego aparatu.
I czym się ta katastrofa skończyła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 23:02 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Mniej więcej o tym właśnie pisałem. Aby mieć czołg prawie IV czy III + generacji to trzeba mieć też i zaplecze IV generacji.
W sumie to i dobrze jakby cały taki system kupić wraz z technologią itp bo to by nieco podciągnęło w górę, nie tylko wojsko ale i przemysł, konstruktorów, inżynierów, majstrów itp ...

Tylko jeden problem. Jak się weźmie pod uwagę cały system szkoleniowo-logistyczo-remontowy to się nie kupi jak piszą 82 a zaledwie 42 czołgi. A czy dla 42 opłaca się cały ten system kupować? Więc jak już to by trzeba kupić ze 120 co najmniej docelowo kolejne z 200-300.
Bo czym mniej sztuk to cena jednostkowa uwzględniająca system wyższa.

Ten osławiony Ślązak taki drogi bo to wieczny prototyp i jednostkowy wyrób. Prawie jak dzieło sztuki. Ręcznie klepany na zamówienie według ciągle zmieniającej się specyfikacji (wymagań zamawiającego) samochód też by wyszedł krocie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2018, 0:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Nic a nic Wy się nie znacie na tankach.
Ruskie tankisty mówią że najważniejsze w tankie - nie obosratsa od stracha :lol: .

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2018, 0:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Komandor pisze:
...

Ten osławiony Ślązak taki drogi bo to wieczny prototyp i jednostkowy wyrób. Prawie jak dzieło sztuki. Ręcznie klepany na zamówienie według ciągle zmieniającej się specyfikacji (wymagań zamawiającego) samochód też by wyszedł krocie.


Widziałem z bliska jak wygląda dokumentacja technologiczna i produkcyjna silnika podobnego do tego który "wygrał" drugą wojnę światową.
Opracowanie tej konstrukcji we wczesnych latach trzydziestych...... to było więcej niż dzieło sztuki.

U nas chyba nigdy podobne konstrukcje nie powstawały.

Zawsze tylko co najwyżej prototypy, jednostkowe produkcje, masowe? - bodaj nigdy nie spotkałem się z jakakolwiek polską, ponadczasową konstrukcją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2018, 0:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
piotrek pisze:
Nic a nic Wy się nie znacie na tankach.
Ruskie tankisty mówią że najważniejsze w tankie - nie obosratsa od stracha :lol: .


Możliwe, podejrzewam jednak że działa to w obie strony.

Załoga takiego PzKpfw II czy III doskonale zdawała sobie sprawę że widok T34 gotowego do strzału to ostatnie co zobaczyli na tym świecie.
Smród musiał być nieziemski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2018, 8:41 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Witam Komandorze!
Nareszcie wróciłeś. W końcu będę miał jakieś wiarygodne informacje w temacie sytuacji w naszej MW.
Gdy jeszcze na łono powróci Kocisko, - może będę częściej tu zaglądał.
Gdyż albowiem, tu jedynie o dupie Maryni ( niby temat marynistyczny ale mało precyzyjny ) - nawijali albo sie żarli.
I od razu pytanie:
"Gawrona" już uzbroili czy na motorówkę do wożenia Vipów przebudowano........ :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group