forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 cze 2019, 14:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
nick pisze:
Wiesz, w kwestii obrażania mam podobne zdanie jak Komandor.
Ponieważ wśród - nazwijmy to - beneficjentów - poczynań obecnej władzy jest wielu ludzi, których życie było dotychczas tak zdominowane pogonią za wsadem do garnka dla dzieci, że na refleksję brakowało już siły. Byli po prostu zbyt zgnębieni i przytłoczeni. Większość tych ludzi to po prostu skromni ludzie, ciężko pracujący za gówniane pieniądze, za które nie są wstanie utrzymać rodzin.
I oto proste posunięcie władzy oddaliło od nich widmo nędzy. To spowodowało poczucie lojalności wobec władzy, no i pierwszą podstawową refleksję, którą w największym skrócie określiłabym tak :"każda władza kradnie, ale ta dała nie tylko swoim, ale coś kapnęła również nam".
Ci ludzie, jeśli stale są obrażani epitetami typu patologia, umocnią się tylko w tym myśleniu.
Tym bardziej, że o ile bezczelne dojenie państwowych pieniędzy (typu pensyjki w NBP, zmiany prezesów w spółkach kilkanaście razy w ciągu roku i wielosettysięczne odprawy) wywołują komentarze trwające kilka dni, w dodatku nikt nie nazywa tego patologią, po czym burza w mediach ucicha. A ich nieszczęsne 500+ jest wałkowane od kilku lat, ilustrowane filmikami o pijanych rodzicach, więc w końcu przestają obiektywnie myśleć, a tylko zaczynają się po prostu wkurwiać.
I krąg tych ludzi będzie się poszerzał.
Dlatego też inwektywy, jeśli w ogóle stosować, to wobec prawdziwych patologii, a nie hurtem wobec wszystkich, którzy coś łyknęli ze wspólnego tortu.


Po ostatnich wyborach spece od socjologii doszli dopiero dziś do wniosku, że na wyborców PiSu nic nie działa, prócz plusów. Nie przeszkadzają im afery do jakich doprowadzili. Nie przeszkadza unurzanie w podejrzanych interesach samego pierwszego Polaka z Żoliborza. Nie przeszkadza to jak wszystkie służby państwowe tegoż właśnie prezesa chronią przed rozliczeniem. Nie przeszkadzają jawne kłamstwa władzy, kolesistowo, niekompetencja, arogancja, mściwość i odwet mylone z stosowaniem prawa i sprawiedliwości, rozwalanie podstaw niedojrzałej jeszcze demokracji, rujnowanie naszego wizerunku, ograniczanie wolności, dzielenie Polaków na lepszych i gorszych, zrujnowanie naszej armii, wprowadzenie nas na drogę państwa policyjno-wyznaniowego, podporządkowanie jednej partii wszystkich możliwych służb i mediów państwowych. A przecież my nie różnimy się niczym od innych społeczeństw pod względem pobieranej wiedzy inteligencji. Nie jesteśmy plemieniem z amazońskiego buszu. Uczą nas w szkole co to jest państwo, prawo, że należy to szanować. Dobro od zła. No to jak to jest, że dajemy się tak łatwo kupić najbardziej moralnie zepsutej partii jaka po 89 r w Polsce istniała? Czy wolno usprawiedliwiać postępowanie dorosłych w końcu ludzi niedostatkiem? Czy przed rządami PiSu naszemu społeczeństwu aż tak źle się żyło, że trzeba było wybierać PiS co jest równoznaczne jak podpisanie cyrografu z diabłem? I gdyby Polacy ich nie znali, gdyby nie znali prezesa i ferajny to mógłbym zrozumieć ale przecież oni dali już próbkę swoich możliwości. Jak można wybierać taki motłoch ponownie? Jak nazwać taki elektorat? Czy to jest obrażanie? Czy tylko to, że prawda czasem boli?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 cze 2019, 18:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
I PO-jeby właśnie za to płacą przegrywanymi kolejnymi wyborami. W obiecanki i zapewnienia, że tych 500 + sów nie zamierzają odbierać nikt nie bierze poważnie, bo wiadomo iż każda próba gmerania przy tym świadczeniu skończy sie co najmniej kolejnymi przegranymi wybiorami, jeżeli nie poważnymi ulicznymi ruchawkami. Suweren bowiem potrafi bronić swoich praw nabytych, szczególnie tych związanych z kasiorą.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 cze 2019, 19:20 
Cytuj:
Po ostatnich wyborach spece od socjologii doszli dopiero dziś do wniosku, że na wyborców PiSu nic nie działa, prócz plusów. Nie przeszkadzają im afery do jakich doprowadzili. Nie przeszkadza unurzanie w podejrzanych interesach samego pierwszego Polaka z Żoliborza. Nie przeszkadza to jak wszystkie służby państwowe tegoż właśnie prezesa chronią przed rozliczeniem. Nie przeszkadzają jawne kłamstwa władzy, kolesistowo, niekompetencja, arogancja, mściwość i odwet mylone z stosowaniem prawa i sprawiedliwości, rozwalanie podstaw niedojrzałej jeszcze demokracji, rujnowanie naszego wizerunku, ograniczanie wolności, dzielenie Polaków na lepszych i gorszych, zrujnowanie naszej armii, wprowadzenie nas na drogę państwa policyjno-wyznaniowego, podporządkowanie jednej partii wszystkich możliwych służb i mediów państwowych.
Odrobinę na socjologii się rozumiem, więc zapytam którzy to spece, jakieś nazwiska konkretne?


Cytuj:
PiS to dla mnie zakała naszej polityki ale uczciwie, uczciwie muszę to im oddać. Jeśli chodzi o 500+ to zrobił dobrą robotę. Ze może fałszywie bo nie o ludzi a glosy im chodziło, że może z wadami pewnymi (samotne matki itp) się DLA MNIE nie liczy w porównaniu, że szczęściem tych dzieci (i ich rodziców).

I nie lubię uogólnień w stylu, ze każdy kto ma 3 + dzieci, jest słabo wykształcony i mało zarabia to patologia, głupki itp.
Nawet jak w tej grupie jest 5% patologii. To nieuczciwym jest a wręcz patologicznym myśleniem i przekonaniem o swojej wydumanej wyższości, jest - nie dać 95 biednym, uczciwym ludziom bo a nuż 5 patoli dostanie i wykorzysta. Nawet jakby to było 90/10.
Ty swoje a Boruch swoje.. tu już wije się jak piskorz, żeby wyjaśnić, że on tylko konkretnych motłochem nazywa, ze nawet nie obrazoburczo, a rzecz po imieniu traktuje, a kilka pięterek niżej Janusze i Grażynki wg. Borucha, nie poradzą sobie w Lizbonie. Ot myślenie zakomplesionego Polaka, co to z Pcimia nie było dane nosa poza Radom wynurzyć. Wszędzie kurwa patologia 500 plus, wszędzie Janusze, wieś, ale kto tu jest wsiokiem największym?????

Teraz się tłumaczą, nie tylko boruch, ale i inni, że oni nic do 500 plusa nie mają. Ale jakieś 10 dni temu, chcieli kontroli nad świadczeniem, nie byle jakiej, bo państwa. Jakoś do tej pory nie spotkałam się z wnioskami tych samych użytkowników, iż chcą kontroli, nad zasiłkami z opieki społecznej, dla ludzi ich potrzebujących. Sam poszukaj, ja szukałam, nie ma ani jednego posta, że wypadałoby może sprawdzić, na co zasiłkowicze wydają kasę, Może zamiast kasy czynsz opłacić, darmowe obiady, jedzenie dać..nic, zero protestów, pomysłów.
Za to 500 plus, oooo to boli i kole w oczy. No ale przecież oni nie traktują rodzin jak patologię.
I takie to Twoje Komandorze, i takie też moje gadanie, fanatycy to fanatycy.
Oni i tak wiedzą swoje choćbyś paluchem wskazał, boruch zrobi z siebie ofiarę pisowskiego ścierwa, bo on tylko zauważa pewne kwestie we wszystkich wątkach, a my forumowe pisiory atakujemy naszą opokę tolerancji i rozumu.
:(


Na górę
  
 
Post: 16 cze 2019, 20:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Cytuj:
AGAFIA pisze........Teraz się tłumaczą, nie tylko boruch, ale i inni, że oni nic do 500 plusa nie mają.

Kolejny raz manipulujesz wypowiedziami. Nikt nie negował 500+, tylko zwrócił uwagę na korupcję polityczną jaka odbyła się przed wyborami.
Ciekawi mnie po czym Małżonka Komandora poznała, że owi turyści tak powściągliwie się zachowujący to wszyscy beneficjenci 500+ ;)
w naszym społeczeństwie żyją i tacy, których na co dzień nie widać. Spokojni kulturalni, tacy zwykli obywatele.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 cze 2019, 20:09 
Daj sobie spokój z tym pierdoleniem o manipulacji. Bronto bis-kto się nie zgadza, ten manipuluje. Powtarzasz się, nic nowego nie piszesz, li i tylko, że ktoś manipuluje. Durniami się manipuluje, dotarło?

Zaczynasz być żałosny, albo bij się na argumenty, albo skończ z tymi bzdetami ad personam.

Cytuj:
Ciekawi mnie po czym Małżonka Komandora poznała, że owi turyści tak powściągliwie się zachowujący to wszyscy beneficjenci 500+ ;)
Serio? I nie chwytasz metafor?
Mam odbić piłeczkę i zapytać skąd ty wiesz, że ci zachlani pobierają 500 plusa? Hę? Ta patola?

Retoryczne pytanie, nie chce mi się nawet czytać wywodów starych pryków, którym żal dupę ściska, że rząd daje dzisiaj 500 zł na dzieciaka. Wam dawał mieszkania, wczasy, kolonie, dentystów w szkole, paczki na święta..
Wtedy nie byliście tacy zatroskani o budżet i przyszłość Polski.

Hipokryci cholerni.


Na górę
  
 
Post: 16 cze 2019, 20:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ty sikso, że tak cię nazwę. Jestem starym prylem to prawda. Tak, dawali nam mieszkania, wczasy. Ja za to zapierdalałem na to żeby taka dziunia jak ty mogła się kształcić za darmo. Teraz przymknij jadaczkę i dziękuj starym prylom, że zapłacili za to a ty w podzięce teraz na nas bluzgasz.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 cze 2019, 20:27 
Siksy sobie w wyrze szukaj, co nie potrafisz inaczej pajacu? Ile już osób ciebie tutaj za przeproszeniem jebało, za kretynizmy które uskuteczniasz na kazdym kroku? Będzie że połowa forum.
Nie umiesz inaczej? Peszek..
Źle trafiłeś, stary durniu, nie będziesz mnie tu ustawiał do pionu, swoją starą sobie ustaw. Dopóki będziesz durnoty pisał, dotąd, będę je wyciagała, bezlitośnie. Chyba, że dostanę bana, mnie to zwisa.


Na górę
  
 
Post: 16 cze 2019, 20:33 
Póki co walisz durnoty, a potem starasz się z nich wybrnąć, tak na siłę, że aż człowiek czytając odczuwa zażenowanie. Taka prawda, taka twoja twórczość, pod publiczkę. Och jaki intelektualista, dobry człowiek i w ogóle. Menda jesteś, nie dobry człowiek
Nawet ze sfiniaka pisiora zrobiłeś, gdzie On był tu wcześniej, niż ty o Urbanie usłyszałeś.
A spierdalaj, kurwa..ileż można gadać do obrazu.


Na górę
  
 
Post: 16 cze 2019, 21:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
AGAFIA pisze:
Daj sobie spokój z tym pierdoleniem o manipulacji. Bronto bis-kto się nie zgadza, ten manipuluje. Powtarzasz się, nic nowego nie piszesz, li i tylko, że ktoś manipuluje. Durniami się manipuluje, dotarło?

Zaczynasz być żałosny, albo bij się na argumenty, albo skończ z tymi bzdetami ad personam.

Cytuj:
Ciekawi mnie po czym Małżonka Komandora poznała, że owi turyści tak powściągliwie się zachowujący to wszyscy beneficjenci 500+ ;)
Serio? I nie chwytasz metafor?
Mam odbić piłeczkę i zapytać skąd ty wiesz, że ci zachlani pobierają 500 plusa? Hę? Ta patola?

Retoryczne pytanie, nie chce mi się nawet czytać wywodów starych pryków, którym żal dupę ściska, że rząd daje dzisiaj 500 zł na dzieciaka. Wam dawał mieszkania, wczasy, kolonie, dentystów w szkole, paczki na święta..
Wtedy nie byliście tacy zatroskani o budżet i przyszłość Polski.

Hipokryci cholerni.


Kłamiesz i manipulujesz, zaplątałaś się w swoje dziwaczne wywody i nie potrafisz z tego wybrnąć cały czas zasłaniając się dobrem dzieci. Nic nowego do dyskusji nie wniosłaś tylko cały czas coś komuś zarzucasz. Grasz rolę wszystko wiedzącej Matki Polki. Co do starych pryków, to wiedz jedno, z niejednego pieca jedli chleb, wychowali swoje dzieci i teraz pomagają wychowywać wnuki. Dobrze wiedzą co daje 500+ i widzą komu to wyszło na dobre. Wtedy gdy miałem darmowe kolonie, naukę i dentystę byłem młody i nie przywiązywałem wagi do budżetu tak jak obecna młodzież i "wszystkowiedzące Matki Polki".

Co do wypowiedzi Komandora.......nie wychwyciłaś metafory .
Pisząc o hipokrytach patrz w lustro. Nie czytasz wywodów i dlatego nie rozumiesz o czy "stare pryki piszą".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 cze 2019, 21:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Królowa idiotów wróciła.... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group