forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 lis 2019, 20:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
WLR pisze:
Bardzo mnie bawi, gdy czczący komusze święta LWP, MO i SB, polskojęzyczni oficerowie Armii Czerwonej
tracą czujność przyznając, że socjalistyczny sołdat miał prawo mścić się na bezbronnej ludności cywilnej.
Ot sabaki! :mrgreen:


Rozumiem, że dzielni wojacy z Wermachtu, Waffen SS, Einsatzgruppen mieli prawo mordować cywilnych untermenschen w Rosji.
Pewnie sam chętnie byś zasilił którąś z einsatzgruppe.
Byś mógł dać upust swoim pragnieniem, co?
Bo to przecież byli untermenchen, Żydki i komuchy.
Pierdolony Maksymilian Aue.
Na dodatek niedouczony Hund.

PS.
Nie ma znaczenia, czy sołdat był socjalistyczny, czy nie ,łachudro.
To było tacy sami ludzie, jak ty.
A może nawet lepsi, bo wiele przeszli.
A niektórzy potrafią tylko klepać w klawiaturę siedząc na zapiecku u babci.

I jeszcze jedno.
Chciałbym, żebyś podał dowód na swoje tezy, jebany kłamco.


Ostatnio zmieniony 11 lis 2019, 20:16 przez Wielki Wezyr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lis 2019, 20:15 
Żaden żołnierz nie ma prawa mordować nieuzbrojonych cywilów.
Jeżeli to robi, staje się zwykłym bandytą. Takimi byli "wyklęci"
- czego przecież nie kwestionujecie, ale bandytami byli też
strzelający do stoczniowców w 1970 i bandytami byli ruscy sołdaci
strzelający polskim oficerom w tył czaszki. Tak mówią wszystkie
konwencje a nie ja - hipokryta. I teraz jest dylemat, bo jeżeli
żołnierze LWP nazywający sołdatów Armii Czerwonej towarzyszami broni
są polskimi oficerami, to kim są ci leżący z dziurą w czaszce, zastrzeleni
przez ich towarzyszy broni? Nie ma takiej możliwości, żeby jedni i drudzy
byli polskimi oficerami. No chyba że W. Wezyr chce dowieść, że ci
zastrzeleni jak psy nie byli wcale polskimi oficerami i zasłużyli sobie na to,
a sowiecka dzicz miała prawo do pomsty, tak jak miała prawo gwałcić kobiety.

Dawaj W. Wezyr ten wywód, czekam.


Na górę
  
 
Post: 11 lis 2019, 20:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Zaiste, krętymi ścieżkami podążają twoje myśli Maksymilianie. :lol:

PS.
Jedni i drudzy byli polskimi oficerami.
Doczytaj, skąd się wzięli ci drudzy.
Literatura do zaliczenia: "Berlingowcy. Żołnierze tragiczni"
"Wspomniane wyżej wojsko polskie tworzono od 1943 roku w Sielcach nad Oką. Historia opowiadana jest przez dziewięciu jego żołnierzy: szeregowych, podoficerów, oficerów polityczno-wychowawczych: Bolesława Dańko, Stanisławy Drzewieckiej, Józefa Dubińskiego, Józefa Franczaka, Romana Marchwickiego, Jana Proroka, Andrzeja Reya, Daniela Rudnickiego i Wacława Zakrzewskiego. Ich wspomnienia, pochodzące z Archiwum Wschodniego Ośrodka KARTA oraz z kolekcji osobistej pułkownika Józefa Margulesa znajdującej się w Zbiorach Specjalnych Centralnej Biblioteki Wojskowej, zostały wzbogacone komentarzem historyka, który kreśli szerszy kontekst zdarzeń, porządkuje i tłumaczy to, co dla czytelnika mogłoby być niejasne."

Dla ciebie, Maksymilianie, bardzo wiele jest niejasne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lis 2019, 20:34 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Dokładnie tak ja pisze o tym WRL. Żołnierz to przynajmniej w teorii nie banda pałających zemstą chłopów z widłami. żołnierza obowiązują: dyscyplina, regulaminy i prawo wojenne )konwencje międzynarodowe).
Rozumiem emocję. Sam nie wiem jakbym się zachował widząc np spacyfikowaną przez Litwinów wieś. Czy by mnie nie poniosło. Niemniej stałbym się zwykłym zbrodniarzem. I przekreślił wszystko kim bylem lub wydawało mi się, że bylem w przeszłości. Cały swój honor.

I jeszcze jedno. Co innego sytuacja - wyzwalam obóz koncentracyjny, widzę ogrom zbrodni i porywie złości, emocji, gniewu rozwalam strażników SS-manow wziętych do niewoli. To jest zemsta na SPRAWCACH, nawet jak domniemanych. Ale logiki, ze skoro jakiś nieznany niemiecki żołnierz zgwałcił mi matkę pod Stalingradem, a siostra zanim z głodu umarła zjadła tatę ja mam pełne zgwałcić 16-latkę pod Koszalinem pojąc nie mogę.

Jak mi podpadł Wielki Wezyr z Koszalina to mam pełne prawo zwyzywać babkę z Kołobrzegu czy Mielna. To taka mentalność...

PS.
Cytuj:
żołnierze LWP nazywający sołdatów Armii Czerwonej towarzyszami broni


To też nie tak. Tu też nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Tu akurat Ty popełniasz Wezyryzm Wielki. Sasza z pepeszą walczący o Kołobrzeg nie miał nic wspólnego z enkawudzistą strzelającym w Katyniu. Własnie przez takie uogólnienia dochodzi potem tego pełnego prawa zemsty - na niewinnych najczęściej. Już blisko do prawa zgwałcenia Ukrainki czy Rosjanki.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lis 2019, 20:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
polar pisze:
IroB pisze:
(...)jednak dzieki tym wojnom mamy dzisiaj internet i telefony komorkowe ajfonskie


No. I na chuj dialektyka i filozofia całego świata jak tylko wojna jest the best.
Weź jeszcze tego Janusza biznesu z GB, chwyćta się za łapki lewe, a prawnymi pozdrówcie prola rzymskim salutem.

Jest taka mądrość ludowa - pod latarnią zawsze najciemniej.

P.S.
A ciekawe co byśmy mieli gdyby nie wojny? Potrafisz wymyśleć? ;)[/quot

co bysmy mieli gdyby nie wojny? to proste, mieli bysmy pokojowy rozwoj ludzkosci i ten rozwoj bylby prawdopodobnie wolniejszy, powiem wiecej na pewno bylby wolniejszy bez presji by wyprzedzic przeciwnika w wynalezieniu, skonstruowania lepszej broni by zgladzic blizniego wroga :) Tak naprawde to trudno jednoznacznie okreslic ktore odkrycia, wynalazki, konstrukcje byly wynikiem wynalzczych pobudek wojennych a ktore pokojowych. czy? Komandorze.


Uwazam ze nie powinno byc prawa do zbrodni tak jak nie powinno byc prawa do zemsty i odwrotnie.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lis 2019, 21:53 
IroB pisze:
co bysmy mieli gdyby nie wojny? to proste, mieli bysmy pokojowy rozwoj ludzkosci i ten rozwoj bylby prawdopodobnie wolniejszy, powiem wiecej na pewno bylby wolniejszy bez presji by wyprzedzic przeciwnika w wynalezieniu, skonstruowania lepszej broni by zgladzic blizniego wroga :) Tak naprawde to trudno jednoznacznie okreslic ktore odkrycia, wynalazki, konstrukcje byly wynikiem wynalzczych pobudek wojennych a ktore pokojowych. czy? Komandorze.


Nie wołaj Komandora do czegoś czego nie rozumiesz, a on spróbuje wytłumaczyć tak, że i tak nie zrozumiesz. A samo przywołanie nie uczyni Cię...tym który rozumie?
:lol:


Na górę
  
 
Post: 12 lis 2019, 8:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
"Homosapiens" podniósł kiedyś kamień nie po to aby rozbić orzeszek, tylko aby rozbić głowę drugiemu "homosapięsowi". W ten sposób pozbył się konkurenta do owego orzeszka.
Historia ludzkości to historia walk, bitew i wojen. Najpierw wymyślono miecz, a potem pług. Bitwy i wojny stanowią (niestety) napęd i rozwój naszej jakże ludzkiej cywilizacji.
To działania wojenne wymusiły postęp cywilizacyjny w XXw, wszak samoloty nie zostały użyte masowo do lotów krajoznawczych tylko bojowych. Bitwy i wojny napędza jakże nasz ludzka chęć rządzenia i posiadania. Od początku naszego istnienia ludzie walczą między sobą o tereny łowieckie, o zbiory, o coś co posiadają inni, a nam tego brakuje przykłady można mnożyć przez lata i ilość ludzi na naszej planecie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lis 2019, 8:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Tragikomedia.

Wszyscy piloci utracili uprawnienia do latania na myśliwcach MiG-29.

Informacje Onetu potwierdził płk pil. Stobiecki, dowódca bazy w Mińsku Mazowieckim oraz rzecznik prasowy bazy w Malborku. Na ich wyposażeniu znajdują się myśliwce MiG-29
Poradzieckie maszyny nie latają już od dziewięciu miesięcy. Ten stan zawieszenia przekłada się na fatalne nastroje wśród pilotów i ich wyszkolenie
Przez ten czas piloci oraz instruktorzy nie podtrzymywali nawyków i utracili aktualne uprawnienia do wykonywania lotów na tym typie samolotów – mówi gen. Tomasz Drewniak, były inspektor Sił Powietrznych
To patowa sytuacja. Nikt nie wie, jak z niej wybrnąć – mówi jeden z lotników
Od miesięcy piloci z baz lotnictwa taktycznego w Mińsku Mazowieckim i Malborku alarmują nas też o złym stanie technicznym poradzieckich maszyn

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... cs&utm_v=2


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lis 2019, 10:04 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
O Wielki!
Ja mam pomysł aby to zmienić i aby wszystko wróciło do normy.
Ale, - kurwa, - nie ma nic za darmo.
Skończył się dobry wujek wraz ze zmianą ustroju i od dziś za rady będę pobierał opłaty.
W przeciwnym razie nigdy do niczego nie dojdę.
Ale Tobie "sprzedam" tego pomysła za przysłowiową flaszkę.
Wpadnij z Buszmilsem to pogadamy......... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lis 2019, 16:16 
Wielki Wezyr pisze:
Tragikomedia.

Wszyscy piloci utracili uprawnienia do latania na myśliwcach MiG-29.



I tak połowa polskich latadeł idzie na złom, a Antoni
i jego Płaszczak zarobili na rosyjskie emerytury.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group