forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 18:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 lut 2018, 0:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
AGAFIA pisze:
st1111 pisze:
A co się dzieje? Ludzie się rodzą i umierają,słońce wschodzi i zachodzi-nic nowego.

Gdyby nie starsi już rodzice, drzewa których się nie przesadza,sprzedałabym włości, zabrała rodzinę, koty, psa, i wywaliła na Islandię. Starczyłoby pewnie na ubogą chatkę z drewna, zostalibyśmy skromnymi rybakami i żyli długo, i szczęśliwie. 8-)


To ciekawy kraj, na pewno żadna kobieta nie urodzi tam dziecka z zespołem Downa, wszystkie płody z tym zespołem są abortowane, od pięciu lat.

Z ostatnich nowości prawnych słychać o równych płacach kobiet i mężczyzn pod groźbą kary, dla pracodawcy łamiącego ustawę.
Mam dziwne przeczucie że wszyscy pracują tam na akord.


Równe wynagrodzenia mężczyzn i kobiet?
Pod groźbą kary?
Czyż to nie łamie swobody umów?
Czyli, że można się umówić jak się chce pod warunkiem, że chcesz tego, co ten, który gotów jest cię karać, jesli nakazu nie wykonasz?

Czyż te wszystkie ograniczenia umowne, te wszystkie podatki od dochodu, świadczenia socjalne, te darmowe szkoły, leczenie itd. czyż to wszystko nie służy przypadkiem ograniczeniu koncentracji kapitału? Żeby Lud nie robił po trupach na złote pałace jednego pajaca, tylko żeby zrobił coś też dla siebie?

A to ja mam prostsza metodę na zatrzymanie koncentracji kapitału bez 1.000.000 urzędów i 1.000.000.000 urzędników i 1.000.000.000.000 kwitów na ludzi.

Wystarczy stworzyć jawną księgę własności, opodatkować wyłącznie własność prywatną podatkiem określanym jawnie w demokracji bezpośredniej, objąć własnością czynności wytworcze, uzależnić kreację pieniądza od wartości własności i znieść wszystkie kary za zdradę tajemnic.
A potem ludziska mogą się umawiać już jak chcą, żaden urzędnik z widłami, rogami, kopytami i ogonem nie musi wchodzić w międzyludzkie umowy a kapitał i tak nienskoncentruje się nadmiernie.

I nie będzie musiał już żaden Kaczyński nikomu nic dać, bo zresztą skąd taki miałby wziąć jak nie zabierze przemocą?

Zresztą te wszystkie akty własności czy pieniądze to tylko zapiski i nic ponadto.
Kiedy obserwuje jak malpiszony patrzą na złoto i jakie ich emocje pod wpływem swiecidelek ogarniaja to aż żal z gatunku tak prymitywnych istot jestem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2018, 1:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
.....
Wystarczy stworzyć jawną księgę własności, opodatkować wyłącznie własność prywatną podatkiem określanym jawnie w demokracji bezpośredniej, objąć własnością czynności wytworcze, uzależnić kreację pieniądza od wartości własności i znieść wszystkie kary za zdradę tajemnic.
....


Podobne do pańskiego rozwiązanie funkcjonowało w średniowieczu, całkiem udatnie, wymuszało szybki obieg pieniądza i związany z tym rozwój gospodarki, nie sprawdziło się jednak, a to na skutek tego że było, powszechnie, nienawidzone, poprzez zapiski kronikarzy, wiemy jak bardzo "gorsze niż morowe powietrze, głód, wojna z wrogiem czy tam plagi egipskie"
Na dłuższa metę nie dało się tego utrzymać.

Próbuj pan dalej, mógłbyś pan przestać być taki monotematyczny, wymyśl pan co nowego, bo to, już było.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2018, 4:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
No to PiS-land się doczekał, a tak na prawdę my wszyscy . To efekt polityki zagranicznej tzw. polskich rzondóf od 1989 r.

Cytuj:
Rosja zakończyła przygotowania infrastruktury dla rozmieszczenia rakiet typu Iskander w obwodzie kaliningradzkim.


Załącznik:
iskandery-zsieg-1.jpg
iskandery-zsieg-1.jpg [ 17.08 KiB | Przeglądany 2317 razy ]


Ciekawe jak bendom zwalczać nadlatujace Iskandery wot-y mon-maciera ?

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2018, 7:02 
jakby co, to żeby nie było, że nie mówiłem, żydowscy naziści z izraela i usa za wszelką cenę chcą nas wrobić w wojnę z Rosją. Na dzień dzisiejszy jak zarazy należy unikać POpodobnych partii. Dobrze, że opozycja pracuje nad tym, żeby zejść poniżej progu wyborczego, a teraz jak już tak bardzo chcecie to pocałujcie mnie w dupe.


Na górę
  
 
Post: 03 lut 2018, 8:25 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
:lol: :lol: :lol:
Jak dla mnie to jesteście Ladaco - genialni........!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2018, 9:48 
Pantryglodytes pisze:

To ciekawy kraj, na pewno żadna kobieta nie urodzi tam dziecka z zespołem Downa, wszystkie płody z tym zespołem są abortowane, od pięciu lat.

Z ostatnich nowości prawnych słychać o równych płacach kobiet i mężczyzn pod groźbą kary, dla pracodawcy łamiącego ustawę.
Mam dziwne przeczucie że wszyscy pracują tam na akord.


Plotki i pomówienia. Mam tu oczywiście na myśli, Pana dygresję dot. aborcji. Otóż, o ile kobieta zdecyduje, że chce urodzić dziecko z trisomią 21, to jak najbardziej może to zrobić. Czytając Pana można odnieść wrażenie, że aborcja jest przeprowadzana z automatu i wbrew woli zainteresowanych.
Tamtejsze, mocno zlaicyzowane społeczeństwo, zazwyczaj decyduje się na zabieg,stąd ludzie z Zespołem Downa, stanowią promil..

Myślę, że to kraj dla normalnych ludzi, aczkolwiek moja miłość do niego, póki co, jest czysto platoniczna.


Na górę
  
 
Post: 03 lut 2018, 10:28 
Możecie, tow. Agafio. mieć problem z aklimatyzacją w tej Islandii.
Gdzie, dawno temu, czytałem artykuł, że młodzi islandczycy nie za bardzo lubią Polaków. Bo to pijusy, idioci i awanturnicy.

A już w ogóle nie proponowałbym Izraela do emigracji.
Usłużne Boruchy wykonują dobrą robotę.

Cytuj:
Każdego roku nasz kraj odwiedza ok. 20 tys. izraelskich uczniów, którzy zwiedzają głównie Kraków, Oświęcim, Lublin i Warszawę. Do wycieczki przygotowują się już w ojczyźnie – oglądają filmy z czasów wojny, dowiadują się, jak wyglądała zagłada ich narodu, ale przede wszystkim są informowani, do jak wrogiego kraju jadą. W internecie można obejrzeć filmy, z których jasno wynika, jak bardzo zindoktrynowani są młodzi obywatele Izraela i jak krzywdzący wizerunek Polski i Polaków jest im serwowany w czasie przygotowań do wyjazdu.


Na górę
  
 
Post: 03 lut 2018, 10:34 
A znasz kraj, w którym jego mieszkańcy pałają sympatią do Polaków? Ja nie.

Cytuj:
są informowani, do jak wrogiego kraju jadą
Nie widziałam, nie mogę więc ocenić.


Na górę
  
 
Post: 03 lut 2018, 10:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
ladaco pisze:
jakby co, to żeby nie było, że nie mówiłem, żydowscy naziści z izraela i usa za wszelką cenę chcą nas wrobić w wojnę z Rosją. Na dzień dzisiejszy jak zarazy należy unikać POpodobnych partii. Dobrze, że opozycja pracuje nad tym, żeby zejść poniżej progu wyborczego, a teraz jak już tak bardzo chcecie to pocałujcie mnie w dupe.

Nie wspominają o Was.
Od słowa wogle.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2018, 10:37 
agronom pisze:
A ten Economist to nie może być jakim tworem banksterów itp. Morganów?

Może być. Jak najbardziej. Ale to tylko dowód na to, że PiS może śmiało patrzeć w przyszłość. Dźejpi ulokował się w Polsce dzięki kaczystom.

agronom pisze:
A jak "podziękuje" jest synonimem "odsunie od władzy", to podej jaki przykład państwa bez władzy banksterów.


Teoretycznie to Kuba, Korea Północna, Wenezuela i pewnie jeszcze kraików bym znalazł. Ale o co dokładnie pytacie Panie Agronom? Czy mam jakieś rozwiązania?


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group