forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 18:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 mar 2019, 2:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Ja też na PW

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 2:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wielki Wezyr pisze:
O w mordę, Specnaz wymięka. :lol: :lol:

Obrazek


Najnowsza PiS-lamska broń na niegrzeczną bachornię .

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 10:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 11:36 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ja bym tych "demonów" nie lekceważył. Wręcz przeciwnie; -
Jebnął bym i powielił im zdjęcia i nastepnie zamiescił na wszystkich przejściach granicznych...........!
Na bank żadne czołgi ani systemy OPL nie były by potzrebne........... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 12:27 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Pantryglodytes pisze:
Szczegóły, techniczne byłyby interesujące gdyby wojsko polskie, dysponent samolotu, miało możliwość, stworzyło bezpieczny system, monitorowania/zabezpieczenia trasy przelotu i miejsca startu i lądowania wojskowego samolotu wiozącego najważniejsze osoby w państwie.
Nic takiego nie istniało i zapewne nadal nie istnieje.
Skoro nie istnieje w tak ważnej dziedzinie to do czego jest potrzebne Polskie wojsko?
Obroni kraj? skoro nie potrafi ogarnąć jednej wąskiej dziedziny, bezpieczeństwa dowództwa? i głowy państwa?
Takie rzeczy już się zdarzały, wśród ludzi którzy świeżo opuścili epokę kamienną w Afryce, dawno temu.


Ty tak na poważnie? :o
Awacsy mają startować bo prezydent gdzieś leci? Ty wiesz ile kosztuje godzina pracy takiego samolotu (zresztą nie nasz tylko NATO, wspólny, my partycypujemy). Nawet jak prezydent USA leci to z nim nie lecą AWACSy (a mają swoje). Ani para myśliwców nie eskortuje. Ten system nie do tego służy. To system bojowy, ostrzegania i kierowania lotnictwem w walce powietrznej. nie ochrony prezydentów na przelocie.
Co, może stan wojenny wprowadzać albo przynajmniej gotowość bojową lotnictwa bo prezydent albo premier leci?
I jak sobie wyobrażasz tę ochronę na trasie przelotu w przestrzeni powietrznej innych krajów. Na ich lotniskach?
Może Grom tam wysłać i kontrolę lotów przejąć?
I co by to kurwa pomogło na mglę, głupia decyzję i błędy pilotów? Co rozgonili by mglę pałatkami?

Nie wierze, no nie wierze... ze ktoś mógł to napisać i co gorsze jeszcze tak myśleć. Ciebie powinni do komisji Macierewicza natychmiast wziąć. :shock:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 12:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Cytuj:
wiozącego najważniejsze osoby w państwie.


Proszę określić te ważność.
Bo jakoś nikomu z obywateli oprócz rodzin tych wybitnych postaci nie brakuje.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 13:51 
Komandor pisze:
-----
Nie wierze, no nie wierze----- :shock:

Panie Komandorze.
Nie ma się co szokować. To nie forum specjalistyczne. A każdy z nas niezależnie czy w jakiejś sprawie jest kompetentny czy nie, to jakieś zdanie w sprawie ma. I wolno mu na takim forum je wyrazić (wyrażenie podkradzione panu Boruchowi :) )
Więcej, może zaskoczę Pana ale mnie wielokrotnie ludzie pomysłowi zaskakiwali swoimi pomysłami, swoimi pytaniami w sprawach w których uważałem się za specjalistę. Specjaliści są więźniami swojej wiedzy.
I jeszcze o sobie.
Będąc dyletantem w sprawach wojskowych, nie mogę pozbyć się ogarniających mnie natrętnie sprzecznych wzajemnie myśli na temat dzisiejszego wojska w szczególności oczywiście naszego. Łącznie z sensem jego istnienia - to dopiero może być szok.
Ma to dla mnie (wojsko) jakiś sens, jak grupa mniejszych państw jest w trwałych sojuszach i współpracując stara się technicznie być niezależna od wielkich tego świata. Ja nie chcę samolotów z biało-czerwoną szachownicą sterowanych pilotem z Waszyngtonu czy Tel Awiwu. Nie chcę za nie płacić, mam inne pilniejsze i rozsądniejsze moim zdaniem potrzeby. Ale to tylko taka moja mrzonka.


Na górę
  
 
Post: 07 mar 2019, 14:54 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Ależ mnie nie chodzi, ze ktoś ma inne zdanie. Ale ten pisanie co to mogło by wojsko zrobić aby zapobiec katastrofie w Smoleńsku to Pan wybaczy. Bo co miało?
Może jeszcze wypadkom drogowym zapobiegać? Przecież są kamery na skrzyżowaniach, dlaczego są wypadki na nich?

PS i edyta. To znaczy mogło. Lepiej szkolić pilotów, nauczyć asertywności, nie obniżać etatów w spec pułku tak aby z prezydentem, premierem latał min. podpułkownik z prawami do emerytury (wiem po sobie jak odwaga cywilna i asertywność w takiej sytuacji rośnie) a nie młody kapitan co się boi ze go wywalą bez emerytury a on jeszcze papierów cywilnych nie zrobił (a to kosztuje).
A systemowo szerzej procedury w tym te kancelariach prezydenta, premiera, ministrów i wybicie przez nich sobie ze łba, ze nie są ponad nie (też wiem coś na ten temat).

Ale nie w tym zakresie ze jak mamy Awacs. linka itp to mglę rozgonimy, opanujemy komandosami lotnisko, pod ścianę kontrolerów postawimy, i rzucimy pilotom sznurek aby po nim na lotnisko zeszli. Albo już nie wiem co.., można wymyślać jeszcze.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 16:18 
st1111 pisze:
Cytuj:
wiozącego najważniejsze osoby w państwie.


Proszę określić te ważność.
Bo jakoś nikomu z obywateli oprócz rodzin tych wybitnych postaci nie brakuje.

najważniejsze, to mieć zdrowie..


Na górę
  
 
Post: 07 mar 2019, 16:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Wielki Wezyr pisze:
Obrazek


Sugeruję, aby Polska Zbrojna w przyszłym numerze miesięcznika, ozdobiła tym okładkę.

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group