forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 17:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 lut 2017, 12:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
agronom pisze:
Przyczyn szukajta ponad tysiąc lat nazad.

Zbyt daleko sięgasz, a to rozmywa problem, okres który sugerujesz zupełnie go nie odzwierciedla w faktach, Pan Barycki ma rację.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2017, 13:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Bronto pisze:
.....
Zbyt dosłownie odbierasz to co pisze Pan Barycki, zbyt dosłownie....


Bronto pisze:
.... Pan Barycki ma rację.


barycki pisze:
Przyczyna jest jedna, ćwierćwieczny okres wyrzucania na śmietnik dużo ponad połowy społeczeństwa z przylaskiem tych czujących się, choćby tylko pozornie, ale lepiej. I teraz co, pretensja kabotyńska, że ktoś zagospodarował tych odrzuconych przez państwo, którym kościół obiecał przynajmniej raj po śmierci? Przecież to wy humaniści zamiłowani w wolności i demokracji pozbawiliście tych odrzuconych dostępu do zdobyczy cywilizacji, nie obchodziło was, co i kto kształtuje umysły dwóch pokoleń odrzuconych, a teraz tak bardzo was boli, że tak są ukształtowani? To jest wasz owoc, który wyhodowaliście waszym egoizmem i ten owoc będziecie musieli wpierdalać i to z apetytem, bo jak nie, to w mordę. Przepierdoliliście ćwierć wieku na zabawy w socjaldemokratyczne aberracje seksualne w dupie mając rzeczywiste problemy społeczne i to już koniec waszej zabawy, już nic nigdy nie będziecie mogli zrobić, historia już was wyrzuciła na śmietnik. Teraz decydowała o polityce będzie ukształtowana przez wszą niefrasobliwość hołota, a będzie to lepsza polityka, bo gorszej być nie może od waszej polityki cuchnącej zbrodnią na narodzie i państwie.

Adam Barycki


barycki pisze:
maerose pisze:
Polacy to nacja naiwnych, bezwolnych idiotów.


Pani Rose, Pani dzieci opuściły Polskę, pracują na emerytury tamtych emerytów, a na Pani emeryturę pracują ci bezwolni idioci. Czy Panią nie obrażają pieniądze wypracowane przez te naiwne kanalie? Wiem, że Pani jest osobą bardzo sobie ceniącą wartości humanistyczne i nie pozwoli dalej się obrażać bezwolnej hołocie ich plugawą jałmużną, rzuci Pani w te plugawe pyski tę ich plugawą emeryturą i pojedzie za granicę do dzieci swych, aby godnie Panią utrzymywały ze swojej uczciwej pracy.

Adam Barycki


Nic tylko w ramki oprawić, i jak tu Pana Baryckiego nie czytać dosłownie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2017, 13:11 
Bronto pisze:
Jesteś w błędzie Polar, chociaż jak przypuszczam emocje które czasem tobą kierują są słuszne , słuszne ale błędnie ukierunkowane.
Populizm i demagogia (dla tego co zrobili Polakom są to zbyt łagodne określenia, ale popularne, pozwalające uniknąć zagłębiania się i tłumaczenia podstaw oszustwa jakiego dokonano wobec wszystkich spoza koryta, niezależnie od poglądów), odpowiednio dobrana króluje po stronie barykady tak zwanej władzy znacznie dłużej.
Dłużej, i niezależnie od tego jakich nazwisk tu użyjesz. :roll:

Zbyt dosłownie odbierasz to co pisze Pan Barycki, zbyt dosłownie i dlatego, nie dostrzegasz podtekstów i drugiego dna w tym co pisze, i na co wskazuje w swoich postach, czasem.


Nie czytasz tego co piszę. I nie dziwię się. Status nie pozwala Ci czytać prola. Widzisz w tym co piszę tylko prymitywne emocje.
Dlatego nigdy nie będzie dobrze w tym kraju. Wskazujecie winnych, sami nie będąc lepszymi. I o to również nie mam pretensji, bo każdy ma gen odpowiedzialny za przetrwanie. Od tysięcy lat. Od samego początku historii człowieka.

A to co wytłuszczyłem również dotyczy Ciebie. ;)


Na górę
  
 
Post: 26 lut 2017, 13:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
polar pisze:
Bronto pisze:
Jesteś w błędzie Polar, chociaż jak przypuszczam emocje które czasem tobą kierują są słuszne , słuszne ale błędnie ukierunkowane.
Populizm i demagogia (dla tego co zrobili Polakom są to zbyt łagodne określenia, ale popularne, pozwalające uniknąć zagłębiania się i tłumaczenia podstaw oszustwa jakiego dokonano wobec wszystkich spoza koryta, niezależnie od poglądów), odpowiednio dobrana króluje po stronie barykady tak zwanej władzy znacznie dłużej.
Dłużej, i niezależnie od tego jakich nazwisk tu użyjesz. :roll:

Zbyt dosłownie odbierasz to co pisze Pan Barycki, zbyt dosłownie i dlatego, nie dostrzegasz podtekstów i drugiego dna w tym co pisze, i na co wskazuje w swoich postach, czasem.


Nie czytasz tego co piszę. I nie dziwię się. Status nie pozwala Ci czytać prola. Widzisz w tym co piszę tylko prymitywne emocje.
Dlatego nigdy nie będzie dobrze w tym kraju. Wskazujecie winnych, sami nie będąc lepszymi. I o to również nie mam pretensji, bo każdy ma gen odpowiedzialny za przetrwanie. Od tysięcy lat. Od samego początku historii człowieka.

A to co wytłuszczyłem również dotyczy Ciebie. ;)

Dokładnie czytam, to co czytam i nie widzę w Twoim przypadku tylko emocji.
Napisałem, że CZASEM kierują Tobą emocje, i nie wspomniałem nic o prymitywnych emocjach.

Nie znasz mojego statusu, więc Twoje sugestie są w tym przypadku nadinterpretacją spowodowaną brakiem informacji o mojej osobie i tak pozostanie, nie obnoszę się ze swoją historią.
Do wskazania winnych niezbędna jest informacja i właściwa interpretacja faktów, nie wskazuje nazwisk, stworzono system ( w zasadzie wykorzystano narzucony) inżynierii społecznej i zaangażowano w jego wdrażanie wybrane grupy, które kolejno zasiadały w warszawce.

Nie jestem lepszy (poprzez) posiadając pewien wystarczający zakres wiedzy, to jest dla mnie i dla wielu innych zainteresowanych brzemię, jestem tylko odpowiednio przygotowany do zrozumienia tego co mnie interesowało lub interesuje w oparciu o dostępne mi fakty.
Nie jestem bez winy (wina zaniechania reakcji), czasem o tym wspominałem, mentorzy otworzyli mi oczy, wyleczyłem się z entuzjazmu wiele lat temu, dzięki temu mogę chłodno oceniać to, co się wydarzyło na przestrzeni ostatnich minimum 25 lat w teoretycznym państwie. :roll:

Co do Twojego wytłuszczenia fragmentu mojej wypowiedzi, realizuję swój prywatny program intelektualny i potrafię chłodno analizować teksty Pana Baryckiego.
Ty, w tym konkretnym przypadku, błędnie interpretujesz zestaw słów stosowanych przez Pana Baryckiego, tak jak napisałem -nie dostrzegasz podtekstów i drugiego dna w tym co pisze, i na co on wskazuje w swoich postach, czasem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2017, 13:39 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
Patrząc na historię naszej pięknej kochanej Ojczyzny nasuwa się jeden wniosek: sami sobie zgotowaliśmy przez pokolenia ten los. Najpierw 5% społeczeństwa zwanego szlachtą rządziło przez wieki 95% społeczeństwa zwanego pieszczotliwie chamami. Potem z 95% chamów wyłoniło się 3 mln superchamów błyszczących znaczkiem PZPR i rządziło pozostałymi chamami, tępiąc słusznie szlachtę za wieki tępienia chamów. Ale potem chamy, superchamy i szlachta się wymieszały i wyłoniły kastę nadludzi, którzy stwierdzili, że teraz kurwa my będziemy szlachtą, a reszta to drugi sort albo i nawet odpady. I podzielili między sobą władzę (książę Radziwiłł siedzi obok chama o ciemnej prowinencji, całuje w dupę lewaka o mordzie debila i skłonnościach do chłopców, właściciel mordy debila siedzi w dupie PZPRowskiego prokuratora i nikomu to nie przeszkadza). Wszyscy to wychowankowie "komunistycznego" PRLu z przylepianymi tytułami naukowymi nadawanymi przez Gomułkę i Cyrankiewicza. I tak mamy teraz - hrabiochamy odkuwają się na potęgę nad chamami drugiego sortu udajac, że przygarniają odrzuconych i skrzywdzonych przez samych siebie. To oni zgotowali naszemu społeczeństwu ten los, a teraz wrzeszczą, że nas wszystkich uratują. Przed kim? Przed sobą?

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2017, 14:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Parafon pisze:
Patrząc na historię naszej pięknej kochanej Ojczyzny nasuwa się jeden wniosek: sami sobie zgotowaliśmy przez pokolenia ten los. Najpierw 5% społeczeństwa zwanego szlachtą rządziło przez wieki 95% społeczeństwa zwanego pieszczotliwie chamami. Potem z 95% chamów wyłoniło się 3 mln superchamów błyszczących znaczkiem PZPR i rządziło pozostałymi chamami, tępiąc słusznie szlachtę za wieki tępienia chamów. Ale potem chamy, superchamy i szlachta się wymieszały i wyłoniły kastę nadludzi, którzy stwierdzili, że teraz kurwa my będziemy szlachtą, a reszta to drugi sort albo i nawet odpady. I podzielili między sobą władzę (książę Radziwiłł siedzi obok chama o ciemnej prowinencji, całuje w dupę lewaka o mordzie debila i skłonnościach do chłopców, właściciel mordy debila siedzi w dupie PZPRowskiego prokuratora i nikomu to nie przeszkadza).

Wszyscy to wychowankowie "komunistycznego" PRLu z przylepianymi tytułami naukowymi nadawanymi przez Gomułkę i Cyrankiewicza. I tak mamy teraz - hrabiochamy odkuwają się na potęgę nad chamami drugiego sortu udajac, że przygarniają odrzuconych i skrzywdzonych przez samych siebie. To oni zgotowali naszemu społeczeństwu ten los, a teraz wrzeszczą, że nas wszystkich uratują. Przed kim? Przed sobą?


Zadajesz pytanie retoryczne, przed nikim nikogo nie uratują, to jest teoretyczne państwo, autor tego określenia (pomijając pobudki i osobę) ma niestety sto procent racji, teoretyczne z zachowaniem pozorów niezależności i państwowości.

Sięganie aż tak daleko przez Ciebie dla analizy przyczyn upadku instynktu obronnego wśród Polaków jest wybacz bezsensowne bo nie bierzesz pod uwagę czynnika ewoluowania potrzeb, które warunkują podatność jednostek i grup na działania socjotechnik i inżynierii społecznej.

Oczywiście zgodzę się z twierdzeniem, ze sami i tylko sami jesteśmy odpowiedzialni za stan obecny w teoretycznym państwie, ale nasz zakres winy leży nie w głupocie czy tępocie a w tym co już wymieniłem - naiwność, łatwowierność, brak informacji, podatność na inżynierię społeczną, socjotechniki itp.

Reasumując, doskonale rozegrano społeczeństwo PRL w okresie przejścia do teoretycznej demokracji wykorzystując wybrane grupy ludzi, dając im narzędzia (media, pieniądze, informacje itp) do przejęcia władzy, po drodze elastycznie korygując skład grup osadzanych w warszawce, eliminując nieposłusznych lub dobierając nowych, dyspozycyjnych - niezależnie od poglądów politycznych.

Teoretyczne państwo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2017, 14:27 
Parafon pisze:
z 95% chamów wyłoniło się 3 mln superchamów błyszczących znaczkiem PZPR i rządziło pozostałymi chamami
wychowankowie "komunistycznego" PRLu z przylepianymi tytułami naukowymi nadawanymi przez Gomułkę i Cyrankiewicza


Jak już chce się udawać, że nie jest się chamem, Panie Parafon, to nie ogłasza się prawd z broszur marketingu politycznego polityki kolonizującej Polskę, a wypadałoby sięgnąć do ontologii nauki, jak i kultury polskie w okresie PRL-u i dokonać porównania z osiągnięciami III i II RP w tych dziedzinach, a również zapoznać się ze wskaźnikami osiągnięć gospodarczych i porównać je tak samo. Inaczej, Panie Parafon, robią tylko ociemniałe tępotą chamy.

Nie chce mi się tu podawać faktów, bo i dla kogo, chamy brzydzą się faktami, chamy cenią sobie fantasy z cudownie kolorowych broszurek, a od tego mamy tu naszych cudownych humanistów.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 26 lut 2017, 14:36 
kurwa, jak to się człowiek może pomylić, zdawało mi się, że Parafonu nie należy do bałwanów na VHS-ach chowanych...


Na górę
  
 
Post: 26 lut 2017, 15:34 
Bronto pisze:
(...) realizuję swój prywatny program intelektualny (...)

Wiem.
Analogicznie robi to Barycki.
I to jest to jego najbardziej ukryte dno wśród ukrytych den. :D
Wszyscy realizują swoje prywatne programy intelektualne, towarzyskie, finansowe.
Ty mówisz o tym bez ogródek i jest to dla mnie ok.
Tylko w waszych programach nigdy nie będzie miejsca dla dołów społecznych. Nigdy elicie intelektualnej, finansowej, towarzyskiej nigdy nie będzie po drodze z dołami. I choćby skały srały komunizm w wykonaniu polskim musi skończyć się tak, jak skończył się w 89. Przyczyny tego dość trafnie zobrazował Parafon.
Dopóki nie pojawi się drugi Gierek, Baryckich należy tępić jak wszy.
Amen.


Na górę
  
 
Post: 26 lut 2017, 15:45 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
Bąbardier, konkrety proszę, konkrety...
PS
Nie miałem magnetowidu VHS

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group