forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414, 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 sie 2020, 11:02 
Offline

Rejestracja: 14 sie 2020, 7:51
Posty: 25
Lokalizacja: nad morzem
wa ma pisze:
wielkie świento w MW bo starego , wycofanego "SOKOŁA" (kobena z lat 60-tych) zaczęto przygotowywać do wystawienia w mjuzium MW we w Gdyni.

A cała reszta tej floty kwalifikuje się na paradę złomboli.
8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2020, 11:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
mmisiek pisze:
wa ma pisze:
wielkie świento w MW bo starego , wycofanego "SOKOŁA" (kobena z lat 60-tych) zaczęto przygotowywać do wystawienia w mjuzium MW we w Gdyni.

A cała reszta tej floty kwalifikuje się na paradę złomboli.
8-)

Ponoć Plaszczak znalaz jakieś złomisko we Szwecji i jest nim zachfycony .

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2020, 12:10 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Płaszczak się chuja zna !
Cza naszego Komandora wysłać....niech oceni....ten ma przynajmniej jakieś rozeznanie... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2020, 20:17 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Powiem tak. lepsze to niż nic. Kobeny się sypią. Orzeł też już długo nie pociągnie. Nowe z programu Orka to kwiestia kilku lat, Przetarg, budowa, próby stoczniowe, próby operacyjne itd.

Te akurat okręty ze Szwecji tragiczne nie są. Na pewno lepsze od tego co mamy. I jeśli faktycznie będą traktowane jako "pomostowe" czyli przejściowe do czasu wejścia do służby nowych to OK. Jak jednak ten pomost zostanie jako coś stałego to gorzej. Ale i tak lepiej niż nic.

Okręt, sprzęt, uzbrojenie to blacha i trochę kabli i elektroniki. Z całego systemu to najłatwiejsza sprawa do odbudowania, odtworzenia.

Z ludźmi gorzej. Jak nie utrzyma się ciągłości szkolenia, pływania to utraconych doświadczeń już nadrobić nie będzie w sposób.
Załogi się rozejdą, do cywila, na emerytury, na inne okręty czy stanowiska (i to by było jeszcze super, chociaż też za biurkiem im doświadczenie spleśnieje) i na odbudowę tego potencjału będzie trzeba kilkanaście lat. I jeszcze posiłkować się fachowcami z innych krajów. Bo kto ma tych nowych młodych uczyć?

Przed wojną też nie budowaliśmy kadr MW (i wojska, lotnictwa_ od zera tylko posiłkowaliśmy się polskimi oficerami z marynarek i armii zaborców.

Ale jak przerwiemy ten zapoczątkowany 100 lat temu (a sięgający korzeniami i I WŚ i wcześniej) proces to tego już nie odbudujemy.
Bo nawet polskich oficerów z innych flot jak w II RP nie będziemy mieli.

Tak więc te kupowanie "złomu" a dotyczy to też i lotnictwa, czołgów itp to często konieczność. jak z różnych przyczyn nas nie stać. lub nie ma politycznej woli, na nowy.

A akurat ten Szwecki OP to nie aż taki złom. Dobrze utrzymany, kilka razy modernizowany. I 30 lat dla OP (w dzisiejszych czasach) to wcale nie tragedia.

Ru trochę o tym złomie.

https://www.konflikty.pl/technika-wojsk ... ermanland/

I aby tak trochę otrzeźwić naszych miłośników potęgi Rosji to informuje, że 3 (a naprawdę to 2) okręty podwodne będące na stanie Балтийскoй флотa ВМФ России to też nie nówki:
- «Выборг» - 1983 - i już spisana ze stanu floty ale jeszcze stoi.
- «Дмитров» - 1986
- «Алроса» - 1988 (ta ma niejasny status. Jest na stanie Floty Czarnomorskiej, ale stacjonowała też na Bałtyku, obecnie jest w remoncie, i prawdopodobnie trafi do FB by zastąpić spisaną ze stanu jednostkę. ale pewności nie ma - więc tak naprawdę mają w linii na Bałtyku tylko jeden OP klasy Kilo )

A nasz Orzeł (ten sam typ co te radzieckie tylko wersja eksportowa, słabsza) jest 1985 roku.

Kobeny to faktycznie złomy - już w czasie zakupu, bo wodowane 1966-67. Chociaż też w momencie przekazania miały ok. 35 lat. Ale służyły "pomostowo" kolejne prawie 20. Więc jak już mamy komuś puchar złomiarza przyznawać to Miller (ponoć podwodniak) ze Szmajdzińskim prowadzą jak na razie. Paszczak im do pięt nawet nie dorasta.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2020, 7:18 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
O !
I teraz mamy jasno naświetloną sytuację.
Ja się tylko zastanawiam, na chuj nam potrzebne okręty, gdy ewentualna wojna będzie polegała na ostrzelaniu sie ( znaczy, - nas ostrzelają bo my nie za bardzo mamy czym.....) paroma pociskami klasy ziemia - ziemia z odpowiednimi głowicami po czym po paru latach przyjdzie ktoś, pozamiata popiół i będzie po wojnie.......!
Na poważnie natomiast:.......to niby kto miał by nas napadać ?!
Ani u nas ropy, ani diamentów za to sporo durni oraz oszołomów. Kto by sobie chciał taki balast brać na kark..?!
A jeśli nawet, - zakładając, że durak Putin by się zdecydował, - to ja jednak bardzo proszę aby się natychmiast poddać co uchroni całkiem sporą część społeczeństwa od śmierci i kalectwa. Bo jesli ktoś naprawdę wierzy, że WOT i "żołnierze Maryi" uchronią nas w razie jak by co.......to ja proponuję obejrzeć sobie jakieś sprawozdanie z manewrów wojsk naszego wschodniego sąsiada......... :oops:
Chyba, że o czymś nie wiem......... :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2020, 9:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Osobiście Putin, na czele pancernokopytno-tankowej dywwizji buriackich desantowych płetwonurków, wspierany moskowskimi pederasikami bez skarpetek i w krótkich tęczowych spodenkach.
Bladź, ludzie! Lenin oddał, Stalin nie wziął, dlaczego Putin ma być takim idiotą.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2020, 9:42 
stary praktyk pisze:
O !
I teraz mamy jasno naświetloną sytuację.
Ja się tylko zastanawiam, na chuj nam potrzebne okręty, gdy ewentualna wojna będzie polegała na ostrzelaniu sie ( znaczy, - nas ostrzelają bo my nie za bardzo mamy czym.....) paroma pociskami klasy ziemia - ziemia z odpowiednimi głowicami po czym po paru latach przyjdzie ktoś, pozamiata popiół i będzie po wojnie.......!
Na poważnie natomiast:.......to niby kto miał by nas napadać ?!
Ani u nas ropy, ani diamentów za to sporo durni oraz oszołomów. Kto by sobie chciał taki balast brać na kark..?!
A jeśli nawet, - zakładając, że durak Putin by się zdecydował, - to ja jednak bardzo proszę aby się natychmiast poddać co uchroni całkiem sporą część społeczeństwa od śmierci i kalectwa. Bo jesli ktoś naprawdę wierzy, że WOT i "żołnierze Maryi" uchronią nas w razie jak by co.......to ja proponuję obejrzeć sobie jakieś sprawozdanie z manewrów wojsk naszego wschodniego sąsiada......... :oops:
Chyba, że o czymś nie wiem......... :shock:
Po mojemu Praktyku, to my już jesteśmy pod okupacją, ale że strzelanek nie było, to naród nie zauważył...
Polski chłop nie może sobie buraków i mleka produkować tyle ile mu trzeba, o tym decydują inne kraje. Przecież to absurd, a jednak dzieje się od wielu lat, a finał jest tego taki, że dymają nas z każdej strony. Polski już dawno nie ma, jest kolonia unijnych mocarstw. Źródło taniej siły roboczej dla Niemiaszkow. Szkoda gadać.


Na górę
  
 
Post: 26 sie 2020, 10:22 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
piotrek pisze:
Osobiście Putin, na czele pancernokopytno-tankowej dywwizji buriackich desantowych płetwonurków, wspierany moskowskimi pederasikami bez skarpetek i w krótkich tęczowych spodenkach.
Bladź, ludzie! Lenin oddał, Stalin nie wziął, dlaczego Putin ma być takim idiotą.


Nas nie, można się udławić.
Ale tak Pribaltikę to już pewnie chętnie.
I nie o surowce i bogactwa chodzi a o strategiczne położenie. Z niej tylko mały skok do Petersburga. I z Kaliningradem by połączenie lądowe było.

@Agafio, cała więc tylko nadzieja, że nas Putin wyzwoli. Ale Piotrek mówi, że nie chce. Swołocz jedna. I dupa blada :cry:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2020, 14:43 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Niby powinienem się z Tobą zgodzić jesli uwzględnimy argument o położeniu strategicznym Pribałtyki........ale czy w ogolnym rozrachunku, mając tak potężny obszar do dyspozycji jakim jest Rosja, - to te 500 czy 700 km wybrzeża nad Bałtykiem, jakie zajmują wspomniane przez Ciebie kraje, - robi aż taką różnicę, o którą warto kruszyć kopię ryzykując przy okazji III wojną i wygubieniem sporej części swojego narodu......?! Na dobrą sprawę wcale zwycięstwo Rosji nie jest takie pewne....więc ja się zastanawiam: - cza by być naprawdę durniem, by prubować awantury z takim krajem jak nasz....?! Przecież ich rakiety ponad biegunem mają wszędzie blisko....?!
Tyle, że ja się nie znam. Nie mam Akademii Wojskowej więc mam prawo zapytać. Tym bardziej, że na mojej podoficerce też tego nie wykładali........ :lol: Pamiętam jedynie, że któryś z wykładowców zapewniał, że amerykańskie bomby atomowe to cienizna. Wystarczy nawet kawałek "muślinu" by się tym zasłonić.......kurwa! Muślinem przed atakiem nuklearnym........ :twisted:
To Amerykańskie tchórze się pod górą chowają przed atakiem nuklearnym a mnie kazano sie płachtą muślinu zasłaniać.......!
Do dziś się zastanawiam, skąd chujowi ten "muslin" przyszedł do glowy....... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2020, 15:06 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
AGAFIA pisze:
stary praktyk pisze:
O !
I teraz mamy jasno naświetloną sytuację.
Ja się tylko zastanawiam, na chuj nam potrzebne okręty, gdy ewentualna wojna będzie polegała na ostrzelaniu sie ( znaczy, - nas ostrzelają bo my nie za bardzo mamy czym.....) paroma pociskami klasy ziemia - ziemia z odpowiednimi głowicami po czym po paru latach przyjdzie ktoś, pozamiata popiół i będzie po wojnie.......!
Na poważnie natomiast:.......to niby kto miał by nas napadać ?!
Ani u nas ropy, ani diamentów za to sporo durni oraz oszołomów. Kto by sobie chciał taki balast brać na kark..?!
A jeśli nawet, - zakładając, że durak Putin by się zdecydował, - to ja jednak bardzo proszę aby się natychmiast poddać co uchroni całkiem sporą część społeczeństwa od śmierci i kalectwa. Bo jesli ktoś naprawdę wierzy, że WOT i "żołnierze Maryi" uchronią nas w razie jak by co.......to ja proponuję obejrzeć sobie jakieś sprawozdanie z manewrów wojsk naszego wschodniego sąsiada......... :oops:
Chyba, że o czymś nie wiem......... :shock:
Po mojemu Praktyku, to my już jesteśmy pod okupacją, ale że strzelanek nie było, to naród nie zauważył...
Polski chłop nie może sobie buraków i mleka produkować tyle ile mu trzeba, o tym decydują inne kraje. Przecież to absurd, a jednak dzieje się od wielu lat, a finał jest tego taki, że dymają nas z każdej strony. Polski już dawno nie ma, jest kolonia unijnych mocarstw. Źródło taniej siły roboczej dla Niemiaszkow. Szkoda gadać.


A po mojemu Agusiu, to ja na Twoim miejscu tak bardzo bym się tej unijnej okupacji nie obawiał.
W końcu już dawno temu nawet stary Franc tłumaczył swoim generałom, że na Polaków wcale nie potrzeba wojska.
Nam wystarczy dać się trochę po rządzić samemu.......co właśnie udowadniamy, iż Franciszek Józef praw był dochodząc do w/w wniosków. A aby daleko nie sięgać, to dzięki unijnej dyrektywie Twój stary i mój syn nie musza tyrać za kołem po 16 godzin i w efekcie teleskopować się na filarach mostowych z przemęczenia tylko zmuszono naszych pracodawców do szanowania pracownika poprzez przestrzeganie cywilizowanych norm pracy. A że jesteśmy "wykorzystywani" przez unijnych polityków.......no cóż: Skoro nasi negocjatorzy nie potrafią wypracować lepszych warunków..........może należało by wymienić ich na sprawnych bardziej...?! Nie śledzę tych tematów bo mi to już wisi ale z pobieżnej obserwacji wynika, że "nasi" dbają w tej Unii bardziej o swoje portfele aniżeli o swoje zadania jakie powinni wykonywać. Przykładem niech będzie Rysio Czarnecki. A jemu podobnych tam multum. Więc za taki obraz polskiego polityka mają nas w Unii szanować....?! No proszę Cię.........


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414, 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group