forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 lut 2018, 16:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Boruch pisze:
Idź się lecz chłopie, ale na pryszcze, bo na głowę już zbyt późno.


No to na czym polega nasza gospodarka skoro rządzi zachodni kapitał? Że Pan robisz co nakaza?

A może nie rozumiesz Pan prawa własności prywatnej i trzeba Panu wykład zrobić?

Mam Panu wyjaśnić jak bardzo najemny robol jest zależny od swojego Pana kapitalisty?

Aaa Pan jesteś na emeryturze I Pan masz to gdzieś, bo Pan już dla nikogo nie będziesz pracował a jedynie czerpał z owoców pracy innych i w Pana prywatnym interesie jest stworzyć zapierdol żeby robol nie marudził i nie żądał tylko zapierniczal również dla Pana wygody.

Otóż Panie Boruch budujemy wolność a nie niewolnictwo.
I ja Panu tłumaczę, że jak teraz jeszcze funkcjonariusz w moim pojęciu wrogiego państwa pozwala sobie bez ogródek egzekwować przemocą tajną i nieopodatkowana własność prywatną tak za 20 lat nikt już się nie odważy odwalic takiego patentu. Trzeba tylko przekształcić to wrogie i podle państwo w nieco bardziej moralne, takie gdzie żaden agresywny pajac nie podejmie się egzekucji tajemnic, zwłaszcza tej głosowania, bo jak się podejmie to jako wrogi i niszczący ludzi element zarobi w pape od zwykłego, przyzwoitego człowieka na ulicy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lut 2018, 16:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
kowalew pisze:
.... USTAWKA.
....


Ja tam się nie znam może chodzi o ścisłą koordynację? czyżby trwała do dziś?

Obrazek

Stare dzieje, wypadało by przypomnieć haavara albo może lepiej nie.



PS

Witam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lut 2018, 18:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
krystkon pisze:
Boruch pisze:
Idź się lecz chłopie, ale na pryszcze, bo na głowę już zbyt późno.


No to na czym polega nasza gospodarka skoro rządzi zachodni kapitał? Że Pan robisz co nakaza?



Przestań pieprzyć bzdury. Nie ma na świecie gospodarki gdzie nie mieszkałby w niej obcy kapitał. Jakbyś chciał postawić gospodarkę na nogi po PRL-owskim upadku skoro własnego biznesu, który mógłby zainwestować i podnieść to wszystko nie było. Leczcie się wszyscy. A ty szczególnie.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lut 2018, 19:02 
st1111 pisze:
AGAFIA pisze:

Pewnie masz rację, ale są lepsze miejsca do życia, niż Polska.


Przepraszam Panią mógłbym przeczytać opis co się robi w tych krajach szczęśliwości?

Sfiniak jesli Ty nie widzisz co się dzieje, to moja gadanina niczego nie zmieni..


Na górę
  
 
Post: 02 lut 2018, 19:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
A co się dzieje? Ludzie się rodzą i umierają,słońce wschodzi i zachodzi-nic nowego.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lut 2018, 19:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Boruch pisze:
krystkon pisze:
Boruch pisze:
Idź się lecz chłopie, ale na pryszcze, bo na głowę już zbyt późno.


No to na czym polega nasza gospodarka skoro rządzi zachodni kapitał? Że Pan robisz co nakaza?



Przestań pieprzyć bzdury. Nie ma na świecie gospodarki gdzie nie mieszkałby w niej obcy kapitał. Jakbyś chciał postawić gospodarkę na nogi po PRL-owskim upadku skoro własnego biznesu, który mógłby zainwestować i podnieść to wszystko nie było. Leczcie się wszyscy. A ty szczególnie.


Panie Boruch Pan ewidentnie inaczej pojmujesz własność niż ja.
Pan, jak większość świata zresztą, pojmujesz własność jako środki produkcji, środki pieniężne, patenty itp.
Wg mnie taka koncepcja własności jest bardzo ograniczona.

Ja pojmuję własność wyłącznie jako nadrzednosc, jako hierarchię, przywództwo, przewodnictwo i uważam, że własność ma charakter symbiozy pomiędzy nadrzędnym i podporzadkowanymi, bo stanowi fundament społeczeństwa tzn. współpracy, choć nadmiernie skoncentrowana może stać się także podstawą pasozytnictwa społecznego.

Ja nie uważam jak Kaczysnki, że w Polsce wszystko powinno należeć do Polaków i poza Polską też.
Mi to egal z jakiego narodu jest właściciel. Mi zależy jedynie na tym, żeby kapitał nie byl nadmiernie skoncentrowany a przy tym, żeby ograniczenie jego koncentracji nie wynikało z przemocy podatkowej.

Stąd wyłącznie jawny kapitał i wyłącznie opodatkowany kapitał ale nie podatkiem przymusowym lecz podatkiem nieuniknionym, którego wyliczenie i pobranie jest mechanizmem cyfrowej księgi kapitału i Pan nie decydujesz o zapłacie podatku tylko podatek opłaca się sam wg algorytmu - w końcu to tylko zmiana w zapisie cyfrowym.
I zanim ten automatyczny podatek zapłaci się sam wpierw powinien być określany w jawnej demokracji bezpośredniej tak że Pan możesz sprawdzić jaką stawkę podatku od własności zdefiniowal Panu sąsiad.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lut 2018, 20:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
st1111 pisze:
A co się dzieje? Ludzie się rodzą i umierają,słońce wschodzi i zachodzi-nic nowego.


Nic nowego, kłamią jak zawsze, ten typ kłamie już w drugiej wypowiedzi, dalej też kłamie, do końca.


Obrazek

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Aronson


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lut 2018, 21:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
st1111 pisze:
A co się dzieje? Ludzie się rodzą i umierają,słońce wschodzi i zachodzi-nic nowego.


Nic nowego, kłamią jak zawsze, ten typ kłamie już w drugiej wypowiedzi, dalej też kłamie, do końca.



https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Aronson


Gdzie kłamie?
Ludziki to takie marne zwierzęta, że co pomyśli dominant to samo zaczynają myśleć podporządkowani. Myślenie zbiorowe roznosi się jak zaraza.

Wystarczyło, żeby silni Niemcy wzgardzili Żydami, żeby pod wrażeniem siły Niemców reszta świata też zaczęła Żydami gardzic. Instynkt stadny. Teraz połowa Polaków myśli myślami Kaczyńskiego.
Wystarczy, że dominujący w grupie kimś pogardzi, żeby cała podporządkowana mu grupa zaczęła nim gardzic.
Tu nikt nie myśli samodzielnie.
Zresztą kultura na tym polega, że wszyscy myślą to samo a z tego jednakiwego myślenia wynika jednakowe zachowanie.
Każdego dnia to samo jak fale na morzu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lut 2018, 21:45 
Panie Krystyna, Pan ćwiczysz maszynopisanie?
jakby Pan nie wiedział, to podpowiem.. i tak wszyscy zdechno, a potem będzie, że jeden poleg, drugi został zamenczon, a jeszcze inny żywcem do nieba sie wyjebał, ale ćwicz Pan..


Na górę
  
 
Post: 02 lut 2018, 21:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
ladaco pisze:
Panie Krystyna, Pan ćwiczysz maszynopisanie?
jakby Pan nie wiedział, to podpowiem.. i tak wszyscy zdechno, a potem będzie, że jeden poleg, drugi został zamenczon, a jeszcze inny żywcem do nieba sie wyjebał, ale ćwicz Pan..


Czuję potrzebę zmiany współczesnej kultury homo sapiens, bo z malpiszonami w otoczeniu jestem nieszczęśliwy, a jak się czegoś pragnie to mus i nie masz Pan żadnego wyboru. Wiesz Pan chyba o tym.

Liczę, że mój sposób myślenia rozprzestrzeni się w przyszłości też jak zaraza a wówczas ja i zgodni ze mną powiemy współczesnym funkcjonariuszom państwowym, którzy przyjdą do nas egzekwować współczesne prawa - wypad banany prostować!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group