forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 12:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 maja 2019, 7:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
polar pisze:
starykizior pisze:
Są oficerowie co walczą na pierwszej linii głupku i giną. no, może akurat nie ten.


Ta?? A którzy to?
Jaki jest najwyższy stopień "kierownika" czołgu?
Abo, czy pan major lata z pepeszą albo inną luśnią po polu walki?

To, że jakaś zbłąkana bomba spadnie na schron nie oszuka statystyki. ;)
Gupku.

Czasy Kasztanki i szabelki minęły. Ale chyba aż tak stary nie jesteś? :)


No cóż na pierwszej linii walczą piloci w swoich F-ach i innych maszynach latających , z regóły są to oficerowie i nie rzadko oficerowie starsi major czy ppłk. (chociaż ci drudzy rzadziej ). Przy statystykach przeżycia lotu bojowego 1,5 - 2,5 to wielce prawdopodobne że to oni będa właśnie ginąć
jako pierwsi i w pierwszej linii.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 9:17 
Killashandra Ree pisze:
Cieszę się, Polarze, z Twoich pacyfistycznych przekonań, gdyby bowiem obrona życia mojego i innych cywilów zależała od kogoś takiego, jak Ty,to już czulibyśmy się aniołkami.

Mnie również cieszy Wasza wiara, niczym różniąc się od wiary w bozię, że człowiek to krwiożercza istota wymagająca stale ingerencji innych istot w imię bajek i legend o wspaniałościach i czystych intencjach wojaczki.
I ta właśnie wiara pozwala napierdalać rakietami w Syrię, Irak czy inną Palestynę.

Mam takiego znajomego, który babra się w historii zawodowo. I wiecie tow. Kili co on mi powiedział o tej naszej cywilizacji opartej na wierze w karabin i mord w imię obrony? Że to nic innego jak właśnie WIARA, mit, gusła i wszystko to co tak zgrabnie przypisuje się religii np. katolickiej.
Jako dowód na swoją tezę opowiedział mi o mieszkańcach prehistorycznej Vincy.
Przetrwała ponad 1000 lat bez wojny, wojska i reszty tych pierdół, które zaszczepiono Wam przez sprytnych psychopatów. Rozwijało się tam rolnictwo, sztuka, metalurgia, a nawet podobno położono podwaliny pod alfabet, którym posługujemy się obecnie.
Aż strach pomyśleć co by było gdyby ta cywilizacja przetrwała do czasów współczesnych.

Taaaa....ale trzeba wierzyć, że żyjemy dzięki nomen omen karabinowi.
:)


Na górę
  
 
Post: 05 maja 2019, 9:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
Bo do nich nie dotarł jeszcze kościół .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 9:39 
Kościół i wojsko to symbioza.
Zawsze lali się w imię boga, a tylko przypadkiem rabowali i gwałcili. :D


Na górę
  
 
Post: 05 maja 2019, 10:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
polar pisze:
Killashandra Ree pisze:
Cieszę się, Polarze, z Twoich pacyfistycznych przekonań, gdyby bowiem obrona życia mojego i innych cywilów zależała od kogoś takiego, jak Ty,to już czulibyśmy się aniołkami.

Mnie również cieszy Wasza wiara, niczym różniąc się od wiary w bozię, że człowiek to krwiożercza istota wymagająca stale ingerencji innych istot w imię bajek i legend o wspaniałościach i czystych intencjach wojaczki.
I ta właśnie wiara pozwala napierdalać rakietami w Syrię, Irak czy inną Palestynę.

Mam takiego znajomego, który babra się w historii zawodowo. I wiecie tow. Kili co on mi powiedział o tej naszej cywilizacji opartej na wierze w karabin i mord w imię obrony? Że to nic innego jak właśnie WIARA, mit, gusła i wszystko to co tak zgrabnie przypisuje się religii np. katolickiej.
Jako dowód na swoją tezę opowiedział mi o mieszkańcach prehistorycznej Vincy.
Przetrwała ponad 1000 lat bez wojny, wojska i reszty tych pierdół, które zaszczepiono Wam przez sprytnych psychopatów. Rozwijało się tam rolnictwo, sztuka, metalurgia, a nawet podobno położono podwaliny pod alfabet, którym posługujemy się obecnie.
Aż strach pomyśleć co by było gdyby ta cywilizacja przetrwała do czasów współczesnych.

Taaaa....ale trzeba wierzyć, że żyjemy dzięki nomen omen karabinowi.
:)

Cieszę się,że masz znajomych, którzy podpowiadają ci, jak masz myśleć, koniecznie poproś o radę w kwestii komentowania w internecie, powiedzą ci,co masz pisać, bo sam myśleć,i pisać ze zrozumieniem jak widać, nie jesteś w stanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 10:28 
No to jak czegoś nie zrozumiałem, to wytłumacz.
O to co jestem wstanie, lub nie jestem, niech nie zaprząta twojej uwagi.
Bo ja też mogę sobie napisać, że ty też nie za bardzo ten teges. :)

P.S.
Zamiast się ciskać, wystarczyło napisać jak mam zinterpretować tych aniołków którymi byśmy byli gdyby wszyscy myśleli jak ja.
Już byśmy nie żyli, bo aniołki to raczej w niebie, czy mielibyśmy naturę aniołków?
Bo ja wybrałem tę pierwszą wersję. Z przesłaniem pejoratywnym.
I jeżeli popełniłem błąd nie wydaje mi się żebym w jakimś stopniu wpłynął na Twój stosunek do mnie, żeby zmieniać literkę z dużej na małą pisząc o mnie.
:D


Na górę
  
 
Post: 05 maja 2019, 11:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Już byśmy nie żyli, bo na ciebie nie moglibyśmy liczyć. Słabi i bezbronni potrzebują obrony, ale na tchórzy nie ma co się oglądać, tylko szczekają.
Niewiele zmieniłam, od dawna jesteś dla mnie małą literą.Potrafisz tylko się pienić,pozując na filozofa.Ten egoizm emocjonalny wyjdzie ci bokiem, kiedy sam będziesz potrzebował wsparcia, kto wie, może i wojskowych gotowych walczyć w twojej obronie.Życie płata najdziwniejsze figle, także kontestatorom,a usilnie od dawna tu na takiego pozujesz.Miłego dnia, bez odbioru.


Ostatnio zmieniony 05 maja 2019, 11:38 przez Killashandra Ree, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 11:31 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
Boruch pisze:
To jest prawdziwy stan polskiej armii. Ta fota zapewne obleci wszystkie ważniejsze stacje TV za granica. Podobnego gladiatora ze śfickom szukać.

On ma czarne 2 pasy - w sumo i na przepukline brzusznom :-)

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 11:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
Parafon pisze:
Boruch pisze:
To jest prawdziwy stan polskiej armii. Ta fota zapewne obleci wszystkie ważniejsze stacje TV za granica. Podobnego gladiatora ze śfickom szukać.

On ma czarne 2 pasy - w sumo i na przepukline brzusznom :-)


Do potrzymania spodni,
On ma czarne 2 pasy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 11:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A prawda taka jest, że z taką posturą w armii to tylko gównozjad i wazelina zachodzi wysoko.

To taki dziewiętnastowieczny karykaturalny wizerunek generała. Niestety jak widać my z tego jeszcze nie wyrośliśmy.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group