forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 lis 2019, 13:14 
kURWA, ZNACZY W TM MAŁYM AUDI?!!!


Na górę
  
 
Post: 26 lis 2019, 13:16 
I to jest Panie Wielki suszna kącepcja!
Córka robi teraz prawo jazdy. Muszę jej powiedzieć,
żeby znalazła koleżankę która też nie ma, i niech
wsiądą razem, potem się zamienią miejscami i już.


Na górę
  
 
Post: 26 lis 2019, 14:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
WLR pisze:
Już pytałem Panie Boruch, ale zapytam powtórnie: Kto ich zmusza, tych pilotników?
Podobno na świecie brakuje pół miliona :!: pilotów cywilnych.
https://manager.money.pl/wiadomosci/artykul/piloci-pll-lot-samoloty,204,0,2415820.html
Robić uprawnienia i fruuu. Ja rozumiem, że w Boeingach i Airbusach brakuje celownika
i karabinu, i może tu jest klucz do zagadki, dlaczego ci idioci są skłonni ryzykować życie.
Bo czym innym byś Pan to tłumaczył?


Owszem ma Pan trochę racji Panie WLR. Ale nie bierze Pan pod uwagę jednego. Może ci piloci maja takie hobby być pilotem myśliwca a nie kapitanem pasażerskiego kolosa gdzie długonoga stewardesa przynosi kawę do kokpitu? Może to tacy jak w tej piosence "sami wybierani"? Nie po to przeszli ciężkie szkolenie w Dęblinie żeby teraz Boeingami latać. Może oni chcą być żołnierzami, bo to jest ich marzenie. Może oni chcą eskortować takiego Boeinga, "erforsułan" z Trupem na pokładzie a nie być eskortowanym. Wie Pan, nie wszystko jest takie jasne jak dupa anioła.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2019, 14:24 
Boruch pisze:
Może ci piloci maja takie hobby być pilotem myśliwca


To ja Panie Wielki właśnie o tym. Jak kto ma hobby zostać wieczną mrożonką pod K2,
to jest to jego decyzja i nic mnie do tego. Jednak jak już mrożonką zostanie, niech
premier nie ogłasza żałoby, a żona z przychówkiem niech ręki po pieniądze nie wyciąga.

Jeżeli piloci mają hobby latać na starym złomie połatanym byle jak, i do tego - podkreślam!
wbrew ustanowionym procedurom, to niech to robią na własne ryzyko. Zasiłek pogrzebowy
z ZUS i ani grosza więcej.

Ja miałem hobby latać na góralu po leśnych duktach i za złamane żebra grosza nie dostałem.
Więc poszły mnie wdowy pilotnicze w pizdiec!


Na górę
  
 
Post: 26 lis 2019, 15:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A nie uważa Pan, że w tym wszystkim jest coś więcej? To zabrzmi patetycznie trochę a Pan jak widzę ma może to poniżej pleców. Może oni hobby łączą ze służbą ojczyźnie? Chcą bronić, że tak się wyrażę Pańskiej, mojej dupy i wiele milionów dup w tym kraju? Co? We wrześniu 1939r ułan dosiadał konia chwytał za szablę posiadał nędzny karabinek, kilka granatów przy pasie i nie krzyczał dajcie mi tu czołga bo Panzerkampfwagen II mamy przed sobą.

A z tym zasiłkiem i żałobą to już taka nasza tradycja. Jak się czuje moralną odpowiedzialność na plecach jak pan prezes za brata i 96 ofiar to potem tak jest. Na to taki pilot wpływu nie ma i za przeproszeniem gówno go to obchodzi.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2019, 15:46 
Boruch pisze:
Może oni hobby łączą ze służbą ojczyźnie? Chcą bronić, że tak się wyrażę Pańskiej,
mojej dupy i wiele milionów dup w tym kraju?


Bronić przed kim i czym? Dosiadają złomu i łamią procedury.

Zresztą wracając do "bronić".
Przez 45 lat mieli mojej dupy bronić, jakoby przed wrażym rewizjonizmem z Bonn.
Przysięgali dwa palce wznosząc ku chmurom, i nagle po 45 latach srrrru orełkiem
Janiny Broniewskiej o ziemię, i dalej łasić się do ręki wczorajszego wroga. Mało
nóg nie połamali, żeby się na szkolenia u ziomków Roosevelta i Trumana załapać.
Otóż dlatego żołnierski patriotyzm i honor mam poniżej pleców, że to są pieski
na smyczy polityków, i ten głupi naród wierzący w brednie, że niby stoją na straży
jego bezpieczeństwa, bez mrugnięcia powieki na muszkę wezmą i strzelą, bo
na straży swojej michy stoją, a nie narodu. Niech więc za swoje hobby sami płacą.


Na górę
  
 
Post: 26 lis 2019, 16:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Panie Wiarek, ja wiem, że z Panem trudna rozmowa jest i Pana nie przekonam. Nie zależy mi specjalnie na tym. Ale mówię Panu niech Pan nie mierzy ludzi swoją miarą. Proszę wziąć pod uwagę to, że to są ludzie można powiedzieć wyjątkowi. To elita. O wyjątkowych predyspozycja fizycznych i intelektualnych To nie są byle chuje kibole, którym się wydaje, że im więcej gnoju z pyska wypuszczą tym są większymi patriotami. Poza tym mamy w Polsce tradycję. Wielu marzycieli, romantyków. To jest taka nasza tradycja. Są to cechy w dzisiejszym świecie niepożądane, ale w naszym społeczeństwie pokutują z dziada pradziada. Powiem Panu jeszcze jedno. W czasach pokoju jest mowa o procedurach, przepisach, prawie, itp. Ale w warunkach wojennych to wszystko traci na znaczeniu. Do walki rzuca się wszystko co może jeździć, latać, chodzi i trzymać karabin w ręku. Nie patrzy się zbytnio na sroty naloty. Byleby wsiadł i poleciał. Tak przecież było.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2019, 17:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wielki Wezyr pisze:
Wczoraj słyszałem w radiu jak będą sobie odnawiać uprawnienia na te Migi.
Bo stracili je wszyscy, co do jednego.
Otóż będą siadać w maszynach dwumiejscowych.
Polatają, po czym zamienią się miejscami.
I tym sposobem nadadzą sobie ponownie uprawnienia na loty.

Coś koło tego. Zastanawiające jest, że nawet w tak obecnie pogardzanym PRL-u taka sytuacja nie miała i nie mogła mieć miejsca. No ale Lotnictwem dowodzili prawdziwi generałowie piloci.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2019, 23:15 
Boruch pisze:
Powiem Panu jeszcze jedno. W czasach pokoju jest mowa o procedurach,
przepisach, prawie, itp. Ale w warunkach wojennych to wszystko traci na znaczeniu.


Panu się już wszystko we łbie pobigosiło chiba. A co teraz mamy - wojnę, żeby procedurami
sobie dupy podcierać? Po to są, żeby ich przestrzegać. To właśnie dzięki takim pizdusiom
miała miejsce katastrofa tutki i wszystkie z niej wynikające konsekwencje. Ale to komuna dała
zielone światło dla bylejakości w armii. Mawiali, że nie matura a chęć szczera, zrobi z ciebie
oficera, no i produkowała oficerów po miesięcznych kursach na jakim WUMLU, garnących
się do armii dlatego tylko, że na wsi koń zdechł i ciężko było pług ciągać, a do seminarium
nie przyjęli. Pan mnie nie mów o elicie, bom z nią obcował na tyle długo, żeby mieć zdanie.
Nie wiem jaka jest obecna armia, ale ta komusza była tekturowa, jak dzisiejsze WOTy.
To armia opon pastowanych szuwaksem i wszechobecnej prowizorki. Mało który szwej potrafił
strzelać, bo i nie było za bardzo czym, a przed sprawdzianem sprawnościowym kadry, w szwach
pękała poczekalnia izby chorych, taka nagła przychodziła epidemia. Nie daliby odporu nikomu
wtedy i zapewne nie dadzą dzisiaj. Armia służyła i służy wyłącznie do pacyfikowania krnąbrnego
społeczeństwa i broni koryta władzy, jak by ona nie była.


Na górę
  
 
Post: 27 lis 2019, 9:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
WLR pisze:
Nie wiem jaka jest obecna armia,


Dobrze, że Pan to powiedział. Ja też nie wiem, ale tym się różnimy, że ja nie przyrównuję dzisiejszej armii do tamtej bo nie mam ku temu żadnych uprawnień. Także samo jak Pan.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group