forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272 ... 415  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 kwie 2018, 13:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2018, 19:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
E to ja mam nowsze zdiecie

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2018, 12:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
MMM pisze:
Obrazek


A co z podwodnymi lotniskowcami , które miały wejść na uzbrojenie mar-woju ?

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2018, 13:25 
Zamiast będą rowery pancerne.


Na górę
  
 
Post: 27 kwie 2018, 17:29 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Nie będą.
Opancerzyć - opancerzysz ale jak zabezpieczysz koła w zawory do pompowania po przestrzelinach.......?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2018, 8:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2018, 8:39 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
:lol:
Czego te ludziska nie wymyślą........!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2018, 9:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
"ŁAWKI NIEPODLEGŁOŚCI" - w wersji audio i video.

Załącznik:
Ławki  niepodległości 1.jpg
Ławki niepodległości 1.jpg [ 17.46 KiB | Przeglądany 2220 razy ]


oraz

Załącznik:
Ławki niepodległości 2.jpg
Ławki niepodległości 2.jpg [ 17.77 KiB | Przeglądany 2220 razy ]


z udziałem bezpośrednim "suwerena".

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2018, 10:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
:lol: :lol:

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2018, 7:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
WOT :lol: :lol:

Fikcyjne szkolenia oficerów Wojsk Obrony Terytorialnej. Ujawniamy treść skandalicznego nagrania.

Szkolenia dla oficerów obrony terytorialnej mają charakter "pozorowany i fikcyjny" oraz "mogą zagrażać bezpieczeństwu państwa" - alarmował oficer Wojskowej Akademii Technicznej. Na dowód nagrał jedną z odpraw i wysłał do najważniejszych osób w państwie.

Bohaterami nagrania są ppłk Mariusz Szmidt, szef Studium Szkolenia Wojskowego WAT, i wykładowca tej uczelni ppłk Michał Gazda.

Kursy oficerskie dla WOT.

Akademia to jedna z dwóch uczelni wojskowych realizujących kursy oficerskie dla WOT.

2 czerwca 2017 r. Szmidt i Gazda planowali kursy na rok bieżący i przyszły. W 2018 r. mieli przeszkolić 1 tys. kandydatów.

W siedmiominutowej rozmowie oficerowie ostro przeklinają i widać, że nie bardzo wiedzą, jak mają wykonać narzucone przez MON zadanie.

Szmidt: – Ja do dzisiaj muszę zrobić odpowiedź. Zaczynamy, k...a, kolejne, k...a, szkolenia z kolejnymi kursami. Nie wiem, kiedy będzie data itd., itd., dwa warianty szkolenia i obydwa wchodzą w życie.

Pierwszy, k...a, szkolenie 13-miesięczne, a drugie trzyipółmiesięczne. Najpierw, k...a, 16 dni szkolą się w jednostce OT gdzieś swojej, tzw. szkolenie podstawowe.

Potem mają, to się nazywa postępowanie kwalifikacyjne, i, k...a, przychodzą do nas najpierw na jeden miesiąc, czyli takie podstawowe szkolenie w Wacie, i to jest wszystko fajnie.

Potem przechodzimy do drugiego etapu, który trwa pięć, k...a, miesięcy, ale są to niestacjonarne dwa weekendy w miesiącu.

Potem, k...a, kolejny etap, sześciomiesięczny, znów po dwa weekendy, ogólnie osiem miesięcy, k...a, szkolenia na każdej edycji co druga sobota i niedziela.

Część kursu ma charakter fikcyjny.

Uczestnicy odprawy dochodzą do wniosku, że duża część kursu ma charakter fikcyjny i polega na tym, że kandydaci dwa razy uczą się tego samego.

Ppłk Szmidt: – Drugi model to jest, k...a, dla tych, którzy właśnie siedzą u nas na kursie i skończą u nas ten kurs, i przyjdą na kolejny kurs ten, k...a, trzyipółmiesięczny.

Czyli wychodzi na to, że będziemy ich uczyć tego samego. Zdadzą egzamin z tego samego, k...a.

Niezidentyfikowany głos: – A jaki jest reżim przedmiotowy?

Ppłk Szmidt: – Nic nie ma. Dopiero minister musi wydać. Godzin jest chyba 562, za wiele nie wiem, odprawy nie było. [Ma być] przyjęcie 800 osób plus to, co jest. Około tysiąca osób.

Niezidentyfikowany głos: – Rozmawiałem ze szkoleniowcem tej ich jakby dywizji. Powiedział mi, że projekt uzyskał akceptację dowódcy WOT [gen. Wiesław Kukuła].

Ppłk Gazda: – Ja sobie tego nie wyobrażam, jak będzie tyle ludzi, tyle godzin...

Ppłk Szmidt: – No, k...a, k...a, ja pierd..., ja już sobie wszystko wyobrażam.

Niezidentyfikowany głos: – Skąd mam wiedzieć, co oni tam wcześniej mają? Jakby coś na papierze było...

Ppłk Szmidt: – A skąd ja ci wezmę, jak każdy z nich gdzie indziej w Polsce?

Niezidentyfikowany głos: – To można by wysłać pisma...

Ppłk Szmidt: – A ty myślisz, że ktoś ci, k...a, odpowie na takie pismo? Wiesz, jak się w jednostkach takie rzeczy dzieją...

Wysłał nagranie, został zwolniony.

Dziesięć miesięcy później nagranie – razem z płytą, ze stenogramem i z pismem przewodnim – zostało wysłane do najważniejszych osób w państwie – prezydenta, premiera, szefa MON Antoniego Macierewicza, koordynatora służb specjalnych – oraz do sejmowej komisji obrony narodowej.

Pod materiałem – jako zawiadamiający o nieprawidłowościach – podpisany jest ppłk Cezariusz Sońta, starszy wykładowca WAT.

Jego zdaniem fikcyjne szkolenia kadry oficerskiej WOT „mogą zagrażać obronności Rzeczypospolitej Polskiej” i naruszają przepisy ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.

Oficer zwraca uwagę „na brak jakiejkolwiek koncepcji przedmiotowego szkolenia WOT”, które mimo to jest realizowane.

Ppłk Sońta stwierdza też, że treść nagrania „budzi zdumienie i zażenowanie”, a dialogi „są kuriozalne, mogące sprawiać wrażenie cytatów z repertuaru podrzędnego kabaretu wyśmiewającego armię”.

Oficer domaga się m.in. wszczęcia postępowania wobec uczestników odprawy oraz rektora WAT gen. Tadeusza Szczurka, którego na to stanowisko nominował minister Macierewicz.

Jak pisaliśmy, stopień generalski rektor Szczurek uzyskał w „trybie zaocznym”, co umożliwiło mu nowe zarządzenie Macierewicza.

Z pisma ppłk. Sońty wynika, że 17 czerwca 2017 r. swoje uwagi skierował do ministra Macierewicza, dla którego WOT były jednym z kluczowych projektów.

Wcześniej Sońta alarmował rektora WAT. W efekcie – jak pisze – „został zmuszony do opuszczenia” Akademii, a 31 stycznia 2018 r. zwolniony ze służby.

Weekendowi oficerowie z WOT.

O „weekendowych oficerach” WOT „Wyborcza” pisała rok temu.

Z „Decyzji nr 2” ministra Macierewicza wynikało, że utworzona w styczniu 2017 r. obrona terytorialna ma być priorytetem w armii.

Jest odrębnym rodzajem sił zbrojnych, docelowo ma liczyć ok. 53 tys. osób (na koniec zeszłego roku było ich 8 tys.). Polska armia to obecnie 105 tys. etatów.

Kandydaci do WOT mają mieć ułatwione przejście badań kwalifikujących, w tym psychologicznych, oraz osobną ścieżkę awansu oficerskiego, czyli „kursy doszkalające” zamiast studiów.

Normalne studia w tym zakresie trwają pięć lat.

Wojskowi obawiają się, że oficerowie po szkoleniach WOT zastąpią ich w regularnych jednostkach.

W grudniu 2016 r. konflikt o sposób tworzenia WOT był jednym z powodów odejścia kadry z Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych z szefem gen. Mirosławem Różańskim na czele.

Wcześniej Macierewicz znowelizował tzw. ustawę pragmatyczną, dzięki której szef MON może awansować praktycznie na dowolny stopień osoby bez kursów i znajomości języka – umiejętności niezbędnej w armii należącej do NATO.

MON nie odpowiada.

Przygotowując ten tekst, wysłaliśmy kilka pytań do MON. M.in.:

Ile osób zaliczyło już szkolenia dla kandydatów na oficerów WOT – dowódców oddziałów i pod-oddziałów?

Ile osób jest w trakcie takich szkoleń?

W jakich cyklach i trybie (stacjonarny/niestacjonarny) odbywają się te szkolenia? Czy są to szkolenia w weekendy?

Ilu WOT mają oficerów przeszkolonych w ramach szkoleń dla kandydatów do WOT?

Pytania wysłaliśmy 30 kwietnia. Odpowiedzi nie ma do dzisiaj.

http://wyborcza.pl/7,75398,23377658,fab ... w-wot.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272 ... 415  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group