forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 75  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 mar 2017, 1:41 
Bronto pisze:
W realnej gospodarce rynkowej, ekonomi zwisają skutki zamknięcia nierentownych zakładów


No, popatrz Pan, że też nie wiedzieli o tym politycy zachodu w XX wieku, wielka to szkoda, że wtedy nie znali Pana, przez tę niewiedzę tyle pieniędzy się zmarnowało na ten nikomu niepotrzebny socjalizm, którym to, tak dręczone były społeczeństwa zachodu do jeszcze lat 80-tych ubiegłego wieku. Teraz jest ekonomiczniej, 70% nierentownego przemysły zlikwidowano na zachodzie. Ciekawi mnie tylko, za co, te zachodnie społeczeństwa będą robiły zakupy, kiedy nagle, jednego dnia, producenci zagraniczni nie zechcą zapłaty w tych wolnoekonomycznych dolarach i euro, które już dzisiaj nie maja nawet jednego procenta pokrycia w towarze, a wartość tej makulatury utrzymywana jest tylko szantażem militarnym USA.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 8:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Panie Barycki, ekonomia jak przyroda, sama dziury łata i nie znosi próżni. (realna, a nie sterowana przez socjopatów którym się wydaje)
Proszę nie mylić skutków społecznych wynikłych z zamykania zakładów z ekonomią, z resztą jestem pewny, że Pan nie mylisz.

Tu możesz Pan nieco jaśniej te kwestię?
Cytuj:
za co, te zachodnie społeczeństwa będą robiły zakupy, kiedy nagle, jednego dnia, producenci zagraniczni nie zechcą zapłaty w tych wolnoekonomycznych dolarach i euro, które już dzisiaj nie maja nawet jednego procenta pokrycia w towarze, a wartość tej makulatury utrzymywana jest tylko szantażem militarnym USA.

Masz Pan na myśli lokowanie w złoto?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 9:38 
Bronto pisze:
Jednak czytasz i masz problem ze zrozumieniem tekstu.

Dlatego tylko czasami wtrącę swój prymitywny komentarz.
Ale czy dopuszczasz do swojej świadomości, że:
a) piszesz niezrozumiale
b) to Ty nie rozumiesz, co ja do Ciebie piszę

W obydwu przypadkach mam pewne rozwiązanie stosowane przez tych, którzy nie chcą być czytani bez zrozumienia i nie rozumieją innych.
Kiedyś wszedłem na forum KMP ( Komunistyczna Młodzież Polska - czy jakoś tak ) i wyobraź sobie że polscy komuniści pochowali się na tym forum w prywatnych pokojach, do których wstęp mieli tylko znajomi użytkowników tych pokoi, lub ci których polecono.
Czyli taka grupa serdecznych przyjaciół.
I mogli oni, w tych pokojach, dyskutować na poziomie niedostępnym dla szarego Kowalskiego. Nie było wtrętów o niezrozumienie słowa pisanego, przycinków o brak wiedzy, wszyscy byli na najwyższym poziomie intelektualnym. Taki level master.
Zaspakajali się nawzajem intelektualnie.
I teraz moje pytanie absolutnie bez grama złośliwości.
Dlaczego nie stworzycie sobie takiego forum z takimi pokojami, tylo narażacie sie na niezrozumienie?
Przecież jako ktoś kto prowadzi świadomie swój program intelektualny musisz wiedzieć, że na publicznym forum trafią się ci mniej lotni, tacy jak ja, którzy nie podejmą się akademickich dysput na pewnym poziomie. Wobec tego po co męczyć siebie i innych?
Mam nadzieję, że nie kierują Tobą najniższe pobudki i nie czerpiesz wątpliwej przyjemności z intelektualnego poniżenia spawacza?
Bo to byłoby takie płytkie. Bronto vs. spawacz.
Ty, Barycki, agronom, evaj, ika, przecież nawzajem się rozumiecie.
Po co schodzić z Olimpu do hołoty?
Bez cienia sarkazmu, of course.

Bronto pisze:
Górnictwo to nie górnicy, to raz.
Przemysł to nie górnicy, to dwa.
PRL które stało węglem, państwo to również nie górnicy, to trzy itd.

I właśnie to mnie boli. Państwo to nie jego obywatele.
Szkoda.

P.S.
Do zacnego grona rozumiacz zapomniałem dopisać ladaco.
Mam nadzieję, że wybaczy mi to foux pa.
;)


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 10:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
polar pisze:
Bronto pisze:
Górnictwo to nie górnicy, to raz.
Przemysł to nie górnicy, to dwa.
PRL które stało węglem, państwo to również nie górnicy, to trzy itd.

I właśnie to mnie boli. Państwo to nie jego obywatele.
Szkoda.

To powinno znaleźć się na początku twojej wypowiedzi, z drobną korektą.
Populizm w wypowiedziach (nie tylko Twoich Polar) roztaczany na słowa hasła typu, wszyscy, większość, obywatele itp. prowadzi do pustosłowia.

Powtórzę aż do znudzenia, po PRL, grupa niewielu wydymała wielu, niezależnie od koloru flagi pod którą to robili.

Ja napisałem, w zasadzie opisałem w ramach refleksji zjawisko do którego doprowadził Gierek.
Najpierw wmawiano w PRL, że jest jedność narodowa, byłaby, gdyby skutecznie przeprowadzono czystki po drugiej wojnie światowej, ale skuteczność w działaniu przeciwko Niemcom i Ukraińcom okrzyknięto by zapewne zbrodnią itp. (nie ważne są teraz pobudki, które doprowadziły do zaniechania w/w).
Ważne jest to, że Gierek z obaw, wlazł w dupę systemowo południu Polski licząc naiwnie na odwdzięczenie się tej grupy społecznej, w postaci lojalności, zaufania itp. frazesom.
Jedyna lojalność do kupienia to lojalność psia, bez urazy dla psów.
Działania Gierka, mało, ze były błędne, to skutkowały dyskryminacją społeczną, dały podłoże dla budowy struktur pozapaństwowych (mniejszości itp), dały doskonałe podłoże dla budowy struktur przestępczych, osłabiły państwo (wpływy zagraniczne poprzez wykorzystanie grup absolutnie nieprzywiązanych do polskości itp), doiły ekonomicznie PRL i tym samym resztę państwa, generowały wzrost kosztów życia reszty Polaków itp, itd, etc.


Używając, określenia państwo to obywatele, znowu mieszasz dwie sytuacje (dwa okresy PRL i RP), zresztą mniejsza o to.

Cytuj:
Bronto pisze:
Jednak czytasz i masz problem ze zrozumieniem tekstu.

Dlatego tylko czasami wtrącę swój prymitywny komentarz.
Ale czy dopuszczasz do swojej świadomości, że:
a) piszesz niezrozumiale
b) to Ty nie rozumiesz, co ja do Ciebie piszę

Mogę pisać zbyt ogólnikowo, ale nie prowadzę publicznych wykładów, i nikt mi za to, że czasem coś naprostuje (poprzez nakierowanie na poszukiwanie informacji) tu na forum, nie płaci. Robię wolontariat.
Dwa, jeśli czegoś nie rozumiem to się pytam, jeśli odpisujesz nie na temat i w oderwaniu w tym przypadku od pompowania pieniędzy w PRL w górnictwo, to nie zrozumiałeś sedna, do czego potem próbujesz się odnosić, tym samym generujesz kolejne niezrozumiałe odniesienia nie na temat.

Wszystko czytam uważnie, nawet zacne wypociny zacnych tego forum, chociaż bardziej by tu pasowało słowo powiązane z medycyną. 8-) :lol:


Cytuj:
W obydwu przypadkach mam pewne rozwiązanie stosowane przez tych, którzy nie chcą być czytani bez zrozumienia i nie rozumieją innych.
Kiedyś wszedłem na forum KMP ( Komunistyczna Młodzież Polska - czy jakoś tak ) i wyobraź sobie że polscy komuniści pochowali się na tym forum w prywatnych pokojach, do których wstęp mieli tylko znajomi użytkowników tych pokoi, lub ci których polecono.
Czyli taka grupa serdecznych przyjaciół.
I mogli oni, w tych pokojach, dyskutować na poziomie niedostępnym dla szarego Kowalskiego. Nie było wtrętów o niezrozumienie słowa pisanego, przycinków o brak wiedzy, wszyscy byli na najwyższym poziomie intelektualnym. Taki level master.
Zaspakajali się nawzajem intelektualnie.
I teraz moje pytanie absolutnie bez grama złośliwości.

Teraz moda taka zapanowała, i to niezależnie od ideologii.
Tutaj pokraki mentalne umawiają się przez PW i zbiorowo wciskają głodne kawałki dla ubogich intelektualnie.
Biedni, myślą, że są tacy sprytni :D 8-)


Cytuj:
Dlaczego nie stworzycie sobie takiego forum z takimi pokojami, tylo narażacie sie na niezrozumienie?
Przecież jako ktoś kto prowadzi świadomie swój program intelektualny musisz wiedzieć, że na publicznym forum trafią się ci mniej lotni, tacy jak ja, którzy nie podejmą się akademickich dysput na pewnym poziomie. Wobec tego po co męczyć siebie i innych?

Coś mylisz.
Po kilku postach zrozumiałeś, że nie pisałem o Państwie-PRL, tylko o grupie społecznej której Gierek wmówił, że są przewodnią siłą narodu.
Nie ma możliwości dostosować wypowiedzi do poziomu wszystkich czytelników jakiegokolwiek forum.

Cytuj:
Mam nadzieję, że nie kierują Tobą najniższe pobudki i nie czerpiesz wątpliwej przyjemności z intelektualnego poniżenia spawacza?
Bo to byłoby takie płytkie. Bronto vs. spawacz.

Ironizujesz, a ja już pisałem, że szanuję ciężką pracę.


Cytuj:
Ty, ........................................, ....................................
Po co schodzić z Olimpu do hołoty?
Bez cienia sarkazmu, of course.

Filantropia (z mojej strony), i szkoda, że piszesz o sobie per hołota.
Nie jesteś ani zacnym, ani hołotą, szukasz odpowiedzi (w dyskusjach na forum) na pytania, które (odpowiedzi) masz często przed nosem, tylko patrzysz zbyt wąsko, lub nie z tej strony, z której je widać.

Robotnik nie jest hołotą, ani dla mnie, ani dla środowiska w którym się obracam.


Ostatnio zmieniony 19 mar 2017, 12:22 przez Bronto, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 10:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Ataman pisze:
...Tyle że jak wczesniej wyliczyłem sprawność całego systemu grzewczego opartego na gazie oscyluje wokół 50%, czyli duzo mniej niż 100%.

...


W wyliczenia wierzę na słowo.
To świetny wynik.


Sprawność elektrowni opalanych węglem, to 40%. Straty energii elektrycznej w liniach przesyłowych wynoszą 12%, zatem do odbiorcy dociera efektywnie ok. 28% energii, spalającej węgiel.
Dodając do tego emisję pyłów, trucizn, składowiska popiołów , degradację środowiska związaną z wydobyciem, koszt transportu węgla, koszty kopalni, itd. itp. otrzymujemy katastrofę, sprawność ciągniona całego układu pozyskania energii elektrycznej opartej na węglu, zapewne nie przekracza kilku! procent.
I jest niższa niż parowozu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 11:20 
Ataman pisze:
Szkoda że nie udało się stworzyć w Polsce programu atomowego. Najlepiej opartego na torze232

Szkoda że nie przyswoiłeś sobie materiałów Niemieckich nt. kosztów utrzymania takiej instalacji. I to w postaci zestawienia wszystkich kosztów budowy, eksploatacji, paliwa, odpadów i utylizacji po wyłączeniu.
Nie proponowałbyś rozwiązania które jest o kilkadziesiąt procent droższe od uranowego.

Ataman pisze:
A w przypadku klimatyzatora Midea działającego z pominięciem grzejników i zdolnego przy dodatnich temperaturach dać 4,7kW z 1 kW prądu zasilającego praktycznie nie ma strat w sprawności dystrybucji, regulacji czy wykorzystania. Grzanie jest 3 razy tańsze ! :-)

Zapomina Pan, że GJ pozyskany ze spalania gazu jest 3x tańszy od GJ z EE.
A pompa ciepła o sprawności jaką Pan wymienił (x4,7) jest do osiągnięcia w temp. powyżej +5-7 st.C.
Czyli w takim zakresie kiedy w dobrze skonstruowanym obiekcie ogrzewanie jest zbędne bowiem ciepło bytowe przekracza zdolności emisyjne budynku.
W temp. Pomiędzy -2 a +3 sprawność spada ze względu na silne szronienie elementów wymiennika ciepła. Poniżej -10 nie przekracza już x2,5 (wymiennik przestaje się ,,wyrabiać'' za mała powierzchnia wymiany ciepła), a i powietrze musiałoby poruszać się w nim z szybkością huraganu.
Reasumując: na jesieni - nie potrzebujemy tego ciepła - a w zimie sprawność ogrzewania elektrycznego jest znacząco gorsza od gazu ziemnego spalanego w tradycyjnym piecu płomieniowym.
Najkorzystniejszym - z paliw kopalnych jest mazut (42-45MJ/kg-1,2zł). Jednak nikt nie produkuje palników na to paliwo o mocy 5-11kW, które nadawałyby się do instalacji indywidualnych.


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 12:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
agronom pisze:
Najczystsza (przeto najtańsza) jest energia serca, siekiery i grabi.....


Sporu nie ma, termojądrowe słońce zapewnia najtańsza energię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 12:28 
Bronto pisze:
Panie Barycki, ekonomia jak przyroda, sama dziury łata i nie znosi próżni. (realna, a nie sterowana przez socjopatów którym się wydaje)
Proszę nie mylić skutków społecznych wynikłych z zamykania zakładów z ekonomią, z resztą jestem pewny, że Pan nie mylisz.


Ano nie mylę Keynesa z Friedmanem, bo to zdaje się ekonomia Keynesa sterowana przez socjopatę Roosevelta, a potem innych socjopatów, wiążących ściśle ze sobą skutki społeczne i ekonomię, wyprowadziła USA z wielkiego kryzysu 29-go roku i spowodowała wielki rozwój gospodarczy potęgi UAS, który dopiero od lat 80-tych odwróciła przyjęta ekonomia Friedmana niewiążąca ze sobą skutków społecznych i ekonomii, a nie znosząc próżni, łata dziury w gospodarce materialnej wirtualną księgowością wirtualnej makulatury. Pan, Panie Bronto, bardziej papieski od papieża, bo Pański papież, Friedman, pod koniec swojego życia, sam uznał, że neoliberalizm, to gówno owinięte w pozłotko, a Pan, zdaje się, dalej zakochany w cudownych opakowaniach.

Bronto pisze:
Masz Pan na myśli lokowanie w złoto?


Nie, Panie Bronto, w dupie mam złoto, mam na myśli waluty gospodarek państwowych opartych na wartości ekonomii materialnej, a nie, wirtualnej księgowości.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 15:24 
Bronto pisze:
o grupie społecznej której Gierek wmówił, że są przewodnią siłą narodu.

Bronto pisze:
Robotnik nie jest hołotą, ani dla mnie, ani dla środowiska w którym się obracam.


Widzisz Bronto, dlatego twierdzę, że to Ty nie rozumiesz mnie.
Bo dla mnie, to robotnik jest przewodnią siłą narodu, i nie trzeba tego mu wmawiać.

Wiele ( jak nie wszystkie ) firm produkcyjnych zatrudnia ludzi przez pośredników. Kupczenie siłą roboczą, to aktualnie, zaraz po narkotykach i spekulacjach giełdowych, jedno z bardziej intratnych zajęć.
Na jednym robolu "siedzi" po dwóch, trzech pośredników utrzymujących się z jego pracy na baaardzo wysokim poziomie, gdy on sam, ten robotnik, często i gęsto, płacone ma grosze.
I pewnie nie znajdziesz na ten fakt informacji w sieci, gdyż są one tak zwaną tajemnicą poliszynela. Oficjalnie wszystko jest w porządku, średnia krajowa idzie w górę, mediana też, a rynek pracy w Polsce przypomina XVIII wieczne latyfundia w Brazylii.

Osobiście pracowałem pod trzecim pośrednikiem w dawnej państwowej firmie, obecnie znowu częściowo znacjonalizowanej.
Norweg zlecił firmie, dawny dyrektor ( pewnie tak jak Barycki komunista pełno gembo :D ) otworzył firme która dawała fachowców na ten projekt, a że miał znajomego serdecznego przyjaciela, który zatrudniał mnie, wszyscy żyliśmy sobie jak pączusie w masełku. No może ja jak pączuś w smalczyku, albo innej fryturze, ale jednak.

Dlatego każde miejsce pracy robola powinno być chronione. Bo bzdury o nierentowności czy nieopłacalności to bajki dla wyborców Korwina. Brak pracy/stabilizacji powoduje patologie - ucieczkę w alkohol, stres, nerwice, kradzieże, napady. A ewentualne koszta tych patologii pokrywa społeczeństwo, opłacając więzienia, sądy, policję i lekarzy. Utrzymanie miejsc pracy to taka prewencja.
A poza tym sądy są też nierentowne, a nikt nie mówi o ich likwidacji. Analogicznie z wojskiem i policją. Także aspekt finansowy nie koniecznie jest dobrym argumentem.


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 16:15 
polar pisze:
Dlatego każde miejsce pracy robola powinno być chronione. Bo bzdury o nierentowności czy nieopłacalności to bajki dla wyborców Korwina. Brak pracy/stabilizacji powoduje patologie - ucieczkę w alkohol, stres, nerwice, kradzieże, napady. A ewentualne koszta tych patologii pokrywa społeczeństwo, opłacając więzienia, sądy, policję i lekarzy. Utrzymanie miejsc pracy to taka prewencja.
A poza tym sądy są też nierentowne, a nikt nie mówi o ich likwidacji. Analogicznie z wojskiem i policją. Także aspekt finansowy nie koniecznie jest dobrym argumentem.


Brawo, Panie Polar, jeszcze tylko trzeba wiedzieć, jak to zrobić. Ja, Panie Polar, jako i Pan, też wiem, ze pączki są smaczne, a gówno, obrzydliwe, ale w odróżnieniu od Pana, ja znam przepis na pączki, a z Pańskich przepisów, jeno gówno wychodzi.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group