forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 75  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 maja 2018, 21:02 
To wszystko było jasne już bardzo dawno temu.
Tylko to proste widzenie problemu.
Ja jestem trochę bardziej skomplikowany.


Szczerze żałuję, że trochę odleciałeś z tym Piskorskim...


Na górę
  
 
Post: 02 maja 2018, 22:40 
polar pisze:
Szczerze żałuję, że trochę odleciałeś z tym Piskorskim...


Z nikim i nigdzie nie leciałem. Latam ewentualnie z Ryanairem.
Natomiast o Piskorskim nie napisałem jednego słowa własnej opinii, a jedynie zacytowałem
jego notkę biograficzną, oraz wypowiedzi jego i jego partyjnych kolegów. Wszystko absolutnie
jest do zweryfikowania, a sam Piskorski mnie lata niczym gil u nosa, bo Wadery, ONRery i
inne nacjonalistyczno - faszystowskie sitwy uważam za właściwe zainteresowaniu psychiatrów.

Natomiast sprawa lewicy wcale nie jest skomplikowana, a prosta niczym drut we łbie Suskiego.
Lewica ma stać po stronie robola, biedaka i chorego, bo oligarchowie sami dadzą sobie radę.
Nie jest rolą lewicy srać katabasowi w kabzę, knuć z biznesmenami i ułatwiać kamienicznikom
eksmisje na bruk, jak czyniła Blida z lewicowego ponoć SLD. Jak Pan jesteś skomplikowany, to
polecam jaką sodalicyję mariańską a nie lewicową partię. Pierwszym przykazaniem lewicowca
winno być - nie zabierać temu, któremu brakuje na jedzenie, a nie znam żadnego lewicowca,
ani tez lewicy zwolennika, który by ten temat podnosił przez ostatnie ćwierćwiecze.


Na górę
  
 
Post: 02 maja 2018, 23:14 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
I ja bym się z tym zgodził.........!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 8:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
WLR pisze:
polar pisze:
Szczerze żałuję, że trochę odleciałeś z tym Piskorskim...


Z nikim i nigdzie nie leciałem. Latam ewentualnie z Ryanairem.
Natomiast o Piskorskim nie napisałem jednego słowa własnej opinii, a jedynie zacytowałem
jego notkę biograficzną, oraz wypowiedzi jego i jego partyjnych kolegów. Wszystko absolutnie
jest do zweryfikowania, a sam Piskorski mnie lata niczym gil u nosa, bo Wadery, ONRery i
inne nacjonalistyczno - faszystowskie sitwy uważam za właściwe zainteresowaniu psychiatrów.

Natomiast sprawa lewicy wcale nie jest skomplikowana, a prosta niczym drut we łbie Suskiego.
Lewica ma stać po stronie robola, biedaka i chorego, bo oligarchowie sami dadzą sobie radę.
Nie jest rolą lewicy srać katabasowi w kabzę, knuć z biznesmenami i ułatwiać kamienicznikom
eksmisje na bruk, jak czyniła Blida z lewicowego ponoć SLD. Jak Pan jesteś skomplikowany, to
polecam jaką sodalicyję mariańską a nie lewicową partię. Pierwszym przykazaniem lewicowca
winno być - nie zabierać temu, któremu brakuje na jedzenie, a nie znam żadnego lewicowca,
ani tez lewicy zwolennika, który by ten temat podnosił przez ostatnie ćwierćwiecze.


WLR oczywiście ma rację. Taka powinna być lewica. Ale znając polskie realia wygląda na to, że Pan WLR jest romantykiem. A to cecha polska, która zawsze prowadziła nas do zguby. Jak chcemy żyć i chcemy mieć w miarę normalny kraj to uważam, że musimy uznać to co mamy aktualnie za lewicę. Na inną w tym kraju i z tym społeczeństwem szans nie ma. Toż kurwa nawet w PRLu wielu komuchów do kościoła biegało, śluby brali w kościele i z klechą za pan brat byli. Iluż to byłych PZPRowców na łożu śmierci prosiło aby do grobu katabas ich odprowadzał? Knuć z biznesem będą bo tak robi lewica na całym świecie. Może lepiej czas nam przywyknąć do nowej lewicowej rzeczywistości. Nikt przecież nie odebrał nam jeszcze prawa do rozliczenia tego czy tamtego tzw socjalisty. Czasy się zmieniły i wyborów nie dokonuje się już przez "aklamację".

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 10:01 
WLR pisze:
Natomiast o Piskorskim nie napisałem jednego słowa własnej opinii, a jedynie zacytowałem
jego notkę biograficzną, oraz wypowiedzi jego i jego partyjnych kolegów. Wszystko absolutnie
jest do zweryfikowania,

Napisałeś to co ci pasowało w celu wywołania afery. Taki szum. Było głośno, kolorowo, dużo cytatów. Szoł.
Jest wiele cytatów jego partyjnych kolegów mówiących zgoła co innego, niż twoje cytaty.
Zresztą mając wiedzę, że Piskorski był zdecydowanie antynatowski i antyamerykański, wybrał drogę prorosyjską i proputinowską, trzeba było stworzyć mu biografię faszysty żeby najzwyczajniej go zdyskredytować. Nie jest jakimś Skripalem żeby uszyć zgrabną aferkę z trucizną, ale "biografię" można było zrobić. Koszta żadne. Dwóch, trzech sprawnych w piórze informatyków. Tyle teraz "wiarygodnych" stron w sieci. A wszystkie piszą prawdę. Szczególnie spodobała mi się ta notka o piciu moczu. No cymes normalnie. :lol:
Ale zostawmy już tego biedaka Piskorskiego. Jest szansa że zgnije w pierdlu, albo dopadnie go seryjny samobójca, i będziecie mogli tow. WLR odtrąbić pełen sukces w eksterminacji faszystów polskich.


WLR pisze:
Natomiast sprawa lewicy wcale nie jest skomplikowana,

Tak uważasz?
No to spójrzmy trzeźwym okiem na lewicowość w Polsce.
Nie wystarczy napisać w programie ideowy partii, czy wypowiedzieć na wiecu, że będziemy bronić roboli przed wyzyskiem, a eksmitowanych przed wypierdoleniem na bruk. To już było.
W linkowanym przeze mnie tekście Sowy, mowa jest o lewicy konserwatywnej. Pewnie wszyscy myślą, że chodzi o chłopaków z Jagielońskiego, którzy połączą walkę o robola z rozmowami z klerem. Błąd. Moim zdaniem pod słowem konserwatywna powinna kryć się chęć połączenia wiedzy intelektualistów z wiedzą prostaków. A przed tym broni się każda partia, każda organizacja, każdy lewicowy intelektualista. Negują właśnie podstawy, konserwatyzm tego z czego powinna wywodzić się prawdziwa lewica. Lewicowość do ruch dołów społecznych, a nie filozofów ze srebrnych jaguarów, czy hedonistów w różowych lakierkach.

Kiedyś pewien społecznik przyprowadził do RSS dwóch bezdomnych, żeby mogli wypowiedzieć się co ich boli i gdzie widzą problemy w funkcjonowaniu systemu pomocy. Twórca tego jakże lewicowego ruchu, brat pani Gessler, wręcz z obrzydzeniem poprosił o wyprowadzenie delikwentów.
Funkcjonowanie polskiej służby zdrowia pozostawia wiele do życzenia. I jest to fakt. Bezdyskusyjny. Doły społeczne, pracownicy najniższego szczebla tejże instytucji sugerują Panom Filozofom z zarządów przychodni i NFZ wprowadzenie drobnych opłat za ponadnormatywne korzystanie z lekarzy pierwszego kontaktu, celem zlikwidowania codziennych kolejek i awantur. Ludzie, szczególnie starsi, nie aktywizowani, znaleźli sobie sposób na kontakty towarzyskie, codziennie przychodząc do centrum plotkarskiego, a to po pigułkę, a to z bólem dupy, a to z wrośniętym paznokciem.
Filozofowie z NFZ proponują coraz więcej szkoleń. Temu najniższemu personelowi. Żeby był , kreatywny, asertywny i się uśmiechał.

Te dwie trywialne historyjki mają jedynie pokazać, że kontakt z dołami społecznymi jest jak najbardziej wskazany przy tworzeniu nowej lewicy, bo te doły dzięki swojemu doświadczeniu mają więcej do powiedzenia i do zasugerowania prostych rozwiązań systemowych, niż Rysio z Jaguara niekażony żadnym z problemów trapiących doły.
I tu tow. WLR leży moja wersja skomplikowania ruchów lewicowych. W kontaktach międzyludzkich, w poszanowaniu drugiego, mniej zaradnego człowieka.
Przykład?
Moja skromna osoba. Popatrz ile niewybrednych żartów i sarkazmu skierowanych jest na mnie i moją grafomanię. Bo jestem spawaczem.
Ale gdybym tylko wzuł lakierki, miał czas ( i o tym cymbale pisałem, a nie o czasie do śmierci ) czytanie Sokratesa, albo był bym emerytowanym wojskowym, albo jakimś pisarzem poetą, moimi piardami odświeżaliby sobie spocone pachy. :lol:

Zresztą co by nie pisać i nie mówić, to grupa społeczna zwana inteligencją, wydała na świat takich Kaczyńskich, Pawłowiczów i Chazanów. Bo przecież nie są to spawacze? Prawda?
Więc moja teoria o otwarciu się lewicy na roboli i prostaków jest chyba jak najbardziej właściwa. ;)

P.S.
Może prościej - potrzeba nam więcej takich Stasziców, niż miksu filozofów i wojskowych. Bo jakoś świat od tego lepszy nie jest.


Na górę
  
 
Post: 03 maja 2018, 10:59 
Offline

Rejestracja: 04 lis 2015, 9:10
Posty: 718
Piskorski? ten sam Piskorski? jedyny czlowiek na swiecie ktory wygral z kasynem? :lol: , czy fakt ze Trynkiewicz bedzie smęcil w gazetach o politycznych zawilosciach zrelatywizuje jego wczesniejsze dokonania?


lewica po stronie biednych i chorych?, ci ostatni to grupa spoleczna najmniej asertywna, najbardziej ulegajaca rozmaitym naciskom, budowanie elektoratu na tej warstwie spoleczenstwa to stapanie po cienkim lodzie

do nich przemawiaja tylko najprostsze argumenty, kasa w lape i jest git, Pis to najszybciej zrozumial, oczywiscie nie zbije na tym politycznego kapitalu na dluzsza mete poniewaz nie trzeba bowiem wiele czasu aby ubodzy przestali doceniac gest i zaczeli traktowac zasilki jak niezbywalne prawo ktore nigdy nie wygasnie, musisz im zlozyc kolejna ofiare albo postraszyc ze drugi im to odbierze

lewica moze sobie nawijac o spauperyzowanych ale tym samym skazuje sie na opozycje, chocby dlatego ze nikt nie chce sie przyznac ze jest ubogi a uczynienie z takiej lewicy swojego reprezentanta politycznego jest niejako przyznaniem sie do bycia wykluczonym :lol: , gra pozorow + mala asertywnosc = lewica w grobie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 11:26 
CK 0 pisze:
Piskorski? ten sam Piskorski? jedyny czlowiek na swiecie ktory wygral z kasynem? :lol: , czy fakt ze Trynkiewicz bedzie smęcil w gazetach o politycznych zawilosciach zrelatywizuje jego wczesniejsze dokonania?


WLR wyjaśnij koledze któren Piskorski. Zdecydowanie zrobisz to lepiej. :lol:


CK 0 pisze:
lewica po stronie biednych i chorych?, ci ostatni to grupa spoleczna najmniej asertywna, najbardziej ulegajaca rozmaitym naciskom, budowanie elektoratu na tej warstwie spoleczenstwa to stapanie po cienkim lodzie

No. I wsio jasne.
Lewica to grupa bogatych gejów lesbijek i hipsterów z dużych aglomeracji miejskich.
I to o ich prawa, szargane na każdym kroku przecież, będą walczyć Rysio, Grzesio i Włodek.
Dlatego nigdy powyżej 5-7% nie wyskoczą.
Starczy.
Bawić się też będzie za co.


Na górę
  
 
Post: 03 maja 2018, 11:54 
Lewicowców to tu w ciul :lol: :lol: Palikot dla nich drogowskazem, sterem i szalupą ratunkową :lol: :lol: :lol:


Na górę
  
 
Post: 03 maja 2018, 12:00 
Dzie się biedaczko wcinasz z tym postem. Paszła do mopsu na alufelgi do tico żebrać. :lol:

To jest ładne.
O biedakach właśnie.

Cytuj:
Jan Pluszkiewicz
18 godz. ·
DO MŁODYCH! JAK MŁODZI ŻYLI W PRL!
Opowiem wam- młodym, jak żyli młodzi ludzie w wieku od lat 18 i więcej, którzy z dnia na dzień, z różnych powodów zrywali więzy z domem i odchodzili w świat, bez jednego grosza w kieszeni. Dziś to niemożliwe. W czasach PRL było czymś normalnym. Zaczynam od młodych, od tych bez zawodu, ci co mieli zawód, byli wykształceni, mieli lepiej, łatwej. Ale ja opisuję ten najsłabszy przypadek, tych którzy ukończyli tylko szkołę podstawową. Wychodzili z domu bez grosza, w ubraniu tym co mieli na sobie. Wsiadali do pociągu i zgłaszali konduktorowi, że nie mają pieniędzy, a jadą za pracą do; Katowic, Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Gdańska, etc, etc, etc. Konduktor spisywał dane z dowodu osobistego i wręczał bilet kredytowy. Za kilka miesięcy trzeba było zapłacić za ten bilet. Po dojechaniu na miejsce, młody szedł do fabryki, do przedsiębiorstwa budowlanego, do kopalni, do huty, etc, etc i tam w kadrach zgłaszał się do pracy. Pokazywał dowód osobisty i w kadrach dawali mu skierowanie do hotelu robotniczego. Jechał pod wskazany adres i tam obsługa hotelu robotniczego przydzielała mu pokój dwu, trzy osobowy z pościelą i szafką na osobiste rzeczy, których jeszcze nie miał, ale szafkę już miał . Jak potrzebował, dostawał kredytowe bony żywnościowe na śniadania, obiady i kolacje wydawane w stołówce hotelu. Za te bony zapłaci z wypłaty, którą otrzyma za dwa tygodnie. Po podjęciu pracy, na jego prośbę , majster wypisał kwit na pobranie chwilówki w kasie budowy, zakładu, huty, kopalni etc, chwilówkę, to takie pieniądze rzędu 300-500 złotych na papierosy, na swoje potrzeby. Chwilówkę odtrącano przy wypłacie albo w całości, albo na prośbę zainteresowanego w ratach! I tak został zatrudniony bez grosza, bez kwalifikacji każdy, kto chciał pracować! Takich ludzi było miliony. Wielu z nich ukończyło zaoczne lub wieczorowe szkoły średnie, wielu ukończyło studia. W rośli tam gdzie pracowali, tam był ich dom, dostali mieszkania, założyli rodziny! Taka była komuna dla zwykłych ludzi . Spróbuj dziś, bez grosza, bez dachu nad głową, przeżyć, przetrwać, spróbuj w tym raju demokratycznym ! Komuna dbała o ludzi, o zwykłych prostych ludzi i ci zwykli prości ludzie, już jako motłoch prowadzony przez CIA i katolicki kler, obalili komunę i stworzyli demokratyczny raj, w którym zwykłych ludzie przemienili w swoich niewolników. Dziś zwykły szary człowiek jest nikim, stracił wszystko co dała mu komuna. Stracił pracę, dach nad głową, ludzkie przywileje, stracił godność, którą tak cenił sobie w PRL! Prości ludzie pod wodzą cwaniaków z CIA i katolickiego kleru, dosłownie podcięli gałąź na której pewnie siedzieli! Kler ma się doskonale, CIA również nam jakby gorzej! Młody kolego, nim kolejny raz oplujesz komuchów, pomysl, ze pod ich rządami, my byli ludźmi! 30.04.2018
.....


Na górę
  
 
Post: 03 maja 2018, 12:09 
A Ty dzie się wciskasz z tymi biedakami? W kowchozach żyli, tera ludziska to majo cymesy, pełne półki kolorowych, smacznych, superowych jakościowo towarów, wolność, wybór, no kurwa...żyć nie umierać!


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group