forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 18:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 75  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 mar 2017, 16:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
barycki pisze:
Pan, Panie Bronto, bardziej papieski od papieża, bo Pański papież, Friedman, pod koniec swojego życia, sam uznał, że neoliberalizm, to gówno owinięte w pozłotko, a Pan, zdaje się, dalej zakochany w cudownych opakowaniach.

No taki idealista ze mnie, dlatego nie pracuję w resortach biurkowych, i dlatego również w wielu sprawach miałem wolną rękę, i czyste, nieskalane brakiem obiektywizmu spojrzenie.
Dla mnie złodziej to złodziej, a policjant ma być policjantem.

Cytuj:
Bronto pisze:
Masz Pan na myśli lokowanie w złoto?


Nie, Panie Bronto, w dupie mam złoto, mam na myśli waluty gospodarek państwowych opartych na wartości ekonomii materialnej, a nie, wirtualnej księgowości.

Adam Barycki
Przyznam, że nadal nie rozumiem co to ma do Euro.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 17:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
polar pisze:
Bronto pisze:
o grupie społecznej której Gierek wmówił, że są przewodnią siłą narodu.

Bronto pisze:
Robotnik nie jest hołotą, ani dla mnie, ani dla środowiska w którym się obracam.


Widzisz Bronto, dlatego twierdzę, że to Ty nie rozumiesz mnie.
Bo dla mnie, to robotnik jest przewodnią siłą narodu, i nie trzeba tego mu wmawiać.

Robotnik powinien być doceniany ale sam nie stanowi o sukcesie (umownie ) produkcji,i to pod warunkiem, że jego stanowisko pracy nie jest dotowane z powodów polityczno społecznych, i górnictwo, bo o tym mówię, nie wymusza w konsekwencji wieloletnich perturbacji i strat gospodarczych w państwie.
Nie może jedna grupa zawodowa, czerpać korzyści i profitów kosztem innych, tylko dlatego, że wiele lat temu ktoś popełnił błąd u podstaw.

Cytuj:
Wiele ( jak nie wszystkie ) firm produkcyjnych zatrudnia ludzi przez pośredników. Kupczenie siłą roboczą, to aktualnie, zaraz po narkotykach i spekulacjach giełdowych, jedno z bardziej intratnych zajęć.
Na jednym robolu "siedzi" po dwóch, trzech pośredników utrzymujących się z jego pracy na baaardzo wysokim poziomie, gdy on sam, ten robotnik, często i gęsto, płacone ma grosze.

Patologia zapożyczona z systemem wprowadzonym w teoretycznym państwie razem z dyspozycyjnymi politykami.

Cytuj:
I pewnie nie znajdziesz na ten fakt informacji w sieci, gdyż są one tak zwaną tajemnicą poliszynela. Oficjalnie wszystko jest w porządku, średnia krajowa idzie w górę, mediana też, a rynek pracy w Polsce przypomina XVIII wieczne latyfundia w Brazylii.

Mam własne informacje ze środowiska pośredników, czy raczej - kupczenia stanowiskami pracy.
W teoretycznym państwie nie jest to standardem, ale jest to na tyle znaczący proceder, że faktycznie budzi, już nawet nie niepokój a obrzydzenie.
Mnie to na szczęście nie dotyczyło, i już nie dotyczy.

Cytuj:
Osobiście pracowałem pod trzecim pośrednikiem w dawnej państwowej firmie, obecnie znowu częściowo znacjonalizowanej.
Norweg zlecił firmie, dawny dyrektor ( pewnie tak jak Barycki komunista pełno gembo :D ) otworzył firme która dawała fachowców na ten projekt, a że miał znajomego serdecznego przyjaciela, który zatrudniał mnie, wszyscy żyliśmy sobie jak pączusie w masełku. No może ja jak pączuś w smalczyku, albo innej fryturze, ale jednak.

Nie mam odniesienia do Twoich odczuć, ale mogę je zrozumieć.

Cytuj:
Dlatego każde miejsce pracy robola powinno być chronione. Bo bzdury o nierentowności czy nieopłacalności to bajki dla wyborców Korwina. Brak pracy/stabilizacji powoduje patologie - ucieczkę w alkohol, stres, nerwice, kradzieże, napady. A ewentualne koszta tych patologii pokrywa społeczeństwo, opłacając więzienia, sądy, policję i lekarzy. Utrzymanie miejsc pracy to taka prewencja.

Proponujesz już nawet nie socjalizm, a jakiś utopijny komunizm.

Cytuj:
A poza tym sądy są też nierentowne, a nikt nie mówi o ich likwidacji.

Są bardzo rentowne, na równi z zakładami karnymi i całą otoczką.

Cytuj:
Analogicznie z wojskiem i policją. Także aspekt finansowy nie koniecznie jest dobrym argumentem.

To są zawody użyteczności publicznej, górnolotnie nazywane zaufania publicznego, tu nie działa prawo rynku, można się spierać co do policji która współpracując z sądownictwem i więziennictwem stanowi element rentowności tego konglomeratu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 17:09 
Panie Bronto, w przyrodzie nie występuje ekonomia bez skutków społecznych, a nie ma na tym świecie niczego bardziej upartego od sprzężenia zwrotnego skutków społecznych.

Adam Barycki

PS. A co to za różnica, Panie Bronto, że euro w odróżnieniu od 1-noprocentowej wartości dolara, ma wartość 10-ciu czy nawet 20-tu %?


Ostatnio zmieniony 19 mar 2017, 17:15 przez barycki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 17:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
barycki pisze:
Panie Bronto, w przyrodzie nie występuje ekonomia bez skutków społecznych, a nie ma na tym świecie niczego bardziej upartego od sprzężenia zwrotnego skutków społecznych.

Adam Barycki

Ale zgodzisz się Pan, że realna ekonomia ma gdzieś skutki społeczne powstałe w wyniku zamknięcia nierentownego zakładu pracy.
Realia rynków, uzupełniają dziury powstałe po zamknięciu firm, w ich miejsce powstają kolejne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 17:26 
Panie Bronto, skutki społeczne może mieć w dupie zapis księgowy bieżących zysków firm, ale nigdy nie realna ekonomia, bo to jest bilans wszystkich skutków społeczno-gospodarczych, a jeszcze póki co, nie występuje w przyrodzie ekonomia niezależna od społeczeństwa, a więc i bilans ekonomiczny państwa nie może być niezależny od bilansu społecznego.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 17:33 
Bronto pisze:
Cytuj:
Dlatego każde miejsce pracy robola powinno być chronione. Bo bzdury o nierentowności czy nieopłacalności to bajki dla wyborców Korwina. Brak pracy/stabilizacji powoduje patologie - ucieczkę w alkohol, stres, nerwice, kradzieże, napady. A ewentualne koszta tych patologii pokrywa społeczeństwo, opłacając więzienia, sądy, policję i lekarzy. Utrzymanie miejsc pracy to taka prewencja.

Proponujesz już nawet nie socjalizm, a jakiś utopijny komunizm.


Pan Polar nic nie proponuje, bo i nie dysponuje narzędziami intelektualnymi dla składania takich propozycji, Pan Polar może sobie tylko pomarzyć, a dla realizacji Jego marzeń nie jest potrzebny utopijny komunizm, a tylko realny socjalizm.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 17:38 
i kładziemy jeszcze nacisk na termin: R E A L N Y...


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 17:40 
agronom pisze:
Jednakowoż ino ja znam przepis i na pączki, i na budowę kuchni, i chaty, i podwórka, i wiem jak pączki jeść, żeby żyło się lepi, a nie gorzy.

mam tak samo, jak jeść co by było lepij....


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 17:43 
barycki pisze:
Pan Polar nic nie proponuje, bo i nie dysponuje narzędziami intelektualnymi


Ale to nie jest tajemnica.
Zawsze o tym pisałem wszem i wobec.
Jednak tych narzędzi mi na tyle staje, żeby nie widzieć ich u ciebie, i reszty serdecznych przyjaciół.


Na górę
  
 
Post: 19 mar 2017, 18:02 
polar pisze:
tych narzędzi mi na tyle staje, żeby nie widzieć ich u ciebie, i reszty serdecznych przyjaciół


Jednak widać, gdzie Pan widzi:

Skorpion13 pisze:
odzież z PET pisze:
Tylko jak będę mógł będę wyszydzał te wasze intelektualne programy i towarzystwa wzajemnej adoracji, bo nie ma w nich nic oprócz egocentryzmu.

No to przedstaw własny gieniusiu spawalniczy....
Tylko miło by było gdyby był spójniejszy od ostatnich prób kiedy to kasy banksterom próbowałeś napędzić. (likwidując przy okazji wszelkie przejawy poza korporacyjnej aktywności ekonomicznej ludności.) Wszystko na raz...
Pod pozorem - a jakże! walki z korupcją.... i boju o przejrzystość finansów...
Dać zarobić korporacjom i wszystkich wepchnąć obowiązkowo w ich objęcia.
Społecznik-socjalista...


Pan, Panie Polar, zdolny jest do oglądu tylko tego, co lobbyści korporacyjni podadzą Panu w odpowiednio spreparowanych dla Pana broszurach i tym się afektować, a plwać na wszystko, na co w broszurach plwać nakazali. Gdybyś Pan był świadom, jak bardzo jest, to widoczne, to popadłbyś Pan ze wstydu w alkoholizm.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group