forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 7:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 75  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 lis 2014, 19:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:25
Posty: 1154
Nie ważne kto rządzi. U nas z rządzeniem i tak było słabo. Albo słaba władza królewska i tzw. przywileje szlacheckie (szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie itp.) oraz magnateria, która miała własne poselstwa albo ktoś obcy nami rządził albo jako król albo zaborca.

Chuj, dupa i kamieni kupa. Polak Polakowi wilkiem. itd. itp.

_________________
Idźcie przez zboże, we wsi Moskal stoi!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2014, 19:17 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
Burżuj pisze:
koniuch pisze:
jeszcze raz mżna się zapytać - gdzie, kurwa, jest w Polsce LEWICA???


Powinno być ,gdzie jest zdrowy rozsądek :roll:
Na chuj wam ten ZUS ? Lubicie utrzymywać 50 tysięcy urzędników albo łudzić się co do dziadowania na emeryturze ?
Wprowadzić system jak w Kanadzie tj. jednakowa emerytura ,żeby starczyło na podstawowe opłaty i rachunki. O resztę trzeba samemu się zatroszczyć we własnym zakresie.



a ilu pracowników biurowych będzie obsługiwać prywatne fundusze emerytalne albo banki, w których będą leżeć oszczędności?? i ile będzie wynosić wynagrodzenie jednego prezesa jednego takiego banku lub funduszu jeśli dzisiaj jest ono większe niż wynagrodzenie całego wydziału centralnego ZUS razem wziętego?? i dlaczego marże tych instytucji są większe niż publicznych?? (tak, tak - prywaciaż sobie nalicza marżę panie burżuj, czyli jak mówią kapitaliści nie ma nic za darmo) :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2014, 19:56 
Burżuj pisze:

Powinno być ,gdzie jest zdrowy rozsądek :roll:
Na chuj wam ten ZUS ? Lubicie utrzymywać 50 tysięcy urzędników albo łudzić się co do dziadowania na emeryturze ?
Wprowadzić system jak w Kanadzie tj. jednakowa emerytura ,żeby starczyło na podstawowe opłaty i rachunki. O resztę trzeba samemu się zatroszczyć we własnym zakresie.

A wy bu-gnój to pojęcie jakoweś o zakresie zadań ZUS to macie???
Czy tylko tak sobie a muzom te kurwinopodobne kawałki tu przepisujecie???
Poczytajcie może troszku, dokształcicie się... to może kanadyjski system również zrozumiecie... :roll:


Na górę
  
 
Post: 04 lis 2014, 20:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:25
Posty: 1154
Część długu ZUS (sam ZUS to zresztą tylko listonosz) generuje OFE (który do tej pory inwestował w obligacje pańswtowe, które beda musiały wykupic /poprzez płacenie podatków/ nasze dzieci żebyśmy z OFE dostali częśc emerytury). Mnie sie nie zapytano czy ja chcę za pośrednictwem OFE robić dobrze giełdowym spółkom. Z OFE wybrać sobie pieniędzy nie można.

Zamiast przelewać część składki ZUS do OFE nie lepiej było zmniejszyć o tę część składkę ZUS i nie wprowadzać OFE w ogóle, które za każdą operacje pobierają sobie prowizję niezależnie czy wypracują zysk?

_________________
Idźcie przez zboże, we wsi Moskal stoi!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2014, 21:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
zatkao@kakao pisze:
Nie ważne kto rządzi. U nas z rządzeniem i tak było słabo. Albo słaba władza królewska i tzw. przywileje szlacheckie (szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie itp.) oraz magnateria, która miała własne poselstwa albo ktoś obcy nami rządził albo jako król albo zaborca.

Chuj, dupa i kamieni kupa. Polak Polakowi wilkiem. itd. itp.


To może jeszcze napisz że polska administracja na dawnym terytorium rzeczypospolitej istnieje od 242lat tylko o tyle o ile odpowiada to interesom naszych sąsiadów, lub wynika z ich słabości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2014, 2:03 
Offline

Rejestracja: 27 wrz 2014, 4:25
Posty: 764
maerose pisze:
To do kapuścianego głąba!

Jako modelowa idiota nie śledziłeś postpowych mediów polskich.
Umknęło więc twojej uwadze, że zajmowały się Hofmanem i Pawowicy, bo wida Grodyka i Biedro} nie wzkonzwaz dyiaa} godnzch nagođnienia.
No i yepsueđ mi, kurwa klawiatur!!!

I Pawłowicz, bo widać Grodzka i Biedroń nie wykonywałi działań godnych nagłośnienia, czyli nie srali pod siebie, ani na innych.



Niech bedzie pochwalony Pani Rozo !

Ano nie sledzilem bo szczerze mowiac mam media w dupie. Jeszcze tego brakowalo bym sie przejmowal tym co prestytutki wypisuja :D. Zajmowaly sie tym czym sie zajmowaly bo im kazali i tyle. Jakos musza czas antenowy wypelnic i cos sie musi w tych gazetach ukazac. Ale tym gownem ja juz daaaaaawno przestalem sie przejmowac. Jesli chodzi o PiS, PO , Ruchanie Kota i inna zaraze to uwazam tych ludzi za mniej wartych od kupy konskiego nawozu. Na konskim nawozie mozna przynajmniej wyhodowac pieczarki a na naszej "elycie" nic nie wyrosnie. Pani dziecinna wiare Xsiecia i analitow podziwiam szczerze ale niestety jej nie podzielam. Podnieca sie Pani tym kto komu i w jakiej sprawie. Mnie to juz nie rusza.
To co mnie natomiast ruszylo to powolne wrowadzenie negative intrest rate w niemieckich bankach. No i fakt ze te miliardy bedzie trzeba zwrocic Zydom w ramch zaciesnienia wiecznej przyjazni pomiedzy narodami Polski i Izraela.
Pawlowicz i Hofman, Biedron, Grodzka to sa tylko zalosne bezwolne , kreatury ktorymi niewiedziec czemu ludzie sie podniecaja :D
AMEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2014, 7:31 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
Burżuj pisze:


To co będziesz miał w banku pozostanie Twoją własnością. Kapitał na koncie ZUS jest dla Ciebie jedynie zapisem księgowym. Nie możesz go nikomu przekazać ,ani odziedziczyć.

Pewnie ,że nie za darmo. Nikt jednak nie zmusza do korzystania z tego typu usług.
Ile kosztuje ZUS ? Przecież to nie tylko pensje urzędnicze, utrzymanie budynków itd. ZUS ma dziurę ok. kilkadziesiąt miliardów złotych corocznie ( tylko zeszły rok to ponad 50 mld). Składki nie pokrywają całości potrzeb. A jeszcze masz przecież KRUS, emerytury wypłacane dla mundurówki z budżetu, fundusz kościelny ...
Kurwa tyle kasy zamiast pracować i napędzać gospodarkę wchłania moloch, generując coraz większy dług.


"To co będziesz miał w banku pozostanie Twoją własnością."

oczywiście pod warunkiem, że ten bank nie zbankrutuje rujnując jednocześnie oszczędności np pół miliona ludzi, a to może się wydarzyć tym bardziej, że przecież w kapitaliźmie banków sięnie ratuje prawda??


"Pewnie ,że nie za darmo. Nikt jednak nie zmusza do korzystania z tego typu usług."

Możesz też trzymać pieniądze w skarpecie co naraża cię na to, że ci je ukradną albo, że stracą wartość w przypadku jakiejś zawieruchu gospodarczej typu wojna lub ostry kryzys. Pamiętam przykrą sytuację w Jugosławii gdzie pokazano człowieka, co oszczędzał kasę pół życia. Po rozpoczęciu woju w wyniku hiperinflacji mógł sobie za to kupić trampki albo byłkę chleba (już nie pamiętam)
"


Zresztą uroki systemu kapitałowego ludzie zobaczyli w Chile. Miały być kokosy ale po 20 latach oszczędzania na emerytury tą metodą 30% ludzi nie stać na przetrwanie z uskrobanych emerytur. Dalsze 30 % jakoś wiąże koniec z końcem. Dobrze wiedzie się górnym 10%. W każdym razie od paru lat kombinowali jak to wprowadzić dopłaty do najniższych emerytur ale mają za niskie podatki. NIe wiem co z tego wyszło, bo nie śledziłem sytuacji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2014, 17:34 
Cytuj:
A jak nazwać układ ,gdzie płacąc ileś lat składki, musisz dożyć 67 roku życia ( o ile znowu nie podniosą wieku), kasę dostaniesz w ratach, w razie śmierci wszystko przepada ? To od początku zamierzone złodziejstwo w przeciwieństwie do zdarzeń losowych.

A jak nazwać sytuację, gdy całe zawodowe życie odkładałeś na emeryturę kapitałową i... dowiadujesz się nagle, że bank przejebał twoje pieniądze???
Pójdziesz złożyć reklamację?
Gdzie?
U kogo???
Chyba w dyrekcji dzwonków tramwajowych....
Własnie w Chile się o tym przekonali...
Podobnie jak kilka lat wstecz mieszkający na Florydzie amerykańscy emeryci.... Po upadku Lechman Bros zostali ,,goli i wesoli"....
A to chyba nie było OFE... :lol:


Na górę
  
 
Post: 15 lis 2014, 12:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:50
Posty: 1911
Tu,żeby wątek wyciągnąć na światło dzienne.

http://wiadomosci.onet.pl/poznan/wyzsze ... #fp=biznes


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lis 2014, 18:17 
Cytuj:
Naprawdę muszę mówić kto się zajmuje malwersacjami ? O bankowych gwarancjach też pewnie nie słyszałeś ?

A gdzie napisałem ,,malwersacje"?
Nad interpretujesz.
Jest sto sposobów zrobienia przez bank ,,udanej plajty"....
A BFG obsługuje jedynie w pewnym procencie. I do pewnej kwoty. (chyba do jakichś 50 tys. ojro.)
- Czyli trzyletniej emerytury... A dwadzieścia lat poszło się paść w.... pireneje... :lol: :lol: :lol:
Mój drogi gimbusie - odrób zadanka domowe... :lol: :lol: :lol:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group