forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 10:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1501 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 151  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 gru 2019, 12:52 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Wiem. Też mam takich znajomych.
Ale nie zapominajmy, że całą sprawę z odpowiedzialnością zbiorową ludzi ze służb zaczęła PO, przy pełnej aprobacie starego TK, który taką regulacje uznał za zgodną z konstytucją.
PiS tylko coraz szerzej otwiera już uchylone drzwi.

Cytuj:
"Wnioskodawcy nie przedstawili merytorycznych argumentów na dowód, że cała ustawa dezubekizacyjna jest sprzeczna z konstytucją" - mówił sędzia Andrzej Rzepliński, uzasadniając wyrok. Podkreślił, że zatrudnienie pozytywnie zweryfikowanych esbeków w UOP w 1990 r. nie oznaczało kontynuacji służby w SB, "bo nie było żadnej kontynuacji między jedną a drugą służbą". Według niego, nie ma znaku równości między pozytywną weryfikacją b. funkcjonariuszy, a wyrokiem uniewinniającym. Przypomniał, że Widacki, który w 1990 r. jako wiceszef MSW uczestniczył w weryfikowaniu b. funkcjonariuszy SB przyznawał, że wśród nich jest wielu, którzy "nie rozumieją moralnej różnicy między podsłuchiwaniem obcego szpiega a podsłuchiwaniem biskupa".


https://kadry.infor.pl/wiadomosci/40136 ... yjnej.html

Nawet Trybunał Praw Człowieka poparł to stanowisko odrzucając skargi funkcjonariuszy.

Cytuj:
Decyzja Trybunału, podjęta przez izbę siedmiu sędziów, jest ostateczna. Dotyczy ona skarg Adama Cichopka i 1627 innych osób przeciwko Polsce, związanych z uchwaloną w 2009 r. tzw. ustawą dezubekizacyjną, która obniżyła emerytury ok. 41 tys. funkcjonariuszy służb specjalnych PRL i 9 członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Ubecy zachowają emerytury? IPN nie będzie w...czytaj dalej » Jak poinformowano w komunikacie, Trybunał uznał, że system obniżający emerytury nie oznaczał "nadmiernych obciążeń dla skarżących, którzy nie doznali utraty środków do życia albo całkowitego pozbawienia świadczeń, a system ten był i tak bardziej korzystny niż inne systemy emerytalne". "Trybunał uznał też, że praca skarżących w służbie bezpieczeństwa, stworzonej po to, by naruszać podstawowe prawa człowieka chronione przez Europejską Konwencję, powinna być uważana za istotną okoliczność dla zdefiniowania i uzasadnienia kategorii osób, które mogą być objęte redukcją świadczeń emerytalnych" - wyjaśniono. Zdaniem sędziów w Strasburgu polskie władze "nie rozszerzyły zakresu tych środków poza to, co było konieczne, by osiągnąć uzasadniony cel, jakim było ukrócenie przywilejów emerytalnych, z których korzystali członkowie dawnej komunistycznej policji politycznej, aby zapewnić większą uczciwość systemu emerytalnego".


https://tvn24.pl/strasburg-powiedzial-n ... 090,s.html

I ja, chociaż ta ustawa i wyrok TK, mnie osobiście nie dotknęła to pamiętam i będę pamiętał.

Bo tak jakoś się składa, że sądy i trybunały za karygodne i niezgodne z Konstytucją, prawem unijnym i prawami czlowieka bez mrugnięcia okiem uznają to co jest niekorzystne dla sędziów. W innych sprawach już niekoniecznie są takie zasadnicze.

Kolejny przykład to zmiana sposobie rewaloryzacji emerytur. Kiedyś zmienili z powiązanej z aktualnym uposażeniem równorzędnym stanowisku na ogólne zasady. Tu akurat nie mam jakiś większych pretensji jeśli chodzi o prawo bo mieli. Ale też (już nie pamiętam czy TK, NSA ale chyba jednak TK) uznał tę ustawę za zgodną z Konstytucją (o prawa nabyte chodziło) ale w przypadku identycznej zmiany dla prokuratorów i sędziów za niezgodną z Konstytucją. I mają tak jak mieli do tej pory.
I o ile sam wyrok mnie nie razi to razi mnie ten dualizm. Tym bardziej, że sprawy były praktycznie identyczne.

Bo jakoś tak się składa, że my ich bronimy, niektórzy nawet czynnie jak osławiony pułkownik, ale oni nas już nie bardzo.

I radzę o tym pamiętać. Bo jak nas kopną w dupę kiedyś to przy pełnej aprobacie sądów.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 gru 2019, 13:33 
Nigdzie nie słuzbowałem, zawsze wolałem dwa tysiace na spocznij niz cztery na baczność.
Epizod u Jugoli ale poza słuzbami jakowymiś się nie liczy. Tera mogom mnie nagwizdać tam gdzie mogom panu majstrowi skoczyć. A jak mi pozabieraja coś to se zarobie i chuj im w dupe!


Na górę
  
 
Post: 19 gru 2019, 17:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
i mi sie potem dziwio ze im mowie dziekuje :) :) :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2019, 4:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
MMM pisze:
Ja też pamiętam, mam powody rodzinne.
Dziad Rzepliński robi teraz za autorytet!


W 2010 tym podczas rozprawy w TK dot. konstytucyjności ustawy dezubekizacyjnej z 2009-go (autorstwa PO-PSL + PiS-lam) , bronił tego gniota jak swojej własnej dupy po mimo, że prof. Łetowska, prof. Zdzienniecki - wyraźnie wypowiadali się, że prawo nie może działać wstecz. Tow. sekretarzowi POP Rzeplińskiemu to wówczas nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie. Tak więc wychodzi, że taki ktoś to najgorszy gatunek MENDY.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2019, 12:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Ale to mu nie przeszkadza robic za autorytet moralny uciemiezonej wladzy sadowniczej w mediach liberalnych, tak samo jak nie przeszkadza Giertychowi grac role krytyka PiSu po tym, jak sie z nimi w jednym rzadzie swietnie zgadzal.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2019, 12:59 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
...nawet, jeśli chodzi o programy szkolne był bardziej radykalny (Giertych), Prezes Jarosław go musiał hamować :P

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2019, 11:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Zostało już tylko 37 godzin... :lol: :lol:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2019, 11:45 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
To w Sylwestra też mamy sadzić........?! :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2019, 15:15 
Ja mu mogę zasadzić. Z rozbiegu! :)


Na górę
  
 
Post: 30 gru 2019, 15:18 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ty brutalu....ty! :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1501 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 151  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group