forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 7:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 354 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 wrz 2014, 9:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 23:24
Posty: 87
wa ma pisze:
To z pewnością Ona, Go "stuknęła", bo przeca nie On , Jom - bo i dla kogo ? Mi6, Mi5, MOSAD, czy nawet BND są za krótkie na CIA, z którą realnie może konkurować tylko FSB (kiedyś KGB) i GRU. A ożenek to najlepsza "pokryfka" czy "przykryfka".


Moze poznali sie na wyjezdzie integracyjnym.

Najlepsza przykrywka i do tego dzieci tez maja, zupelnie jak w serialu o radzieckich szpiegach w USA(The Americans).

A my mamy swoj.

starykizior pisze:
Dorzuciłbym do tego MOSSAD (Anne), bo Radzio to MI 6 i CIA. Tak sobie myślę czasem czy nie KGB, a bardziej GRU. Bo w tym Afganistanie to nie jestem tak całkiem pewien czy go nie przechwycili i nie przekierowali. Zauważcie, że Ruscy, ani słowem co do jego działań w tym kraiku. Żadnych oskarżeń o zbrodnie wojenne na radzieckich żołnierzach. Kompletna cisza, a bywał przy "przesłuchaniach"
jeńców i zbierał "pamiątki".


Rozumiem ze w praktyce jest to jak najbardziej mozliwe?
Bycie potrojnym szpiegiem?



piotrek pisze:
A kurwa Sybir to kto będzie oswajać? Jeden ja?


Ja sie zastanowie.

A jaki tam maja stosunek do obcokrajowcow i czy obecnie cos sie zmienilo?
Czy w celach turystycznych mozna spokojnie jechac?

_________________
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2014, 10:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Na Syberii zawsze mieli i mają dobry stosunek do Polaków, to jest kocioł w którym się pławią wszystkie narodowości świata.
Dodaj jeszcze do tego ruski pochuizm pomnożony na odległość od wsjakiej polityki i będziesz mieć pojęcie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2014, 10:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 23:24
Posty: 87
MMM pisze:
Jak najbardziej, to się nazywa "odwrócenie" szpiega.


Termin kojarzylam z odwroceniem szpiega "na wlasciwa strone", ku chwale ojczyzny.



piotrek pisze:
Na Syberii zawsze mieli i mają dobry stosunek do Polaków, to jest kocioł w którym się pławią wszystkie narodowości świata.
Dodaj jeszcze do tego ruski pochuizm pomnożony na odległość od wsjakiej polityki i będziesz mieć pojęcie.



Pochuizm, co za slowo!

Wybiore sie!

Obrazek

_________________
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2014, 17:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 23:24
Posty: 87
Mea culpa.

A to jest prawie jak forum?
Trzeba przejsc zalobe i isc dalej.
Czas zaleczy rany, choc blizny i poczucie straty moga w jakims stopniu pozostac ;-)

_________________
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2014, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:25
Posty: 1154
MMM pisze:
Źle kojarzyłaś :lol: Szpiega można kilka razy odwrócić. Z tego powodu paru moich znajomych uważa RS za szpiega rosyjskiego. Ja sama zresztą, uważałam Kuklińskiego za szpiega na rzecz ZSRR. Ale o tym dyskutowaliśmy na tym prawdziwszym fo.


Jeśli RS pracuje dla Rosjan to dla kogo pracuje Kaczor, który swego czasu pieprzył, że wie coś o RS, ale nie powie (a pewnie jak RS zatrudniał jako ministra od wojska to go sprawdził)? Kaczor raczej chyba nie myślał o CIA bo to sojusznik i chyba nie wypada wydać pracownika sojusznika. Z drugiej strony jeśli o coś RS podejrzewał to dlaczego go nie zdekonspirował tym bardziej, że RS chciał "dorżnąć watahę"? Może RS coś ma na Kaczora? Dodatkowo RS pracował i z PIS i z PO. Scenariusz na nowego Bonda jak nic, albo chociaż na jakiś romantyczny sitcom z wątkiem szpiegowskim w tle.

_________________
Idźcie przez zboże, we wsi Moskal stoi!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2014, 18:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 23:24
Posty: 87
Byłam naprawdę młoda. Miałam 17 lat, byłam jeszcze w szkole. Radek był moją pierwszą, wielką miłością. Zdecydowanie. Wtedy myślałam: Nie chcę niczego więcej, tylko być z tobą wszędzie, gdziekolwiek byś nie pożeglował, gdzie byś się nie udał. Do tamtego momentu nigdy nie spotkałam mężczyzny, który witając się z kobietą, strzelał obcasami i szarmancko skłonił głowę - zdradziła w rozmowie z "VIVA!".

Wymarzony Bond.

Obrazek

_________________
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2014, 18:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:25
Posty: 1154
Strasznie naiwne były kiedyś te 17-tki.

_________________
Idźcie przez zboże, we wsi Moskal stoi!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2014, 20:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 23:24
Posty: 87
zatkao@kakao pisze:
Strasznie naiwne były kiedyś te 17-tki.


To urocze, na wszystko powinien byc czas.



Wspomnien czar

Obrazek

_________________
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2014, 23:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
RŚ jadąc do Afganistanu jako "korespondent" był już na kontakcie MI 6 (sam o tym coś bąkną nieopatrznie przy jakiejś okazji). W Afganistanie jednak "silniejszą" stroną było CIA więc go przejęli. Zresztą oba wywiady współpracowały chociaż podkładali sobie nogi, a Amerykanie patrzyli na Brytyjczyków z wyniosłą pogardą, czasem tylko z lekkim pobłażaniem. Drugą "mocną" stroną byli tam Rosjanie, ale raczej nie KGB tylko GRU. Radzio plątał się tam i sam z mudżahedinami więc wysoce prawdopodobnym jest, że przy jakiejś okazji wpadł w łapy Ruskim. (Podobnie musiało być z Kuklińskim, choć z nim raczej na przechwyconych materiałach obciążających z Sajgonu). Popracowali nad nim i chłoptaś zmiękł, bo i co miał robić.
Zauważcie, że RŚ, raczej nigdy jakichś korzystnych działań dla Polski nie przeprowadził. Więcej zeń było szkody niż pożytku, a czasem kupa śmiechu z przewagą kupy. Był w.ce min. ON w rządzie Olszewskiego, ministrem u Kaczora, a następnie min. SZ u Tuska. Nigdzie nie było zeń żadnego pożytku. Tak będzie i teraz.
Co do Anne. Jest Żydówką, osobą inteligentną, znaną i wpływową. Dobrze "osadzona" w kołach w Waszyngtonie. Osoby takie MOSSAD ma na ewidencji jako potencjalną agenturę. Nie jest to oczywiście "katsa" czyli wyszkolony agent terenowy, ale tzw. agent drugiego stopnia czasem nie mniej ważny. Taką była prawdopodobnie Monika Levinsky - zgadnijcie jakiej narodowości.
Tak to właśnie działa. Stanisław Lem napisał kiedyś książkę "Pamiętnik znaleziony w wannie" w której opisał z właściwym sobie purnonsensowym humorem takie sztabowo-szpiegowskie Centrum w którym działały te szpiegowskie, przeróżne, piętrowe kombinacje.
Nazywał je "tryplety", "kwadruplety" i jeszcze inaczej. Wszystkiego nie pamiętam, ale świetnie to oddaje charakter tego szpiegowskiego galimatiasu.
W zasadzie to bardziej kompetentny powinien być tu Mundek. Ja to prosty kryminalny glina jestem.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2014, 0:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
piotrek pisze:
A kurwa Sybir to kto będzie oswajać? Jeden ja?

Na to wygląda, bo naszym poprzednikom "zapraszanym" tam przez cara , a później przez Josfia Wissarionowicza jakoś nie wychodziła aklimatyzacja. W narodku do dziś wspomnienie przepięknej Syberii źle się kojarzy.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 354 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group