forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 8:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1676 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 168  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 wrz 2014, 20:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2014, 17:57
Posty: 1977
Jak to z tymi Żydami właściwie bylo
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dyrek ... na-2014-08

gdzie jest prawda Nie chcę umrzeć w nieświadomości. Czy uczyłem się z właściwych podręczników historii albo raczej czy historia w podręcznikach z których się uczyłem była prawdziwa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2014, 21:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 23:24
Posty: 87
http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=1&t=3

Milej lektury ;)

_________________
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2014, 21:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:17
Posty: 5139
Każdy ma swoją gówno prawdę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2014, 21:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2014, 17:57
Posty: 1977
Żydzi też


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2014, 7:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2014, 6:48
Posty: 411
Edmundzie można nie lubić lub nawet nienawidzić Żydów. I można też być idiotą. Tylko po co? Mam spore wątpliwość czy tzw.kłamstwo oświęcimskie powinno być sankcjonowane przez kodeks karny ponieważ to jest cenzura ( podobno zabroniona ) w czystej postaci i daje pożywkę oszołomom, którzy poglądy na Żydów mają być może dalej posunięte niż Hitler.

To, że jako Polacy musimy mierzyć się z tym, że Warszawa bardziej kojarzy się z powstaniem w getcie i Oświęcim z ludobójstwem na Żydach w niczym nie umniejsza faktów, że takie zdarzenia miały miejsce. I może wypada się cieszyć, że aż tak bardzo nie świecimy przed światem własną martyrologią. bo przyznaję, że czasem też mam wrażenie że Holocaust jest bardziej terminem biznesowym niż historycznym.

_________________
Do końca świata doprowadzi wojna o to jak on powstał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2014, 8:54 
Cytuj:
że czasem też mam wrażenie że Holocaust jest bardziej terminem biznesowym niż historycznym.

A może - po prostu - przeistoczył się?
Pod wpływem pazerności środowiska ocalałych?
Bo jednak oznacza pierwszą na taką skalę, planowaną i dokonaną zbrodnie eliminacji określonej narodowości... Jedynie z Polski ,,wyparowało" ze sześć milionów obywateli (w większości obrzezanych).
Dzisiaj dzieci i wnuki tych ofiar stworzyły na tej bazie dochodowy interes, pozwalający ,,wyrywać na hucpę" kolejne ,,należne" odszkodowania, wykorzystywać argument antysemityzmu do walki na arenie międzynarodowej i w biznesie...
To podobnie jak poprawność polityczna US nakazuje nie mówić o murzynie murzyn czy czarnuch, a ,,afroamerykanin".
W Europie już dochodzi do prób (coraz częściej z sukcesem) wykorzystywania argumentu rasowego w sporach stricte biznesowych. Ot taka..... poprawność...


Na górę
  
 
Post: 18 wrz 2014, 9:04 
Niestety Wiarek...
To jedynie ZAWÓD...
Nie koniecznie miłosny.


Na górę
  
 
Post: 18 wrz 2014, 21:30 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
http://ciekawe.onet.pl/nieprzecietni/lu ... tykul.html

Poszukajcie sobie wiadomości o podobnych żydowskich naukowcach.
Żydzi, to nacja geniuszy i nic tego nie zmieni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2014, 21:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 wrz 2014, 8:17
Posty: 85
Nie żebym reklamował, ale:
Jest w Warszawie takie muzeum - Muzeum Historii Żydów Polskich. Jego wystawa stała otworzy się dopiero 26-10-2014. To będzie 9 galerii (jedna jeszcze nie będzie gotowa). Holocaust jest tylko jedną galerią a więc 1/9 tego co wiemy o żydach. Niestety zgodzę się z twierdzeniem, że Żyd=Holocaust zostało nam wbite do głowy przez nich samych. To muzeum ma szansę uświadomić nam, że tak nie jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2014, 23:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
maerose pisze:
http://ciekawe.onet.pl/nieprzecietni/ludwik-hirszfeld-odkrywca-grup-krwi,1,5517888,artykul.html

Poszukajcie sobie wiadomości o podobnych żydowskich naukowcach.
Żydzi, to nacja geniuszy i nic tego nie zmieni.


I owszem poszukałem, genialni są zwłaszcza wtedy gdy pracują z np. Niemcami o których to po latach nikt nie pamięta (bo przecież to nie są genialni żydzi) tu akurat chodzi o Emila von Dungern, no może czasem i trochę jak w tym art. : http://wyborcza.pl/alehistoria/1,140606,16592304.html ten art. jest objęty polityką cyfrowego wykluczenia wiec nie wiem czy sobie poczytacie, innych przykładów genialnych żydów nie chce mi się szukać. I żeby było jasne nie uważam że Hirszfeld i jego prace nic nie są warte tyle że na pewnym etapie rozwoju nauki, odkrycia muszą się pojawić i się pojawiają, jednak nachalna ich "personalizacja" jest uproszczeniem co najmniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1676 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 168  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group