forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 07 gru 2019, 14:31

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 81  Następna
Autor Wiadomość

st1111 pisze:
Ludzie czy wy antyklerykałowie nie wiecie że możecie liczyć na 5% głosów społeczeństwa a chcecie swoje porządki wprowadzać?

A o czym ja piszę? 90% dzieci w wieku szkolnym chodzi na religię, do komunii itd..Jakieś 50 % przyjmuje księdza po kolędzie, raz w miesiącu jest na mszy, bierze śluby kościelne. 70% chce księdza na pogrzebie..
Na Jasnej Górze-wiecznie tłok, skarbiec zobaczyc chciałam-3 dni w kolejce musiałabym czekać. Itd..

Awatar użytkownika

AGAFIA pisze:
Klechy w Polsce są jak zęby mądrości, nikomu nie potrzebne, ale weż takiego wyrwij.
Ich nie trzeba gonić, wystarczy traktować bez ulg.
A opozycji nie ma..
Ten naród potrzebuje drugiego Wałęsy albo Leppera, co to wypierdoli kilka wywrotek gnoju przed Sejmem, desperata-niezbyt mądrego, bo za mądry zacznie kombinować pod siebie.
Tu już zawsze będzie Mozambik.

Ja się nie obawiam jak kolega Stary Praktyk. Ja jestem pewien, że Aga ma rację. Podzielam to zdanie. Tylko rewolucja może coś tu zmienić. Owszem rewolucja działa jak antybiotyk w organizmie ludzkim. Likwiduje złe i dobre komórki. Ale w końcu leczy.

Podoba mi się to co wyraziła Agafia. Brawo!

Trzeba powiedzieć jasno- co oni mają do zaoferowania? Prawa LGTB? Walkę z przemocą domową, z KK? Wolne sądy, Konstytucja? Wszyscy wiemy, że to ważne, ale heloł? Rozejrzyj się chłopak- w szpitalach likwidują ''łóżka '' dla pacjentów, ceny żywności, opłaty galopują jak suchoty w wilgotnym klimacie, kogo więc będzie obchodziła Konstytucja? Paru intelektualistów, co to kredą będą walczyć z terroryzmem albo różą z PiS-em? Ech...
Tu trzeba podjąć realne kroki, działania, mieć plan. A co mamy? Pizdy mądrujące przez kamerami.

Awatar użytkownika

Uważam, że tak naprawdę nie ma co się tymi newsami przejmować. Bo tak to trzeba nazwać - newsy. Biedroń, dziś Nowacka przedstawia jakiś projekt rozdziału kościoła od państwa. To tylko próba badania wpływu na słupki. Za dwa tygodnie ktoś każe (Schetino) sprawę uciszyć i będzie po sprawie. A Biedronia, niestety większość weźmie jako folklor.

Nie potrzeba na nich nic wymyślać, sami deklarują swoje nakolannictwo, nawet nie rozumieją, o co chodzi,
to znaczy pewnie rozumieją, ale mają w tym tylko swój interes, jak wszyscy politycy od 1989.:

Cytuj:
O propozycję Nowackiej pytany był dziś w radiu Zet wiceszef PO Tomasz Siemoniak. - Platforma Obywatelska nie pójdzie na wojnę z Kościołem, natomiast z dużą życzliwością patrzę na to, że Barbara Nowacka stawia ten temat bardzo mocno - zaznaczył polityk. Podkreślił, że konstytucja zakłada niezależność państwa od Kościoła. -
Potrzeba po tych 22 latach obowiązywania konstytucji nowej refleksji - dodał Siemoniak.

Srajcie dalej na Nowacką i Biedronia i Rozenka i każdego, kogo chcecie.

Awatar użytkownika

A czegóż od nich chcesz, jak co niedziela, na sumie przyjmują dopaszczowo ciało borze. Nie pamiętasz, jak Tusku żenił się na gwałt, aby przypodobać się gawiedzi?

Bo to jest tak:
Dopóty, dopóki durny leming będzie wierzył, że po śmierci istnieje jakaś alternatywa ( niebo-piekło) - kościół będzie miał się całkiem dobrze.
Ponieważ nikt nigdy nie udowodni, że bóg istnieje/nie istnieje, - zawsze będzie istniała spora grupa durni, chcących żyć wiecznie w jakimś niebie z aniołkami.......kurwa.
Wniosek z tego można wyciągnąć jeden:
Jakiś kościół/jakaś wiara będzie istniała po kres istnienia ludzkości.
Durni nigdy nie zabraknie.
Problem polega na tym, by nie oni mogli decydować o życiu reszty społeczeństwa.......howgh! :roll:

Awatar użytkownika

Z życia kapelana Solidarności, mosignore Jankowskiego - obrzydliwego pedofila.

"On za seks płacił. I to dobrze płacił". Nowy świadek w sprawie księdza Jankowskiego

Po dziesiątkach lat przerywają milczenie. Zgłaszają się kolejne osoby, które twierdzą, że w dzieciństwie zostały skrzywdzone przez prałata Henryka Jankowskiego. Reporterzy "Czarno na białym" TVN24 dotarli też do świadka, który - anonimowo - po raz pierwszy zdecydował się opowiedzieć, że w latach 90. ksiądz miał być stałym bywalcem jednego z gdańskich pubów. - Bardzo często widziałem go w towarzystwie małoletnich chłopaków - wyznaje mężczyzna.

"Jankowski powiedział, że mogę zostać na plebanii, jeśli będę z nim spał w jednym łóżku. Było mi wszystko jedno, ledwo stałem na nogach. Gdy oglądałem jeden z obrazów, ksiądz podszedł do mnie i zaczął głaskać po głowie. Po chwili muskał ustami policzki. Kiedy pocałował mnie w usta, odruchowo odepchnąłem go. Jankowski skarcił mnie i kazał się rozebrać."

"Kiedyś wkurzyłem się, bo ksiądz za bardzo mnie przytulał. Miałem wtedy 14 lat. Mnie to krępowało, ale nie rozmawiałem o tym z innymi chłopakami. Ksiądz mówił, że dziewczyny brzydko pachną, że śmierdzą. Sugerował, że mężczyźni są fajniejsi. Z początku było to dla mnie trudne, to przytulanie i całowanie, potem zobaczyłem, że mogę coś z tego mieć."

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... Hgvnz8b4ks

Awatar użytkownika

Mam wrażenie, że sprawa tego s....a w sutannie zaczyna powszednieć. Przysycha. A episkopatologia nic sobie z tego nie robi. O tym jakie mają zdanie na ten temat świadczą słowa, które wypadły w święta z pyska pijaka i obżartusa generała Sławoja.

Awatar użytkownika

AGAFIA pisze:
st1111 pisze:
Ludzie czy wy antyklerykałowie nie wiecie że możecie liczyć na 5% głosów społeczeństwa a chcecie swoje porządki wprowadzać?

A o czym ja piszę? 90% dzieci w wieku szkolnym chodzi na religię, do komunii itd..Jakieś 50 % przyjmuje księdza po kolędzie, raz w miesiącu jest na mszy, bierze śluby kościelne. 70% chce księdza na pogrzebie..
Na Jasnej Górze-wiecznie tłok, skarbiec zobaczyc chciałam-3 dni w kolejce musiałabym czekać. Itd..

Wszystko się zgadza, tow. tow.
https://www.wprost.pl/polityka/10181528 ... iolem.html
Cytuj:
– Platforma Obywatelska nie pójdzie na wojnę z Kościołem, ale z dużą życzliwością patrzę na to, że Barbara Nowacka podjęła ten temat – tak Tomasz Siemoniak na antenie Radia Zet skomentował pomysł Inicjatywy Polskiej. Partia Nowackiej 6 stycznia rozpoczęła zbiórkę podpisów pod projektem rozdziału Kościoła od państwa.
Celem projektu jest m.in. doprowadzenie do zaprzestania finansowania lekcji religii ze środków publicznych, zapewnienie neutralności światopoglądowej w ramach systemu edukacji, zaprzestanie finansowania składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne duchownych oraz likwidacja Funduszu Kościelnego, likwidacja wspólnych komisji rządowo-kościelnych i ustanowienie jednej komisji złożonej z przedstawicieli rządu, kościołów, związków wyznaniowych oraz organizacji świeckich skupiających agnostyków i ateistów.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 81  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.