forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 889 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 89  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 cze 2019, 22:22 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No, akurat w analizach ekonomicznych to ja C_M wierze. Siedzi w tym. Oczywiście to nie matematyka i nie zawsze musi wynik być jednoznaczny i to cala nadzieja. Ale prawdopodobieństwo wysokie jest.
Pytanie się jednak nasuwa czy upadek PiS wystarczająco zrekompensuje na kryzys i wszystko co nim związane?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 cze 2019, 7:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A od kiedy to kryzys rekompensował cokolwiek zwykłemu obywatelowi. Kryzys zawsze odczuwają najbardziej najbiedniejsi. I to właśnie na tych PiS tak dziś żeruje, łudzi ich plusami.

Takiej osobie jak ja pozostanie tylko marna satysfakcja, że tego wszystkiego nigdy nie popierałem. Ale jak to mówią - najpierw trzeba się dobrze napić do nieprzytomności aby potem wiedzieć z jakim bólem nadchodzi otrzeźwienie. Tylko czy to w polskim przypadku działa?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 cze 2019, 10:24 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Boruch pisze:
A od kiedy to kryzys rekompensował cokolwiek zwykłemu obywatelowi. Kryzys zawsze odczuwają najbardziej najbiedniejsi. I to właśnie na tych PiS tak dziś żeruje, łudzi ich plusami.

Takiej osobie jak ja pozostanie tylko marna satysfakcja, że tego wszystkiego nigdy nie popierałem. Ale jak to mówią - najpierw trzeba się dobrze napić do nieprzytomności aby potem wiedzieć z jakim bólem nadchodzi otrzeźwienie. Tylko czy to w polskim przypadku działa?


Ale przecież nie o jakiś kryzisik w Polsce chodzi tylko globalny. A tu nie ma znaczenia czy popierał ktoś PiS czy nie. On nawet nie u nas się zacznie.

Więc satysfakcja, nawet marna, "że tego nie popierałeś" odpada.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 cze 2019, 11:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Przepraszam niepotrzebnie się wtrąciłem w tryby. Czegoś pewnie znowu nie doczytałem . Będę na drugi raz uważał. :mrgreen:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 cze 2019, 12:08 
Komandor pisze:
----Ale przecież nie o jakiś kryzisik w Polsce chodzi tylko globalny. A tu nie ma znaczenia czy popierał ktoś PiS czy nie. On nawet nie u nas się zacznie.----

Jako całkowity ignorant ekonomiczny gotów jestem założyć się o wszystko co mam że to co wyżej podkreślone jest w 100% pewne.
Nie mogę się oprzeć słuszności takiej analogii:
kryzys -fala na morzu
państwo - port
Im ten port jest gorzej skomunikowany z morzem, tym trudniej się wprawdzie do niego wpływa i z niego wypływa ale jedncześnie sztormowa fala ma mniejszy wpływ na to co w porcie.
Polska jest takim niewiele znaczącym, kiepsko położonym portem.
Kryzys 2008 roku u nas wywołał tylko spowolnienie. Ja i małżonka zaś nie żyjąc na kredyt, nie mając długów, akcji, opcji, udziałów, nie należąc do OFE, a posiadając klasyczne ulokowane oszczędności właściwie wogóle nie zauważyliśmy tego koszmarnego światowego kryzysu. Trochę gorzej to było u młodych.

Wiem jednak że teraz będzie gorzej. Nie będziemy już zieloną wyspą na oceanie światowego kryzysu.
Zadłużenie sektora prywatnego (czyli zarówno firm, jak i gospodarstw domowych) regularnie u nas rośnie. Teraz to już chyba ponad 80% PKB, w 2007r było poniżej 50%. W porównaniu z Europą wypadamy dalej dość dobrze, ale trend jest zabójczy. A dołączyć do tego trzeba przecież również znany problemy z finansami publicznymi.


Na górę
  
 
Post: 29 cze 2019, 12:31 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Kto potrąci? To będzie zdarzenie całkowicie losowe.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 cze 2019, 12:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Ten zabójczy trend, Panie Kowalew, dotyczy wszystkich, co nie znaczy,że wszyscy ucierpią tak samo.Obawiam się,że Polska będzie wśród krajów bardziej dotkniętych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 cze 2019, 13:05 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Cytuj:
Winni nie ponieśli konsekwencji. Grube ryby mają się dobrze

I tym się właśnie różni ten kryzys od poprzednich np z lat 30.
Wynika ze zmian struktury własności i zarządzania.
Dawniej najczęściej firmą zarządzał właściciel, lub ich grupa.
Oni mieli w niej największy udział i wkład własny. Ryzykowali swoimi pieniędzmi.
Teraz zarządy najczęściej, pomimo, ze mają też i udział w akcjach, nie są właścicielami.
Najczęściej właścicielami są różnego rodzaju fundusze, instytucje finansowe, znowu zarządzane przez ludzi, którzy tam nie zainwestowali swojej kasy. To jest rozproszony akcjonariat rozproszony na miliony drobnych ciułaczy, uczestników programów emerytalnych, ubezpieczeń, członków funduszy inwestycyjnych.

Czym tak naprawdę ryzykuje zarząd, członkowie rady nadzorczej oddelegowani tam przez fundusz emerytalny czy TFI?
Niby nawet jak czysto teoretycznie jest jakiś właściciel mający zdecydowaną większość (np pow 50% i nie jest akcjonariat teoretycznie rozproszony) ale jest nim taki fundusz?
Swoją kasą? Nie oni mają tylko jeden cel. Dostać prowizję od wyników, nagrody i tyle.
Nikt po tę ich kasę i majątek nie sięgnie. Bo to nie ich osobisty majątek a firmy.

Dlatego w ostatnim kryzysie nie było fali samobójstw ludzi z zarządów firm, inwestorów jak w czasie tego z lat 30.
Oni po prostu nie inwestowali swoich tylko cudze. Samobójstwa były ale u tych naiwnych biedaków na dole, którzy zainwestowali w śmieci dorobek swojego życia ale nie mieli na nic wpływu. Bo ich pieniądze, chociaż w swojej masie znaczne,jednostkowo się nie liczyły.

To tylko moje gdybania bo z finansów i ekonomi jestem jeszcze większy ignorant jak Kowalew :mrgreen:

Ponieważ ostatnio IKEA jest na językach, sprawdziłem strukturę własności tej firmy:

Cytuj:
Właścicielem Grupy IKEA jest fundacja, Stichting INGKA Foundation, z siedziba w Holandii. Koncepcja i znak handlowy IKEA należ do Inter IKEA Systems B.V w Holandii. Właścicielem sklepów IKEA w Polsce jest IKEA Retail sp. z o.o


Znaczy ma jakiegoś osobowego właściciela, który pójdzie z torbami ? Nie. Jak splajtuje to nikt z rady nadzorczej, zarządu praktycznie nic nie straci, a za już odłożona kasę będzie spokojnie sobie żył. Może w innej firmie dostanie pracę.
Przy okazji dowiedziałem się wykorzystuje prace dzieci w Wietnamie i na Filipinach.


Cytuj:
„Praca dzieci w dzisiejszych czasach jest nie do zaakceptowania, choć w kilku krajach, gdzie odbywa się nasza produkcja jest rozpowszechniona”



Są wiec OK bo nie akceptują ale co na to poradzą jak gdzie produkują jest ona powszechna i prawo pozwala?

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 29 cze 2019, 13:56 przez Komandor, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 cze 2019, 14:15 
Hamerlik-Konopka pisze:
---Jesli ludzie z Davos są diablami, to mają za sobą całe zastępy pomniejszych demonów takich jak Pan.

Panie Konopka.
Takimi uproszczeniami problemu niczego Pan nie zmieni. Nikt nie będzie budował barykad, ba więcej, po przeczytaniu paru Pana notek będzie miał dość i będzie je omijał. Jeśli Pana pomyśł jest coś wart to przede wszystkim:
- powinien Pan nim zainteresować właściwych ludzi
- a reszcie czyli m.in nam tu na tym forum popularyzować to w przystępniejszej i kulturalnej formie.

I proszę mojej uwagi nie traktować jako zaproszenia do jakiejś dyskusji. Jestem bowiem za cienki nawet do zadawania pytań.


Na górę
  
 
Post: 29 cze 2019, 15:28 
Hamerlik-Konopka pisze:
----
Jawna, oparta na open source,----
Potrzebuje Pana i Panu podobnych przekonać, że wcale nie chcę Wam zniszczyć życia ale ukształtować je na lepszy sposób.
Próbuje u Pana zmienić instynkt społeczny.

Pozwoliłem sobie jednak odpowiedzieć Panu tu:
http://forum.nie.com.pl/viewtopic.php?f=4&t=1347&p=308554#p308554


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 889 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 89  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group