forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 9:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 889 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 89  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 maja 2019, 12:19 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Toć nawet pies, - ręki która go karmi, nie gryzie..... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2019, 12:22 
Dającej ręki się nie urywa przy samej dupie ino całuje z przyklekiem. Kto tego nie rozumie - ten kiep.
Ale nalezy, z drugiej strony, tłumaczyc, ze te piniendze som nam wszystkim wyrwane z jednej kieszeni i dane szerogim gestem aby tylko leciusieńko napełnić drugą.
Pustki nie ma.
Różnice bedzie trzeba odrobić.
Lepiej byłoby obnizyć podatki, dać ulgi rodzicom a nie rozdawać pieniążki hojnie.
Zawsze był i będzie motłoch jakiś.
Nie należy jednak potępiać ludzi, którzy dostali pomoc na dzieci bo to się stosuje we wszystkich normalnych gospodarkach.
Tutaj polskie piekiełko: najebali dzieci nieroby i se kupili holcwagena i tera jeżdżo powsi. :)


Na górę
  
 
Post: 29 maja 2019, 12:52 
Ale zara, zara Klapek...nie tak szybko...
Co znaczy obniżyć podatki?
Tak wszystkim obniżyć?
;)


Na górę
  
 
Post: 29 maja 2019, 13:05 
Słuchaj, Dupek, nie wszystkim, czytaj uważnie bo na usta nie możesz patrzeć: tylko tym beneficjentom pincetów i innych - tym , którzy się kfalifikują z racji niskich poborów. Jakiś próg mozna by ustalić. Natomiast najlepiej zarabiajacym, też po ustaleniu progu jakiegoś - dopierdolić jak w Szwecji podatku. I tak im wystarczy.
Czego nie rozumiesz?


Na górę
  
 
Post: 29 maja 2019, 13:29 
A co tu rozumieć?
Że fiskalizm tego państwa, to zwykłe bandyctwo?
Te rozwiązania którymi próbujesz rozczulić me wraże serduszko, są ogólnie znanymi dla gówniarzerki z Razem, czy innych socjalistycznych projektów, których masa na fejsbuku. Obniżyć podatki najuboższym, to tak jak zabrać klerowi. Żadna polityczną kurwa nie zamieściła tego konkretnego postulatu w swoim programie
Ten kraj buja się na golcach. Dzięki nim istnieje. Dają pieniądze i głosy.
Nikt nie mówi o gwarantowanym dochodzie minimalnym, nikt o miejscach pracy.
Nie ma czym się podniecać.
Zabrać bogatym, dać biednym - to byle siur przed osiemnastką krzyczy na pochodach z Ikonem. Bajeczki dla grzecznych dzieci. ;)


Na górę
  
 
Post: 29 maja 2019, 13:36 
No, ale my - obyte ludzie- wiemy przecież, ze najwiecej pieniedzy jest u biednych ludzi, o ile jest ich dostatecznie wielu. U nas w Polsce zachodzi taka zalezność, nie? Czego nie rozumiesz?


Na górę
  
 
Post: 29 maja 2019, 13:52 
Ja ani obyty, ani obuty jestem. Na obydwie rzeczy czasu zabrakło.
Tu nie o podatku się rozchodzi, a o prawdę. Żeby złodzieja, który płaci Ukraińcowi 1500 euro za 300 godzin spawania w miesiącu, nazwać po prostu złodziejem A za złodziejstwo karać, też po prostu.
A nie pierdolić o wolnym rynku, równych możliwościach, przypływach podnoszących wszystkie łodzie.
A wtedy niech bogaci w ogóle nie płacą podatku.


Na górę
  
 
Post: 29 maja 2019, 14:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Komandor pisze:
Cytuj:
Gdybym był PiSowcem, od dwóch dni bym siedział na tt i chichotał nieustannie. Nie z radości po wygranych wyborach ale przez to, co moi przeciwnicy wypisują, zwalczając się zażarcie i obrzucając błotem już chyba wszystkie elektoraty w kraju . Ale nie jestem więc mi się rzygać chce.


No proszę, Bartek Sienkiewicz, pomimo zajadanych ośmiorniczek zrozumiał, ze nie ma co elektoratu pochylonego nad kaszanką błotem obrzucać. A Pan Boruch i wielu innych na fo jeszcze nie.


Niech mnie Pan nie porównuje z kimś takim jak Sienkiewicz. To polityk skończony i jego zdanie jest jak spłukana zawartość w sedesie.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2019, 14:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
older pisze:
Dającej ręki się nie urywa przy samej dupie ino całuje z przyklekiem. Kto tego nie rozumie - ten kiep.
Ale nalezy, z drugiej strony, tłumaczyc, ze te piniendze som nam wszystkim wyrwane z jednej kieszeni i dane szerogim gestem aby tylko leciusieńko napełnić drugą.
Pustki nie ma.
Różnice bedzie trzeba odrobić.
Lepiej byłoby obnizyć podatki, dać ulgi rodzicom a nie rozdawać pieniążki hojnie.
Zawsze był i będzie motłoch jakiś.
Nie należy jednak potępiać ludzi, którzy dostali pomoc na dzieci bo to się stosuje we wszystkich normalnych gospodarkach.
Tutaj polskie piekiełko: najebali dzieci nieroby i se kupili holcwagena i tera jeżdżo powsi. :)


Niech Pan panie Olderu uważa z temi wyrażeniami. Ja od takiego czegóś zostałem Międlarem ino z drugi strony. Czyly on eksterema ktoprawicowa, naziolska, ja lewak ekstrema, "czerwone brygady" kurwa na tym fo. :lol:

Bo jak lanaprzykadu jakiś PiSowiec katojebnięty oszołom, prezes naszego klubu tencza powie, że jesteś Pan chuj to tak ma być. To Pan nie może oddawać tylko nadstawić poślada. :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2019, 14:34 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
older pisze:
Dającej ręki się nie urywa przy samej dupie ino całuje z przyklekiem. Kto tego nie rozumie - ten kiep.
Ale nalezy, z drugiej strony, tłumaczyc, ze te piniendze som nam wszystkim wyrwane z jednej kieszeni i dane szerogim gestem aby tylko leciusieńko napełnić drugą.
Pustki nie ma.
Różnice bedzie trzeba odrobić.
Lepiej byłoby obnizyć podatki, dać ulgi rodzicom a nie rozdawać pieniążki hojnie.
Zawsze był i będzie motłoch jakiś.
Nie należy jednak potępiać ludzi, którzy dostali pomoc na dzieci bo to się stosuje we wszystkich normalnych gospodarkach.
Tutaj polskie piekiełko: najebali dzieci nieroby i se kupili holcwagena i tera jeżdżo powsi. :)


Ale jak obniżyć? I czy np zwalniać jakieś grupy?


Bo wiesz to bardzo łatwo powiedzieć ale np nie wielu wie, ze składka na NFZ jest z podatków płacona praktycznie. Ok 9 punktów procentowych tegoż. Bo całkowicie od podatku odliczana. Czasami to mi się wydaje, ze i politycy tego nie wiedzą albo nie kojarzą w pełni.
I np. w rozwiązaniu takim jak chce Wiosna i też inni, że np emeryci mają podatków to nie płacić (co mi pasuj bo jestem, i żona też) to jak. Jak mi odciągną zero zaliczki to i NFZ nie opłacę. A jak wprowadzić osobną składkę na NFZ to się okaże, że wcale wysokiego podatku nie płace bo raptem 9%. A wielu krajach składana ubezpieczenie zdrowotne jest osobno płacona nie z podatkiem, i nie odliczane od niego. A u nas i emerytalną odpisujesz co prawda od dochodu tylko. Mniej niż NFZ wychodzi ale zawsze.
Wiec ta niby płacone przez nas wysokie podatki to mit.

A teraz jak obniżyć?

Jak podobnie jak kiedyś z z trzech stawek 19*, 30 i 40 na 18 i 32 do taka obniżka nie jest dla tych biednych.
To w sumie rozdawnictwo kasy identyczne (a nawet jednostkowo większe) jak te 500+ tylko dla bogatych. Redystrybucja zwrotna. Od biednych dla bogatych. Bo biedak nie przekraczający progu podatkowego (na emeryturze, minimalnej) zyskiwał 1 % z powiedzmy 12 tysięcy dochodu. czyli tak ok 100 PLN (kwota wolna, koszty przychodu dlatego nie 120) a bogaty wchodzący w 2. i 3, stawkę już kilka a nawet kilkadziesiąt tysięcy w skrajnym przypadku. A korzystać korzysta jak inni (nawet w prywatnych szkołach z subwencji oświatowej bo dostają a dróg i autostrad nawet więcej).

A jakby tak liniowy 15%?
No fajnie ale to znowu tak samo jak wyżej. Bida na minimalnej (dzięki PiSowi jednak 2250 brutto) zyska powiedzmy z 300 PLN ale już ktoś z dochodem 60 tyś rocznie zyska 1800 a ten co się na drugą stawkę łapie np taki z dochodem rocznym 100 tysięcy zyska ok 5 tysięcy tak na szybko w pamięci licząc. Co? Może zainwestuje w nowe miejsca pracy? W koniak albo kochankę/kochanka prędzej. I to jest nic innego jak 5000+ dla bogatych. To ja już wole niech 10-cioro dzieci po 500 dostanie, Nawet jak jedno czy dwa z nich są bogate.

Inne obniżenia podobnie pojadą. Może nie tak radykalnie. Bo ile mogą biednemu obniżyć? 2? 4%? a bogatemu spoko z 32 do 22%. I stawka 15 i 22%

Odpisy? Aby skorzystać z odpisów to trzeba mieć z czego odpisać. A kasę na wyłożenie najpierw na to odpisywane. Bida remontowego za dużo nie odpisywała. Na zakup komputera też nie (było coś takiego kiedyś) bo raz za co kupić a dwa łopaciarzowi ciężko było uzasadnić ze mu do pracy potrzebny.

Nie kolego, jak już podwyższenie kwoty wolnej od podatku i przywrócenie trzeciej stawki np. 45% po przekroczeniu 160 czy 200 tyś rocznie.

I redystrybucja. Bo to jedyny sprawiedliwy system.

I piszę to ja. co bym np. na liniowym podatku kolejnych (bo już zyskałem w 2009) ładnych parę tysięcy zyskał. Trudno...

EDYTA!!!
PS. W poście do którego się odniosłem nie było o dowaleniu bogatym jak w Szwecji więc napisałem jak napisałem.
Potem Older uzupełnił. OK, racja. Ale wtedy też i na te rozdawanie starczy.
A podatków biednym zmniejszyć się radykalnie nie da. Bo one realnie 9% (polowa z 18 to NFZ) a z tych 9 punktów % co zostaje jeszcze kolejna polowa na samorząd idzie.
Aby nie obniżać dochodów (szczególnie biednych gmin gdzie bogaczy nie ma) realnie można zmniejszyć biedakom podatek o 5% góra (9 (NFZ) + 4 (samorządy) + 0 (budżet państwa). A to daje 1000 no może 1500 rocznie. A 500+ na dwójkę dzieci to już 12 tyś rocznie. Przy obniżeniu podatku do zera ale poobieraniu składki na NFZ to by było 2-3 tysiące.
Jakby im całkowicie podatek darować (a co z NFZ?) ok 4- 6 tysięcy. Też mniej.

Więc te liberalne czy KorwinMikowe gadanie o zmniejszaniu podatków co załatwi wszystko to bajer i oszustwo!!!

I zauważ Older. Teraz może trafić się jakiejś patologi i dzieciorobowi ale za to podatek jak wprowadzić twój system, obniżysz wszystkim. Kawalerowi na garnuszku mamusi. Małżeństwu bezdzietnemu co i tak sobie jako tako radę daje i ma lepiej od tego z podobnymi zarobkami a dwójka dzieci itp

Zawsze jest jakaś skala błędu i margines ze ktoś komu się nie należy albo będzie żerował na czymś skorzysta. Ale ważna jest skala. Nie każda bieda, nie każdy dzieciorób (ten co mu się 6 urodziła też dzieciorób?), nie każdy katol to patologia i darmozjady. A i wśrod bogatych wiele patoli i darmozjadów znam(np ja według Wirnika :lol:)

*Edyta - uwaga MMM

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, 15:22 przez Komandor, łącznie zmieniany 6 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 889 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 89  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group