forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 11:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 889 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 89  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 maja 2019, 17:24 
nick pisze:
Jedynym sposobem na zmianę jest oświata.


Dawno temu, kiedy nawet nie słyszałem o forum, byłem na spotkaniu red. Urbanem.
Zadałem mu pytanie, czy nie byłby w stanie (a był to jeszcze czas kiedy "NIE" miał
tysiące czytelników) poprzeć, a może nawet wspomóc idei szkół wolnych od religii.
Są szkoły katolickie w których trzeba czasem zaświadczenia od proboszcza aby być
przyjętym, można by więc - mówię, stworzyć sieć szkół w których warunkiem byłaby
rezygnacja z nauki religii - a jak wiadomo, lekcje organizuje się w klasach w których
jest więcej niż siedmioro chętnych. Ględzę jeszcze, że takie będą Rzeczypospolite,
jakie młodzieży chowanie itp. naiwne pierdoły.
Brzydzę się dziećmi, więc mam to w dupie - odpowiada Urban.
To niech go teraz bojówki weszpolaków powieszą na gałęzi, skoro ma to w dupie.


Na górę
  
 
Post: 05 maja 2019, 17:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6452
mysle ze go to dzisiaj wali, czy go bojowki powiesza on i tak juz nie utonie....

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 18:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
nick pisze:
Kiedyś taka była cała Europa.
Jedynym sposobem na zmianę jest oświata.
Więc nie bez powodu nasi włatcy wprowadzają religie już do przedszkoli, a słyszałam i o żłobkach.
To najpewniejszy sposób na utrzymanie ciemnoty. Co się wdrukuje w dzieciństwie, trudno jest potem wyrwać.


Tak, oświata. Ale historia Europy mówi nam wyraźnie, że niestety trzeba zacząć od rozpierduchy, vide rewolucja francuska. Bo żeby naród oświecić najpierw trzeba sobie oczyścić przedpole. Jak można mówić o oświeceniu kiedy każde słowo krytyki klechów spotyka się z histeryczną reakcją. W tym tygodniu mieliśmy tego przykład. Pewien facet, bliżej w Polsce nieznany przed wykładem Tuska jebnął kilka słów prawy. I co?

I tu posłużę się metaforą:

Cytuj:
Dla Boga, panie Wołodyjowski! Larum grają! Wojna! Nieprzyjaciel w granicach! A ty się nie zrywasz! Szabli nie chwytasz? Na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu? Zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz?



ps.

WLR fragment tego żenującego spektaklu oglądałem, wypowiedź Moniki Rosy (piękna kobieta) oglądałem. Ripostę tego knura PiSowskiego też. I jazgot reszty palantów zgromadzonych w TVN24, łącznie z prowadzącym. Ten program oglądałem w każdą niedzielę. Dziś wyłączyłem i poprzysiągłem, koniec na tym. Nie będę oglądał więcej szumiącego strumyka gnojówki.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 20:37 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
To ja też polecę literaturą klasyczną Tadeusza Żeromskiego: :lol:
Cytuj:
A przed ucztą potrzeba dom oczyścić z śmieci; Oczyścić dom, powtarzam, oczyścić dom, dzieci! "

Nie w tym kraju i nie w tym życiu. :lol:

Zobaczce sami, jak się można pozbyć takiego cudu?
Cytuj:
Jan Mosiński zapowiedział, że w poniedziałek złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie wystąpienia Leszka Jażdżewskiego na Uniwersytecie Warszawskim 3 maja. Według posła PiS redaktor "Liberté" dopuścił się mowy nienawiści.

Cytuj:
"Stop chrystianofobii!" - (zawrzasnął pokrzywdzony) Jan Mosiński.

będzie walczył z tego paragrafu:
Cytuj:
Art. 257 Kodeksu karnego brzmi: Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 21:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6452
https://www.youtube.com/watch?v=c9TObVQ ... ture=share slucham i slucham i ani jednego slowa nienawisci nie moge sie dosluchac, zwykla delkatnie wyrazona prawda.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 22:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Przecież na te wybory chodzi tylko 20% elektoratu-na wycieczkę se jedzcie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 22:45 
st1111 pisze:
Przecież na te wybory chodzi tylko 20% elektoratu-na wycieczkę se jedzcie.


Ile tam macie Prosiak wagi, bo mam kiszki baraniej parę metry i sagan żeliwny?


Na górę
  
 
Post: 06 maja 2019, 8:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
maerose pisze:
To ja też polecę literaturą klasyczną Tadeusza Żeromskiego: :lol:
Cytuj:
A przed ucztą potrzeba dom oczyścić z śmieci; Oczyścić dom, powtarzam, oczyścić dom, dzieci! "

Nie w tym kraju i nie w tym życiu. :lol:

Zobaczce sami, jak się można pozbyć takiego cudu?
Cytuj:
Jan Mosiński zapowiedział, że w poniedziałek złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie wystąpienia Leszka Jażdżewskiego na Uniwersytecie Warszawskim 3 maja. Według posła PiS redaktor "Liberté" dopuścił się mowy nienawiści.

Cytuj:
"Stop chrystianofobii!" - (zawrzasnął pokrzywdzony) Jan Mosiński.

będzie walczył z tego paragrafu:
Cytuj:
Art. 257 Kodeksu karnego brzmi: Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.



Uderz w stół a nożyce zadzwonią. Po takich dwóch niewinnych zdaniach, które o dziwo prawdę głoszą taki szum. Czy ktoś sobie wyobraża gdyby tak, np taki Biedroń wygrał wybory został premierem i rozpocząłby spełnianie obietnic? Zbiorowe rytualne samobójstwa, podpalenia pewne. Do tego modły, krucjaty. To państwo jest chore. W dużej mierze społeczeństwo również.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2019, 9:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Głupota tych ludzi przeraża...

Poseł PSL nie słuchał Jażdżewskiego, ale składa wniosek do prokuratury. "Gościu, nie pokazuj mi się na oczy"


Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek w programie Kawa na Ławę wypowiadał się na temat wystąpienia Leszka Jażdżewskiego, które poprzedziło wykład Donalda Tuska. Kłopotek przyznał, że nie zna całego wystąpienia publicysty, a jedynie czytał fragmenty w internecie.

Dzisiaj ja jestem tak wkurzony, tak że gościu, lepiej mi się nie pokazuj na oczy. Ja się zastanawiam z moim synem prawnikiem, czy jako Polak, katolik, oczywiście grzeszny, jak każdy z nas, nie oddać sprawy do organów ścigania, do prokuratury, czy to nie podchodzi pod szerzenie mowy nienawiści. To, co ten gościu mówił, zwłaszcza o tych świniach
- mówił wzburzony Kłopotek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2019, 10:05 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
No cóż.......Kłopotek wróży kłopoty.......z tym należało się liczyć.
Osobiście uważam, ze "prawdziwa" opozycja powinna zejść do podziemia.
Inaczej nie przetrwa.
Tajne nauczanie....głównie historii a historii kościoła w szczególności, organizowanie się w grupy wyborcze pod dowództwem politruków, organizowanie po lasach zaplecza logistycznego.........przecież doświadczenia nam nie brakuje.......i w dniu wyborów, wszyscy, jak jeden mąż.....do urn......po uprzedniej kąpieli ....ma się rozumieć!


:lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 889 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 89  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group