forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 889 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 89  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 sty 2019, 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Czarna_Mańka pisze:
zritah pisze:

...zawsze chodzę na wybory, choć nie zawsze ten ostateczny wybór jest
potem moim wyborem.Tak jak ten przed trzema laty.
Ale później mogę sobie powiedzieć, że trudno, byłam, ale wyszło inaczej.
...


Nie będę wybierać między dżumą a cholerą.

I wcale mi nie do śmiechu.


Mi też nie jest i nie było do śmiechu gdy dzieki "mądrym" zabiegom Millera około 1 500 000 w tym jeden mój - głosy poszły sie jebać w 2015 bo mu zabrakło 0,5 % do progu, i dały wadzem PiS-lamom . Ale nie oznacza to, że nie pójdę głosować
i w najgorszym wypadku oddaję głos nieważny.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 22:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1496
WLR pisze:
maerose pisze:
Aż przegoniwszy Palikota, polska tłuszcza zanurzyła się jeszcze bardziej w gównie,


Przepraszam za pardą, kto przegonił Palikota? O wiele pamiętam, posły Palikocie zara po
przykręceniu tabliczki rzuciły się do reklamowania elektrycznych rowerów, albo Rydzykowego
multipleksa. Część w miesiąc po wyborach zbiegła do konkurencji, jak babsztyl na którego
głosowałem, albo zapalnik forumowej leworucji - poseł Brambora. Sam Palikot się błaźnił
mataczeniem, jakoby swojej parafii nie mógł znaleźć celem skutecznej apostazji, do której
wprzódy namawiał. Nikt więc Palikota nie przeganiał, a po prostu okazał się Palikot wydmuszką
jak Tymiński. Był Palikot taką Kinder niespodzianką opakowaną w pozłotko, wewnątrz której
wyborcy spodziewali się remedium na watykańskiego raka toczącego Polskę od wieków, ale
gdy je odwinęli z pozłotka, zjedli cienką czekoladę i otworzyli, miast oczekiwanej antyklerykalnej
zawartości usłyszeli ciche - pffff pakikotowej wybździny i ujrzeli pustkę łbów jego posłów.
Należy przeto odróżnić przegonienie, od niedania drugiej szansy oszustowi, układającemu się z
wrogami własnego elektoratu.

Mocie recht Genosse Wirnik,
żeby wybierać trzeba mieć z czego wybierać. Paradoks polega na tym, że większość wyborców oczekuje lidera, zaś nikt z wyborców nie chce się samemu zorganizować, by móc niezależnie od polityków kandydować do parlamentu. Że to kosztuje pieniądze? A od czego jest internet, crowdfunding? Wyjaśnieniem tego pozornego paradoksu jest brak wzajemnego, powszechnego zaufania, który powoduje, że miernoty pozostają u koryta, zaś nowi ludzie nie mają wstępu do polityki.

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2019, 0:40 
Wybory już nidługo, czas szybko zleci..Co na to PO? Powołuje zespół parlamentarny do walki z ...plastikiem.

Wiecie już dlaczego PiS wygra wybory? No!


Na górę
  
 
Post: 13 sty 2019, 9:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A co w tym czasie proponuje PiS? Bo jakoś nie słyszałem nic konkretnego. Co nie znaczy, że jestem zadowolony z działalności opozycji. Nie jestem.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2019, 12:08 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Wystarczy, że zaproponują kontynuację :D

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2019, 12:22 
500 plus dla seniorów, rozszerzenie 500 plus dla dzieci..Dalsze mieszkania plus, dłuższy urlop macierzyński, emerytury dla matek iluś tam dzieci, kontynuacja 300 plus. Wystarczy.


Na górę
  
 
Post: 13 sty 2019, 13:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A za co niby? To jest program gospodarczy dla Polski? Czeka nas scenariusz grecki. Za chwilę skończą się dotacje unijne, kredyty. Czy Polacy tego nie widzą? Brać jest prosto.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2019, 13:27 
Boruch, prawda jest taka, że w 20 krajach Unii takie programy obowiązują i są przyznawane bezwarunkowo-czyli bez brania dochodu pod uwagę.
Na Cyprze, w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Rumunii, Słowenii i we Włoszech obowiązuje próg dochodowy. Nikomu tam nawet do głowy nie przyszło, że przez ichnie 500 plusy zawali się gospodarka.
Opozycja będąc u władzy, mogła podobny program uchwalić zamiast teraz jojczyć, że nie każde dziecko jest objęte i oni to zmienią.

Jeżeli chodzi o resztę, co za różnica czy dostaniesz 300 zł na książki w formie gotówki, czy dostaniesz to w innej formie. Sorry ale wyprawka dla 1 dziecka to koszt około 1000 zł. Podręcznik do rozszerzonego języka to 200 zł .. Owszem, teraz i niektóre roczniki otrzymują darmowe książki, ale do ideału jeszcze daleko.
Mam wrażenie, że Ty nie rozumiesz, o czym od kilku dni piszemy. Ludzie nie biorą, oni odbierają cześć tego, co włożyli. Bo w samych podatkach rodzina wielodzietna wali o wiele więcej do budżetu niż pańcia z pieskiem. Do tego problemy z demografią, co za tym idzie z emeryturami, czy ludźmi do pracy.
Ponieważ płace nie rosną, a ceny już tak-te pieniądze są ludziom potrzebne. I PiS o tym wie. Opozycja również, ale bardziej medialne są dzieci z Aleppo, walka z globalnym ociepleniem, niż Kowalski z 5 przychówku. Bo się w dupach elitom poprzewracało i to co dawniej było normą- czyli rodziny wielodzietne, dzisiaj z bomby jest uznawane za patologię. A, że zwyczajny człowiek ma w priorytecie kupić dzieciakowi buty i drób na obiad, a za żywe 500 zł jest juz w stanie to zrobić, to dlatego właśnie, PiS ma takie poparcie. Pojmij to w końcu, lata przemian wielu doprowadziły do ruiny finansowej, pozbawiły źródła zarobkowania, a choćby ze wzg. na stan zdrowia nie każdy może pracować dla Amazona. I tej godności, o której wczoraj pisałeś. PiS daje im nadzieję, nawet może złudną na polepszenie sytuacji. Ale daje. A opozycja walczy w tym czasie z plastikiem.


Na górę
  
 
Post: 13 sty 2019, 13:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Te dwadzieścia krajów to pewnie te, których dochód na obywatela wielokrotnie przekracza nasz. Czyli oni mogą sobie na to pozwolić. Pozostałe, które wymieniłaś stosują kryteria. Nasze kryteria są niedoskonałe i niesprawiedliwe. Chodzi o progi, szczególnie dla samotnych matek. Czy jest to sprawiedliwe, że samotna matka tyrająca na kasie w Lidlu przekroczy o kilka złotych limit, 500+ nie dostanie a taki Ziobro już tak? Czyli co ta samotna ma zrobić sobie drugie dziecko i wyjść za mąż, najlepiej z konkordatem?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2019, 14:04 
O czym innym była mowa. Program do poprawki, ale PiS go wprowadził, nie kto inny. Koniec. Kropka.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 889 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 89  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group