forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 7:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 lip 2017, 8:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Pantryglodytes pisze:
canislupus pisze:
...TV na Woronicza przeprowadzi "obiektywne" programy pogrążające TW "Bolka"......


To Bolka można jeszcze bardziej poniżyć :?:

Czyżby akta WSI i WSW miały się znaleźć :o czy Pan Prezydent opublikuje aneks do raportu WSI?

Możliwe, że teczka takowa zostanie niespodziewanie odnaleziona dzięki poświęceniu i mrówczej pracy niezależnych prokuratorów IPN. W mediach rozanielony przedstawiciel PiS o tym radosnym znalezisku opowie i obieca, że niebawem* zostanie ona (znaczy ta teczka) upubliczniona.

*- niebawem, to znaczy nie wiadomo kiedy w słowniku PiS.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lip 2017, 9:06 
older pisze:
Otóż komuniści
wiedzieli, że wszystkiego na raz nie można ukraść


No, ja to bym tych złodziei nie rozgrzeszał tak łatwo, Panie Older. Taki Gomułka zrabował społeczeństwu mieszkanie o powierzchni 80 merów kwadratowych, a już taki Gierek, to obrabował naród z domku jednorodzinnego o powierzchni, aż 200-tu metrów kwadratowych, a największy złodziej, to Jaruzelski i do tego w czepku urodzony, bo nie dość, że ukradł narodowi domek jednorodzinny, to jeszcze po zmianie ustroju, wartość działki wzrosła do 3-ech milionów i pławił się złodziej w tych zrabowanych narodowi milionach.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 27 lip 2017, 13:12 
Boruch pisze:
A co do przyczyn upadku PRLu to uważam, że upadek nastąpił z przyczyn głównie ekonomicznych. System gospodarczy był utopijny i niewydolny i musiał zdechnąć.

Wot ciekawostka. :shock:
A może właśnie dlatego, że zaczynał być wydolny, międzynarodowy kapitał postanowił zdusić w zarodku kraj w którym promowano równość zamiast dzikiego wyzysku i rozwarstwienia?
I pacz Pan panie Boruch ile majątków powstało na tym niewydolnym i utopijnym systemie gospodarczym.

Boruch pisze:
Z tego samego powodu upadł ZSRR. Jak na razie uratowały się tylko Chiny bo tam zauważono, że jeżeli nie wprowadzi się elementów gospodarki rynkowej to też padną.


Panie, podstawą wszystkich gospodarek są ludzie. I ich praca. I na tej bazie Chiny zbudowały swoją potęgę. Na wyzysku własnego społeczeństwa. A własnie wpuściły do siebie te elementy gospodarki rynkowej i poszczególne kantony zaczynają się zadłużać w zastraszającycm tempie, czyli lecą pod dyktando finansistów co musi skończyć się tak jak z resztą swiata. Dług, dług i jeszcze raz dług. A długi trzeba spłacać. Podobno.

Gospodarka zasobami ludzkimi to trudna sprawa. Szczególnie uczciwa. Dlatego prościej jest pożyczyć i na tym budować liberalny światek.


Na górę
  
 
Post: 27 lip 2017, 13:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Miej Pan litość Panien polar nad sobą. O powracającej wydolności systemu raczej Pan nie przekonój, bo to tak jakbyś chciał pan przekonać o istnieniu pan buka.


++++++++++++++++++++++++++


Na wyzysku własnego społeczeństwa. Niestety Panie older nikt jeszcze nic bardziej mądrego, jak wyzysk kapitalistyczny nie wymyślił. Tak działa każda zdrowa gospodarka. Problem tylko polega na tym, że ci co pracują żeby dostali jakąś część z tego zysku, ochłap, który zaspokoi ich potrzeby materialnie ale i również zadziała na psychikę, że nie są wyrobnikami i niewolnikami, lecz ważnym elementem w podziale dobra, który sami wytworzyli. Wszystko polega na iluzji.

Nie bądź więc Pan idealistą, bo to szkodzi.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 27 lip 2017, 15:24 przez Boruch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lip 2017, 13:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Ale pierdoły. Zapierdalają całe życie kupią ajfony i zdychają.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lip 2017, 13:56 
Boruch pisze:
Miej Pan litość Panien older nad sobą. O powracającej wydolności systemu raczej Pan nie przekonój, bo to tak jakbyś chciał pan przekonać o istnieniu pan buka.


++++++++++++++++++++++++++


Na wyzysku własnego społeczeństwa. Niestety Panie older nikt jeszcze nic bardziej mądrego, jak wyzysk kapitalistyczny nie wymyślił. Tak działa każda zdrowa gospodarka. Problem tylko polega na tym, że ci co pracują żeby dostali jakąś część z tego zysku, ochłap, który zaspokoi ich potrzeby materialnie ale i również zadziała na psychikę, że nie są wyrobnikami i niewolnikami, lecz ważnym elementem w podziale dobra, który sami wytworzyli. Wszystko polega na iluzji.

Nie bądź więc Pan idealistą, bo to szkodzi.


Panie Boruch, Pan nie zrozumiał. Ja nie przekonywałem o niczym , o systemie nawet nie wspominałem, chyba Pan pomylił interlokutorów. To co ja napisałem to była odpowiedź dla starej kurwy Baryckiego, i absolutnie nie można tej wypowiedzi traktować jako mo moich przemysleń politycznych. Była to kpina zaprawiona sarkazmem tylko, ale myślałem, że nawt taki mądry Żyd jak Pan jest w stanie przełknąć sarkazm, mimo wyeksponowania przeze mnie tych z dużymi uszami, nie imputując mi analizy systemu, w którym zyjemy... Trochę trudno, ale proszę wrócić do tekstu jeszcze raz i powoli go przeczytać. Nie, żebym sie kazał na pamięć uczyć, nie jestem żaden rebe, ale wrto zrozumieć co napisałem... Szalom. :)


Na górę
  
 
Post: 27 lip 2017, 14:49 
Boruch myli wiele rzeczy, ale to tylko brak wiedzy. Wszyscy cierpimy na jej brak.

Boruch pisze:
Na wyzysku własnego społeczeństwa. Niestety Panie older nikt jeszcze nic bardziej mądrego, jak wyzysk kapitalistyczny nie wymyślił.


Dlatego proponuję, zanim Bo Ruchu zaczniecie tu zaraz wychwaliać kapitalistyczny system wartości, poczytać o takich wymysłach jak Marinaleda i Mondragon. Znajdziecie w sieci.

A powiem Wam wiency na uszko...tylko ciiii...nikomu nie mófta.
Pewien spec z dziedziny ekonomii, chiba nawet doktor, doradca jakiegoś tam ministra, kolega Oleksego, wymyślił pewien plan na wypierdolenie kapitalistycznego wyzysku. Spółdzielczość to się nazywa, Panie Boruch. Nawet dość szczegółowo rozpisał ten plan.
Jeżeli chcecie mogę go wam podesłać.
Ale czy warto burzyć na stare lata porządek w którym dobrze się Pan czuje? ;)


Na górę
  
 
Post: 27 lip 2017, 14:50 
Boruch pisze:
O powracającej wydolności systemu raczej Pan nie przekonój, bo to tak jakbyś chciał pan przekonać o istnieniu pan buka.


A po co przekonywać, wystarczy zajrzeć w statystyki, a tam stoi, jak byk, że ZSRR przed rozpadem, pomimo przyhamowania wzrostu gospodarczego, to i tak miał wzrost gospodarczy prawie trzykrotnie większy od wszystkich państw Europy zachodniej i USA. A biorąc powszechnie znany fakt, że kraje obozu socjalistycznego nie wliczały do PKB wielu czynników wliczanych przez świat zachodni, to ZSRR upadał przy wzroście gospodarczym z pięć razy większym od wolnego świata wolności gospodarczej, analfabeto pierdolony.

Adam Barycki

PS. Dziwię się, że Pański ojciec nie udusił Panu jeszcze w kołysce.


Na górę
  
 
Post: 27 lip 2017, 15:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Jestem stare żydzisko i pojebało mi się Pan polar z Pan older. Zmiłowania ludeczkowie. A do Ciebie Barycki stara kurwo jeszcze wrócę. Teraz nie mam czasu bo idę pozbierać ogóry.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lip 2017, 15:31 
Nie zapomnij Pan wsadzić sobie jednego w dupę, będzie się Panu lepiej wracało.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group