forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 600 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 60  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 lip 2018, 21:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1496
Obrazek
:lol: :lol: :lol:

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lip 2018, 0:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
older pisze:
Sobie idę wyprosić, Słodka. ;)

W.mordę jeża,toż ja Pimpka i Oldera w hybrydę połączyłam
...chlopaki,sorry.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lip 2018, 18:29 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Cytuj:
Cmentarz żydowski w Zduńskiej Woli znalazł się pod ostrzałem grupy lokalnych wandali. Zniszczone ogrodzenie, pożar trawy i pomalowane macewy - to tylko przykłady z ostatniego półtora miesiąca.
Cmentarz żydowski w Zduńskiej Woli został założony w 1826 r. Mieści się on przy obecnej ul. Kaczej, na działce o powierzchni około 2 ha. Na cmentarzu nie ma już żadnych pogrzebów. O to miejsce i o pamięć spoczywających tutaj osób dba grupa zduńskowolskich społeczników.


Takie tam zabawy polskiego bydlactwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lip 2018, 3:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
logik pisze:
Obrazek
:lol: :lol: :lol:


Fajna lałurka - szczególnie ten dopisek na dole.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lip 2018, 6:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
To autentyk? Brzmi nieprawdopdodobnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lip 2018, 8:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1496
Jerzy Stępień: Po wyborach PiS może wprowadzić komisarzy
Lipiec 13, 2018


Cytuj:
Dziś okazuje się, że po 550 latach nie potrafimy posiadać parlamentu z prawdziwego zdarzenia. Moim zdaniem nie mamy parlamentu, a to, co widzimy na Wiejskiej, to atrapa - mówi nam Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. - Działania PiS-u nawiązują do najbardziej haniebnych wzorców działania władzy II RP. Tej, która po zamachu majowym rozprawiła się zarówno z opozycją parlamentarną, jak i z sądownictwem. Usunięto wówczas I Prezesa SN i drugiego prezesa SN. Reszta sędziów, przerażona, poszła na rękę władzy, usunięto w sumie około 600 sędziów - dodaje. - Coraz częściej myślę o tym, że w przypadku wyborów samorządowych - nawet jeśli społeczeństwo dopilnuje uczciwego ich przebiegu - może się okazać, że sąd orzeknie o ich nieważności. To otworzy drogę do powoływania zarządców komisarycznych. Pamiętajmy, że przed wojną, zaraz po zamachu majowym, zaczęto ustanawiać zarządców komisarycznych właściwie w większości miast - zaznacza nasz rozmówca.

JUSTYNA KOĆ: Obchodziliśmy 550-lecie parlamentaryzmu. Rocznica doniosła, ale obchody raczej smutne?

JERZY STĘPIEŃ: Mało powiedzieć, że smutne, bardzo żałosne, powiedziałbym. Data też trochę sztucznie dobrana, bo mnie uczono, że początek parlamentaryzmu trzeba liczyć od 1493 roku. Notabene w 1993 roku obchodziliśmy w Sejmie i Senacie 500-lecie polskiego parlamentaryzmu.

Dziś okazuje się, że po 550 latach nie potrafimy posiadać parlamentu z prawdziwego zdarzenia. Moim zdaniem nie mamy parlamentu, a to, co widzimy na Wiejskiej, to atrapa. Opozycja została praktycznie wyeliminowana, władza ogranicza im skutecznie prawa, obraża ją. Sama większość, która nami rządzi, także tak naprawdę ma niewiele wspólnego z parlamentaryzmem, bo o wszystkim decyduje prezes na Nowogrodzkiej. To wszystko jest zaprzeczeniem wolnego parlamentu. Jest też rząd, który także jest podporządkowany Nowogrodzkiej. Zresztą sam

Jarosław Kaczyński wiele razy podkreślał, że marzą mu się rządy poza oficjalnymi strukturami państwa. To osiągnął, a teraz niszczy system sądownictwa. Mamy do czynienia z rządami autorytarnymi.

Prezydent wygłosił przemówienie. Jak je pan odebrał? Szczególnie fragment o tym, że nie wolno kwestionować woli większości; były też porównania do liberum veto i tradycji zrywania Sejmu.
Większość rządząca nie może kwestionować konstytucji, ma prawo realizować swój program, może poza niego wychodzić, chwila czasem dyktuje inne rozwiązania niż te deklarowane, ale w żadnym wypadku nie można wyjść poza ramy konstytucji. W tym przypadku wielokrotnie się to zdarzało, zarówno rządowi, jak i prezydentowi.

Kaczyński miał powiedzieć na jednej z narad: pamiętajmy, że zdobyłyśmy władzę przypadkiem, a po roku nie uzyskaliśmy premii za rządzenie. Większość rządząca zdobyła 37 proc., a ponad 50 proc., jeśli chodzi o przełożenie na miejsca w parlamencie. Tak działa, niestety, nasza ordynacja wyborcza. Rządzący powinni mieć to cały czas na uwadze. Dlatego się tak spieszą i tak agresywnie niszczą instytucje państwa.

Zachłysnęli się władzą i łatwością wprowadzania zmian. W konsekwencji to musi doprowadzić do klęski i w końcu ten obóz upadnie, tylko niestety my wszyscy, razem z nimi, tracimy czas i dobrą koniunkturę gospodarczą. Potem będzie potrzeba wielu lat, żeby znów to nadgonić.

Dlaczego PiS zmienia zasady wyboru I Prezesa SN?
PiS będzie teraz dążył do powołania dublerów w Sądzie Najwyższym, tak samo, jak to zrobił w Trybunale Konstytucyjnym. Wszystko to, co się w tej chwili dzieje, to jest złamanie konstytucji i zasady nieusuwalności sędziów. Jeśli się w ten sposób wyrzuca sędziów SN, łamiąc te zasady, to trzeba mieć świadomość, że każde stanowisko obsadzane teraz będzie z naruszeniem konstytucji. Ci sędziowie nie będą mieli mandatu do orzekania w SN.

Nowa pisowska KRS przyłożyła rękę do czystki w SN, wydając negatywne opinie 7 sędziom.
To tylko opinie, teraz wszystko w rękach prezydenta. Zobaczymy, co zrobi, ja nie jestem wróżką, niestety, ale pewnie mamiony obietnicą poparcia na drugą kadencję będzie posłuszny macierzystemu ugrupowaniu. A może będzie chciał pokazać, że nie podporządkuje się do końca? Zobaczymy.

Coraz częściej słychać, że to, co się dzieje, to bolszewickie metody. Zgadza się pan z taką diagnozą?
Może nie bolszewickie, ale działania PiS-u nawiązują do najbardziej haniebnych wzorców działania władzy II RP. Tej, która po zamachu majowym rozprawiła się zarówno z opozycją parlamentarną, jak i z sądownictwem. Usunięto wówczas I Prezesa SN i drugiego prezesa SN. Reszta sędziów, przerażona, poszła na rękę władzy, usunięto w sumie około 600 sędziów.

Już dziś widzimy, że wymieniono 1/3 prezesów sądów, pojawia się efekt mrożący. Władza tam, gdzie będzie potrzebować, wstawi swojego sędziego. Zupełnie jak w PRL. Mamy teraz dziwny system przyznawania sędziom spraw, ale nie jest on do końca transparentny.

Na szczęście efekt mrożący działa w dwie strony. Będą też na pewno sędziowie, którzy będą wiedzieli, że i tak nie mają szansy na awans, ci sędziowie będą wydawać wyroki zgodnie z własnym sumieniem, a nie pod oczekiwania rządzących.

Czemu PiS tak przyśpieszył w przejmowaniu sądów?
Coraz częściej myślę o tym, że w przypadku wyborów samorządowych - nawet jeśli społeczeństwo dopilnuje uczciwego ich przebiegu - może się okazać, że sąd orzeknie o ich nieważności. To otworzy drogę do powoływania zarządców komisarycznych. Pamiętajmy, że przed wojną, zaraz po zamachu majowym, zaczęto ustanawiać zarządców komisarycznych właściwie w większości miast.

Jest pan podbudowany postawą sędziów SN, którzy wyraźnie przeciwstawili się rządzącej większości?
Tak, i jestem pełen szacunku dla nich, że zachowują się godnie. Chciałbym, aby oczywiście wszyscy sędziowie zachowywali się jak sędzia Zabłocki, który jest już takim wzorcem przyzwoitego sędziowskiego zachowania. Na pewno historia mu to zapamięta. Nie wszyscy oczywiście się tak zachowują, ale generalnie jestem pełen podziwu.

Chociaż

dziwię się tym sędziom, którzy wystąpili o przedłużenie możliwości orzekania. Jak się okazało, nie wszyscy dostali pozytywną rekomendację od nowej KRS. Jak się okazało, takie służalstwo nie zawsze popłaca.

Na ostatnim posiedzeniu nowej KRS posłanka Pawłowicz rozdawała listę z sędziami, którzy "szkodzą" jej zdaniem Polsce, bo manifestowali w obronie sądów, reszta członków rady nie zareagowała. Jak pan to skomentuje?
Sędziowie, którzy zgodzili się na wejście do nowej KRS doskonale zdawali sobie sprawę, że jest organem niekonstytucyjnym. Już wtedy musieli mieć złamane charaktery, zatem nie można oczekiwać dziś po nich bohaterstwa.

Oni są pionkami, które znalazły się tam dla chwilowych korzyści, karier, apanaży. Moim zdaniem są to ludzie bez wyobraźni i myślenia historycznego, ze złamanymi kręgosłupami.

Co w tej sytuacji z SN? Czy Prof. Gersdorf będzie miała do czego wracać z urlopu?
Ja bym wolał, żeby pani prof. Gersdorf nie szła na ten urlop. Mam takie wrażenie, że pani prezes próbuje kluczyć, grać. Ta sytuacja wymaga twardej i jednoznacznej postawy. Tego wymagać należy od I Prezesa SN, nawet jeśli za tym stoją represje, trudno. Zresztą one wcześniej czy później i tak na nią spadną.


Cała władza w ręce RAD kaczystowskich! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2018, 21:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1496
Komitet Rady Sowietów

https://oko.press/tuzin-zolnierzy-ziobr ... ie-swoich/

To będzie młot na niezależnych sędziów. Sześciu prokuratorów i dwoje sędziów współpracujących ze Zbigniewem Ziobrą będzie decydować o losach sędziów i prawników w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Pomoże im troje prawników współpracujących z „dobrą zmianą”. Takich sędziów wskazała wybrana przez PiS nowa KRS
Wybrana w niekonstytucyjny sposób nowa Krajowa Rada Sądownictwa – zasiadają w niej głównie sędziowie bliscy obecnej władzy – wskazała w czwartek pierwsze osoby do powołania przez prezydenta do Sądu Najwyższego. Na pierwszy ogień poszła Izba Dyscyplinarna – nowy twór w Sądzie Najwyższym. Jest w niej 16 miejsc. Na tej Izbie zależy PiS – ma wyrzucać z zawodu niepokornych sędziów, prokuratorów i adwokatów.
Niespodziewane przyspieszenie
Do tej pory KRS zapowiadała, że dokona wyboru we wrześniu, ale jej przewodniczący sędzia Leszek Mazur nagle w środę zwołał posiedzenie – ma potrwać cztery dni. Podczas tego posiedzenia KRS ma wybrać kandydatów na 44 sędziów na miejsca w czterech Izba SN.
Być może w ten sposób KRS chce postawić przed faktami dokonanymi Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu, który na wniosek obecnego SN ma zbadać legalność odesłania na emeryturę starszych sędziów tego sądu. Obsadzenie przez nowych sędziów miejsc po wyrzuconych miałoby utrudnić decyzję ETS w sprawie zawieszonych przepisów ustawy, bo „mleko się rozlało”.
Sędzia Mazur nagły wybór kandydatów tłumaczył enigmatycznie koniecznością szybkiego obsadzenia wakatów w SN.
W czwartek przez cały dzień nowa KRS słuchała krótkich opinii o kandydatach do Izby Dyscyplinarnej. Przedstawił je zespół, który przeprowadził wysłuchanie tych kandydatów.
Oto skład tego zespołu:
Dariusz Drajewicz, wiceprezes Sądu Okręgowego w Warszawie z nominacji Ziobry (przewodniczący tego zespołu),
Grzegorz Furmankiewicz,
Jarosław Dudzicz, prezes Sądu Okręgowego w Gorzowie z nominacji Ziobry,
Rafał Puchalski, prezes Sądu Okręgowego w Rzeszowie z nominacji Ziobry,
poseł PiS Stanisław Piotrowicz, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości, który zyskał rozgłos brutalnie tłumiąc wszelkie głosy opozycji i przepychając kolanem wszystkie ustawy sądowe PiS. Pod jego dyktando posłowie PiS posłusznie podnosili ręce, często nawet nie wiedząc za czym głosują.
Tuzin żołnierzy Ziobry
Zespół zarekomendował do Izby Dyscyplinarnej 12 kandydatów (przypomnijmy – miejsc w tej Izbie przewidziano 16). Nie oceniano kandydatury wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego Mariusza Muszyńskiego, bo w przeddzień nagle wycofał swoją kandydaturę. A przewidywano, że stanie na czele tej Izby.
I tak prezydentowi do powołania do Izby Dyscyplinarnej KRS przedstawi 12 osób, którzy dostali poparcie w głosowaniu całej KRS. Wybór nie zaskakuje. To ludzie bliscy współpracujących z Ziobrą i osoby współpracujące z obecną władzą:
– Prokurator Jarosław Duś, dyrektor biura prawnego Prokuratury Krajowej. Zespół KRS, który prowadził wysłuchanie kandydatów docenił, że jest doktorem, ma publikacje. „Sumienny i pracowity” – zachwalał go zespół. Chwalono też, że dobrze zdał egzamin z języka niemieckiego.
– Prokurator Jacek Wygoda z Prokuratury Krajowej, były dyrektor biura legislacyjnego IPN. Zespół docenił, że zajmował się sądownictwem dyscyplinarnym w prokuraturze. Oraz że prowadził szkolenia i działalność edukacyjną. Zespół docenił, że jest autorem publikacji prawnych i historycznych.
– Prokurator Adam Roch z Prokuratury Regionalnej w Katowicach, który prowadził sprawę Marka Dochnala, lobbysty związanego z SLD.
– Prokurator Paweł Zubert z Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Obecnie sędzia dyscyplinarny w prokuraturze.
– Prokurator Ryszard Witkowski z Prokuratury Krajowej. Zajmował się postępowaniami dyscyplinarnymi, najpierw w prokuraturze wojskowej, a teraz w cywilnej.
– Prokurator Małgorzata Bednarek z Prokuratury Krajowej. Wsławiła się oskarżaniem sędziów z Bielska-Białej o układ, ale jej zarzuty potem sąd umorzył. Bliska Ziobrze. Zakładała stowarzyszenie Ad Vocem, skupiające prokuratorów „ziobrystów”. Zespół KRS zachwalał ją, że uczestniczyła w wielu konferencjach, kursach, pracowała nad ustawę o prokuraturze [która podporządkowała ją rządowi, a Ziobrze dała ogromną władzę nad prokuratorami – red.]. Zespół uznał też, że ma wyróżniającą się wiedzę prawną w postępowaniach dyscyplinarnych. „Na czym polega ta wyróżniająca się wiedza? – pytał jeden z sędziów. – Działała na wielu różnych polach” – odparł członek zespołu. Dodał, że kandydaci do tej Izby mają odzwierciedlać charakter tej Izby i, że preferowane są osoby z tej gałęzi prawa.
– Radca prawny Małgorzata Ułaszonek-Kubacka. Była na etacie w Prokuraturze Krajowej. Odpowiadała m.in. za sprawę zdegradowanej prokurator, która pozwała Ziobrę. Zespół docenił jej dotychczasową pracę.
– Sędzia Konrad Wytrykowski, prezes Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu z nominacji ministra Ziobry. W tym roku odszedł ze stowarzyszenia Iustitia, które broni niezależności sądów. Bronił sędziego Łukasza Piebiaka w postępowaniu dyscyplinarnym. Teraz Piebiak jest zastępcą Ziobry w ministerstwie sprawiedliwości i kadrowym w sądach. Zespół docenił, że brał udział w konferencjach naukowych, ma też publikacje naukowe. Zespół dostrzegł też, że jest „pracowity, podchodzi konkretnie do obowiązków i liczy się z konsekwencjami”.
– Sędzia Piotr Niedzielak, prezes Sądu Apelacyjnego w Białymstoku z nominacji ministra Ziobry. Wcześniej pracował w ministerstwie sprawiedliwości na delegacji. Współautor komentarza do kodeksu karnego. Według zespołu ma wysoki poziom wiedzy prawniczej.
– Radca prawny Adam Tomczyński, były sędzia od upadłości. Zajmował się nimi w latach 90., gdy w sądzie orzekał sędzia Dariusz Czajka, którego decyzje o upadłości budziły kontrowersje. Tomczyński w ostatnim czasie dał się poznać jako komentator prorządowych mediów, w których krytykował niezależny wymiar sprawiedliwości. Na Twitterze nie szczędzi ciepłych słów obecnej władzy. Zespół uznał, że „działa na wielu polach i działa społecznie”. Był też wykładowcą w „pokrewnej dziedzinie” – zarządzaniu przedsiębiorstwami. I zna 3 języki. ”Spełnia wszystkie warunki, by być sędzią SN” – uznał zespół.
– Prof. Jan Majchrowski z UW, współpracujący z PiS. Z ramienia AWS był wojewodą lubuskim, był doradcą prezesa TK. W 2016 roku Marszałek Sejmu Marek Kuchciński powołał go na koordynatora Zespołu Ekspertów do Spraw Problematyki Trybunału Konstytucyjnego. Zespół miał pomóc rozwiązać rzekomy kryzys wokół TK. Obecnie doradca Marszałka Marka Kuchcińskiego i członek Kolegium NIK. Zespół uznał, że jego sylwetka i dorobek wskazują, że wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy prawniczej.
– Radca prawny dr Tomasz Przesławski z UW. Zasiada w radzie programowej kwartalnika ministerstwa sprawiedliwości „Probacja”. Szefem tej rady jest Ziobro. Zespół docenił jego dorobek naukowy. „Wyróżnia się wiedzą prawniczą. Zainteresowania naukowe pozwalają na uznanie jego wiedzy za przydatnej w SN” – uznał zespół.
KRS tych kandydatów przegłosował większością głosów.
Dopychanie czterech – bez powodzenia
W związku z tym, że wakatów w Izbie Dyscyplinarnej jest 16, KRS zarządził ponowne głosowanie, by obsadzić pozostałe 4 wakaty. Do ponownego głosowania wytypowano 6 osób, które w pierwszym głosowaniu choć odpadły, to dostały po kilka głosów „za”. Sędziowie ich jednak nie poparli.
W powtórnym głosowaniu przepadli m.in. Waldemar Puławski z Prokuratury Krajowej i sędzia Jolanta Korwin-Piotrowska, prezes Sądu Okręgowego w Białymstoku z nominacji Ziobry.
To oznacza, że KRS ostatecznie rekomendował prezydentowi do powołania 12 kandydatów.

Coś mi to przypomina...
Kolegium Specjalne NKWD (ros. Особое Совещание при НКВД СССР – Osoboje Sowieszczanije, tzw. OSO, Centralna Trójka) – kolegialny organ w strukturach policji politycznej ZSRR (kolejno GPU, OGPU, NKWD, Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego) w latach 1922–1953.
(...)
Kolegium Specjalne było organem pseudo-sądowniczym, mającym prawo "karać" za czyny wymierzone przeciw ustrojowi sowieckiemu, w szczególności za "kontrrewolucyjną propagandę", zdradę, dezercję i "szkodnictwo". Kolegium, nie będąc sądem, nie miało obowiązku zachowywania żadnych procedur i gwarancji procesowych, w tym prawa do obrony. Niemal wszystkie sprawy były rozpoznawane zaocznie. :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2018, 7:36 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
AGAFIA pisze:
Pomysł zacny...Nie ma z kim iść na barykady, więc pozostaje przyjemniej wykorzystać czas.
Apropos, Panie Praktyku, Pan wkurwu nie odczuwa? Bo mię mało szlag nie trafił.



Imaginuj sobie Waćpanna, że nie!
Kiedyś oczywiście tak do czasu aż zrozumiałem, że z tym narodem nic się zrobić nie da.
Albowiem walenie łbem w ścianę - to głupie zajęcie.
Oprócz wstrząsu mózgu - żadnych pozytywnych efektów nie przyniesie.
Dlatego przestałem się wkurwiać. :evil:

p.s
Taki przykład mentalności tego społeczeństwa:
Kiedyś jadąc zatłoczonym autobusem, zwróciłem uwagę paru gówniarzom, by ustąpili miejsca stojącym babinom z tobołami zakupów bo tak by wypadało. Po czym na najbliższym przystanku "pomogłem" im to wykonać gdyż nie okazywali zrozumienia dla mojej propozycji. Za co zostałem zmieszany z błotem przez owe babiny gdyż jestem smyk i chuligan bijąc młodszych. Oczywiście o biciu nie było mowy jedynie złapałem za kołnierze i powysadzałem smyków z pojazdu bo usiłowali pyskować.

W życiu już nie kiwnę palcem w podobnej sytuacji ani żadnej innej.
Na durni rady nie ma.......muszą sobie radzić samemu....... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2018, 8:43 
Prosze bardzo: Stary praktyk Bad Ass! :)

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 25 sie 2018, 10:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A mnie wkurw na to polskie bydło nadal bierze. Niestety z natury jestem porywczy. I gotów za niegodziwość nawet dać w mordę. A tej w tym społeczeństwie jest multum. Bo jak tu przejść obok takich faktów, że Rodak potrafi wyzbyć się wartości ludzkich za ochłap materialny w postaci 500+?

Próbuję oczywiście panować. Niestety częściej mi to nie wychodzi jak wychodzi. Taki już jestem i inny chyba nie będę.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 600 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 60  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group