forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 26 maja 2020, 19:21

Strefa czasowa UTC+1godz.
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 537 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 54  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 sie 2019, 21:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1152
Prokurator wyręczy sędziego. Duda podpisał reformę procedury karnej
Cytuj:
Prezydent Andrzej Duda zignorował apele o skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. - Ta reforma pozwoli na arbitralne pozbawienie wolności i ograniczy prawo do obrony - ostrzegały prezydenta europejskie organizacje i polscy prawnicy.


Sołżenicyn pisał: "przyjęto zupełnie nową metodę: represję pozasądową – i tej niewdzięcznej pracy podjęła się z całym poświęceniem WCZK – Strażnik Rewolucji, jedyny w historii ludzkości organ ścigania łączący w jednym ręku funkcje: inwigilacji, aresztu, śledztwa, prokuratury, sądu i wykonania decyzji."

Kolegium Specjalne OSO Centralnej Trójki:
Cytuj:
Kolegium Specjalne było organem pseudo-sądowniczym, mającym prawo "karać" za czyny wymierzone przeciw ustrojowi sowieckiemu, w szczególności za "kontrrewolucyjną propagandę", zdradę, dezercję i "szkodnictwo". Kolegium, nie będąc sądem, nie miało obowiązku zachowywania żadnych procedur i gwarancji procesowych, w tym prawa do obrony. Niemal wszystkie sprawy były rozpoznawane zaocznie. Zakres rozpoznawanych spraw i zakres stosowanych "kar" zmieniał się – początkowo kolegium orzekało tylko zesłania, później także osadzało w obozach pracy i konfiskowało majątki. W latach wojny sowiecko-niemieckiej (1941–45) kolegium orzekało również karę śmierci.


:lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
DYKTATURA KATOPROLETARIATU 500+
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2019, 22:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1152
Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani.
Cytuj:
Sprawcą wypadku z 2017 roku, w której uczestniczyła premier Beata Szydło, jest Sebastian K. - wynika z opinii przedstawionej dziś przez biegłych przed sądem - poinformował RMF FM.

I dalej:
Cytuj:
Uszkodzono dowody ws. wypadku
Dziś eksperci z Lublina stwierdzili, że uszkodzenie płyty było mechaniczne.
W rozmowie z TVN24 prokurator okręgowy Rafał Babiński stwierdził, że "od początku było wiadomo, że ten dowód nie ma żadnego znaczenia dla sprawy, bo to nagranie nie obejmuje miejsca zdarzenia".
Z kolei Władysław Pociej, obrońca Sebastiana Kościelniaka, który kierował seicento, uważa, że utrata danych ze zniszczonej płyty prawdopodobnie oznacza, że utraciliśmy możliwość ustalenia kierowcy, który był bezpośrednim świadkiem zdarzenia.
Na jednej z płyt znajdował się zapis z kamer monitoringu, na którym można było zobaczyć przejazd rządowej kolumny ówczesnej premier Beaty Szydło. Na drugiej nagrany był program TVN24 "Czarno na białym" dotyczący wypadku..."Przekazane przez prokuraturę sądowi nośniki były nieuszkodzone i zdolne do odtworzenia. Do ich zniszczenia doszło w sądzie" - napisano. Dodano ponadto, że "wszystkie dowody w tym postępowaniu zostały już przeprowadzone". "Wskazane nagrania nie mają żadnej wartości dowodowej dla odtworzenia przebiegu zdarzenia w dnia 10 lutego 2017 r." - napisano.

Jednak, jak wynika z odpowiedzi przesłanych nam przez biuro prasowe Sądu Okręgowego w Krakowie, "płyta została uszkodzona przed przekazaniem akt sprawy do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu".
"Powyższe wynika z faktu, że już w opinii sporządzonej przez biegłych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Laboratorium Kryminalistyczne z dnia 15.03.2017 r. zawarto informację "płyta posiada widoczne uszkodzenie (pęknięcie) w centralnej części", zaś dalej "ze względu na uszkodzenie płyty nie umieszczono jej w czytniku DVD i nie odczytano jej zawartości" - czytamy w komunikacie.

Był nośnik, był problem. Nie ma nośnika, nie ma problema - parafrazując tow. Stalina.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
DYKTATURA KATOPROLETARIATU 500+
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 paź 2019, 19:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1152
Terror dyktatury katoproletariatu

Cytuj:
Przed sobotnim spektaklem "Śmierć białej pończochy" do Teatru Wybrzeże przyszli policjanci, którzy chcieli ustalić, czy nie doszło do demoralizacji młodej publiczności. Przedstawiciel teatru twierdzi, że "dopytywali o stopień nagości w spektaklu" i weryfikowali wiek widzów.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... gosci.html

_________________
DYKTATURA KATOPROLETARIATU 500+
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2019, 22:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1152
Krajowym konsultantem ds. genetyki został ekspert Ordo Iuris. Mówił, że in vitro grozi autyzmem

Cytuj:
Prof. Andrzej Kochański został powołany przez ministra zdrowia na stanowisko krajowego konsultanta ds. genetyki klinicznej. To ekspert zasiadający w Radzie Naukowej Ordo Iuris oraz w zespole specjalistów KEP, zdecydowany przeciwnik in vitro. Teraz z ramienia Ministerstwa Zdrowia będzie zajmował się programami leczenia niepłodności (sic!).


Nie dalej niż za 2 lata nadejdzie krach ekonomiczny. Kto będzie rządzić po PiSie? Konfederacja + Ordo Iuris.
:lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
DYKTATURA KATOPROLETARIATU 500+
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lis 2019, 18:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1152
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty tak, by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego

Cytuj:
Policja w Łodzi. "Jesteśmy policją religijną. Klękamy, bo chcemy awansować"
Do "Wyborczej" zgłosiła się grupa policjantów. - Chcecie zobaczyć jedną z najdroższych kaplic w policji? - zapytali i pokazali nam zdjęcie policyjnej sali modlitw zlokalizowanej przy ulicy Pienistej w Łodzi.


:lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
DYKTATURA KATOPROLETARIATU 500+
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lis 2019, 16:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1152
Obok takich przedmiotów jak język polski czy matematyka na planie lekcji jednej z ostrołęckich podstawówek pojawiły się zajęcia z uczestnictwa we mszy świętej. „Nikt nie może być zmuszony do uczestniczenia w praktykach religijnych” - komentuje skargę jednego z rodziców kierownik biura prasowego Urzędu Miejskiego.
O niespodziewanych zmianach w planie lekcji najmłodszych uczniów poinformował rodzic w korespondencji z redakcją lokalnego serwisu informacyjnego Moja Ostrołęka. Na zdjęciu dzienniczka internetowego, który jest podstawowym źródłem informacji nie tylko dla uczniów, ale przede wszystkim dla rodziców, widzimy, że w jednej z rubryk widnieją zajęcia z "uczestnictwa w mszy świętej".

O błędzie w systemie informatycznym raczej nie ma mowy. W kolejnych kolumnach widzimy, że przedmioty takie jak religia czy etyka zostały wpisane oddzielnie.
Obrazek
Screen nadesłany przez jednego z rodziców Foto: Fot. moja-ostrołęka.pl
„Uczestnictwo w praktykach religijnych nie może być oceniane”
Do sprawy odniósł się w swoim oświadczeniu Piotr Potulski z UM w Ostrołęce, który podkreśla, że „uczestnictwo w praktykach religijnych nie może być sprawdzane i oceniane”.


- Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 kwietnia 2019 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U.2019.639) nie ma przedmiotu "religia- uczestnictwo we mszy świętej”, jest natomiast religia/etyka. Nie może być więc sprawdzane i oceniane uczestnictwo w praktykach religijnych. Podobnie rozstrzyga tą kwestię Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U.1997.78.483), która gwarantuje każdemu obywatelowi wolność sumienia i wyznania - tłumaczy Potulski.


- Podstawą wystawiania oceny szkolnej w nauczaniu religii jest wiedza ucznia, jego umiejętności, a także aktywność, pilność i sumienność. Nie powinno się natomiast oceniać za udział w praktykach religijnych. Należy bowiem przyjąć zasadę, obecną też w katechezie parafialnej przed 1990 rokiem, że życie religijne jest przedmiotem osądu sumienia dokonywanego wobec Boga - dodaje.

Próbowaliśmy uzyskać komentarz dyrektora szkoły, ale po konsultacji z redaktorami serwisu Moja Ostrołęka, którzy otrzymali informację, nie udało nam się ustalić, o którą z placówek chodzi. - Informacja wraz ze zdjęciem dzienniczka internetowego została nadesłana do redakcji z anonimowego maila, a jego autor nie wskazał o, której ze szkół dotyczy temat. Wielokrotnie staraliśmy się o kontakt z nadawcą, ale bez skutku - mówi nam osoba z redakcji.
:lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
DYKTATURA KATOPROLETARIATU 500+
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 gru 2019, 13:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1152
PiS ściągał przepisy z systemu radzieckiego! Opracowanie "Resort sprawiedliwości ZSRR w świetle sprawozdania polskiej delegacji (1956)" (Stawarska-Rippel A., www.sbc.org.pI/Content/151328/Stawarska-Rippel.pdf) zawiera dosłowne brzmienie radzieckich przepisów dyscyplinarnych. Oto ono:
Art. 69. Prokurator Republiki ma prawo do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec wszystkich bez wyjątku osób zatrudnionych w instytucjach sądowych RFSRR.
Art. 74. W postępowaniu dyscyplinarnym mogą być nałożone kary: a) upomnienie, b) nagana, c) przeniesienie i zamiana na niższe stanowisko, d) usunięcie ze służby z czasowym zakazem pracy na stanowisku sędziego.
Art. 73. Powodem wszczęcia postępowania dyscyplinarnego są: a) czyny, zachowania lub działania sędziów, choć nie podlegające odpowiedzialności karnej, ale niezgodne z godnością i charakterem stanowiska sędziowskiego, które miały miejsce w czasie pełnienia przez nich obowiązków, a także poza nimi, b) uchylenie przez Sąd Najwyższy szeregu orzeczeń w sprawach karnych i cywilnych z powodu niezgodności z ogólnym duchem ustawodawstwa RFSRR i interesem mas pracujących.
Art. 80. Dyscyplinarne kolegia nie są związane jakimikolwiek formalnościami, kolejność spraw zależy od uznania kolegium, z zastrzeżeniem że po wysłuchaniu podsumowania prokuratora po nim przedstawiane jest słowo obwinionego.
Art. 83. Od decyzji komisji dyscyplinarnej sądów gubernialnych można się odwołać w ciągu siedmiu dni od Sądu Najwyższego. Decyzje komisji dyscyplinarnej Sądu Najwyższego nie są przedmiotem jakiegokolwiek odwołania.
Towarzysz D.S. Kariew tak pisał o niezawisłości sędziowskiej: „Niezawisłość sędziów radzieckich nie może być rozumiana w sensie niezależności od państwa socjalistycznego. Sąd jest organem państwa, a organ państwa nie może być niezależny od podmiotu, do którego należy. Sąd radziecki nie może służyć innym celom niż społeczeństwa socjalistycznego; nie może stosować innej polityki niż polityka Komunistycznej Partii i Rządu Radzieckiego; nie może zrealizować żadnej innej woli niż wola radzieckiego ludu”.
Inny przykład:
Archipelag GUŁag)
Ale pewnych ważnych zasad, można się przecież doszukać. Na przykład super–oskarżyciel powiadamia nas, że WCIK ma prawo ingerencji w każdą sprawę sądową. „WCIK” ułaskawia i skazuje na śmierć wedle swego rozeznania – i to bez żadnych ograniczeń (podkreślenia moje – A. S.). Na przykład, wyrok skazujący na 6 miesięcy zamieniony zostaje na 10 lat (i – jak to czytelnik chyba rozumie – nie zwołano w tym celu plenum WCIK, tylko wyrok został skorygowany, powiedzmy, przez Swierdłowa w jego gabinecie).
Dzięki temu wszystkiemu – klaruje nam Krylenko – nasz system korzystnie się odróżnia od fałszywej teorii podziału władz, teorii o niezależności władzy sądowej. (Słusznie, boć sam Swierdłow już powiedział: „To dobrze, że u nas władze – ustawodawcza i wykonawcza nie są od siebie oddzielone, jak na Zachodzie, głuchym murem. Wszystkie „problemy można więc szybko
rozwiązywać”. Zwłaszcza przez telefon).
:lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
DYKTATURA KATOPROLETARIATU 500+
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 gru 2019, 18:46 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 2861
No proszę, Od razu widać wyższość systemu radzieckiego nad innymi. Dobrą linie ma nas rząd.

Muszę tak pisać bo emerytury mają odbierać (WLR już się cieszy zapewne) i może mi się uda jak prok. P. :lol: :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 gru 2019, 19:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1152
Komandor pisze:
No proszę, Od razu widać wyższość systemu radzieckiego nad innymi. Dobrą linie ma nas rząd.

No cóż, nie trzeba wysilać mózgownicy :lol: :lol:

Komandor pisze:
Muszę tak pisać bo emerytury mają odbierać (WLR już się cieszy zapewne) i może mi się uda jak prok. P. :lol: :lol:


Zawsze możecie wstąpić do Komsomołu tfu Partii :lol: :lol: Jeśli jednak znacie rosyjski, może czas pomyśleć o emigracji, bo w Polsce będzie wkrótce gorąco. :lol: :lol: Może Piotrek z Irkucka pomoże. :lol: :lol:

_________________
DYKTATURA KATOPROLETARIATU 500+
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2019, 23:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4664
Lokalizacja: 5800 od domu
Ja tylko biednym mogę pomóc, a Komandor jest bogaty, Mercedesem jeździ. :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 537 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 54  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group