forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 sie 2017, 19:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
anioł tasmański pisze:
Beton pisze:
Przemocy dopuszczają sie w każdej kulturze,
u jednych jest to jawne u innych zakamuflowane.


To prawda, ale "twoje" możliwości przeciwdziałania temu nie są równe w "każdej kulturze".

P.S.
Sprawdź jakie masz prawa u siebie a jakie np. w Afganistanie albo w Arabii Saudyjskiej czy dowolnym innym kraju, w którym obowiązuje prawo koraniczne.



Wymagamy aby przybysze ku nam, np "sunnici" przestrzegali naszego prawa. Nie będę tu wnikał w szczegóły, że u nas nie wolno im łapać, np za pipkie przygodnie napotkanej blondynki. Czy tak? Tak. Tak więc obywatel polski również wyjeżdżając do kraju "sunnickiego" powinien ważyć co mu wolno a czego nie przebywając u znanych z gościnności Arabów. Pewne prawa tubylców mogą nas nawet szokować, ale niestety wymagamy pewnych zasad od nich, kiedy ich gościmy, toteż zdejmujmy buty wchodząc do meczetu.

A tych co tego nie potrafią, lub też przekraczają miejscowe prawo nic nie powinno chronić. Zwłaszcza to, że są Polakami. Tylko tyle co paragraf wymaga.

Takie mam zdanie.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sie 2017, 19:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ty, Praktyk na dymka chcesz się zaapać u Pani Aniła? A czekac tyle co ja to nie aska :lol: ;)

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sie 2017, 2:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Temat, o nieco prowokacyjnym tytule został założony niespełna dwa m.ce temu i już zamieniono go w prawie Imigrantów bis.
Podczas całej tej dyskusji niemal na wszystkich tematach Politbiura uparcie pomija się różnicę pomiędzy UCHODŹCAMI, a NIELEGALNYMI IMIGRANTAMI zalewającymi Europę. Pomocy potrzebowali UCHODŹCY. Większość z nich była w Turcji i w krajach bliskich Syrii. Obecnie sytuacja w Syrii zaczyna się stabilizować i zaczynają wracać. Problemem są ci z Libii. Co ciekawe, to nie są mieszkańcy czy obywatele Libii, ale Czarni przybywający z Północnej i Środkowej Afryki. To nie są żadni UCHODŹCY. Nie piszcie bzdur, że uciekają z Libii przed prześladowaniami, czy torturami bo oni nie są z Libii! Ta fala jest od jakiegoś czasu sterowana i finansowana z zewnątrz. Przemyt na taką skalę wymaga organizacji i środków, jest on celowy. Nie będę się tu wdawał w dywagacje kto zawinił. Administracja i polityka USA, państw UE, Soros, czy zmanipulowana Arabska Wiosna. Jest fakt spowodowany m.in. głupotą (a może złą wolą) Angeli Merkel. Ten fakt jest obecnie taki, że bez radykalnych środków rozwiązać się go nie da.

Gadanie jest tu o sunnitach. Owszem w ramach islamu są różnice i to poważne, na tyle poważne, że leje się krew. Sunnici i ich najbardziej skrajny odłam wahabici to głównie i przede wszystkim Arabia Saudyjska, częściowo ZEA i niektóre inne emiraty zatoki Perskiej. Przedstawicielami tego odłamu w Europie są głównie Czeczeńcy, a raczej czeczeńscy uchodźcy. Państwa arabskie gdzie panowały dyktatury i trzymano towarzystwo za pysk miały charakter świecki. Dyktatorzy dobrze zdawali sobie spraw jakim zagrożeniem także dla nich może być fanatyzm religijny. Nie chcecie widzieć różnic, byście się nie przekonali na własnej skórze.
W przeciwieństwie do prawie wszystkich interlokutorów ja znam ich z własnego doświadczenia (z wyjątkiem Afganistanu). Widziałem ich w akcji i efekty ich działań.
Co do mentalności. Pakuje się tu do jednego worka różne nacje wyznające islam. Nikomu nie chce się myśleć, bo po co.
1. Turcy; muzułmanie jak najbardziej. Mieli imperium, ale to imperium to była cywilizacja, a nie dzicz. Inny religijnie oczywiście, bo oparta na wierze, ale też różnorodna. Turcy mają poczucie państwowości, są pracowici, mają przemysł i techologie. Piszę skrótowo oczywiście.
2. Irańczycy; to Persowie, powiedzieć takiemu per Arab można dostać w mordę. Oni są Biali! Arabowie to dzicz. Mieli imperium i cywilizację. Irańczycy to głównie szyici. Nienawiść pomiędzy sunnitami, a szyitami jest głębsza niż Rów Mariański i nie do zakopania.

3. Arabowie; pochodzenie semickie, ludy koczownicze pasterskie, struktura klanowo-plemienna. Podstawą jest rodzina, potem spokrewnieni w ramach klanu. Mogą tworzyć struktury plemienne jak np. Beduini czy Tuaregowie, ale wszyscy są po jednych pieniądzach; podstawą jest zawsze klan. Mogą tworzyć struktury scentralizowane, jeśli jest ktoś kto ma na tyle silną władzę aby wziąć za pysk. Jeśli jednak zniszczyć tę władzę centralną wszystko bierze w łeb i zaczyna się wojna wszystkich ze wszystkimi. Exemplum Libia. Irak czy Afganistan to trochę inna sprawa. W Iraku mamy trzy nacje, przeciwstawne usiłujące skleić państwo z powrotem + ISIS. Na razie widać, że fanatyków raczej biją i wypierają. Afganistan; skorumpowany i fasadowy rząd. Amerykanie czego może się nie dostrzega, zastosowali ostatnio dość mądrą strategię. Obecnie nie biorą bezpośredniego udziału w walkach, raczej starają się zachować równowagę przez popieranie to jednych to drugich przywódców klanowych przeciw sobie.
Głównym ośrodkiem fanatyków islamskich w Afganistanie jest Pakistan, który zawsze uważał część terytorium Afganistanu za swoją domenę. Obecnie trochę położyli na tym szlaban bo talibowie zaczęli stwarzać zagrożenie dla Pakistanu.

4. Jeszcze raz Arabowie. Arab pierdoli robotę. W Libii, Kuwejcie, Iraku kto budował infrastrukturę państwa, głównie Europejczycy, sporo Polaków. Dlaczego? A bo Europejczyk jest obowiązkowy, do roboty przyjdzie na czas i ją wykona. Arab przyjdzie albo nie. Jak mu Allach powie aby nie przychodził to nie przyjdzie. Jak przychodzi pora modlitwy to rozkłada dywanik i wali łbem o ziem. O Ramadanie szkoda gadać bo wtedy praktycznie nic nie działa. Mogę operować na przykładzie Kuwejtu, Libia trochę inna sprawa, aczkolwiek podobna. Szpital, operacja, pacjent na stole. Pielęgniarki Arabki, lekarze też, w pewnym momencie odchodzą od stołu rozkładają dywaniki i walą łbem o ziem, modlitwa. A pacjent? Jak Allach pozwoli to przeżyje, a jak nie pozwoli to umrze; "Insz Allach". Dlatego zespoły operacyjne były tworzone z jednej nacji.
Podejście takie; Allach dał ropę, mamy ropę i pieniądze, jak Allach zabierze ropę wsiądziemy na wielbłądy jak nasi dziadowie i pójdziemy na pustynię.
Kuwejt był kiedyś kolonią, potem protektoratem Brytyjskim. Mają tam fioła na punkcie brytyjskości. Kształcą się na Wyspach w najlepszych szkołach. Wojskowi po Sandhurst, system sądowniczy oparty na brytyjskim. Szejk postanowił dać parlament na wzór brytyjski. Noo, były oczywiście wybory i był parlament. Przez parę tygodni. Wzięli się wszyscy ze wszystkimi za łby i nie uchwalili ani jednej ustawy. Klany! Dlaczego ten ma być lepszy ode mnie?! W końcu szejk rozpędził towarzystwo i było po staremu. Myślicie, że nie mają wykształconej kadry technicznej? Ależ mają. Tylko po cholerę pracować jak są pieniądze, a robotę lepiej i szybciej wykonają najęci Europejczycy.

4. Arabska gościnność owszem jest, jak najbardziej. Zaprosi cię na wesele, uroczystość rodzinną, pod namiot, do lokalu, wszędzie tylko nie do własnego domu. Bo w domu to on musi przejąć cię na utrzymanie, żywić i utrzymywać tak długo, jak długo jesteś jego gościem. Jeden lekarz drugiego zaprosił na jakąś uroczystość rodzinną. Zwalił mu się z całą rodziną i siedział na karku przez trzy tygodnie! jak ten wkurwiony wyprowadził się do hotelu i zostawił ich samym sobie , dopiero się wynieśli.
Skoro pani Angela Merkel zaprosiła ich do siebie to oczywiście oczekują na wikt, opierunek i kieszonkowe odpowiednie do aspiracji. Rozumiecie? Pracować?! W żadnym razie, gość nie pracuje.

5 Trochę tu napisałem, jak chcecie to rozkminicie, jak nie to pies ... itd.

PS. Gdzie pracują? W urzędach i służbach. To co u nas nazywa się budżetówką. W końcu państwo jakoś musi działać i bardzo dobrze im płacą.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sie 2017, 5:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Fajny tekst, Kiziorze,temat ujęty i encyklopedycznie,i z humorem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sie 2017, 7:23 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Boruch pisze:
Ty, Praktyk na dymka chcesz się zaapać u Pani Aniła? A czekac tyle co ja to nie aska :lol: ;)


Szanowny Pan Boruch:
Ja się nie muszę Pani Janioł podlizywać co by na dymka.......bo ona mnie co chwilę bez podlizywania maluje.
Ja nawet podejrzewam, że ona mnie musi lubić.......Więc jak bym ja się zaczął podlizywać, wszystkie obrazki były by tylko ze mną.
Ja po prostu zgadzam się z jej poglądami. Znaczy, - mam tak samo...........a co ?! - nie mogie ?!
Z Kotem też się w wielu sprawach zgadzam. Jedynie nie zgadzam się, by żarł te kaczusie.....nawet osobiście ich nie mordując. Kup se Kocie golonke, zrób "po bawarsku" a nie jedz tych ptaszków. One za ozdobę mają służyć a nie do obżerania się.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sie 2017, 8:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Panie stary ja nie mówiłem, że Pan się "podlizuje". Nie chce Pan chyba abym nazwał Pana kłamcą, lub mitoman? Cieszę się z tego, że tak Pan jemponuje Pni Anioł. Ja jestem skromny. Tak skromny, a może nawet więcej jak ten bohater z Lublina, który bronił najazdu pewnej rozwydrzonej islamistki z Niemiec (nieletniej), która chciał brutalnie zniszczyć synagogę. I tak jak on nie zgłosił się po medal do Pana Błaszczaka za bohaterską postawę, tak i ja nie zgłaszam się do Pani Anioł po dymka, choć wiem, że Ona usilnie mnie prosi - Boruchu do dymków. O nie ja taki nie jestem. ;)

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sie 2017, 8:26 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Szanowny Pan Boruch.
Ja w żadnym przypadku nie chcem być zwymyślany przez Pana w zacytowany sposób.
To obrzydliwe by było........brrrrr!
Ja w takim razie odwołuję wszystko co napisałem o podlizywaniu się.
Czy szanowny Pan będzie zaspokojony.......?!
Miałem napisać, - usatysfakcjonowany ?! :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sie 2017, 9:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
stary praktyk pisze:
Szanowny Pan Boruch.
Ja w żadnym przypadku nie chcem być zwymyślany przez Pana w zacytowany sposób.
To obrzydliwe by było........brrrrr!
Ja w takim razie odwołuję wszystko co napisałem o podlizywaniu się.
Czy szanowny Pan będzie zaspokojony.......?!
Miałem napisać, - usatysfakcjonowany ?! :lol:




Panie stary ja do Pana jak do żadko kogo z sercem. A jak tam rybałka? Bo u mnie dupa przez te upały i burze.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sie 2017, 10:18 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
No cóż; - dwa karpiki - jeden 4,5 kg a drugi 7kg. To ze stawu. z rzeki zasię dwie brzany takie nie duże, 2-3kg....... ;)
Ale co ja będę Pana wkurwiać:
Na poważnie natomiast, przez tę uć, to ja zapomniałem, gdzie sprzęt schowałem.
I tu ja Pana muszę ostrzegać co by Sz.Pan - nigdy nie zamyślał szkutnikiem zostawać gdyż wszystkie pieniadze Sz.Pan stracisz a i tak nikt tego nie doceni a Pańska żona już na bank!
I dzieci/wnuki też Pana przeklną gdyż zamiast nowego smarkfona synowi - Pan sobie echosondę zafundujesz albo panel fotowoltaiczny by z akumulatorem pod pachą nie biegać. A przecież mógł byś Pan za te pieniądze szanownej przemocy domowej nowe pantofle kupić bo przecież od dawna nie ma się w co ubrać.
O takich duperelach jak nowa śruba za 750 pln bo starą Pan na kamieniach zostawił czy nowego Foczka
mnij więcej za tyle samo ..........sam Pan widzisz ! - to za co ja, emeryt bez rządowej emerytury mam na te ryby jeździć.....?! :o Ale obiecuję dla Pana, że jak już uć wykończę, natentychmiast wędki szykuję i za ryby się biorę.
Chyba, że wcześniej uć wykończy mnie.......co aby odpukać, się nie stalo.
Z wyrazami,
Stary.........etc,etc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sie 2017, 10:28 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
ej wy tam dziadki leśne na górze, kizior posta napisał, przeczytaliście? :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group