forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 18:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 lip 2017, 15:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Pantryglodytes pisze:
nick pisze:
Chrześcijanie nawet sensownie rozpoczęli przechowywanie wiedzy klasycznej.
Od spalenia Biblioteki Aleksandryjskiej i zamordowania Hypatii.
Potem już poszło z górki.


Powielanie legend, choć wygodne w durnowatych dyskusjach, nie czyni legend prawdziwymi :(



To nie są legendy Panie Małpa. Jakiegokolwiek historyka sie Pan spytaj to ci powie jak było. A Pan to kolejny wiedzący inaczej?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2017, 15:22 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Biblioteka Aleksandryjska , spalona na polecenie kościoła Chrześicjańskiego. Dokonał tego w 391 roku patriarcha Teofil . Największa Biblioteka w Historii naszej cywilizacji została spalona,bo zawierała za dużo dzieł i dowodów stojących w sprzeczności z dogmatem chrześcijan i muzułmanów.10 mar 2011
Biblioteka Aleksandryjska , spalona na polecenie kościoła ...
http://www.filmweb.pl/.../Biblioteka+Al ... lecenie+kościoła+Chrze...

Czyżby Google się myliły........ :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2017, 15:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
wydarzenia w Aleksandrii, .... była to masakra chrześcijan zgromadzonych przed jednym z kościołów spalonych przez Żydów, a następnie zabójstwo filozofki Hypatii przez fanatycznych chrześcijan

"Religie starożytne Bliskiego Wschodu" praca zbiorowa pod red. prof. dr hab. Krzysztof Pilarczyk - Instytut Religioznawstwa - UJ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2017, 15:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Religie i to wszyskie sa zrodlem zla, koniec kropka.
Czy wy nie macie aktualnie wieszego problem niz jalowe dyskusje o to ktory wymyslony bog jest bardziej chujowy? Zaden z nich nie istnieje.
Za to istnieje realne prawdopodobieństwo ze właśnie stajemy się druga Turcją, PiS nam wszystkim zamknie mordy, priorytety kurwa sobie poustawiajcie.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2017, 15:56 
Może ''godzina policyjna'' wróci, a wódkę będą sprzedawali od 13-tej?


Na górę
  
 
Post: 20 lip 2017, 16:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lut 2016, 20:08
Posty: 1194
Lokalizacja: Szczecin
Boruch pisze:
Potwierdzasz szary to, że jesteś tępy jak druga strona siekiery. Zresztą nie tylko ja na tym forum mam takie zdanie o tobie. Brak ci wiedzy - tu historycznej na temat spuścizny europejskiej. Gdzie szkoły kończyłeś buk raczy wiedzieć. Może nie na Ziemi, lecz na Marsie. Twoi nauczyciele nie wykonali dobrze swojego zadania.

O twoich fobiach nie ma co pisać, bo są powszechnie znane. I co nie jest wykluczone, że braki wiedzy ogólnej są powodem, że jesteś rasistą, naziolem i zwykłym tchórzem.

Nie potwierdzam, Boruchu druchu, że jestem tępy jak druga strona siekiery, bo jestem
ostry, jak pierwsza strona siekiery, przyjmując chwilowo twoje nazewnictwo dot. broni białej, bo jednak:

zgodnie z historycznym i ofic. nazewnictwem powinieneś mnie obrazić poprawną leksykalnie frazą, np.:
"Jesteś, szary, tępy jak młotek".
Czyż nie lepiej brzmi, Boruchu ruchu?

Rasistą i naziolem jestem, zwykłym tchóchem nie jestem, bo publicznie szcza....
Nie dokończę, bo administracja znów strąci mnie w otchłań mordoru.
Czemu zawsze, gdy z Boruchem mam okoliczność? Hm...?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2017, 19:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Boruch pisze:
Arabowie maja swój duży wkład w dzieło ludzkiej cywilizacji. To oni są "winni" temu, że zdobycze naukowe starożytności przetrwały i dostały sie do Europy, która przez tysiąc lat spowita była ciemnotą katolską.

.

Tak, tak, a potem przyszedł Islam i odłam sunnicki.
Doucz się nieuku zanim zaczniesz znowu wciskać nieudolne bajki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2017, 20:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
http://katedra.uksw.edu.pl/001wydarzeni ... abowie.htm


Brak wiedzy nie jest tak strasznie ujmujący dla człowiek jak jej rzeczywisty brak z jednoczesną postawą cynika, ignoranta i zarozumiałego idioty.

Dobrej lektury. :mrgreen:

Jak będziesz chciał coś jeszcze to służę pomocą w temacie. Bibliotekę mam sporą. Najpierw przebrnij jednak przez to.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2017, 20:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Boruch pisze:
http://katedra.uksw.edu.pl/001wydarzenia/2003/arabowie.htm

Brak wiedzy nie jest tak strasznie ujmujący dla człowiek jak jej rzeczywisty brak z jednoczesną postawą cynika, ignoranta i zarozumiałego idioty.

Musisz jeszcze rozumieć co próbujesz czytać nieuku, może dlatego uprawiasz bajkopisarstwo.
Tego o czym mówili na niezrozumiałym dla ciebie nieuku sympozjum, już nie ma i nie wróci więcej. Dzięki obecnym sunnitom bajkopisarzu.

Uzasadnione w stosunku do ciebie bajkopisarzu (chociaż nie tylko), poczucie posiadania zdecydowanie większej wiedzy i umiejętność rozumienie tekstu pisanego to zdecydowanie nie cynizm i zarozumiałość. To fakt.
Co do Ignorowania, nie sposób nie ignorować bajek które tu i ówdzie z mozołem wstawiasz.

Cytuj:
Jak będziesz chciał coś jeszcze to służę pomocą w temacie. Bibliotekę mam sporą.

Poćwicz zatem czytanie ze zrozumieniem. Skoro nie pozbyłeś się książek, co do czego są jednak uzasadnione wątpliwości, biorąc za przykład zawartość twoich postów.
Ba, można wątpić, że jakiekolwiek sensowne posiadasz, bohaterze w internecie.

---------------

Cytuj:
Podsumowując Sympozjum, prof. M. Gogacz powiedział, że powstanie i rozwój kultury umysłowej Europy Zachodniej uczeni na ogół wiążą, i słusznie, z wpływem dzieł starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu. Dodał jednak, że kształtowanie się i rozwój tej kultury w jej wersji filozoficznej i teologicznej zależy w dużym stopniu od zespołu pism patrystycznych i tych interpretacji dzieł greckich i rzymskich, które wiążemy z imieniem św. Augustyna, Boecjusza, Pseudo-Dionizego i innych. Jednak już od X wieku – zauważył M. Gogacz - stwierdza się, początkowo niewyraźny, wprost dyskretny, a od XII wieku, w czasach kontemplacji i lektur, zupełnie wyraźny wpływ filozofii arabskiej, głównie filozofii Awicenny. Musimy więc uznać – stwierdził - że formuła problemów filozoficznych, którymi dziś myślimy, została wyznaczona także przez filozofię arabską. To właśnie arabska, najpełniejsza interpretacja tradycji greckiej, zarówno platońskiej jak i arystotelesowskiej, a pośrednio neoplatońskiej i w szerokim sensie patrystycznej, stanowi bezpośrednią, wyjściową wersję dojrzałej, wypracowanej w XIII wieku i następnie kontynuowanej kultury umysłowej Europy – zakończył prof. M. Gogacz.


Masz ograniczenia intelektualne z którymi nigdy sobie już nie poradzisz.
Co gorsza, nie uświadamiasz sobie tego, i będziesz tym epatował jak dewotka z targu.

Następnym razem nieuku zanim coś z trudem znajdziesz w internecie, przynajmniej daj komuś do poczytania, komuś kto rozumie co czyta.
lepiej pozostań przy krytyce obecnego układu politycznego w teoretycznym państwie, to dużo łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2017, 20:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Jak widać nie umiesz nawet czytać ludzi z autorytetem. Najgorzej być tak głupim, że uważa się siebie samego za największy autorytet. Spierdalaj.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group