forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 07 lip 2020, 23:38

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 623 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 63  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Wielka Brytania pokazuje podbrzusze................O matko i córko! I co jeszcze, może piczke?

Od stuleci państwo kolonialne, gdzie elity w genach mają sposoby postępowania i ułaskawiania obcych. Ciekawe co uzna Pan za dowód swoich bredni czy znowu liczba osadzonych w więzieniach czy może od ilości meczetów?

Awatar użytkownika

Tak jasno.
Co jednak poradzić, gdy goście początkowo zachowują się przyzwoicie, po pewnym czasie gdy jest ich już dużo, (zasiedzieli się) dochodzą do wniosku że kraj gospodarza nie należy już do miejscowych aborygenów a jest ziemią która należy się przybyszom i okazują oni ci przybysze że do tej myśli są niezwykle przywiązani.

Awatar użytkownika

Boruch pisze:
Wielka Brytania pokazuje podbrzusze................O matko i córko! I co jeszcze, może piczke?

Obecnie pokazuje Panie Boruch, ponieważ ulega muslimskim schizom, zabraniając dziewczynkom nosić sukienki.

Ja rozumiem, że Pan preferujesz u kobiet wodery i wąsy, ale daj Pan im możliwość wyboru.

Cytuj:
Ciekawe co uzna Pan za dowód swoich bredni czy znowu liczba osadzonych...

Konkretnie Panie Boruch, co z moich postów było brednią?
I przy okazji, co uważasz Pan za sukces multi-kulti i gdzie?
Z przyjemnością obalę Pana twierdzenie.

Awatar użytkownika

WLR pisze:
Boruch pisze:

Obecnie pokazuje Panie Boruch, ponieważ ulega muslimskim schizom, zabraniając dziewczynkom nosić sukienki.

Ja rozumiem, że Pan preferujesz u kobiet wodery i wąsy, ale daj Pan im możliwość wyboru.

Cytuj:

U kobiet preferuję kobiecość i wolność proszę Pana. Wodery? Akurat to jest atrybutem wędkarzy. Jestem wędkarzem więc to powinno Panu wystarczyć. No chyba, że kobieta wędkuje. Znam kilka takich Pań, całkiem sympatycznych. Wąsy? Niech Pan kobiet nie obraża, bo mnie Pan nie zdoła.

Władza jest od tego żeby godzić obywateli a nie dzielić. Tak więc dziś stanęła sprawa sukienek a jutro może stanie sprawa chust. Na podstawie pojedynczych zdarzeń Pan próbuje generalizować. Zaczyna mi to brzydko pachnieć u Pana. A ja jestem przeciwnikiem tegoż. I to stanowczym. Jest Pan po prostu uprzedzony do obcych kulturowo ludzi. A więc nie może Pan być obiektywny.

Opierając się na ostatnim Pańskim zdaniu stwierdzam, że ta rozmowa od początku jest bezprzedmiotowa. Dla pełnego zrozumienia, choć wiem, że Pan inteligentny człowiek jest. Jeszcze nic nie napisałem a Pan już ogłasza, że "obali". W takim razie obal sobie Pan - ale litra. Nic pisał nie będę bo jak Pan widzi nie ma sensu.

Dobranoc Panu. Miło mi było. Myślę, że w przyszłości jeszcze sobie pogadamy ale omijajmy temat multi-kulti. Tu wspólny język znajdziesz Pan z Panem Małpą albo z Panem Błaszczakiem rasistą.

Ja nie Polar, że nagrzewam się aż mi styki strzelają. :D

Awatar użytkownika

Boruch pisze:
WLR pisze:
Boruch pisze:

Cytuj:

U kobiet preferuję kobiecość i wolność proszę Pana. Wodery? Akurat to jest atrybutem wędkarzy. Jestem wędkarzem więc to powinno Panu wystarczyć. No chyba, że kobieta wędkuje. Znam kilka takich Pań, całkiem sympatycznych. Wąsy? Niech Pan kobiet nie obraża, bo mnie Pan nie zdoła.

Władza jest od tego żeby godzić obywateli a nie dzielić. Tak więc dziś stanęła sprawa sukienek a jutro może stanie sprawa chust. Na podstawie pojedynczych zdarzeń Pan próbuje generalizować. Zaczyna mi to brzydko pachnieć u Pana. A ja jestem przeciwnikiem tegoż. I to stanowczym. Jest Pan po prostu uprzedzony do obcych kulturowo ludzi. A więc nie może Pan być obiektywny.

Opierając się na ostatnim Pańskim zdaniu stwierdzam, że ta rozmowa od początku jest bezprzedmiotowa. Dla pełnego zrozumienia, choć wiem, że Pan inteligentny człowiek jest. Jeszcze nic nie napisałem a Pan już ogłasza, że "obali". W takim razie obal sobie Pan - ale litra. Nic pisał nie będę bo jak Pan widzi nie ma sensu.

Dobranoc Panu. Miło mi było. Myślę, że w przyszłości jeszcze sobie pogadamy ale omijajmy temat multi-kulti. Tu wspólny język znajdziesz Pan z Panem Małpą albo z Panem Błaszczakiem rasistą.

Ja nie Polar, że nagrzewam się aż mi styki strzelają. :D

Przynajmniej se opluł Boruch Pantry, polara. A, i Wuelera ofkors.

:mrgreen:

Roztropny gospodarz opatrznie wyrozumie jak wiele mu wystarczy z jego zbioru, czym ma wyżywić swoję czeladź i swojej pracy towarzyszkę, bydlę, aż do nowego, żeby go na przednówku nie uciskał głód ani głaz polny.

Awatar użytkownika

Niech pluje. Rozmowa bez sensu, bo zarzuca mi niechęć do obcych, kiedy ja sam imigrant, a więc obcy.
Mnie chodzi tylko i jedynie o to, żeby gość zachowywał się z szacunkiem do gospodarza i jego tradycji.
Tylko tyle i jak widać aż tyle, bowiem Boruch tego nie rozumie, albo nie wie jak powinien zachowywać
się gość. Ja, jako imigrant, nawet bym nie pomyślał, żeby autochtonom mówić co mają jeść, pić i kiedy,
albo jak się ubierać. Jednak ja odebrałem wychowanie może nie jakieś wyjątkowe, ale na tyle dobre,
bym nie robił chlewa z perfumerii. Pan Boruch zaś uważa, że wszystkie świnie są równe i mają świńskie
prawo srać tam gdzie staną i już. Kto myśli inaczej jest rasista, cyklista i daltonista. Dlatego bym Pana
Borucha do domu nie wpuścił, bo gotów mi z marszu przemeblowanie zrobić, żonę za strój obsobaczyć,
sobakę wyonacyć, a do tego daj mu pieniądze, oddaj srajfona i klucze od domu, bo on w gości przyszedł.
Ot taka jego odmienna kultura, którą należy uszanować. A wypierdalać mi z wycieraczki!

Awatar użytkownika

Z każdym wierzącym rozmowa jednaka, lepiej do domu nie wpuszczać, w razie czego psami szczuć, tyle zrozumie, byle daleko. Wyjątki są, niekiedy.

Awatar użytkownika

Boruch pisze:
Każdy ma swój sposób na wykorzystanie napływowej siły roboczej. I niestety jest tak, że nie ma dobrego sposobu. Amerykanie mając tak ostre prawo wobec emigrantów mają swoje problemy i w Europie też są problemy gdzie prawo jest mniej restrykcyjne. Ameryka miała i w przyszłości będzie miał problemy z ludnością napływową zarobkową. Ten kraj jest na to skazany. Radzili sobie, lepiej lub gorzej i radzić będą. W każdym razie nie boją się czegoś (wędrówka ludów) co jest naturalną częścią ludzkiej egzystencji. A my co? Słuchamy się kołtuna i tchórza chorego na kolano.

A co do tych "Irokezów". Pojechałem? Gdybym ich nie wymienił zarzuciłby mi Pan, że pominąłem rdzennych mieszkańców tych ziem.

Akurat rdzenni mieszkańcy tamtych ziem najmniej utożsamiają się z obecnymi jej właścicielami .
Nie boją się "wędrówki ludów", oczywiście że nie, przecież dzięki tej wędrówce powstali jako państwo i społeczność. Tylko nie wolno zapominać, że kraj ów został zbudowany na niewolnictwie. Sprowadzili Afrykanów i wypędzili z terenów Teksasu i Kalifornii Meksykanów.

Szanowny jest w błędzie zrównując emigrantów przybywających do stanów z emigrantami napływającymi obecnie do Europy. Do Stanów Zjednoczonych przybywają emigranci zarobkowi, a nie roszczeniowi liczący na polepszenie egzystencji. Pisałem już jak restrykcyjne jest prawo odnośnie emigrantów, każdy kto chce zostać musi spełnić wiele warunków. Armia amerykańska przyjmuje ochotników - trzy lata służby na misjach i obywatelstwo - ale jedna "podpadka" w trakcie służby dyskwalifikuje "pacjenta". Emigranci w Europie też powinni liczyć się z pewnymi wymaganiami.

Awatar użytkownika

Pantryglodytes pisze:
Z każdym wierzącym rozmowa jednaka, lepiej do domu nie wpuszczać, w razie czego psami szczuć, tyle zrozumie, byle daleko. Wyjątki są, niekiedy.

Wpuszczać, ale dobrze wiedzieć kogo się wpuszcza. Przestępców, "lewusów" i "obiboków" mamy wystarczająco dużo swoich.

Awatar użytkownika

WLR pisze:
Niech pluje. Rozmowa bez sensu, bo zarzuca mi niechęć do obcych, kiedy ja sam imigrant, a więc obcy.
Mnie chodzi tylko i jedynie o to, żeby gość zachowywał się z szacunkiem do gospodarza i jego tradycji.
Tylko tyle i jak widać aż tyle, bowiem Boruch tego nie rozumie, albo nie wie jak powinien zachowywać
się gość. Ja, jako imigrant, nawet bym nie pomyślał, żeby autochtonom mówić co mają jeść, pić i kiedy,
albo jak się ubierać.
Jednak ja odebrałem wychowanie może nie jakieś wyjątkowe, ale na tyle dobre,
bym nie robił chlewa z perfumerii. Pan Boruch zaś uważa, że wszystkie świnie są równe i mają świńskie
prawo srać tam gdzie staną i już. Kto myśli inaczej jest rasista, cyklista i daltonista. Dlatego bym Pana
Borucha do domu nie wpuścił, bo gotów mi z marszu przemeblowanie zrobić, żonę za strój obsobaczyć,
sobakę wyonacyć, a do tego daj mu pieniądze, oddaj srajfona i klucze od domu, bo on w gości przyszedł.
Ot taka jego odmienna kultura, którą należy uszanować. A wypierdalać mi z wycieraczki!

Pan WLR raczy przeginać. No jak to tak nie przestrzegać porządku prawnego w państwie, którym się jest. Boruch rozumie i nie obrażaj Pan borucha. Problem jest tylko taki, że prawa i pewne kulturowe kwestie przybyszów też powinny znajdować zrozumienie gospodarza. Nie może być tak, że tniemy wszystko. Jeżeli coś nie stoi w sprzeczności z naszym obyczajem i prawem to dlaczego na takie czy inne zachowania nie zezwolić? Na bezpardonowym zakazie nie polega porozumienie. Wtedy właśnie z multi-kulti nic nie wyjdzie. O tym aby to się udało większy ciężar spoczywa na gospodarzu niż przybyszu, I bywa czasem tak, że jest to kompromis, który niekoniecznie podoba się rdzennej ludności. Tak też być może.

Pewnie, że przybysze często nie zachowują się w kraju, który ich przyjął tak jak powinni. Nic to nowego. To normalna sprawa. Mieści się w ramach procesu asymilacji. Pan jest przybyszem i zachowuje się jak należy, ale czy wszyscy Polacy są tacy jak Pan? A może być i tak, że przybysze są odpychani przez miejscowych często za nie winy i też uruchamiają w sobie nastrój wrogości. Może w wielu przypadkach to nie przybysz jest winny, lecz miejscowy/wi. I służby państwowe, które są nieskoordynowane działają na rympał.

I nie bój się Pan z mojej strony nic Panu i Pańskiej Małżonce nie grozi. Niech Pan nie przesadza.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 623 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 63  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.