forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 24 wrz 2018, 18:21

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Boruch pisze:
Pani Ree ja nie chcę toczyć z Panią kilkudniowej dyskusji na temat, jaka rasa jest wiodąca na świecie. Przychylam się tu do wypowiedzi Pani Korbaczeskiej. Nie przekonuje mnie argument o ile można nazwać to argumentem "oni nie mają wytworzonych nawyków". Bardzo mi to nieprzyjemnie pobrzmiewa. Wie Pani co, jeżeli to co Pani pisze byłoby prawdą to śmiało nas Polaków można zaliczyć do Murzynów. My też nie mamy wytworzonych nawyków do pracy. :D

Boruchu,nie masz racji,albo inaczej interpretujesz termin nawyk.U nas od wieków mężczyźni pracowali,na roli,w rzemiośle,handlu,a w Afryce tylko polowali,walczyli i sprawowali władzę.Dlatego nawyku zarabiania na utrzymanie rodziny nie mają.To.miałam na myśli.A realia się zmieniły,w miastach tak żyć się nie da,a kobiety w wielu zawodach pracowac nie mogą.

Awatar użytkownika

Wg Pani Korbaczewskiej mamy sukces bo 75% tzw uchodźców nie pracuje.

To my mamy sukces, bo 75% pincetplusów nie pracuje.

Nie my mamy panie prosiak tylko Niemcy mają.
Oni swój a my swoj, jak panu napisała mae.

Awatar użytkownika

Killashandra Ree pisze:
Boruch pisze:
Pani Ree ja nie chcę toczyć z Panią kilkudniowej dyskusji na temat, jaka rasa jest wiodąca na świecie. Przychylam się tu do wypowiedzi Pani Korbaczeskiej. Nie przekonuje mnie argument o ile można nazwać to argumentem "oni nie mają wytworzonych nawyków". Bardzo mi to nieprzyjemnie pobrzmiewa. Wie Pani co, jeżeli to co Pani pisze byłoby prawdą to śmiało nas Polaków można zaliczyć do Murzynów. My też nie mamy wytworzonych nawyków do pracy. :D

Boruchu,nie masz racji,albo inaczej interpretujesz termin nawyk.U nas od wieków mężczyźni pracowali,na roli,w rzemiośle,handlu,a w Afryce tylko polowali,walczyli i sprawowali władzę.Dlatego nawyku zarabiania na utrzymanie rodziny nie mają.To.miałam na myśli.A realia się zmieniły,w miastach tak żyć się nie da,a kobiety w wielu zawodach pracowac nie mogą.

A moim zdaniem przesadzamy z negatywnymi ocenami tych ludzi. To, że często nie pracują, choć to coraz rzadsze przypadki wynika moim zdaniem z tego, że my Europejczycy spychamy ich na margines bo posługujemy się stereotypem wychowanego w stadzie małp "dzikusa", który nigdy cech ludzkich nie nabędzie. Co więc mają robić aby żyć? Jaki jest udział w tym wszystkim nas Polaków? Na szczęście w tym nieszczęściu z racji odwracania się tyłkiem do kwestii emigrantów nasz udział jest znikomy. Choć i nasze przykłady spychania na margines przybyszów z tamtych terenów raczej optymizmem nie napawają. Nawet tej garstce, która chciałaby się tu osiedlić dajemy odczuć wyraźnie co o nich myślimy i to w bardzo radykalny sposób, co słychać i czytać można. I czy to są tzw typowi przedstawiciele o ciemnej karnacji, którzy nic produktywnego nie robią? Nie - zazwyczaj to studenci, właściciele kebabów, itp. Czyli ludzie, którzy coś robią. Bo może nas system, który nic nikomu nie daje prócz pewnej partii i głównemu wyznaniu zmusza ich do wysiłku, podjęcia pracy?

A wracając do krajów zachodu. Wiem co mówię bo to wynika z relacji pewnych ludzi, których dobrze znam zza zachodnią granicą, którzy z przybyszami mają styczność. Tak samo są wśród nich ludzie pracowici, chętni do pracy jak i tzw leniuszki. Dla porównania, co wydawałoby się dziwne, zdarza się coraz częściej, że wśród rodowitych Niemców są ludzie jakby pozbawieni cech prawdziwego Niemca posłusznego i pracowitego obywatela kraju.

W kwestii uchodźców wypowiedział sie Tarczynski.
Tym razem robił siare w brytyjskiej telewizji na kanale 4.
Chodzi mi o treść jego wypowiedzi, bo robił to w swoim stałym bezczelnym i agresywnym stylu.

https://www.channel4.com/news/dominik-t ... immigrants

Awatar użytkownika

Boruchu,ja znam RPA i w ogóle
Afrykę nie tylko z opowieści,ale i z autopsji.Wiem,o czym piszę.
Co do rasy wiodącej,hmm,słowa nie napisałam na ten temat,wypowiadałam się na temat odmiennosci i przyczyn trudnosci w aklimatyzacji Afrykańczyków w Europie.Jeśli jskieś,weźmy dla uproszczenia-plemię od setek pokolen mieszkało w glinianych chatkach budowanych przez kobiety,jadło uprawiane przez kobiety rosliny,ubierało się w wytworzone przez kobiety tkaniny,to skad niby.mieliby ci faceci wiedziec,co to jest praca?Oni tylko polowali,walczyli we własnych wojenkach,radzili,debatowali...żyli prosto,bez techniki i nauki.Takie było ich życie.A teraz z innej beczki.Niedawno Bank Światowy sfinansował w północnych Indiach budowę paneli słonecznych,jako źródła prądu,i także obsługi wodociągu.I co zrobili tubylcy? Rozbili je kilofami,bo..obrażały ich uczucia religijne.Film jeszcze chyba krąży na fb.Tak więc niektóre motywacje ludzkie są istotnie trudne do interpretowania.

Ostatnio zmieniony 23 cze 2018, 22:31 przez Killashandra Ree, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Co tam z murzynami, mamy realną szansę na zostanie murzyńskimi uchodźcami we własnym kraju.

Cytuj:
Merkel oświadczyła, że wydalenie Niemców z krajów Europy Środkowej i Wschodniej po drugiej wojnie światowej nie miało moralnego ani politycznego uzasadnienia.

Czesi zareagowali u "nas" cisza: https://m.novinky.cz/articleDetails?aId ... 2GgUa4yPBq

No ale my mamy muzeum polin a niemcy, muzeum Historii Niemiec więc Pani Merkelowa może mówić tam co chce.
Nasz Pan Prezydent nie miałby gdzie zareagować :(

Awatar użytkownika

Pantryglodytes pisze:

Cytuj:
Merkel oświadczyła, że wydalenie Niemców z krajów Europy Środkowej i Wschodniej po drugiej wojnie światowej nie miało moralnego ani politycznego uzasadnienia.

Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Czy moralne jest wysiedlanie ludności cywilnej z terenów gdzie żyją od wieków? Dla takich operacji nie ma żadnego usprawiedliwienia.

Być może jest to echo pisowskich żądań reparacji wojennych od Niemców

Awatar użytkownika

Masz rację,Boruchu,w obu punktach.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 59  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.