forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 10:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 660 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 lip 2018, 14:44 
Też mnie to zastanawia, ale to chyba bardziej skomplikowany mariaż, jak wpływ amerykańskiego systemu edukacji,
kształtującego bardzo silne poczucie patriotyzmu, odmienne niż w Polsce gloryfikowanie zwycięstw, a nie narodowych
porażek, święta państwowe mające postać rodzinnych festynów, a nade wszystko pozycja USA w świecie - w tym
oczywiście jako potęgi militarnej. To całkowicie naturalne, że obywatel identyfikuje się z silnym państwem. Polski
obywatel nie ma się z czym identyfikować. Jednakże ci sami obywatele jednako dumni z gwiaździstego sztandaru,
zamykają się w narodowych gettach, tworząc etniczne grupy przestępcze. O podziale rasowym już wspominać nie
warto. Nigdzie i nigdy nie sprawdziło się multi-kulti i się nie sprawdzi, ponieważ stoi w sprzeczności z naturą człowieka,
czującego się bezpiecznie pośród podobnych sobie - również intelektualnie.


Na górę
  
 
Post: 24 lip 2018, 15:35 
Offline

Rejestracja: 04 lis 2015, 9:10
Posty: 718
WLR pisze:
Nigdzie i nigdy nie sprawdziło się multi-kulti i się nie sprawdzi, ponieważ stoi w sprzeczności z naturą człowieka,
czującego się bezpiecznie pośród podobnych sobie - również intelektualnie.



a jakie sa kryteria ,,sprawdzenia sie'' multi kulti?

nie mieszajmy do tego galopujacego ponoc lewactwa i praw czlowieka, multi kulti to slogan za ktorym kryje sie wielki eksperyment socjalno-gospodarczy, zaryzykowalbym nawet przymiotnik - eugeniczny, oczywiscie nie do konca sie udal a nawet czesciowo wymknal spod kontroli ale byl on nieunikniony, latwosc podrozowania wymusza przenikanie sie rozmaitych kultur na niespotykana dotad skale, obecnie nasze spoleczenstwa, jak rowniez nasze rzady sa na etapie oswajania sie z tym nowym zjawiskiem, testowania i wypracowywania roznych rozwiazan, jest za wczesnie aby ferowac wyroki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 16:08 
Nie należy zrównywać łatwości podróżowania z masowym najazdem. Zasadą nienaruszalną powinno być
poszanowanie praw zastanych - praw gospodarza, przez gości. To gospodarz decyduje kogo przyjmie,a
nie gość. Gospodarz ma święte prawo do zachowania swojej wielowiekowej kultury, a gość nie ma żadnego
tytułu do zmiany zasad wypracowanych przez gospodarza. Inaczej bezczelne hordy najeźdźców, ośmielone
nadmierną "gościnnością", wezwą niezadowolonych z narzucania im obcych reguł gospodarzy do opuszczenia
własnego kraju - jak ma to miejsce np. w Holandii. W brytolskim Tesco muslimskiej szmacie zdarza się napluć
na półki z wieprzowiną, albo nawet żądać zaprzestania jej sprzedawania w ogóle, bo onej szmacie to wadzi.
Jak jej wadzi, to pustynia czeka. Niestety są rządy samobójcze, winne zatracenia swojej kultury i tradycji,
jak durni Brytole.

Cytuj:
Brytyjskie uczennice nie będą mogły chodzić w mundurkach ze spódniczkami!
W szkole w Bradford, do której chodzi wiele muzułmańskich dzieci wprowadzono zakaz noszenia spódniczek
ze względu na muzułmanów, dla których widok kobiety w spódnicy jest gorszący.
Podobne zakazy dla spódniczek wprowadziły już szkoły w Ipswich, a także w Leeds oraz w Grimpsby.

Rząd stara się ukryć ogólnokrajowy zakaz pod płaszczykiem gender ale wiadomo, że to uległość wobec najeźdźcy.
Cytuj:
Jedna ze szkół podstawowych w Sussex wprowadziła zakaz noszenia spódniczek po tym jak dzieci pytały
się nauczycieli dlaczego dziewczynki i chłopcy mają różne stroje.

Od zawsze dzieci pytają się nie tylko dlaczego mają inne stroje, ale przede wszystkim dlaczego chłopcy mają
pindolka a dziewczynki szparkę. To kurwa wyrównajmy te różnice skalpelem, obowiązkowo zaraz po urodzeniu,
a wtedy nareszcie wszyscy będą nowocześni i bezpłciowi.

Wy, europejscy, nowocześni humaniści! Nie macie aby cienia podejrzenia, że was pojebało?

http://www.polishexpress.co.uk/brytyjskie-uczennice-nie-beda-mogly-chodzic-w-mundurkach-ze-spodniczkami


Na górę
  
 
Post: 24 lip 2018, 16:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
WLR pisze:
Też mnie to zastanawia, ale to chyba bardziej skomplikowany mariaż, jak wpływ amerykańskiego systemu edukacji,
kształtującego bardzo silne poczucie patriotyzmu, odmienne niż w Polsce gloryfikowanie zwycięstw, a nie narodowych
porażek, święta państwowe mające postać rodzinnych festynów, a nade wszystko pozycja USA w świecie - w tym
oczywiście jako potęgi militarnej. To całkowicie naturalne, że obywatel identyfikuje się z silnym państwem. Polski
obywatel nie ma się z czym identyfikować. Jednakże ci sami obywatele jednako dumni z gwiaździstego sztandaru,
zamykają się w narodowych gettach, tworząc etniczne grupy przestępcze. O podziale rasowym już wspominać nie
warto. Nigdzie i nigdy nie sprawdziło się multi-kulti i się nie sprawdzi, ponieważ stoi w sprzeczności z naturą człowieka,
czującego się bezpiecznie pośród podobnych sobie - również intelektualnie.



Nie przekonał mnie Pan. W Polsce nie ma takiego zróżnicowania kulturowego jak w Ameryce a getta tworzą kibole, naziole i różnokolorowe grupy szukające zaczepki. Nie pomijając polityków poprzedniej i obecnej wadzy. Bo przecież nie nazwie Pan inaczej jak mafią obecnie nam panujących.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 16:53 
Boruch pisze:

Nie przekonał mnie Pan. W Polsce nie ma takiego zróżnicowania kulturowego jak w Ameryce a getta tworzą kibole, naziole i różnokolorowe grupy szukające zaczepki. Nie pomijając polityków poprzedniej i obecnej wadzy. Bo przecież nie nazwie Pan inaczej jak mafią obecnie nam panujących.


To przeczytaj Pan raz jeszcze ten fragment mojego posta. Powoli.
Cytuj:
Nigdzie i nigdy nie sprawdziło się multi-kulti i się nie sprawdzi, ponieważ stoi w sprzeczności z naturą człowieka,
czującego się bezpiecznie pośród podobnych sobie - również intelektualnie.


Na górę
  
 
Post: 24 lip 2018, 17:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nie zgadzam się z tym, bo właśnie USA jest przykładem sprawdzenia się multi-kulti. Co by o Ameryce nie myśleć, to trzeba powiedzieć, że jest to naród, który w większości dziedzin góruje nad innymi. Nie przez przypadek od momentu powstania jest mocarstwem światowym. I to właśnie różnorodność kulturowa ma na to największy wpływ.

Ja wiem, że zaraz powie Pan, że to iż są tam gdzie są wynika z ich cwaniactwa, zaborczości imperialistycznych zapędów. Tak, to prawda. A kiedy jakiekolwiek mocarstwo w dziejach ludzkości, poczynając od starożytności budowało swoją potęgę na przekazie chrystusowym?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 17:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Boruch pisze:
Skoro Amerykanie to takie zbiorowisko patologii z racji wojenek różnych kultur, to proszę mi wytłumaczyć skąd u Amerykanów tak wielkie zjawisko patriotyzmu, miłość do ojczyzny, barw narodowych, narodu i państwa. Czy to Amerykanin pochodzenia Irokez, Irlandczyk, Szkot, Niemiec, Polak Potomek czarnoskórych niewolników, Chińczyk, Metys a nawet Japończyk - każdy czuje się wielce związany z Ameryką i jest dumny.


Czy czasem coś Pan nie mataczysz? Mnie się zdaje. Choć zapewne znajdzie Pan na to wytłumaczenie. Faktem jest jednak. Amerykanie to zbiorowisko wszystkiego co na świecie a jednak stanowią jedność.

No z tym "Irokezem" to Szanowny pojechał ;) . Co do reszty, do Ameryki ludzie emigrują za pracą i budowaniem lepszego jutra, niby są dumni z "amerykańskości", ale czy do końca ? Faktem jest, że w większości asymilują się z autochtonami, ale jest duży odsetek nie czujący tych więzi i zaczyna to być coraz większy problem. Zresztą Amerykanie nie przyjmują każdego, nielegalny emigrant siedzi cicho, pracuje bo musi z czegoś żyć. Tam pieniążków od państwa za swoje "uchodźstwo" nie dostanie. Tam nikt się nie ceregieli, jesteś nielegalny to odpowiednie służby deportują pacjenta z kraju. Dostanie wizy czy obywatelstwa nie jest takie proste.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 17:41 
Boruch pisze:
Nie zgadzam się z tym, bo właśnie USA jest przykładem sprawdzenia się multi-kulti.


Panie Boruch! Odnoszę wrażenie, że czyta Pan wyłącznie własne posty. Napisałem poprzednio dlaczego
uważam, ze multi-kulti w USA się nie sprawdziło i jest utrzymywane w ryzach wyłącznie przez szeryfów
którzy najpierw strzelają, a dopiero potem zadają pytania.

Jeżeli uważasz Pan poniższe dane za sukces zróżnicowanego etnicznie społeczeństwa, to dyskusja z
Panem nie ma sensu. Dodam, że więzienia zapełniają w przewadze kolorowi imigranci lub ich potomkowie.

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 24 lip 2018, 17:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Każdy ma swój sposób na wykorzystanie napływowej siły roboczej. I niestety jest tak, że nie ma dobrego sposobu. Amerykanie mając tak ostre prawo wobec emigrantów mają swoje problemy i w Europie też są problemy gdzie prawo jest mniej restrykcyjne. Ameryka miała i w przyszłości będzie miał problemy z ludnością napływową zarobkową. Ten kraj jest na to skazany. Radzili sobie, lepiej lub gorzej i radzić będą. W każdym razie nie boją się czegoś (wędrówka ludów) co jest naturalną częścią ludzkiej egzystencji. A my co? Słuchamy się kołtuna i tchórza chorego na kolano.

A co do tych "Irokezów". Pojechałem? Gdybym ich nie wymienił zarzuciłby mi Pan, że pominąłem rdzennych mieszkańców tych ziem.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 17:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
WLR pisze:
Boruch pisze:
Nie zgadzam się z tym, bo właśnie USA jest przykładem sprawdzenia się multi-kulti.


Panie Boruch! Odnoszę wrażenie, że czyta Pan wyłącznie własne posty. Napisałem poprzednio dlaczego
uważam, ze multi-kulti w USA się nie sprawdziło i jest utrzymywane w ryzach wyłącznie przez szeryfów
którzy najpierw strzelają, a dopiero potem zadają pytania.

Jeżeli uważasz Pan poniższe dane za sukces zróżnicowanego etnicznie społeczeństwa, to dyskusja z
Panem nie ma sensu. Dodam, że więzienia zapełniają w przewadze kolorowi imigranci lub ich potomkowie.

Obrazek


Ja przystaję na to aby dyskusję zakończyć ponieważ uważam, że mniemanie, iż zapełnione więzienia są wykładnikiem tego, iż multi-kulti to pomyłka i nieprawdą. Jak widać ma Pan wąskie, więzienne pojęcie o temacie. Tak więc pozostańmy przy swoim. Ja uważam, że USA jest najlepszym dowodem na to, że multi-kulti ma sens.

W krajach katolickich jednolitych kulturowo też są pełne więzienia. Polska jest tego przykładem. Jak również cała Południowa Ameryka, a również Włochy, Hiszpania.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 660 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 66  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group