forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 7:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 660 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 cze 2018, 20:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
W kwestii uchodźców wypowiedział sie Tarczynski.
Tym razem robił siare w brytyjskiej telewizji na kanale 4.
Chodzi mi o treść jego wypowiedzi, bo robił to w swoim stałym bezczelnym i agresywnym stylu.

https://www.channel4.com/news/dominik-t ... immigrants

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2018, 20:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Boruchu,ja znam RPA i w ogóle
Afrykę nie tylko z opowieści,ale i z autopsji.Wiem,o czym piszę.
Co do rasy wiodącej,hmm,słowa nie napisałam na ten temat,wypowiadałam się na temat odmiennosci i przyczyn trudnosci w aklimatyzacji Afrykańczyków w Europie.Jeśli jskieś,weźmy dla uproszczenia-plemię od setek pokolen mieszkało w glinianych chatkach budowanych przez kobiety,jadło uprawiane przez kobiety rosliny,ubierało się w wytworzone przez kobiety tkaniny,to skad niby.mieliby ci faceci wiedziec,co to jest praca?Oni tylko polowali,walczyli we własnych wojenkach,radzili,debatowali...żyli prosto,bez techniki i nauki.Takie było ich życie.A teraz z innej beczki.Niedawno Bank Światowy sfinansował w północnych Indiach budowę paneli słonecznych,jako źródła prądu,i także obsługi wodociągu.I co zrobili tubylcy? Rozbili je kilofami,bo..obrażały ich uczucia religijne.Film jeszcze chyba krąży na fb.Tak więc niektóre motywacje ludzkie są istotnie trudne do interpretowania.


Ostatnio zmieniony 23 cze 2018, 22:31 przez Killashandra Ree, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2018, 22:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Co tam z murzynami, mamy realną szansę na zostanie murzyńskimi uchodźcami we własnym kraju.

Cytuj:
Merkel oświadczyła, że wydalenie Niemców z krajów Europy Środkowej i Wschodniej po drugiej wojnie światowej nie miało moralnego ani politycznego uzasadnienia.


Czesi zareagowali u "nas" cisza: https://m.novinky.cz/articleDetails?aId ... 2GgUa4yPBq

No ale my mamy muzeum polin a niemcy, muzeum Historii Niemiec więc Pani Merkelowa może mówić tam co chce.
Nasz Pan Prezydent nie miałby gdzie zareagować :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2018, 8:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Pantryglodytes pisze:

Cytuj:
Merkel oświadczyła, że wydalenie Niemców z krajów Europy Środkowej i Wschodniej po drugiej wojnie światowej nie miało moralnego ani politycznego uzasadnienia.




Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Czy moralne jest wysiedlanie ludności cywilnej z terenów gdzie żyją od wieków? Dla takich operacji nie ma żadnego usprawiedliwienia.

Być może jest to echo pisowskich żądań reparacji wojennych od Niemców

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2018, 11:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Masz rację,Boruchu,w obu punktach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2018, 11:34 
Mata punkta styczne? :)


Na górę
  
 
Post: 24 cze 2018, 11:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Nie takie cuda w życiu bywają ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2018, 12:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
older pisze:
Mata punkta styczne? :)


Mamy. Ja z Panią Ree mamy wiele punktów stycznych. A jeżeli gdzieś się różnimy to tylko zawsze ładnie.

Wracając do tematu - choć uważam, że taki Morawiecki, premier to pomyłka, PiS, to jeżeli powiedziałby coś podobnego w odniesieniu do przesiedleń Polków z kresów wschodnich po II wojnie światowej miałbym identyczne zdanie. Uważam, że urządzanie świata po II wojnie światowej przez tzw zwycięzców wg interesów było moralna zbrodnią ludzkości. Nie chcę wnikać czy w wyniku przesuwania granic niektórych państw masowych przesiedleń ginęli ludzie. Pewnie takie zapiski historyczne gdzieś są ale cierpienie mas ludzkich poszczególnych narodów miało miejsce.

Urodziłem się w Pile. Piła przed wojną była miastem niemiecki - Schneidemühl. Po wojnie zasiedlona samymi przybyszami z różnych stron dawnej Rzeczpospolitej - głównie z kresów. Ludności niemieckiej było niewiele. Raczej starzy Niemcy nad grobem. Na moim osiedlu znałem tylko jedną taką osobę - to starsza kobieta. Reszta uciekła, lub został przesiedlona. Jako dziecko miałem styczność z tymi ludźmi. Wtedy nie odczuwałem żadnych różnic pomiędzy kresowiakami a, np moim ojcem, który był Wielkopolaninem a matka z lubelskiego. Nie miałem tej świadomości, choć ich smutek rzucał się w oczy. Dopiero później przypominały mi się twarze tych ludzi i ich zachowania. Nabrał człowiek wiedzy co do ich historii i zrozumiał. Jakby im ktoś dusze wyrwał ze środka. Zamknięci w sobie, nieufni, przez to wzbudzali zagrożenie wśród Polaków pochodzących z innych terenów, i którzy uważali się za tych lepszych. Tych z kresów nazywano Ukraińcami a często uznawani za UPA. Często też dochodziło do konfliktów między sąsiadami. I czy to nie jest moralna i polityczna zbrodnia na ludziach?

Tak było.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2018, 12:28 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Podobnie działo się na terenach - na których osadzono przesiedleńców z Akcji Wisła.
Mam niejakie doświadczenia z terenu obecnego zielonogórskiego. ( jeździłem "pod namiot" do Nowej Wioski w okolicach Lubrzy ).......sporo gadałem z miejscowymi którzy w większości pochodzili z tej akcji.
Niewiele wtedy z tego rozumiałem. Mądrość przyszła później......... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2018, 12:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
stary praktyk pisze:
Podobnie działo się na terenach - na których osadzono przesiedleńców z Akcji Wisła.
Mam niejakie doświadczenia z terenu obecnego zielonogórskiego. ( jeździłem "pod namiot" do Nowej Wioski w okolicach Lubrzy ).......sporo gadałem z miejscowymi którzy w większości pochodzili z tej akcji.
Niewiele wtedy z tego rozumiałem. Mądrość przyszła później......... :oops:


Jeszcze na początku lat 70-tych, kiedy zacząłem pracę zawodową jako sztyft spotykałem się z tymi ludźmi, którzy posługiwali się swoim śpiewnym językiem, a niektórzy łamanym ukraińskim i rosyjskim. Wzbudzało to wśród tzw rdzennych Poloczków śmiech i drwinę. Niestety ja jako gówniarz też wtedy do tego się dołączałem. Cóż młody człowiek był i robił wiele rzeczy których teraz się wstydzi.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 660 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 66  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group