forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 cze 2024, 5:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1501 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 151  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 wrz 2017, 18:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Szary razem z trolem piszą dla TVP? :o :lol: :lol:


Cytuj:
Według TVP Info w 1683 roku pod Wiedniem król Jan III Sobieski wygrał bitwę z… islamistami. To najbardziej groteskowy przykład z wielu prób straszenia odbiorców telewizji publicznej islamem

Pod tytułem „334 lata temu wojska Jana III Sobieskiego pokonały islamistów z Imperium Osmańskiego” serwis TVP Info opublikował depeszę PAP przypominającą historię bitwy pod Wiedniem w 1683 roku. Nie był to raczej wypadek przy pracy. Pod tym samym tytułem odsyłacz do depeszy pojawił się na oficjalnym koncie TVP Info na Twitterze.

Tytuł zapewne stanowi twórczy wkład redaktorów serwisu TVP Info. Tę samą depeszę Interia zamieściła pod tytułem „334 lata temu Jan III Sobieski pokonał Osmanów pod Wiedniem”. W samym tekście PAP – nawiasem mówiąc uderzająco miejscami podobnym do wpisu o bitwie z Wikipedii – nie znalazła się wzmianka o „islamistach”.

Biednemu redaktorowi TVP pomylili się Osmanowie z islamistami. Na wstępie wyjaśnijmy różnicę:

Kiedy historycy mówią o „Turkach osmańskich”, nawiązują do Osmana I – zmarłego w 1323 lub 1324 roku założyciela dynastii, która podbiła dużą część ówczesnego świata, zdobyła Konstantynopol i założyła potężne imperium (z wojskami tego imperium zmierzył się Sobieski pod Wiedniem).
Termin „islamizm” – oznaczający fundamentalistyczną ideologię wyznawaną m.in. przez terrorystów z ISIS — pojawił się w tym znaczeniu mniej więcej czterysta lat po bitwie pod Wiedniem, a poza kręgami akademickimi zaczął być używany dopiero po zamachach na World Trade Center w 2001 roku. Co więcej, sama ideologia islamistyczna, mimo korzeni religijnych, jest zjawiskiem dwudziestowiecznym. Jeszcze w latach 50. i 60. poważni naukowcy – tacy jak znany wówczas socjolog Daniel Lerner – sądzili, że świat islamu ulega szybkiej laicyzacji, a religia ta pozostanie marginalną siłą polityczną.
W pomyłce TVP Info jest coś wesołego i smutnego zarazem.

Wesoła jest wpadka, która świadczy o całkowitym analfabetyzmie historycznym autora (autorki). To tak, jak gdyby nazwać Krzyżaków nazistami – można, ale zupełnie bez sensu.

Smutne jest szczucie zagrożeniem ze strony islamu, które TVP Info uprawia notorycznie – np. w tym materiale. Skutki tej propagandy są widoczne w sondażach, pokazujących narastanie ksenofobii wśród Polaków i niechęci – zwłaszcza do wyznawców islamu. Jak się okazuje, można o nich powiedzieć wszystko. Osman czy islamista, Turek czy Arab – wszystko jedno. Ważne, że nie-Polak, niekatolik i ma niesłuszny kolor skóry.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2017, 18:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Zastanawia mnie jaki myk wynajdzie znany nam troll aby udowodnić, że Pani Korbaczewska kłamie i bajkopisarzy. Jestem ciekawy. Niestety zbloczyłem jołopa i nie zaglądam. Dobrzy ludkowie napiszcie mi jak to sie skończyło.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2017, 19:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
korbaczeska pisze:
....sama ideologia islamistyczna, mimo korzeni religijnych, jest zjawiskiem dwudziestowiecznym. Jeszcze w latach 50. i 60. poważni naukowcy – tacy jak znany wówczas socjolog Daniel Lerner – sądzili, że świat islamu ulega szybkiej laicyzacji, a religia ta pozostanie marginalną siłą polityczną....


Autor tej notatki sam nie bardzo wie co pisze, islamistów i islamski dżihad z mroków niepamięci wyciągnął ostatni cesarz niemiecki. Mieniąc się obrońcą islamu, budował meczety w europie i "szczuł", starał się na wszystkie sposoby wykorzystać muzułmanów i dżihad do własnych celów, hitler kontynuował, a dziś obserwujemy ciąg dalszy.
U szkopów to nic nowego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2017, 19:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
 @2xUp

Tak samo, jak zawsze, czyli:

1. Będzie bleblał zupełnie o czym innym. Na przykład podważał prawdziwość
źródła albo pieprzył o telewizji sprzed dwóch lat, czyli za rządów PO-PSL.
2. Uda, że postu @korbaczeskiej w ogóle nie ma. Za to pierdolnie ze trzy posty
po kolei z cytatami na zielono, po to, żeby jej post przesunął się na poprzednią stronę.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2017, 19:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Może jeszcze użyć guzika atomowego w postaci wykrzyknika. Wtedy glut zielony wyjebie post w kosmos jako nieprawomyślny.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2017, 20:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
No tak, o tym zapomniałem :oops:
___________________________

Cytuję, żeby nie przepadł:

korbaczeska pisze:
Szary razem z trolem piszą dla TVP? :o :lol: :lol:


Cytuj:
Według TVP Info w 1683 roku pod Wiedniem król Jan III Sobieski wygrał bitwę z… islamistami. To najbardziej groteskowy przykład z wielu prób straszenia odbiorców telewizji publicznej islamem

Pod tytułem „334 lata temu wojska Jana III Sobieskiego pokonały islamistów z Imperium Osmańskiego” serwis TVP Info opublikował depeszę PAP przypominającą historię bitwy pod Wiedniem w 1683 roku. Nie był to raczej wypadek przy pracy. Pod tym samym tytułem odsyłacz do depeszy pojawił się na oficjalnym koncie TVP Info na Twitterze.

Tytuł zapewne stanowi twórczy wkład redaktorów serwisu TVP Info. Tę samą depeszę Interia zamieściła pod tytułem „334 lata temu Jan III Sobieski pokonał Osmanów pod Wiedniem”. W samym tekście PAP – nawiasem mówiąc uderzająco miejscami podobnym do wpisu o bitwie z Wikipedii – nie znalazła się wzmianka o „islamistach”.

Biednemu redaktorowi TVP pomylili się Osmanowie z islamistami. Na wstępie wyjaśnijmy różnicę:

Kiedy historycy mówią o „Turkach osmańskich”, nawiązują do Osmana I – zmarłego w 1323 lub 1324 roku założyciela dynastii, która podbiła dużą część ówczesnego świata, zdobyła Konstantynopol i założyła potężne imperium (z wojskami tego imperium zmierzył się Sobieski pod Wiedniem).
Termin „islamizm” – oznaczający fundamentalistyczną ideologię wyznawaną m.in. przez terrorystów z ISIS — pojawił się w tym znaczeniu mniej więcej czterysta lat po bitwie pod Wiedniem, a poza kręgami akademickimi zaczął być używany dopiero po zamachach na World Trade Center w 2001 roku. Co więcej, sama ideologia islamistyczna, mimo korzeni religijnych, jest zjawiskiem dwudziestowiecznym. Jeszcze w latach 50. i 60. poważni naukowcy – tacy jak znany wówczas socjolog Daniel Lerner – sądzili, że świat islamu ulega szybkiej laicyzacji, a religia ta pozostanie marginalną siłą polityczną.
W pomyłce TVP Info jest coś wesołego i smutnego zarazem.

Wesoła jest wpadka, która świadczy o całkowitym analfabetyzmie historycznym autora (autorki). To tak, jak gdyby nazwać Krzyżaków nazistami – można, ale zupełnie bez sensu.

Smutne jest szczucie zagrożeniem ze strony islamu, które TVP Info uprawia notorycznie – np. w tym materiale. Skutki tej propagandy są widoczne w sondażach, pokazujących narastanie ksenofobii wśród Polaków i niechęci – zwłaszcza do wyznawców islamu. Jak się okazuje, można o nich powiedzieć wszystko. Osman czy islamista, Turek czy Arab – wszystko jedno. Ważne, że nie-Polak, niekatolik i ma niesłuszny kolor skóry.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2017, 22:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
stanax pisze:
@2xUp

Tak samo, jak zawsze, czyli:

1. Będzie bleblał zupełnie o czym innym. Na przykład podważał prawdziwość
źródła albo pieprzył o telewizji sprzed dwóch lat, czyli za rządów PO-PSL.
2. Uda, że postu @korbaczeskiej w ogóle nie ma. Za to pierdolnie ze trzy posty
po kolei z cytatami na zielono, po to, żeby jej post przesunął się na poprzednią stronę.


Badziewna nagroda za brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2017, 22:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
korbaczeska pisze:
:o :lol: :lol:


Cytuj:
Smutne jest szczucie zagrożeniem ze strony islamu, które TVP Info uprawia notorycznie

Trzeba się zastanowić co jest bardziej smutne.
Smutne wypociny na temat artykułu podbudowane obowiązującym umysłowym populizmem, czy smutniejsze jest to, że dla ciebie intelektualny prymitywie nie ma nic nagannego w tym, że kolejny raz motłoch przestępców spełnił się umysłowo dewastując postument pod pomnik ?

Ani jedno, ani drugie, oba przypadki są żenujące.


Załączniki:
DJT7wuIXcAEQzVr.jpg
DJT7wuIXcAEQzVr.jpg [ 167.86 KiB | Przeglądany 3363 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 wrz 2017, 10:41 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Chłopaki musieli się przecież wzmocnić przed ciężkimi zadaniami:

Cytuj:
Biuro Ochrony Rządu potwierdza, że incydent miał miejsce i już wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Zapewnia jednak, że był to skandal na znacznie mniejszą skalę niż twierdzi "Super Express". Według informacji tabloidu, w hotelu w Chojnicach, tuż przed przyjazdem premier Beaty Szydło do ofiar nawałnic, funkcjonariusze BOR urządzili sobie ostrą imprezą.

Był alkohol, śpiewy i krzyki. I były interwencje przerażonych pracowników hotelu – relacjonuje "Super Express". Po opuszczeniu pokoju przez trzech funkcjonariuszy okazało się, że jest on na tyle zdemolowany, iż straty wynoszą kilka tysięcy złotych. Tak się bawiło dwóch pirotechników i jeden oficer zabezpieczający, którzy nocowali 18 sierpnia w hotelu w Chojnicach tuż przed przyjazdem premier Beaty Szydło na teren dotknięty przez nawałnice.


Nie wiadomo co "zabezpieczał" ten zabezpieczający, bo pirotechnicy wybuchnęli skutecznie.

http://natemat.pl/217427,alkohol-spiewy ... r-nawalnic


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 wrz 2017, 10:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
@stanax i boruch - nie jest to istotne, jemu sie pewnie wydaje ze mi tak pojechal po rajtuzach ze az nic nie odpisuję, a ja go zwyczajnie mam w ignorach. Szkoda mi czasu na ten jego belkot.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1501 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 151  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group