forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 05 cze 2024, 6:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 846, 847, 848, 849, 850, 851, 852 ... 866  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 lut 2019, 18:18 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
A co ma piernik do wiatraka? Do ,korbaczeskiej odpowiedz na jej post,...

Ograniczyłas się li tylko do zagadnienia ,,religia,, ale nawet na tym polu indoktrynacja religijna katolicyzmu ( mówię o współczesnym a nie o zamieszchlym ) ma się bardzo bladziutko do indoktrynacji islamu.
Rzecz w tym że problem sięga dużo głębiej, niż tylko religia.
Ja tu mieszkam w bliskim sąsiedztwie z imigrantami, tak się złożyło że mi park przepiękny zasiedlili. Pomine że zdewastowali że ich życie toczy się całe lato na świeżym powietrzu no cóż naród przywykły do koczowania taka kultura.
Mają za nic masz model życia , mimo że nie wolno w parku grillować oni przez całą wiosnę , lato i jesień dymią grilami. Z początku uświadamiano uczono napominano teraz już nikt tego nie kontroluje. Strach wyjść na spacer.
Młodzieńcy niewybrednie zaczepiają kobiety . Dzieci żebrzą agresywnie. Są roszczeniowi i aroganccy.Żadne nie chodzi do szkoły. Nikt nie pracuje.Kradzieze to normalka nad tym już nikt nie biadoli po prostu lepiej się ludzie pilnują. Nie mają szacunku do tubylczej ludności i dają to odczuć arogancją .Baraki które miasto dla nich postawiło to po roku obraz nędzy i rozpaczy.
Niemcy to widzą a znając ich zamiłowanie do porządku takie widoki wyzwalają w nich bunt.
Nie jeden raz slyszalam od młodych że czas otworzyc Dachau.
Takiego ogromu imigrantów nie da się zasymilować wcześniej czy później wybuchnie to jajo i będzie smród na okolice i pół świata.
Oczywiście nikt ci nie zabrania snuć wizji wielkiego multikulturalizmu, i entuzjastycznego uczestniczenia w nim. Jednak mam przekonanie że znakomitej większości nie po drodze z tą sytuacją.
Oczywiście to nie oni są winni temu zamieszaniu lecz ci którzy stworzyli warunki do niekontrolowanej imigracji. To się nigdy nie powinno zdarzyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2019, 18:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Cóż,przeczytałam Twój post,Becia,podobne refleksje słyszę od mieszkających w Niemczech od dawna,od wielu lat,znajomych,pozostaje tylko gorzka refleksja,iż miałyśmy z niejaką Bettą Splendens niegdyś tu pisującą,rację,przewidując skutki tego emigracyjnego obcokulturowego najazdu.Ale wtedy zakrzyczeli nas wielce tolerancyjni humaniści jakich mrowie a mrowie było na tym forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2019, 19:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
beton pisze:
....
Rzecz w tym że problem sięga dużo głębiej,.....


Zgadza się, tym problemem są władze, miejscowe i krajowe władze.

Napisała Pani, problem taki, problem owaki, miasto dało, itp.

Skoro miasto dało miejsce na osiedlenie a ta inicjatywa nie spotkał się z życzliwym przyjęciem, przybysze nie są zadowoleni a miejscowym mieszkańcom nachodźcy przeszkadzają, to jest proste rozwiązanie, miasto na żądanie stałych mieszkańców, powinno mieć obowiązek cofnięcia wszelkich wydatków i nakładów na utrzymanie tej radosnej, grilującej czeredy, natychmiast i na stałe.
Z jednoczesnym nakazem natychmiastowego wyniesienia się tam, skąd towarzystwo przyszło.
Mężczyzn można dodatkowo aresztować o suchym pysku do czasu aż sami zadeklarują że pójdą sobie do diabła.

To wszystko.

Ps

Przyjemnie obserwuje się ewolucję postaw na tym forum.
To radosna okoliczność, daje nadzieję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2019, 19:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Ja jestem na wschodzie niemiec i takich sytuacji jak opisuje betonka nie widzialam, oprocz grilowania w parku ale poniewaz jestem z polski to byc moze grill mnie tak nie razi jak Niemcow. Parki raczej bez dewastacji, w Polsce widzialam gorsze stany. Dzisiaj bylam na spacerze, pelno luda, ludzie sobie spacerują, r3szta sobie grilluje, tez rodzinnie. Kulturalnie. U betonki sytuacja raczej przykra ale juz widac ze nie jest tak wszedzie.
Teraz o asymilacji- nie wiem kto to ludziom wmowil ze asymilacja kulturowa to jest kwestia kilku lat. To proces i moze trwac nawet przez okres dwoch lub trzech pokolen. Fale uchodzcow w niemczech zaczely sie w 2015 to troche wczesnie jak na osądy. Niemcy nie sa wcale tacy bierni, tez potrafią dac do zrozumienia że nie lubią obcych i uprzykrzac im zycie. Nie biore zadnej ze stron, pisze tylko o tym co wiem z wlasnych obserwacji. Tak Mania, tez mam sasiadow uchodzcow i imigrantow, na jednym pietrze Niemcy, Syryjczycy, Rosjanie i ja Polka.

Małpa- ty sobie nie rob wiekszych nadziei, dopóki ja tu jestem to TO forum nie zbrunatnieje. :lol:

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2019, 19:25 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
beton pisze:
Nie jeden raz slyszalam od młodych że czas otworzyc Dachau.
.


Otóż to. Tym to się może skończyć. A ze póki co Niemców, Francuzów, Holendrów itp jest jeszcze więcej to wiadomo kto kogo będzie głównie riezał. Tym bardziej jak i aparat państwa opanowany przez antyimigracyjne siły pomoże.

Bo ten cały postmodernizm jest bardzo naiwny, infantylny, wierzący, ze słowo ciałem się stanie, wiec wręcz religijny w swej wierze w swoje idee z kosmosu jak właśnie te multikulti i inne.
Ale to oni będą winni tego co się stanie a nie oszalały z nienawiści tłum. Bo wmawiali sobie i ludziom, że jest inaczej niż fakty historyczne, mechanizmy społeczne a często wręcz biologiczne i ewolucyjne mówią.

I żadna religia nie ma tu nic do rzeczy. Jak już to raczej jako pewne narzędzie społeczne pomagające się identyfikować w większych od rodziny, hordy czy i klanu grupach ludzkich, budować więzi dalsze od więzi krwi.
Wiec nawet jak się odnowi w tak zlaicyzowanych jak Francja czy inne krajach katolicyzm, protestantyzm a może jakiś inny nowy religijny chrześcijański ruch (bo tamte się już wypalił) to będzie skutek a potem środek do osiągnięcia celu a nie przyczyna.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2019, 19:54 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
korbaczeska pisze:
Małpa- ty sobie nie rob wiekszych nadziei, dopóki ja tu jestem to TO forum nie zbrunatnieje. :lol:


Wybacz, ale na to nikt nie ma wpływu. Ani Ty ani ja ani nikt inny. I nie tylko o forum chodzi. Europa powoli brunatnieje. Najgorsze jest, ze winni temu oskarżają wszystkich i wszystko tylko nie siebie. Nie tylko brunatnieje bo radykalizuje się w wielu płaszczyznach.
Faszyzmowi w Niemczech najmniej winny był Hitler i kamraci. Winny był upokarzający akt kapitulacji, wysokie kontrybucje i wcale nie od nazistów a Jankesów pochodzący kryzys. Niemcy i Niemców upokorzono po I WŚ moralnie, obarczając cała winą za wojnę, której nie wywołali (Austria i Rosja jak już) a przynajmniej nie sami do niej dążyli, politycznie i ekonomicznie. Gdyby nie to Hitler by do końca życia w Bawarskiej piwiarni piwo pił i się odgrażał.

I zobacz jak się zmienia, co słusznie zauważył Małpa, postawa ludzi tu na forum, kiedyś do szpiku lewicowym. Jak tu się zmienia to co dopiero gdzie indziej?

Piszecie integracja, zrozumienie. trzeba pomóc... OK. ale zauważ jak postrzegamy własnych rodaków co korzystają z pomocy społecznej, 500+, matczyne + itp. Patologia, bydło bezmyślne (i oczywistsze katolickie) co się sprzedało za miskę zupy, ze musimy na nich pracować ciężko a oni lenie jedne chleją, dzieci narobili i teraz tylko gęby pełne roszczeń i moją krew piją. itp.

Jak myślisz przychylniej będziemy patrzeć na rodzinę imigrantów obcokrajowców z tabunem dzieci , tak jakby bardziej ciemnych, i obcych, nie mówiących po ludzku, kiwających się na jakiś dywanikach i zawodzących, biorących z budżetu znacznie więcej niż 500+ i na dodatek nietykalnych bo cię rasistą nazwą? Myślisz jak długo to się będzie w ludziach kisić zanim się nie wyleje?

A ci co przybyli też wykluczeni się będą radykalizować.


I żeby było jasne. Ja się tego boję. Strasznie boje. Bo jak już ruszy to żaden mądry polityk ani filozof czy inny pięknoduch tego nie zatrzyma. A ucierpią najbardziej ci co najmniej winny. Wśród nas i imigrantów.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2019, 20:25 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
Pantryglodytes pisze:
beton pisze:
....
Rzecz w tym że problem sięga dużo głębiej,.....




Ps

Przyjemnie obserwuje się ewolucję postaw na tym forum.
To radosna okoliczność, daje nadzieję.


Od początku owego zjawiska mój stosunek do niego był ambiwalentny, i taki jest nadal, nie ma mowy o radykalizmie.
Imigracja była zawsze jak świat światem, jednak w czasach minionych była mniej lub więcej kontrolowana. Tym sposobem można było dyskutować o asymilacji , dostosowaniu się imigrantów do nowej rzeczywistości. Tu mamy zjawisko niekontrolowane które może przynieść tragiczne skutki obu stronom. Tłum jest groźniejszy od granata wystarczy impuls obojętnie z której strony i mamy armageddon.
Multikulturalizm nie jest niczym złym ale należy go wdrażać latami pomalutku i rozważnie nic na huuurrraa.
Zdarzenie się kultur bez uprzedniego uświadomienia nie może przynieść niczego dobrego , między bajki trzeba włożyć twierdzenie że asymilacja już przyjętych w takiej ilości imigrantów potrwa przez pokolenia, tylko cierpliwości potrzeba.
Tak to nie działa, żaden naród nie zgodzi się na marginalizację na rzecz imigrantów a do tego to zmierza.
Przyjmowanie imigrantów ,,tak,, ale świadomych tego że chcą coś w swoim życiu zmienić , i że te zmiany muszą być stosowne do miejsca w którym chcą żyć.Tu tej świadomości nie ma.
Gdyby pozwolić pozwolić procesowi emigracji rozciągnąć że na lata , pokolenia wówczas wyszło by z tego coś pozytywnego. Teraz jest tylko wielki rozgardiasz.
Rządy wcieliły w życie swoje wizje nie biorąc pod uwagę że ich obywatele to również przekrój różnorodności i że nie podzielają ich hurra optymizmu.
Wyrządziły szkodę swoim obywatelom jak i imigrantom.
Teraz pytanie Kto to posprząta?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2019, 20:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Silni zdrowi młodzieńcy... jakby bronto to pisał..

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2019, 20:52 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
To prawda ,że wielu to nie są uchodźcy . Tak na marginesie tylko opisze zdarzenie.
Przyszła do kliniki młoda kobieta z Indii , dość dobrze mówiła po niemiecku i opowiedziała swoją historię.
Oboje z mężem przybyli do Niemiec z fala uchodźców, mieli określony cel ratować swoją córeczkę.
Dziecko ma rozszczep podniebienia dość paskudny wymagający wysoko specjalistycznego leczenia.
Fakt ,że tu mieli wsparcie, to ułatwiło im znalezienie pracy , i mieszkania. Chcą tu zostać ale aparat państwowy wyłuskał ich i chce deportowac. Bo nijak nie pasują do uchodźców.
Co robić w takiej sytuacji, żal młodych ludzi , żal dziecka, no ale takie jest prawo. Znalazła się jednak osoba w klinice która pomogła to prawo obejść ,otrzymali prawo stałego pobytu.
Dlaczego o tym piszę ano dlatego że takich przypadków wykorzystujących okazję jest tysiące, ten jednak miał cel szczytny no i ci młodzi dostosowali się od początku do zasad życia w tym kraju.
Co nie zmienia faktu że złamali prawo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2019, 18:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Czarna_Mańka pisze:
korbaczeska pisze:
Silni zdrowi młodzieńcy... jakby bronto to pisał..

Hamuj się Czesia, co? Nie przeginaj.
Piszę, co widziałam na własne oczy.

ps. możliwe, że ci starzy, chorzy i słabi byli akurat w pracy
więc ich nie zauważyłam
lepiej ?

pps. i jeszcze jedno: to co piszesz to Twoje jednostkowe doświadczenia; szanuję Twoje zdanie, tyle, że doświadczenia Betonki, moje, zaprzyjaźnionych Szwedów czy Holendrów są inne;


Manka nie strofuj mnie, ja mam swoje doswiadczenia ty masz swoje i ja tego nie kwestionuje. Pisze tylko, ze sie z tym nie spotkalam a nie ze takie sytuacje nie istnieją.
Ja widzę na ulicy i mlodych, i starych, i kobiety i dzieci, moze dla turysty wyglada to inaczej.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 846, 847, 848, 849, 850, 851, 852 ... 866  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group