forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 cze 2024, 0:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 cze 2016, 0:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Kiedyś to wszystko pierdolnie i poleje się krew na ulicach. Może z chaosu coś się wykluje pozytywnego, ale ja uważam, że jeszcze większy syf. Sukienkowi z krzyżami i monstrancjami wyjdą i lud pobożny uklęknie i będzie po staremu.
Efekt każdej rewolucji; tłusty tyłek filistra w wygodnym fotelu.
Jak napisał poeta: "Niech się Polaki modlą, czczą cara i wierzą". Cara można zastąpić Prezesem czy czym tam.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2016, 1:37 
starykizior pisze:
Sukienkowi z krzyżami i monstrancjami wyjdą i lud pobożny uklęknie i będzie po staremu.


No, nareszcie Pan zrozumiał, że lepiej będzie, jak klęczeć będą przed obrazami ze mną w aureoli i modlić się do mnie. Teraz musi Pan przekonać tu obecne wściekłe na mnie baby, aby modliły się do mnie, a jak nie, to Je w mordę. Bo jak nie Pan, to kto, Puszkin?

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 10 cze 2016, 7:08 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Oczywiście Aga z większością Twoich argumentów się zgadzam.
Jednak jak zwykle, - diabeł tkwi w szczegółach.
Osobiście wolał bym "powozić" nowoczesnym Volvo aniżeli podawać
"kaczke" staremu dziadkowi - a wiem o czym piszę, bo tak jak Twój, mój młody też
w TIR-ach. Oczywiście degustibus et coloribus.........itd,itd.
I chyba rację ma stare kocisko........z tym wróżeniem.
Bo te jego krakanie jest chyba jedynym realnym środkiem do jakiejkolwiek zmiany.
Czy na lepsze, - na początku zawsze coś się zmienia na lepsze tylko
później znowu cwaniaczki do koryt dochodzą i wraca stare.

ps.
Aga! - o co chodzi z tymi przepisami dot. kuchenek "na butlę/ na kartusz" ?!
Nic nie słyszałem a mój w trasie i nie mam jak zapytać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2016, 8:58 
IroB pisze:
jest wiele wzorcow na dobra sluzbe zdrowia, wystarczy sasiado nie pluc w tfasz i mamy pierwszy z brzegu dobry przyklad ze moze funkcjonowac slozba zdrowia, dobrze.

Może zamiast truć , porównaj jaką wysokość per capita mają środki kierowane na opiekę zdrowotną w dojczlandii a jaką w Polsce.
Wróć może do początków reformy służby zdrowia i przypomnij sobie jakie były szacunki kosztów - a co za tym idzie wysokość składki (odpisywanej od podatku) a co pod naciskiem różnych ,,ekspertów'' uchwalono.
Następnym elementem powinien być wykres zadłużenia placówek służby zdrowia.
Może wówczas załapiesz, że nie chodzi w żaden sposób o dobro pacjenta jedynie dobro panów profesorów i prywatyzację tego całego bałaganu aby wreszcie plebs od rządu się odpierdolił.
Chcieli hameryki?
To będą ją mieli.
Prywatne lecznictwo, prywatne ubezpieczenia zdrowotne, prywatne szkolnictwo, prywatny transport...
A rząd & parlament popatrzą sobie z boku i klauzula NNS. będzie królować wszędzie.


Na górę
  
 
Post: 10 cze 2016, 9:13 
I nareszcie Pan Wielki odetchnie, jako i wszyscy inni tu demokraci, nie będą musieli z własnej kieszeni leczyć cudzych bachorów.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 10 cze 2016, 9:14 
stary praktyk pisze:
Aga! - o co chodzi z tymi przepisami dot. kuchenek


W ramach ochrony środowiska w TIR-ach będzie można używać tylko kuchenek na prąd ze źródeł odnawialnych. Jeżeli TIR nie będzie miał własnych paneli słonecznych, to będzie mógł podłączyć się przedłużaczem do wiatraka. Za używanie kuchenek gazowych ustawodawca przewidział konfiskatę TIR-a i utratę prawa jazdy przez kierowcę na okres 10-ciu lat.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 10 cze 2016, 9:40 
Praktytku, generalnie chodzi o to, że Niemcy mają duży problem z butlami gazowymi. Nawet jeśli taka jest przechowywana poza kabiną, z odkręconym palnikiem, BAG i inne ichnie służby karają Polaków mandatami. Względy bezpieczeństwa i takie tam.


Na górę
  
 
Post: 10 cze 2016, 18:32 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Poniał.
Dzięki.
Myślałem, że nasi coś wymyślili.......!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2016, 20:50 
Offline

Rejestracja: 05 wrz 2014, 1:57
Posty: 110
Czy pielęgniarki oprócz tych 300 zł uzyskały też zwiększenie stanu zatrudnienia? jakoś nigdzie tej informacji nie doczytałam.
Jakiś czas temu mój ślubny musiał przejść operację stopy, w związku z tym przez 2 tyg codziennie wizytowałam szpital ortopedyczny na Lindley'a w Warszawie. Na kilkadziesiąt osób płci obojej leżących na oddziale takich świeżynek jak mój mąż było kilka sztuk zaledwie, reszta pacjentów to były poprawki po niedoróbkach innych szpitali. A to dziewczyna której nogę po złamaniu tak złożyli że była krótsza o kilka cm, a to jakiś bark całkiem unieruchomiony, no nasłuchałam się ..... i okazało się, że i ten szpital ma swoje niedoróbki. Mąż narzekał, że po operacji nie dosyć że w gips mu nogę włożyli to jeszcze zabronili całkiem opierać się na tej nodze i jeszcze jakieś inne szykany, a inna pacjentka operowana na tę samą przypadłość, nową metodą, bez gipsu tylko w opatrunku i wcześniej do domu. Narzekanie całkiem mu przeszło jak spotkali się na wizycie kontrolnej i okazało się, że u niego wszystko w porządku a noga tej pani do poprawki. I ja się pytam: czy nie można raz a porządnie? przecież nie dosyć że pacjent cierpi to są koszty i szpitala i zasiłki.
Są spektakularne sukcesy, są gdzieś lekarze którzy nie traktują pacjenta jak zło konieczne, ale najczęściej się słyszy o różnych błędach wynikających najczęściej ze zwykłego zaniedbania, niechlujstwa, lekceważenia podstawowych procedur.
W związku z powyższym już dawno podjęłam decyzję że umrę i ten dzień po prostu nadejdzie ale bez pomocy lekarzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2016, 21:14 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
I tak Bieta trzymaj.
Choć to będzie trudne.
Ja tam powiedziałem sobie, że jak coś zacznie się dziać i rokowania będą chujowe, to sobie kupię marychy albo innego zioła i ......złotym strzałem to nazywają ponoć.
I fertig.
A nie latami męczyć się przy okazji kabzę łapiduchom nabijać.
A oni i tak mnie będą mieć tam, gdzie Ty wiesz a ja się domyślam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group