forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 cze 2024, 0:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 cze 2016, 9:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Proszę pojechać w Polskę powiatową i zobaczyć zachowanie ludzi a potem pierdolić czego to kościołowi nie zabierzecie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2016, 11:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Co wzięli to ich na wieki. Chodzi o to, by więcej pasożytom nie dawać.
W Polskę powiatową nie muszę jechać. To forum mi wystarczy i ty Stasiu.
Kolana cie nie napierdalają gdy klęczysz? A może masz dyspensę i nie musisz :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2016, 19:26 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
AGAFIA pisze:
Cytuj:
Zapytam tylko czy znasz pracę pielęgniarki.
wkleję list pielęgniarki z duzym stażem


Wzruszające, często się łapię na takie historie. Tylko co to ma do rzeczy? Kochana, panie pielęgniarki wiedzą do jakiej pracy idą, za ile, etc. Oczywiście nie sposób apriorycznie założyć wszystkiego, ale ogólny zarys przecież mają.

Przeczytałam oba podlinkowane wpisy i zastanawiam się czy panie myślą. Wszyscy wiemy, jak funkcjonują dzisiaj szpitale, na skraju bankructwa. Czy więc zasadnym jest, w takiej sytuacji, żądać niemożliwego? Podwyżka o 500 zł, plus zwiększenie załogi, to gwóźdż do trumny każdego szpitala. I co- za pół roku, szpital zostanie zamknięty, pacjenci poprzenoszeni, a panie pielęgniarki do pośredniaka. Bo tyle ugarają.
No, ale strajki są skuteczne. Górnikom się udaje, czemu nie pielęgniarkom. Jeśli i one coś zyskają, kolejni będą nauczyciele i służby mundurowe.
Reszcie strajki nie pomogą.


Powiem tak
To nie pielęgniarki zmątowały tę patologię, pielęgniarki sa jej ofiarami, pewnie powiesz ,, tja paradne,,
i wcale mnie to nie zdziwi, bo tak mysli większość ludzi.
Ale ugryźmy temat z innej strony
Teoretycznie jeszcze, co nie znaczy że tak nie może być
dyżur w CZD sala budzeń, powinno być 5 pielęgniarek są 2 -pełne obłożenie, jakim cudem te 2 osoby są w stanie to ogarnać?
otóz nie są i wszyscy o tym wiedzą, jednak jakoś się to kula ale w końcu może przyjść ten ślepy traf i któraś z nich z powodu przemęczenia popełni błąd , błąd nie odwracalny , co wtedy , jaki argument cię przekona że pielęgniarka jest niewinna,i że smierci twego dziecka winny jest system.
I to jest właśnie ta patologia którą należy przerwać.
Jak już wspomniałam media komentując ten strajk wskazują tylko i wyłącznie na pazerność piguł i to chwyciło, wszystko inne się nie liczy.
Kasy chorych podpisując kontrakty ze szpitalami mają konkretne wymagania co do procedur , liczby personelu medycznego, sprzętu i kwalifikacji.
Te kontrakty, to często gęsto fikcja, bo szpitalik funkcjonować musi i tak od cudu do szczęścia.
Lepiej jest szpital zamknąc i dofinansować inny w którym nie będzie się wyglądać szczęścia lub czekać na cud.
Gdzie pracownicy będą godziwie opłacani, będą pracować normalnym wymiarze godzin, wówczas strajków nie będzie a pacjent będzie bezpieczny.
CZD to szpital szczególny, tam dzieci przebywają razem z rodzicami , a rodzice znają choroby swoich dzieci prawie jak lekarze, są zaprawieni w bojach o zycie swoich pociech , to zaangażowanie rodziców jakby tak cichaczem pozwoliło na okrawanie personelu pielęgniarskiego no bo jak w sali jest chociaż jeden rodzic , to jak by się coś działo z innym dzieckiem to zaalarmuje i pomoc nadejdzie w porę. I znowu szczęście czy cud?
A co z oddziałami gdzie rodzice przebywać z dziećmi nie mogą?

Każdy z nas opłaca składkę zdrowotną, każdy z nas oczekuje w zamian odpowiedniej opieki medycznej , dlaczego wobec tego odmawiamy pielęgniarkom godziwego wynagrodzenia i godziwych warunków pracy.
Nie dywagujmy i powołaniu , poświęceniu i innych pierdołach , mają nie mają , to nie w tym rzecz , tu idzie o szacunek pracodawcy do pracownika, bo to ten pracownik pracuje na jego sukces.
Ja bym rozliczyła tych wszystkich zarządzających i te kasy co to mają obowiązek przekazać twoją składkę szpitalowi.
Bo pieniądze są i to nie małe , tylko ktoś kto nimi żle zarządza.
Pora przerwać tę patologię choćby i skutkiem było zamknięcie wszystkich szpitali w Polsce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2016, 20:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Moja wizyta u specjalisty w szpitalu na którą czekałem zaledwie 6mc pewnie pójdzie się jebać bo szpital zaczyna strajk. Chcą mnie huje do Bareda wysłać ale na szczęście leczenie to tylko moje hobby.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2016, 21:17 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Oczywiście rację ma zarówno Agafia jak i Becia.
Tylko co z tego. Tak możemy sobie na tym forum ględzić ale czy zmieni to sytuację w służbie zdrowia?! - na pewno nie. Jedynym wyjściem z sytuacji jest żelazna ręka z ostrym skalpelem i rewolucja w systemie.
Nawet z powieszeniem paru decydentów, odpowiedzialnych za całokształt.
Inaczej, - mafia która opanowała służbę zdrowia nie zmieni nic w swoim postępowaniu z pacjentem.
ZA duże pieniądze w grę wchodzą.

p.s
Ale przy okazji nic by się nie stało, gdyby zaprzestano
sponsorowania kościelną stonkę. No i koniecznie zerwać końkordat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2016, 21:28 
Beton, rozumiem Twoje stanowisko, ale..No właśnie, pozostaje ale...16 dniowy strajk pielęgniarek w CZD przyniósł 7 mln straty, i tak mocno zadłużonemu szpitalowi. Panie wywalczyły po 300 zł netto podwyżki. Jakie ma szanse ów szpital się utrzymać dalej? Niewielkie? Kto ucierpiał-pacjenci. Bo część z nich, z tych zamkniętych oddziałów, została przeniesiona do Wrocławia. Ileś tam operacji, ratujących życie zostało przeniesione, ileś zabiegów, na które dzieci i ich rodzice czekali miesiącami. Wiesz, każdy medal ma dwie strony, ale pieniądze to nie wszystko. Mając do wyboru 300 zł w porfelu, a życie, czy tam zdrowie jakiegoś mondzioła, miałabym w głębokim poważaniu te 300 zł. Nie oceniam, nie stawiam tych babek pod pręgierzem morale, ale co znaczy ta kwota w obliczu ogromu nieszczęść? Każde, takie mocno chore dziejsko, to dramat, tego dzieciątka, tych rodziców.. I ta kurewska bezduszność, osób które odeszły od łóżek, jest dla mnie niepojęta. Służbę się albo pełni, albo nie. Aczkolwiek zgadzam się co do stwierdzenia, że tę patologię, zrodził ktoś inny. Zrodzili ją rządzący, ministrowie, nieudolne zarządzanie, setki cip na stołkach NFZ, kierowników, dyrektorów, konsultantów, asystentów, którym trzeba przyznać po 50 tysi nagrody rocznej i urlopy na Majorce. A jak nie urlopy, to szkolenia.


Na górę
  
 
Post: 09 cze 2016, 21:31 
Cytuj:
Ale przy okazji nic by się nie stało, gdyby zaprzestano
sponsorowania kościelną stonkę. No i koniecznie zerwać końkordat
Kiedyś miałam na to niejaką nadzieję. Dziś, jestem pewna, że w Polsce to nie przejdzie.


Na górę
  
 
Post: 09 cze 2016, 21:38 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Aga! - oczywiście że to tragedia ale..........
Jak chcesz te, - jak sama napisałaś "cipy" oderwać od stołków???
Ich przecież granatem nie ruszysz. MUSI być nacisk społeczny czy inny diabeł.
Oczywiście rozumiem tragedię tych rodziców.
Ale to właśnie oni powinni poprzeć strajkujące.Powiem więcej; - całe społeczeństwo powinno stanąć razem z pieluchami.
Jak we Francji. Pół kraju stoi. I co z tego. Innej rady na kapitalizm nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 cze 2016, 21:55 
Kurcze może masz i rację..ale ja chyba byłabym wkurwiona na strajkujące jednak. Tak myślę, w końcu podjęły się specyficznej pracy na z góry określonych warunkach. A, że budżetówka, to jadą po bandzie.. Wybraź sobie, że strajkują kierowcy, przewoźnicy, cały kraj spraliżowany, brak towarów w sklepach, aptekach, hurtowniach.Wystarczy tydzień. Też nie mają lekko, ba mają mocno przepierdolone, wiem, bo mam takiego w dowodzie. I gówno to kogo obchodzi, że schodzą na zawały, cierpią na zwyrodnienia, nie wysypiają się, a państwo dodatkowo co 5 lat ich kroi, bo trzeba kursy -niby takie odnowienie prawka zrobić. O karcie do tacho nie wspomnę. Wyobraż sobie hutników, z Chorzowa, ileś tam miechów bez wypłat- prezydent miasta szarpnął się na makaron, mąkę i kilka puszek. Ale banki nie czekają, jeb do komornika, i w efekcie ileś tam ludzi straci dorobek życia, nie dlatego, że lenie, a dlatego że huta splajtowała. Co z właścicielami drobnych barów, osiedlowych sklepików, co to od 30 lat je prowadzili, a wykończyły ich markety? Co z krawcami, szewcami, mechanikami, kucharzami? W czym ci ludzie są grosi, od pielęgniarek, doktorków, którym stale za mało, od nauczycieli i górników? Niczym, ale brak u nas takiej obywatelskiej postawy, empatii, człowieczeństwa.. Ludzie zatrudnieni w sektorze prywatnym, zaciskają zęby i orają. Budżetówka z racji finansowania, wykorzystuje ów fakt i zawsze coś tam wyszarpie. Może ja się mylę, ale uważam że to nie fair.


Ostatnio zmieniony 09 cze 2016, 22:18 przez AGAFIA, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 09 cze 2016, 22:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6466
jest wiele wzorcow na dobra sluzbe zdrowia, wystarczy sasiado nie pluc w tfasz i mamy pierwszy z brzegu dobry przyklad ze moze funkcjonowac slozba zdrowia, dobrze.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group