forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 cze 2024, 1:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 paź 2015, 18:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
stanax pisze:

Do kurwy nędzy! Czy mógłby jej ktoś zajebać calową deską dębową w baniak, bo ja już do niej nie mam siły :(


Drogi Stanaxie..
Ja jej za cholerę nie odpowiem,
bo za ściągane na żywca polemiki wielkich tego świata
i chciane,aby były rozumiane,że jej własne i tak nie rozumiem.
No,już taka głupia jestem. :lol:

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2015, 18:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Dodam jeszcze jedną ciekawostkę. Otóż Malina na drugiej, i połowie trzeciej strony tego wątku
kłóci się zawzięcie z WLR'em o lekcje religii w szkołach. W jednym ze swoich postów pisze tak:

Malina pisze:
(...) A na dzień dzisiejszy, nie jestem do końca przekonana czy walka z religią jest punktem najważniejszym.
Dla niej to nie jest ważne. Ważniejsze są "przeogromne ilości miliardów zł" w postaci 1,1 mld zł
za lata 2009 – 2015 (w sumie siedem lat), natomiast latają jej koło cipy miliardy wywalone z budżetu
wyłącznie na samą naukę religii :!:

Cytuj:
(...) wynagrodzenia nauczycieli religii rocznie pochłaniają ponad miliard złotych. W samym tylko 2013 roku
ta kwota wyniosła ponad 1,3 mld zł. W latach 2005-2013 suma ta sięgnęła 10,2 mld zł.
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/ile-kosciol-kosztowal-budzet-przez-ostatnie-25-lat/tld4s
http://www.wykop.pl/link/2108244/duchowni-i-katecheci-kosztuja-budzet-ponad-2-miliardy-zlotych-rocznie/
http://kkpp.blox.pl/2014/07/Ile-kosztuje-nas-konkordat.html

Kurna, od 2005 roku budżet wypierdolił ~13 mld zł (doliczając ostatnie dwa lata po 1,3)
tylko na lekcje religii, a dla niej to raczej pikuś :shock:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Ostatnio zmieniony 21 paź 2015, 19:11 przez stanax, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2015, 19:01 
Oczywiście towarzycha, tego "rozgarniętego" w osobie stanaxa i halapic nie interesują fakty a jedynie ich własny kretynizm. Muszę przyznać, że Barycki miał całkowitą rację, że forum opanowali właśnie w takim stylu jak przedstawieni, wsteczniacy. Nie ma znaczenia, że paru kolesi przy korycie rozpierdolili jak do tej pory 1.1 miliarda zł a dzięki kretynom podobnym do halapic i stanaxa, rozpierdolą a i nawet 10 razy tyle bo oni nie rozumieją a mało tego, suma 1,1 miliarda to nie żadna suma godna zwrócenia uwagi.
Gdyby pismaki znalazły u nas taką "perełkę" to rząd poszedłby na zieloną trawkę a panowie do ciupy jako złodzieje mienia społecznego. Jednego takiego za wzięcie w ciągu 9 lat ok. 100 tys dolarów wsadzili na 7 lat bez prawa do wcześniejszego wyjścia. Inni się tak przestraszyli, że zanim do nich dotarły kontrole, to oddali wszystko co do jednego centa.
No ale jacy obywatele, taka władza. Jeszcze stanaxowi się nie dziwię bo siedzi za granicą i tak naprawdę to on się cieszy z tego, że grabią krajanów bo to nie grabią jego. Ale halapic? Toć to jej emerytura idzie w pizdu a też ważniejsze jest przysrać Malinie niż się zastanowić i zrozumieć cóż ta Malina pisze. Dla stanaxa półgłupka ważniejsze są daty, godziny i minuty postów a i o celach edycji nie ma pojęcia. A edycje były z prostego powodu by zaczerwienić i pogrubić dla ślepych stanaxa i halapic ważne fakty w tekście co by analfabetom pomóc. Ale czy takim cokolwiek może pomóc w zrozumieniu otaczającej ich rzeczywistości? Nie sądzę bo do tego trzeba mieć odrobinę wyższe IQ niż jednokomórkowiec.

Dziękuję państwu za uwagę. Jestem pewna, że teraz dopiero zbierzecie siły nawet dodatkowe by podyskutować. Szkoda tylko, że nie na temat.


Na górę
  
 
Post: 21 paź 2015, 19:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Malina pisze:
Oczywiście towarzycha, tego "rozgarniętego" w osobie stanaxa i halapic nie interesują fakty a jedynie ich własny kretynizm.


:lol: :lol: :lol:

nasz własny kretynizm bardzo nas interesuje,
a innych tym bardziej!!!

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2015, 19:17 
Nie bierzesz pod uwagę różnic w tym o czym ja piszę a w tym o czym ty piszesz.
Katecheci w jakiejś tam postaci wykonują pracę, są za nią wynagradzani, odprowadzają podatki i składki. Czyli nie dostają pieniędzy za friko jak to się dzieje w przypadku opisanym przeze mnie.

Po drugie okresy opisywane są różne a i cele różne. "Powinieneś" dodać do tego jeszcze wszystkie dotacje UE na odnowienie obiektów sakralnych będących zabytkami, papier toaletowy i mydełka oraz wodę święconą którą zaczerpnięto z kanalizacji miejskiej.
Ja podałam tylko jeden przykład jak się rżnie Polskę i Polaków za friko od tyłu. A ile takich spraw jest ukryte i wyjdą na światło dzienne za naście?
Oczywiście i tak nie zrozumiesz tych subtelnych różnic. I po cholerę ja się wysilam i tłumaczę.

A wystarczyłoby jedynie opodatkować albo kościół albo wiernych i byłoby po krzyku. Wcale z religią, kościołem i ludźmi wierzącymi walczyć nie musicie bo oni też niestety mają zapewnione prawa w KRP. No tak już jest.


Na górę
  
 
Post: 21 paź 2015, 19:19 
halapic pisze:
Malina pisze:
Oczywiście towarzycha, tego "rozgarniętego" w osobie stanaxa i halapic nie interesują fakty a jedynie ich własny kretynizm.


:lol: :lol: :lol:

nasz własny kretynizm bardzo nas interesuje,
a innych tym bardziej!!!


No właśnie już dawno to zauważyłam.


Na górę
  
 
Post: 21 paź 2015, 19:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Obrazek

_____________________


Dobra - załóżmy, że masz racje nie-kretynko, nie-wsteczniczko, nie-półgłupku, nie-analfabetko oraz wielokomórkowcu (http://i.imgur.com/4cRLWFS.png).
Mam pytanie. Co według ciebie było bardziej szkodliwe dla obywateli:

1. Gdy obcy bankierzy zajebali z budżetu państwa ~miliard złotych,
2. Czy katabasy ~13 miliardów złotych jednocześnie kładąc nic niekumającym dzieciakom do głów farmazony o mzimu mieszkającym na chmurce?



Wkleiłem link w nawiasie

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, 9:20 przez stanax, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2015, 21:51 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
Malina pisze:
kanakk pisze:
Malina pisze:
A na dzień dzisiejszy, nie jestem do końca przekonana czy walka z religią jest punktem najważniejszym.



to pomnóż roczne wydatki na czarnych , razy czas trwania końkordatu, i porównaj z licznikiem balcerowicza.
i zobaczymy czy nie zmienisz zdania


Pieniądze wypływają w przeogromnych ilościach z polskiej kasy zupełnie w innych miejscach, np w obsłudze pożyczek, których Polska nigdy nie weźmie i są to sumy naprawdę ogromne (miliardy zł).
Drugim punktem jest błędna polityka zagraniczna, zagrażająca katastrofą gospodarczą - choćby to nieszczęsne embargo. Trzecia sprawa to niekontrolowane wydatki administracyjne itd, itp.
Nadal Polacy w większości deklarują się być katolikami i z większością niestety ale musisz się liczyć.
Jeśli zachcesz im narzucać swoją wizję a nie będą na to intelektualnie gotowi, to żebyś nie wiem jak chciał dobrze to i tak przegrasz.
"Ekonomia głupcze" jak mawiał Clinton a potem reszta już sama się załatwi.



Wydaje mi się że nie zrozumiałaś .
Ja nie walczę z religią jako wiarą , bo ta jest Konstytucyjną wolnością , ale z religią w szkole jako źródłem finansowania KK, jednym z wielu, z pieniędzy niewierzących również.
Kościół zobowiązał się do wykonywania POSŁUG , a nie usług, a jeśli są to usługi to winny być opodatkowane.
Zapominasz o wszystkim co dał końkordat czarnym , czyli nieograniczony niczym dostęp do publicznej kasy.
Na bazie tego jednego przykładu inni postępują podobnie , czyli rżną całość kraju na kasę jak mogą .
Poszukaj sobie w necie, info o końkordatowej przedwojennej Polsce , i sprawdź ilu było w wojsku kapelanów i w jakim stopniu.
Ogół świadczeń obecnych i przyszłych wynikających z obowiązujących ustaw (odprawy, emerytury, itp..), obciąża całe społeczeństwo.
jak dobrze policzysz wszystko zusamenn do kupy to licznik balcerowicza , mocno zwolni , o ile w ogóle nie stanie.

dla przykładu mogę tylko podać fakt , że w tym roku , norweski Skatt (US) dopieprzył 40 milonów NOK kary KK , za oszustwa przy liczeniu wiernych celem uzyskania dotacji państwowej .
I w tym kraju , śmierć nie jest tak pewna jak to że ta kara zostanie na pewno ściągnięta .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2015, 21:57 
stanax pisze:
Dobra - załóżmy, że masz racje nie-kretynko, nie-wsteczniczko, nie-półgłupku, nie-analfabetko oraz wielokomórkowcu.
Mam pytanie. Co według ciebie było bardziej szkodliwe dla obywateli:

1. Gdy obcy bankierzy zajebali z budżetu państwa ~miliard złotych?
2. Czy katabasy ~13 miliardów złotych jednocześnie kładąc nic niekumającym dzieciakom do głów farmazony o mzimu mieszkającym na chmurce?


Nie możesz ludziom narzucać swojego światopoglądu, to po pierwsze. Po drugie, jeśli komukolwiek zależałoby na złapaniu króliczka to już dawno finansowe, etyczne, moralne dylematy byłyby rozwiązane/uregulowane metodą złotego środka przez pójście stron na rozsądne ustępstwa.

A jak nie to, to jest zawsze jeszcze referendum.


Na górę
  
 
Post: 21 paź 2015, 22:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
A co z odpowiedzią na pytanie? Nie musisz się napinać - wystarczy byś napisała jedną z cyferek.


Malina pisze:
Nie możesz ludziom narzucać swojego światopoglądu (...)
:lol: Dobre. Równie dobre, jak te okrąglutkie bzdety wyuczone na pamięć i powtarzane w koło przez B. Szydło.
Zastanów się, kto i komu narzuca światopogląd... Katecheci dzieciakom na 100% nie :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group