forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 04 cze 2024, 0:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 gru 2014, 17:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:25
Posty: 1154
Malina pisze:
Przyznam, że nie za bardzo łapię do czego zmierzasz ale niech ci będzie. :?:


On chce powiedzieć, że nie wszystkich staś na te pomarańcze a niektórych nawet na polskie jabłka. Ale SLD miało juz 2 razy szansę to zmienić. A Palikot to nie wiem czego kce.

_________________
Idźcie przez zboże, we wsi Moskal stoi!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2014, 17:59 
Malina pisze:
Skorpion13 pisze:
Malina pisze:
Jeśli dobrobyt kraju i szczęście jednostki, mierzone jest ilością dostępnych na rynku owoców cytrusowych, czekolady, nieograniczonego dostępu do telefonów i niekontrolowanej możliwość wyjazdu za granicę, to teraz rozumiem dlaczego ludzkość powinna zniknąć z powierzchni ziemi bo niewarta jest nawet splunięcia.

To dokładnie obraz szczęścia powszechnego wyłaniający się z mediów....
Tez dałaś się na to złapać???
Mnie to przeszło kilka lat wstecz... :lol:


Przyznam, że nie za bardzo łapię do czego zmierzasz ale niech ci będzie. :?:

Podałaś precyzyjny obraz szczęścia powszechnego jaki wpajają nam różne gadające głowy z R i TV (w poście do którego się odnosiłem).
Zadałem pytanie: też się na to nabrałaś"?
Bo ja tak. W roku 80.
Ale w 82 mi przeszło.
Stąd uwaga ,,parę lat wstecz"... :lol:
Teraz jasne????


Na górę
  
 
Post: 07 gru 2014, 18:05 
Aaaaa o to biega. OK ja to przeszłam w w czasie pierwszego wyjazdu do Włoch w 70 roku ale dziadek bardzo szybko mi to wyjaśnił i aż dziw, że to pojęłam w tak młodym wieku. A media? No cóż, im się wydaje, że propagują nowoczesność a to "zwykła sieczka z najgorszego gatunku pastwiska". No i "bydło" przełyka (argumenty mojego dziadka z lat 70tych które mnie przekonały)


Na górę
  
 
Post: 07 gru 2014, 18:14 
W latach 70 to ja byłem na etapie obozów harcerskich....


Na górę
  
 
Post: 07 gru 2014, 18:16 
Skorpion13 pisze:
W latach 70 to ja byłem na etapie obozów harcerskich....

Na to to musiałam jeszcze trochę poczekać ale już byłam w zuchach. :D


Na górę
  
 
Post: 07 gru 2014, 18:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 19:40
Posty: 517
Może zamiast myśleć o partiach, to lepiej podjąć walkę z kapitałem i państwem na zasadzie akcji bezpośredniej? Na przykład poprzez strajki i sabotaże w kapitalistycznych zakładach pracy?

Prawdziwa lewica nigdy nie siedziała w gabinetach, lecz walczyła z bombą w ręku.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2014, 19:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:25
Posty: 1154
Izaak Zimmerman pisze:
Może zamiast myśleć o partiach, to lepiej podjąć walkę z kapitałem i państwem na zasadzie akcji bezpośredniej? Na przykład poprzez strajki i sabotaże w kapitalistycznych zakładach pracy?


Jedynie chyba tam gdzie są związki (które zostały obrzydzone przez władze i przez upolitycznienie po 89-tym takiej Solidarności, zreszta i ją można o kant dupy potłuc). Bo bez organizacji to się ludzie nie podejmą żadnego buntu. Dużo młodych robi na śmieciówkach (tzw. jednoosobowe firmy prywatne) albo w agencji pracy tymczasowej (czyli są wynajmowani do pracy u kapitalisty) - ci raczej nie będą strajkować (bo albo przeciwko samemu sobie albo przeciwko pośrednikowi, któremu i tak wiszą i łatwo go mogą zwolnić). A reszta chce tylko dotrwać do emerytury a nie robić nową rewolucję. A zresztą robić rewolucje bez planu jaki ten kraj miałby po niej być to bez sensu jest. Pewnie i tak UE pomoże naszym włodarzom w opanowaniu buntu.

Izaak Zimmerman pisze:
Prawdziwa lewica nigdy nie siedziała w gabinetach, lecz walczyła z bombą w ręku.


Prowokator ;). Jest nawet o tym film z Lindą.

_________________
Idźcie przez zboże, we wsi Moskal stoi!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2014, 19:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2014, 17:57
Posty: 1977
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2014, 19:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:25
Posty: 1154
Lipskiego to nawet Michnik lubił.

Korwin uważa, że wynikająca z chrześcijaństwa - Katolicka Nauka Społeczna - jak nic pasuje do jego wizji kapitalizmu. A chrześcijański Rydzyk uważa socjalizm za zuo. A lewica jak leży tak leży.

_________________
Idźcie przez zboże, we wsi Moskal stoi!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2014, 19:59 
Cytuj:
Prawdziwa lewica nigdy nie siedziała w gabinetach, lecz walczyła z bombą w ręku.

A później wieszano ją w cytadeli... :lol:
Wy towarzyszu to jesteście taki mały tempy jak chamski scyzoryk prowok... :lol:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group