forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 07 cze 2024, 12:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2871, 2872, 2873, 2874, 2875, 2876, 2877 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 sty 2019, 18:51 
Boruch pisze:
Przez te kilka wpisów dotyczących przynależności politycznych poglądów Piłsudskiego ewoluował Pan. I to w tym kierunku, który jest zgodny z moim.
-----

A i owszem ewoluował, bo przypomnę o co sądzę miał Pan uzasadnione pretensje do WLR
WLR pisze:
Europa nie widzi różnicy pomiędzy Banderą a Piłsudskim.
Ja zresztą też nie.

Europa może rzeczywiście nie wiedzieć, bo cierpi na interesowną ślepotę (mam na myśli polityków, bo o zwykłych europejczykach to już w ogóle nie ma co pisać - są ślepi absolutnie, widzą tylko pieniądze, smartfony i takie tam pierdoły jak np wczasy w Hiszpanii). Ale my Polacy i Ukraińcy powinniśmy widzieć tą różnicę. Więc i również WLR.
Podobieństwo owszem jest jak między zwykłym krzesłem i krzesłem elektrycznym.
Podobieństwo jest, bo obaj byli politykami, a to profesja gdzie na równi liczy się inteligencja, spryt, a jak to nie wystarcza do osiągnięcia wyznaczonego sobie celu to ucieka się do brutalnej, bezwzględnej siły
Do wiadomości Pana WLR -> Bandera mordował również i Ukraińców.
Z 379 ofiar śmiertelnych z zamachu majowego, 164 to ciekawscy, bez wyobraźni cywile.


Na górę
  
 
Post: 03 sty 2019, 19:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
WLR pisze:
tzw. "marsz na Warszawę" Piłsudskiego kosztował życie ok 500 Polaków. Piłsudski dokonał zamachu stanu
obalając legalnie wybraną władzę, a dla więźniów politycznych zbudował obóz koncentracyjny w Berezie
Kartuskiej.
Też ciekawskich.


Obrazek

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sty 2019, 19:16 
Ja nie zamieszczę zdjęcia dokumentu, który swego czasu widziałem właśnie w tygodniku NIE.
Poszukajcie sobie.
Niemiecka znakomita firma ALIANZ ubezpieczała więźniów obozu koncentracyjnego Oświęcim-Brzezinka którzy niewolniczo budowali kolejną fabrykę równie znakomitej niemieckiej firmy IG FARBEN :mrgreen:
Jak można porównywać Dachu, Oświęcim z Berezą? Plama dzisiaj jednak jest, nie da się ukryć. Ale jak na tamte czasy Bereza to pryszcz.


Na górę
  
 
Post: 03 sty 2019, 21:53 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
WLR pisze:
Pani nick, ja się posługuję SJP, a tam stoi literalnie

Cytuj:
narodowiec «zwolennik kierunku narodowego w polityce lub członek stronnictwa narodowego»


Narodowiec to żadna ujma w rozumieniu dbania o interesy narodu. Pani piszesz, że w legionach było miejsce.
I owszem, ale czy legioniści nie byli aby Polakami? Piłsudski był członkiem Polskiej Partii Socjalistycznej,
a nie np. Huculskiej, więc celem jego działalności był polski naród zamieszkujący polską ziemię. Czy się mylę?
Mylne jest twierdzenie, że naród polski ogranicza się jedynie do obywateli wyznania katolickiego i słowiańskich
korzeni, albowiem pojęcie narodu jest znacznie szersze i w zasadzie nieokreślone sztywnymi regułami.



Panie WLR, skoro już nie jesteśmy na "ty".

Nie twierdzę, że narodowiec to ujma lub nie.
Przedwojenni narodowcy to byli endecy, po prostu. I wrogowie Piłsudskiego.
A on miał zdaje się w nosie narodowość, ważni byli dla niego OBYWATELE państwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sty 2019, 22:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Boruch pisze:
O, czego ja się dowiaduje. Dorze, że piszesz Pan, iż zbyt wiele o Banderze Pan nie wiesz. Warto się więc najpierw dowiedzieć, a potem pisać podobne kocopoły robiąc z Piłsudskiego podobnego zbrodniarza jak Bandera. A już wtrącanie w to wszystko Hitlera jest prawdziwym kuriozum.

Hitlerem nikt kto mądry w Europie się tak naprawdę nie zachwycał. Hitler w Europie był raczej traktowany jako narzędzie przed ewentualnym atakiem bolszewizmu ze wschodu. I stąd to wszystko. Nikt w tym czasie nie wiedział jeszcze jakie szaleństwo tkwi w Hitlerze. Jestem pewny, że gdyby Piłsudski żył w roku 1939, a sytuacja toczyłaby się podobnie, to również odmówiłby Niemcom korytarza do Prus Wschodnich.


W Europie może nie...

Obrazek

"Nikt nawet słowa nie piśnie, gdy zechcę uporządkować problem swoich granic” – krzyczał Führer do kanclerza Austrii w lutym 1938 roku. Miesiąc później triumfalnie wkraczał do Wiednia. Czy to za Anschluss amerykańscy wydawcy prestiżowego magazynu przyznali mu tytuł ”Człowieka Roku 1938”?

https://polskieradio24.pl/39/156/Artyku ... pPuFfgRbyU


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sty 2019, 22:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Nowo wydany "śliczny" blok znaczków poczty ukraińskiej na cześć 75 rocznicy sformowania hitlerowskiej dywizji SS "Hałyczyna".

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sty 2019, 8:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Coś co nawet w Niemczech nie ma i nie może mieć miejsca jest gloryfikowane i odświeżane przez państwo pretendujące do NATO i UE . Co na to polske wadze ?

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sty 2019, 8:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wielki Wezyr pisze:
Nowo wydany "śliczny" blok znaczków poczty ukraińskiej na cześć 75 rocznicy sformowania hitlerowskiej dywizji SS "Hałyczyna".

Obrazek


Warto to puścić na facebooku z Twoim WW komentarzem ?

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sty 2019, 9:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A co tu komentować. Życie samo to zweryfikuje.

A może to co widzimy jest wynikiem wolności słowa? U nas pali się kukły żyda, obchodzi się urodziny Hitlera, Międlar to syn tej ziemi, patriota, wiesza się podobizny polityków na szubienicy i nic takiego.

Przecież nasi PiSowscy mózgowcy tak właśnie sądzą. My nie mamy swojego Bandery. Całe szczęście, bo podejrzewam, że mielibyśmy podobny problem do Ukraińców. Przykład? Może namiastka tego co dzieje się na Ukrainie i czego nic i nikt nie powinien usprawiedliwiać. Nam każe się kłaniać i czcić Łupaszków, Ognia i innych zbrodniarzy. Czym oni różnią się od banderowców? Może tylko tym, że mniej ludzi zamordowali, bo im, jak to powiedział Cyrankiewicz w przemówieniu "władza ludowa rękę odrąbała"

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sty 2019, 8:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Ukrom już się nudzi i znowu prowokują do zadymy.
Potem, oczywiście będą jęczeć, że ruski ich tłucze.

Żołnierze ukraińskiej 98 brygady piechoty zmechanizowanej na Donbasie ostrzelali pojazdy przedsiębiorstwa wodociągowego na obszarze powstańczym 3 pracowników zostało rannych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2871, 2872, 2873, 2874, 2875, 2876, 2877 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group