forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 6:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2993, 2994, 2995, 2996, 2997, 2998, 2999 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 maja 2022, 6:57 
Offline

Rejestracja: 07 mar 2021, 12:50
Posty: 307
ika pisze:
Za to w Rosji wszyscy są dobrze poinformowani, opowiadają się po jasnej stronie mocy.


Z inzynierskiej ciekawości zapytam: a gdzie to napisano? Może warto powtórzyć rachunek zdań?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2022, 11:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Tow Stokrotka pisze:
Nie dalej jak tydzień temu słyszałam z ust ukraińskiego, na oko 40 latka, jak opieprzony przez właścicielkę sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym za zaparkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych, warknął do niej: Pomnij lasze, po San nasze. Po czym zabrał się i poszedł, a fura land cruiser została na parkingu. Babka zadzwoniła po policję. Jak się skończyło, nie wiem, odjechałam.


O, to jakiś ciąg dalszy historyjki o tym skradzionym peselu , nie znałam. :lol:

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2022, 13:32 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2021, 19:17
Posty: 48
A ja nie słyszałam o skradzionym peselu, widocznie jestem niedoinformowana.

A zaprzeczanie faktom nie sprawi, że te fakty znikną, a to na obrazku to też fakt.


Załączniki:
js.jpg
js.jpg [ 61.76 KiB | Przeglądany 3945 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2022, 14:23 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2021, 19:17
Posty: 48
Jeszcze jedno, co to za myślenie czarno-białe?

To, że nie lubię ukraińców, nie znaczy przecież, że popieram bestialstwo ruskich żołdaków!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2022, 15:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Jakos nic oprocz tego braku milosci do Ukraincow nie pokazujesz no to skad mam wiedzieć? :) :?:

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2022, 16:22 
Offline

Rejestracja: 19 maja 2021, 17:36
Posty: 64
korbaczeska pisze:
Jakos nic oprocz tego braku milosci do Ukraincow nie pokazujesz no to skad mam wiedzieć? :) :?:


Ukraińcy składają się z banderowców i tych którzy banderowcami nie są. Stokrota nie kocha banderowców, czego jeszcze nie rozumiesz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2022, 22:39 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2021, 16:40
Posty: 313
LISTOPAD 2019 , Gazeta Prawna

Po tym jak amerykański polityk zaproponował, by pułk Azow dopisać do listy organizacji terrorystycznych, na Ukrainie wybuchła burza. Od kilku tygodni protestują skrajnie prawicowi aktywiści i mainstreamowi politycy. Przy okazji ujawniono też skalę wpływów tej organizacji we władzach w Kijowie

Trzeba naprawdę dużo dobrej woli i wyrozumiałości, by nie widzieć problemu, jakim jest istnienie Azowa w obecnym kształcie. Zarówno samego pułku, jak i konfederacji struktur politycznych, które wokół niego wyrosły. Działająca na południowym wschodzie Ukrainy i walcząca przeciw separatystom oraz Rosjanom jednostka, z punktu widzenia sztuki wojennej, jest elitą elit. Jej zdolności można porównać do grup rozpoznania w Navy Seal czy Force Recon w Korpusie Marines.

Gorzej z tradycją, do której się odwołuje. I nie chodzi jedynie o oklepane przez media eksponowanie na sztandarze wilczego haka – wolfsangel, który był symbolem niektórych jednostek Waffen SS, a dziś inspiruje międzynarodówkę neonazistów.

Niewinny początek
– Osobiście jestem nazistą. Mamy jedno zadanie: wyzwolić kraj od terrorystów – mówił na spotkaniu z reporterem brytyjskiego „Telegrapha”, Tomem Parffitem, Fantom – jeden z żołnierzy pułku Azow. Jego były dowódca – Andrij Biłecki – w tej samej rozmowie poszedł w technikalia. Opowiadał o charakterze jednostki, którą przedstawiał jako „lekką piechotę do wyzwalania takich miast jak Donieck”. Znany jest też jednak z bardziej filozoficznego wymiaru rozważań, które spowodowały, że jego żołnierze obdarzyli go przydomkiem Biały Wódz. „W tym krytycznym momencie naszą historyczną misją jest przewodzić białej rasie na świecie w jej ostatecznej krucjacie. Krucjacie, której celem jest przetrwanie. Krucjacie przeciwko semickim podludziom” – pisał w jednym ze swoich programowych komentarzy.

Po pięciu latach konfliktu Azow w żaden sposób nie stępił swojej orientacji światopoglądowej. Wręcz przeciwnie. Stał się punktem odniesienia dla sieci paramilitarnych, skrajnie prawicowych ugrupowań na całej Ukrainie. Sympatyzuje z nim charkowski Freicorp, neonazistowska, stołeczna S14 (C14) czy Karpacka Sicz działająca w graniczącym ze Słowacją Użhorodzie. Ludzie związani z pułkiem trzon struktury oparli na trzech filarach – wojskowym (pułk), politycznym (partia Korpus Narodowy) i ulicznej bojówce (Drużyny Narodowe, swego rodzaju miejskiej milicji). Mają kontakty z podobnymi grupami na Zachodzie. Takimi jak włoska faszyzująca Casa Pound, węgierski Jobbik, niemiecka AfD czy amerykańscy biali supremacjoniści. Organizują koncerty i walki MMA. Dorobili się swojego radia – AzovFM, w którym można wysłuchać podcastów o kryzysie NATO czy szerzej upadku świata Zachodu.
Choć w wyborach ich poparcie stale oscyluje wokół błędu statystycznego, udaje im się oplatać instytucje państwowe, które z wyborów nie pochodzą: ministerstwa, policję i wojsko.

https://forsal.pl/artykul-prasowy/64602 ... oblem.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2022, 22:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Imponująca historia. Tam jeszcze po drodze było szkolenie ludzi Azowa w Polsce przez elitarną akademie ochrony wiec uzupełniam ;) https://www.bibula.com/?p=103616

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2022, 13:39 
Offline

Rejestracja: 07 mar 2021, 12:50
Posty: 307
Neguje Pani fakty podane w artykule o azowcach?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2022, 15:14 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2021, 16:40
Posty: 313
korbaczeska pisze:
Jakos nic oprocz tego braku milosci do Ukraincow nie pokazujesz no to skad mam wiedzieć? :) :?:


Za to ty dostaniesz nagrodę za swoje gorące uczucia :lol:

" Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił, że wniesie do parlamentu projekt ustawy przyznającej Polakom specjalny status prawny na Ukrainie - podał w niedzielę portal Hromadske, cytując deputowaną z partii Sługa Narodu Olhę Sowhyrię.

Zapowiedź pojawiła się przy okazji wizyty prezydenta Dudy w Kijowie i jego przemówienia w Radzie Najwyższej Ukrainy. Według Zełenskiego projekt ustawy wpłynie do Rady w najbliższej przyszłości - podał Hromadske"

Zafundują nowy pomnik Bandery na polskiej ziemi? może w Warszawie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2993, 2994, 2995, 2996, 2997, 2998, 2999 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group