forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 22:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 168  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 lut 2019, 18:26 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Ty to jednak Wirnik do reszty w tej GB po dyskusjach z lordami przy herbacie zgłupiałeś.
Co innego układy towarzyskie kolego a co innego prawo i jego przestrzeganie.

I spytaj się Panie Wirnik czy urzędnik stanu cywilnego nawet w tej mądrej Wielkiej Brytanii jest panu wstanie odmówić ślubu bo pierwszą zonę pan zabił? Co innego nowa kobita ta jak się dowie może panu uciec "sprzed ołtarza" A nawet powinna.

I spytaj się Pan Panie Wirnik w tej Anglii jakiegoś prawnika z darmowej pomocy prawnej (na koszty nie chcę narażać) czy tam urzędnik ma prawo zabronić panu organizacji zgromadzenia jak pan spełnisz WSZYSTKIE FORMALNE WARUNKI.

No przecież Wiem Panie Boruch ze do pana trzeba krotko, wolno i drukowanymi ale tak bez nadziei ze dotrze. Nic nie poradzę na pana przepustowość interfejsu.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2019, 18:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Widzi Pan, powoli, powoli ale skutecznie. :lol: Napisałbym Panu coś po męsku, ale po co. Trafiłem Pana w podbrzusze. :lol: Już wiem co za ptica z Pana. No proszę, proszę kolejny Bronto na Fo NIE.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2019, 18:48 
Komandor pisze:
Ty to jednak Wirnik do reszty w tej GB po dyskusjach z lordami przy herbacie zgłupiałeś.
:o
Zapomniałeś widzę dodać, że jestem stary, gruby, łysy pijak z krótszą nóżką i synem co to ma downa, czyż nie?

Ale dalij.
Cytuj:
I spytaj się Pan Panie Wirnik w tej Anglii jakiegoś prawnika z darmowej pomocy prawnej (na koszty nie chcę narażać) czy tam urzędnik ma prawo zabronić panu organizacji zgromadzenia jak pan spełnisz WSZYSTKIE FORMALNE WARUNKI.



Nikt Międlara nie pytał, czy spełnił jakiekolwiek warunki. Miał Międlar paszport, był obywatelem Unii
i z tego co wiem niekaranym. Mimo tego urzędnik go zawrócił z powrotem do samolotu twierdząc,
że mu się nie podobają międlarowe poglądy i wystarczy. Dla Brytola cały Międlar jest kpiną z prawa i
nie potrzebne mu do tego żadne wyroki. Czy ja aby nie nazbyt skomplikowanie tłumaczę?


Na górę
  
 
Post: 20 lut 2019, 18:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Dokładnie tak jest, Wielka Brytania sie z nacjonalistami nie pierdoli, czy to swoimi czy obcymi.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2019, 18:56 
Komandor pisze:
AGAFIA pisze:
Z prawnego punktu widzenia masz rację, ale z ludzkiego nie. Bo ten marsz, akurat organizowany w Hajnówce, to nic innego jak granie na nosie ofiarom Burego i ich rodzinom, w dodatku z przywoleniem prawa. A czym jest prawo-zbiorem martwych przepisów i trzeba czasem ruszyć głową, by je stosować. Jest coś takiego jak interes społeczny, o zdrowym rozsądku nie wspomnę.
I tu przypuszczam, że można(by) coś wymyśleć, choćby marsz pamięci ofiar i zrobić z tego wydarzenie cykliczne, prawda? Na dobrą sprawę, można dać też ignora, nie pisać o tym, nie wychodzić, nie patrzeć, bez rozgłosu ONR-y nie będą miały po co manifestować swoich sympatii dla zwyroli. Można utrudnić dojazd, można użyć konceptu i na trasie przemarszu mieć awarię przyczepki z obornikiem, etc.. Ale co ja się będę wymądrzać, wolność to wolność, rozsądek bardzo często przegrywa z zapiskiem na papierze.


Tak Aga, z ludzkiego, moralnego, etycznego nie mam. Niestety prawo nie powinno takich rzeczy brać pod uwagę jak moralność i etyka, to czy coś kogoś razi, oburza, zniesmacza... Wystarczy nam już haniebny moim zdaniem zapis o ranieniu uczuć religijnych.

A urzeednik musi się niestety kierować literą prawa a nie tymi przesłankami o których piszesz. I już na pewno nie może stosować cenzutu prewencyjnej. Trochę na zasadzie - nie, X, ma zakaz, jeszcze nic nie powiedział co prawda ale jak go znamy to na pewno coś powie.
I wiesz, Aga, te prawo jest bardzo mądre, Bo i tobie w słusznej i moralnie dobrej, sprawie coś chcącej manifestować ktoś na podobnych przesłankach może zakazać. No z JEGO LUDZKIEJ strony to racji nie masz. A czczenie Burego, choćby nie wiem jak moralnie oburzające dla nas, penalizowane nie jest w KK ani w żadnej innej ustawie. I pamiętajcie - każdy kij ma dwa końce. Jak się wprowadzi obostrzenia do prawa zgromadzeń i wyrażania poglądów to kiedyś może uderzyć w tego co tym wprowadzaniem był.


Tak masz rację..a te prywatne wkręty Borucha, niestety mnie smucą.

A tak Boruchu, smucą, bo w końcu na fo NIE wróciliśmy do dyskusji, a Ty jakąś prywatną niechęcią jedziesz i jeszcze jesteś zbulwersowany.


Ostatnio zmieniony 20 lut 2019, 19:01 przez AGAFIA, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 20 lut 2019, 19:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
https://www.facebook.com/PolonophobiaAn ... tn__=EHH-R

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2019, 19:20 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
WLR pisze:
Po pobieżnym tylko sprawdzeniu stwierdzam, że istnieje prawna możliwość zakazania zgromadzenia,
na podstawie samego przypuszczenia, że uczestnicy mogą złamać prawo. Materiałem dowodowym
jest działalność i wypowiedzi ob. Rybaka w ramach recydywy. W przypadku ob. Rybaka to jest wręcz
pewność, że uczestniczy jego zgromadzenia naruszą art.256 KK, co się zresztą stało.

Cytuj:
Organ gminy mógłby natomiast zakazać zgromadzenia, gdyby z materiału dowodowego zebranego w sprawie
wynikało, że podczas takiego zgromadzenia jego uczestnicy popełnią przestępstwo, np.
publicznego
propagowania faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa, nawoływania do nienawiści
na tle różnic narodowościowych czy etnicznych (art. 256 kodeksu karnego),
względnie do publicznego
nawoływania do popełnienia przestępstwa (art. 255 kodeksu karnego), niszczenia lub uszkadzania
czyjejś rzeczy (art. 288 kodeksu karnego).


Mógłby, oczywiście ze mógłby, ale co na to sąd?

I o tym też pisałem w swoim doktoracie (bo ja nie pierdole bez sensu i jak już za coś biorę to staram w miarę możliwości robić to wnikliwie i dokładnie), ze na TO trzeba mieć mocne dowody. I ten ktoś (kto?) cytowany też zaznacza - gdyby z materiału dowodowego zebranego w sprawie wynikało, że podczas takiego zgromadzenia jego uczestnicy popełnią przestępstwo - i ze potem będzie musiał to stanowisko obronić w sądzie.

A recydywa nie jest mój drogi panie na nic dowodem, szczególnie dla urzędnika. Inaczej po kilku mandatach za przekroczenie prędkości gliniarz mógłby cię ukarać mandatem za samo wejście (ba chęć wejścia nawet) do samochodu bo dowodem, ze znowu przekroczysz jest "twoje działanie w ramach recydywy". I nawet jak ma pewność (i wszyscy by mieli) to niestety zrobić tego nie może.

Przykład z administracyjnym zakazem wstępu do publicznego parku bo kiedyś a nawet dwa trzy razy tam kogoś molestowałeś albo odmówienie udzielenia ślubu przez urzędnika SC bo dwie zony wcześniej otrułeś itp też są wymowne. No nie da się tak.

Sąd trochę więcej może ale też nie wszystko. Ale urzędnik nie może i nie prawa.

A z P. Rybakiem jak się już stało to dopiero wówczas można i trzeba go ukarać.

Klnąc publicznie nie można, prawda? Prawda. I co według ciebie jakiś urzędas może wydać zakaz np WOŚP czy tego Przystanku Woodstock bo znając Owsiaka( i innych) na pewno powie kilka razy kurwa na co dowodem jest jego działanie w ramach recydywy?


Zrozumcie, że takie prawo i takie postępowanie nie tylko jest konieczne w demokracji ale jest słuszne. Bo chroni każdego z nas od urzędniczej samowoli i szukania haka i jakiegoś pretekstu bo się akurat komuś nie podoba coś, albo nas nie lubi, albo jest z innej opcji.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 20 lut 2019, 20:18 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2019, 20:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
AGAFIA pisze:
Tak masz rację..a te prywatne wkręty Borucha, niestety mnie smucą.

A tak Boruchu, smucą, bo w końcu na fo NIE wróciliśmy do dyskusji, a Ty jakąś prywatną niechęcią jedziesz i jeszcze jesteś zbulwersowany.


Cóż, a mnie jest przykro, że jeszcze nie zauważyliście kim tak naprawdę jest nasz tut. "autorytet" Komandor.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2019, 20:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
A nie byłoby dobrze, określić wreszcie kto tu jest nacjonalistą, naziolem faszystą?
Czy ogólnie, złym? I od tego zacząć?

Zdaje się że do dziś, ludzkości nie udało się to, w najmniejszym nawet stopniu.


https://www.youtube.com/watch?v=vrT7Lxt ... e=youtu.be


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2019, 21:40 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
WLR pisze:
Komandor pisze:
Ty to jednak Wirnik do reszty w tej GB po dyskusjach z lordami przy herbacie zgłupiałeś.
:o
Zapomniałeś widzę dodać, że jestem stary, gruby, łysy pijak z krótszą nóżką i synem co to ma downa, czyż nie?

Ale dalij.
Cytuj:
I spytaj się Pan Panie Wirnik w tej Anglii jakiegoś prawnika z darmowej pomocy prawnej (na koszty nie chcę narażać) czy tam urzędnik ma prawo zabronić panu organizacji zgromadzenia jak pan spełnisz WSZYSTKIE FORMALNE WARUNKI.



Nikt Międlara nie pytał, czy spełnił jakiekolwiek warunki. Miał Międlar paszport, był obywatelem Unii
i z tego co wiem niekaranym. Mimo tego urzędnik go zawrócił z powrotem do samolotu twierdząc,
że mu się nie podobają międlarowe poglądy i wystarczy. Dla Brytola cały Międlar jest kpiną z prawa i
nie potrzebne mu do tego żadne wyroki.
Cytuj:
Czy ja aby nie nazbyt skomplikowanie tłumaczę?



jako znany w internecie naziol, antysemita, faszysta i drugi Brotno odpowiem ci tak. Tłumaczysz prosto ale głupio.

GB , co może wydawać ci się dziwne, nie jest strefie Schengen i nie muszą spełniać wszystkich jej standardów, chociaż umożliwiły swobodny przepływ ludzi w ramach Unii) i nadal mają swoje przepisy Imigration i mogą sobie nawet bez podania powodu, jak Amerykanie zawrócić każdego kto im się nie podoba. Nawet obywatela UE. Bo na to im pozwala prawo. Nawet w ramach Shengen chyba na to prawo pozwala, skoro można okresowo przywrócić kontrole na granicach. I co innego jest z takich czy innych powodów kogoś nie wpuścić (to ja z wpuszczeniem do siebie do domu) a co innego ograniczenie wolności, prawa do zgromadzeń, głoszenia poglądów i to swojego własnego obywatela.

W Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ, Karcie Praw Podstawowych UE, nie ma nigdzie zagwarantowanego prawa, ze mają cię wpuścić do każdego kraju. Nie ma też tego w konstytucji żadnego z krajów. Np nie ma konstytucyjnego prawa i obowiązku dla urzędników (SG) wpuszczenia obcokrajowca do Polski czy jakiekolwiek kraju. A swoboda zgromadzeń jest od prawa ONZ, przez unijne po konstytucje. Czaisz Pan różnice?
Możesz Pan w każdej chwili odmówić wjazdu obcokrajowcowi do swojego kraju i od tego nie ma odwołania do żadnego sądu ale nie możesz Pan od tak bez naprawdę mocnych powodów, które utrzymają się w sadach odmówić swojemu obywatelowi lub nawet rezydentowi, cudzoziemcowi (najwyzej potem można go wydalić, swojego obywatela już nie) prawa do swobodnego gromadznia się i manifestowania swych poglądów.

Pan więc raczył sobie pomylić dwa całkiem rożne porządki prawne nie tylko różne terytorialnie (GB, Polska) ale też zakresem merytorycznym tu prawo regulujące ruch ludzi miedzy państwami a tu prawo do zgromadzeń.
Tak przy okazji jak już się tak pozwolę na ONZ to też pozwolę sobie poprzeć to cytatem z
Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ:

Cytuj:
Artykuł 19
Każdy człowiek ma prawo do wolności poglądów i wypowiedzi; prawo to obejmuje nieskrępowaną swobodę posiadania poglądów oraz poszukiwania, otrzymywania oraz rozpowszechniania informacji i idei wszelkimi środkami, bez względu na granice.

Artykuł 20
Każdy ma prawo do wolności pokojowego zgromadzania się i zrzeszania.

Nikogo nie można zmuszać, aby należał do jakiegoś zrzeszenia.


i w Karcie Praw Podstawowych UE:


Cytuj:
Artykuł 11
Wolność wypowiedzi i informacji
1. Każdy ma prawo do wolności wypowiedzi. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów
oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu
na granice państwowe.
2. Szanuje się wolność i pluralizm mediów.

Artykuł 12
Wolność zgromadzania się i stowarzyszania się
1. Każdy ma prawo do swobodnego, pokojowego zgromadzania się oraz do swobodnego
stowarzyszania się na wszystkich poziomach, zwłaszcza w sprawach politycznych, związkowych
i obywatelskich, z którego wynika prawo każdego do tworzenia związków zawodowych
i przystępowania do nich dla obrony swoich interesów.


I może mi Pan (I Pan Boruch też chociaż już się na mnie poznał), mi wierzyć na słowo, ze na ma tam słowa na temat praw ze mają pana do jakiegoś kraju wpuścić. Co już jednak ciężko mi zacytować.

Co do tej wolności wypowiadania to w różnych krajach, w tym w Polsce, są stosowane pewne ograniczenia prawne ale są też kraje gdzie nie takowych nie ma. a jedynie można ewentualne przegięcie pały ścigać na drodze cywilnej.

I powiem Wam jedno moi panowie, jak się dziwicie i negujecie oraz tłumaczycie, że z jakiś tam powodów można odstąpić do jednej z najbardziej fundamentalnych zasad prawnych jak "domniemanie niewinności" - co ty Wirnik próbowałeś sugerować to już naprawdę źle z wami. Naprawdę chcecie takiego Państwa, takich sadów gdzie ta zasada by nie obowiązywała?
Żeby by was wsadzano do obozu pracy np (Bereza czy inny) decyzją administracyjną bo jakiś urzędas będzie miał jakieś tam domniemania ze jak pan coś kiedyś zrobi (np narzygał na dywan) to pan za chwile też to zrobi? Aby pan z urzędu był winny i miał przed sądem dopiero swoją niewinność udowadniać? Bo do tego takie negowanie zasady domniemywania niewinności prowadzi.
No są takie Państwa ale to przez takich rządzone przed którymi chcecie nas bronić. A jeszcze KRD i parę innych w drugą stronę nieprzegiętych.

I nie mieszajcie (bo jak widzę lubicie mieszać wszytko ze wszystkim) układów towarzyskich, za jak jako osoba prywatna coś mogę od prawno-administracyjnych. Ja mogę Panu, jak mnie pan poprosi o coś powiedzieć nie, bez podawać przyczyny, bo nie i już ale nie urzędnik jeśli występujesz w trybie przewidzianym prawem. Ten jest zobowiązany działać zgodnie i w ramach prawa i jego decyzje podlegają kontroli w tym sadowej. Kapito?

PS 1. Jak ci ta uwaga o herbacie z lordem uraziła to przepraszam. Myślałem ze nie, skoro sam opowiadałeś. Ja bym się nie obraził na uwagę, ze od fali i choroby morskiej głupieje np) Co innych przymiotów to po pierwsze nie znam ich by się wypowiadać a po drugie nawet jakbym się znal to są zbyt osobiste bym je w dyskusji używał. A już na pewno nie z synem który ma downa. Bo to nic złego ani niczyja wina. I już wiele lat temu potępiałem na tym forum podśmiechujki z ludzi ułomnych, chorych, grubych, brzydkich chociaż wielu wzorom tolerancji tak czułym dzisiaj np na antysemityzm, to nie przeszkadzało.

PS. 2. Przeczytałem wpis Mańki. No jakby Pan R. (ale nie musi) jak Pan M. dostarczył wraz innymi dokumentami kopie swojego wystąpienia gdzie by były wyraźnie antysemickie i rasistowskie treści to wówczas urzędnik i w Polsce miałby mocne postawy do wydania zakazu. A ta kopia by była dowodem, ze cel zgromadzenia łamał prawo.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 20 lut 2019, 21:51 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 168  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group